Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kedves Indu27!

Én egy kissé túlzásnak találom imre001 véleményét, miszerint ha tőzsde, akkor se család, se élet, meg napi tizenórás trédelés. Az egyik legfontosabb dolog a saját egyéniséged, stílusod kialakítása, megtalálása. Valaki napi 14 órát foglalkozik vele, valaki csak 1-2-3 órát. Nincs olyan, csak így, vagy csak úgy lehet csinálni. Ebből a szempontból inkább az időzítés ami lényeges. Lehet görnyedni a gép előtt, amikor nincs semmi, vagy ott lehetsz abban a pár órában, amikor az események történnek. Amikor már elég gyakorlatod lesz, bőven elegendő lehet, ha ott vagy a fontos, tőzsdék nyitásánál tapasztalható mozgásoknál.

Próbáld meg az ár mozgását egyfajta organikus, élő valaminek tekinteni, aminek vannak reakciói, ellenreakciói. Talán hülyeségnek hangzik, de sok ember gondolata manifesztálódik benne. Sokszor megpróbál félrevezetni, átverni, rád ijeszteni, de ha a nagy egészet nézed, meg fogod látni benne a "szándékot". Tekintsd a grafikont az ár és a szintek harcának, és ne hagyd figyelmen kívül a visszateszteket.

Hétvégén is nyugodtan foglalkozz vele, nézegesd, ismerkedj vele, keress logikát, konzisztenciát a charton, próbálj ki néhány indikátort. Aztán amikor meglátsz valamit, kezdd el tesztelgetni.

Tudásanyag: nem kommentelem azt, ha valaki keni vágja az összes terminológiát, de sikertelen a kereskedésben. Foglalkozz vele, hogy ha olvasol a témában, értsd miről van szó, de nem attól leszel sikeres tréder, hogy mindent fogalmat bemagolsz.

Nem győzöm hangsúlyozni a saját, egyéni stílust ismét. Fogsz kapni támpontokat, de ami másnak működik, nálad nem biztos, hogy fog. Hiába próbálod majd magadba sulykolni, hogy trend is your friend, ha neked az nem működik, és a trendiránnyal ellentétes kereskedésben találod meg önmagad.

Aki azt mondja, hogy lehetetlen, azért mondja, mert neki nem sikerült. Ezek az "infók" rengeteget tudják hátráltatni az embert, megingatni az önbizalmában, elvenni a hitét, stb stb, szóval inkább a pozitív, támogató attitűdöt engedd be, a többi egyik füleden be, a másikon ki.

Sok sikert, menni fog!

Ui: A negatív számlák ellen érdemes úgy védekezni, hogy fontos hírek idején nem kereskedsz (ha intraday kereskedsz). CHF-nél szép nagy piros betűkkel volt megjelölve, hogy CHF Libor Rate...

A kereskedésre szánt összegednek csak töredékét tedd be egy brókerhez... esetleg több töredékét több brókerhez...
    Amit itt most írtál az arany. Mindenki aki jelenleg még nem konzisztensen sikeres, jegyezze meg jól.
    Ennél nincs jobb tanács. Minden szavaddal egyetértek.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Amit itt most írtál az arany. Mindenki aki jelenleg még nem konzisztensen sikeres, jegyezze meg jól.
      Köszönöm szépen Jó lenne minél többet segíteni, de nem lehet azt mondani, hogy ezt csináld, vagy azt csináld, mert úgy nem fog működni. A dolog lényegi mivoltára kell valahogy rávilágítani.

Hozzászólás

Amennyiben az általánosságokat, amit eddig is adtunk ilyen áron mérik...:-) Sokra megy vele.

UI.: Elég sok, "szép nagy piros betűs" esemény van minden héten. Hacsak nem skalper vagy akkor a szerencse kérdése, hogy a már megnyitott pozíciód sl, tp-je még a hír előtt teljesül. Kiszámítható, hogy mennyivel előtte ne nyiss pozíciót???

A negatív egyenleget a számlához viszonyított nagy pozíció (maximális margin kihasználás) vagy a kis pozíció szokatlan nagy elmozdulása okozza. Szokatlan nagy elmozdulás naptárból kinézhető időpontban nem várt eredményre vagy pl. 2 héttel korábbi kijelentés ellenkezőjére vagy valóban időben is szokatlan esemény következménye lehet.

Ha a kereskedésre szánt összegednek csak töredékét teszed be egy brókerhez, esetleg több töredékét több brókerhez, akkor törvényszerűen túl fogod méretezni a pozíciódat. Nagyobb kockázatot fogsz vállalni számlánként.

Hozzászólás

• XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Amennyiben az általánosságokat, amit eddig is adtunk ilyen áron mérik...:-) Sokra megy vele.

UI.: Elég sok, "szép nagy piros betűs" esemény van minden héten. Hacsak nem skalper vagy akkor a szerencse kérdése, hogy a már megnyitott pozíciód sl, tp-je még a hír előtt teljesül. Kiszámítható, hogy mennyivel előtte ne nyiss pozíciót???

A negatív egyenleget a számlához viszonyított nagy pozíció (maximális margin kihasználás) vagy a kis pozíció szokatlan nagy elmozdulása okozza. Szokatlan nagy elmozdulás naptárból kinézhető időpontban nem várt eredményre vagy pl. 2 héttel korábbi kijelentés ellenkezőjére vagy valóban időben is szokatlan esemény következménye lehet.

Ha a kereskedésre szánt összegednek csak töredékét teszed be egy brókerhez, esetleg több töredékét több brókerhez, akkor törvényszerűen túl fogod méretezni a pozíciódat. Nagyobb kockázatot fogsz vállalni számlánként.
          Ha most azt mondom, hogy trendvonal support/resistance-ről való forduláskor nyisson trendirányba, azzal sokra megy? Az egész szubjektív szemlélet, ki hova húzza be a trendvonalat. Pofon egyszerű, mégsem megy az emberek 99%-nak. Száz és ezer variáció létezik, tele van jó technikákkal az internet is (ingyen), mégsem megy senkinek. Az árfolyam mozgásának természetét saját kútfőből kell megtanulnia, kiismernie, addig hiába kapja a tanácsokat, hogy itt nyiss, meg ott, meg ott ahol keresztezi ez amazt.

Azért a bankközi kamatokkal kapcsolatos hírek nem egy kategóriába esnek bármely másik hírrel... Nem kell SL/TP, nyitsz egy hedge pozit, arra az időre.

Nyilván azért kell olyan poziméretet választani, amivel egy 3500 pipes negatív egyenleg sem viszi el a házadat. Ha mondjuk van 10000 euród, és abból 2000 van egy számládon, amin mondjuk 0,2 lottal trédelsz, akkor CHF-nél kb 7000 euró bukóval szálltál volna ki, de még mindig marad 3000 euród, miután kifizetted a negatív egyenleget, ha a bróker nem engedte el. Bankkártyával perc alatt fel lehet tölteni az egyenleget, ha arról van szó, de felesleges hónapokat várni a teljes összegre, ha a cég becsődöl. Ha egyáltalán fizet valaki. Nem azt mondtam, hogy 20 usd-vel nyisson számlát, de én magamnak a tőkém 20-30%-át fogom egyetlen céghez tenni, esetleg még 20-30-at egy másikhoz, bár feleslegesnek találom a több céges számlát, hacsak nem térnek el az ember különböző stratégiái olyan szinten, hogy más más cégre lenne szüksége.

Hozzászólás

• 50 millió dolláros peren kívüli bírságot fizet a New York-i bankfelügyeletnek a nagy-britanniai székhelyű Barclays. A társaság ezúttal egy olyan elektronikus devizakereskedési gyakorlattal vívta ki a hatóságok figyelmét, amellyel az ügyfelek által adott megbízásokba csempészett mesterséges hibát.

Azt az ezredmásodpercet használta ki a bank, ami egy ügyfél által adott devizapiaci megbízás és annak végrehajtása között eltelik. A bank úgynevezett "last look" rendszere kiszűrte a bank számára nem profitábilis tranzakciók egy részét 2009 és 2014 között, a társaság alkalmazottai pedig a hétvégi informatikai karbantartásra vagy más eseményre hivatkozva hárították el az ügyfelek arra vonatkozó reklamációit, miért nem teljesült, illetve nem a megfelelő időpontban teljesült a megbízás.

A Barclaysnak messze nem ez az egyetlen devizapiaci botránya, eddig már 2,5 milliárd dollárt kifizetett ki bírságként többek között a devizaárfolyamok szándékos manipulációjáért.

Hozzászólás

• Kedves Stug, a napi 10 órát a tanulási időszakra értettem. Nekem ne mondja senki, hogy melóból hazaesve felcsapva a notit, napi 1-2 óra gyakorlással, belátható ídőn belül megtanulja. Bár kétségtelen, vannak géniuszok, de a nagy többség, vagyis a csöpp kissebbség, aki ezt elsajátítja, bizony az első években napi sok-sok órát eltölt vele. Statisztikailag meg kell úgy 4-6+ év, mire már csurran-cseppen némi apró.(nem a szerencse kegyeltjeire gondolok, akik első ügylettel százszoroznak, majd szépen lassan vissza adakozzák a piacnak...)

Hozzászólás

Sztem is @va jó írás!
                (Okostojások fikkanthatják, süljenek meg a végtelen technikai elemzésekben)

Hozzászólás

• Kedves Stug,
                  Örülök, hogy találkoztam veled ismét.
                  Brókerválasztásról cserélhetnénk eszmét. Nem tudom, hogy itt vagy privátban célszerű.
                  Üdv

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Kedves Stug,
                    Örülök, hogy találkoztam veled ismét.
                    Brókerválasztásról cserélhetnénk eszmét. Nem tudom, hogy itt vagy privátban célszerű.
                    Üdv
                    Nem sok képviselő maradt és szerintem sokan örülnének ha olvashatnák további StuG bejegyzést.

Hozzászólás

• StuG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ha most azt mondom, hogy trendvonal support/resistance-ről való forduláskor nyisson trendirányba, azzal sokra megy? Az egész szubjektív szemlélet, ki hova húzza be a trendvonalat. Pofon egyszerű, mégsem megy az emberek 99%-nak. Száz és ezer variáció létezik, tele van jó technikákkal az internet is (ingyen), mégsem megy senkinek. Az árfolyam mozgásának természetét saját kútfőből kell megtanulnia, kiismernie, addig hiába kapja a tanácsokat, hogy itt nyiss, meg ott, meg ott ahol keresztezi ez amazt.

Azért a bankközi kamatokkal kapcsolatos hírek nem egy kategóriába esnek bármely másik hírrel... Nem kell SL/TP, nyitsz egy hedge pozit, arra az időre.

Nyilván azért kell olyan poziméretet választani, amivel egy 3500 pipes negatív egyenleg sem viszi el a házadat. Ha mondjuk van 10000 euród, és abból 2000 van egy számládon, amin mondjuk 0,2 lottal trédelsz, akkor CHF-nél kb 7000 euró bukóval szálltál volna ki, de még mindig marad 3000 euród, miután kifizetted a negatív egyenleget, ha a bróker nem engedte el. Bankkártyával perc alatt fel lehet tölteni az egyenleget, ha arról van szó, de felesleges hónapokat várni a teljes összegre, ha a cég becsődöl. Ha egyáltalán fizet valaki. Nem azt mondtam, hogy 20 usd-vel nyisson számlát, de én magamnak a tőkém 20-30%-át fogom egyetlen céghez tenni, esetleg még 20-30-at egy másikhoz, bár feleslegesnek találom a több céges számlát, hacsak nem térnek el az ember különböző stratégiái olyan szinten, hogy más más cégre lenne szüksége.
                      Félreértés ne essék, többes szám első személyben írtam, hogy csak általánosságokat tudunk írni.

Ha saját magad számára a szubjektívitás annyit tesz, hogy ránézek és berajzolom a támasz-ellenállás vonalakat, ránézek és eldöntöm, hogy milyen a trend, akkor valószínű nem sokra megy vele. Ha saját magad számára a szubjektívitás annyit tesz, hogy saját szubjektív elképzelésed szerint, de konkrét kritériumok alapján döntöd el ezeket, akkor már segíthetsz vele, hiszen valószínűleg rengeteg munkaórától szabadítod meg, mert az erre épülő stratégiád már biztos bizonyított backtest-en és élő kereskedéseid során több száz minta alapján, több piaci helyzetet átélve.

Lehet, hogy az internet tele van ingyenes technikákkal, de könnyen olyan helyzetbe találhatjuk magunkat, mint az egyszeri oktató, aki a fej-váll alakzatot próbálja bemutatni, ezért visszapörgeti a chart-ot, majd szelektál, hogy na ez sem jó, ez azért nem jó, na végre tizedikre talál olyat, ahol szabályosan megteszi a fej méretéből számolható célárat. Ez elég rossz arány az R/R ismeretében.
                      Ez a baj a technikai elemekkel, definíciószerűen egyik sem behatárolható, ami nem behatárolható, az nem mérhető.

Én addig jutottam az árfolyamok természetének kiismerésében, hogy kiismerhetetlen, de szívesen látnék elemzéseket, kimerítő vizsgálatokat.

Ahogyan a technikai alakzatok, stratégiák, trédek statisztikázhatóak, úgy a kamatdöntéseket is lehet statisztikázni. Nagy esélyt adok annak, hogy a 3000 pipnél nagyobb elmozdulások oszlopba nem nagy darabszám kerülne. Egy hírre adott reakciókat sejteni lehet, de mértéküket tudni, soha. Utólag már számolhatunk pippre pontosan, fix lotokkal, de érdemesebb a gyakoribb esetekből kiindulni.
                      Ha 10000 euróból 3000 maradna, nem igazán lennék boldog, főleg, ha a 10000 az összes megtakarításom, amit hosszú évek során gyűjtöttem volna össze.

Ha a kereskedésre szánt tőkéd 20-30%-át teszed a brókerhez, akkor a 100%-ra vonatkoztatod a trédenkénti kockázatot?

Ezzel a headge technikával nem egészen értem mit nyernénk.

Zalánnal és MyBussiness-szel teljes egyetértésben, én is szívesen olvasnám a bejegyzéseidet több példával és konkrétummal.

Hozzászólás

Nem sok képviselő maradt és szerintem sokan örülnének ha olvashatnák további StuG bejegyzést.
                        Stugot az Alpari-küzdelemben ismertem meg, ami mindkettőnk számára rendben lezárult, természetesen szóba került a brókerválasztás.
                        Képviselet alatt nemtom mit értsek. Néhányszor firkantottam arról mit tartok bónuszról, jutalékról, ajándékokról és tsairól lévén én a brókereknél ügyfél/megbízó/trader/spekuláns - ahogy tetszik

Hozzászólás

• Hahó! én is örülök

XMMA, szubjektivitás alatt egy példaként értettem a trendvonalat. Számomra az egész chart olvasása szubjektív. De valóban, a trendvonal behúzása is az, ezerféle módon meg lehet tenni, így is lehet jó, úgy is lehet jó. Húzhatod aljtól csúcsig, meg fordítva, high/low-tól open/close-ig, vagy ezek kombinációihoz, keresztül-kasul a charton. Szubjektivitás alatt azt is értem, hogy teljesen mást látok a charton, mint más. Engem például hidegen hagy a trend. Egyáltalán nem vizsgálgatom, hogy merre megy, van e egyáltalán trend. Szerintem a legtöbbször ahol más eladna, én vennék, és fordítva. Azt is szubjektívnek tartom, hogy ki hogyan közelíti meg az egészet. Számtalan oktatóanyagot néztem/rágtam végig, minden tele volt matekolással, meg méricskéléssel. Nekem az sem jött be. Volt egy-két mondat, ami alapja lett a kereskedésemnek, de ennél többet nem tudtam magamévá tenni. Valószínűleg agyon lennék kövezve, és ki lennék tagadva a világból, ha elmondanám, hogy mennyire lazán tekintek a chartra. Ezért sem hiszem, hogy bárkinek segítség lenne az én gondolatmenetem. Természetesen az ésszerűség határain belül, tehát viszonylag elég szigorú MM-et alkalmazva. Ha betennék egy-két screenshotot, biztos az lenne a vége, hogy mindenki kb azt elemezgetné ki belőle, hogy ez mennyire szar, lerombolgatva ezzel szépen a hitemet.

A gitározáshoz tudnám kicsit hasonlítani. Adott egy gitár hat húrral, és nem gondolná az ember, hogy végtelen az a variáció, amit ebből a hat húrból ki lehet hozni.

Azt meg azért nem fogom bizonygatni, hogy mennyire működőképes ez a szemlélet, mert azt kőkeményen megtanultam, hogy abban a pillanatban, amikor az ember kicsit is elszáll a siker szárnyain, gyorsan visszaveszi tőle a piac, amit adott. Szóval kussolok családon belül is, akármilyen jól ment a nap És nem azért, mert nem működik, hanem azért, mert elkezdek kételkedni magamban, hogy "most elugattam, hogy milyen jól megy, de nem létezik, hogy mindig bejöjjön, főleg nekem", aztán elkezd meginogni a magamba vetett bizalom. Úgy jó leülni, hogy leszarom,

Ha ez támpont lehet, nagy hangsúlyt fektetek az erős szintekre, platformokra, és az azok körül kialakuló eseményekre, divergenciákra, gyertyaformációkra, trendvonalakra, egy-két indikátor megerősítésére (RSI, ADX) Kb Ennyi.

Anélkül nem ment, amíg az árfolyam természetét nem ismertem ki. Számomra az volt a kulcsfontosságú fordulópont. Azért is fontos, mert ha nem ismered ki, nem fogsz tudni hinni egyetlen stratégiában sem, mert az ár folyamatosan próbálja elhitetni veled, hogy ellened fog menni. Ha kiismered, és hiszel benne, hogy túljárhatsz az eszén, akkor már jó az irány.

A kereskedésre szánt tőkém kb 0,2-0,5%-a a kockázat általában. Így teljes összeg kb 30%-ára eső kockázat 0,7-1,7% körül mozog (nem akarom túlmatekolni!). Akkor miért tenném be a teljes összeget egy céghez?

Ha 10000-ből maradna 3000 esetet arra értettem, hogy még mindig jobb ha marad 3000 euród, mintha lenne mínusz 30000. Mondjuk ez független a számlán lévő összegtől, inkább függ a tőkéhez viszonyított poziméretezéstől.

Végeredményben arra szerettem volna rávilágítani (elsősorban a kezdőknek), hogy kulcsfontosságú dolog az egész móka sikeressé tételéhez a saját egyéni intuíciók kialakítása. Aztán arra lehet építgetni bármilyen stratit, akár a legegyszerűbb mozgósat, vagy bármilyet. No remélem nem kapok spam bejelentést, mert hosszúra sikerült

UI: A gitározáshoz tudnám hasonlítani. Adott hat húr, amiből végtelen variációt lehet kihozni. Pedig azt gondolná az ember, hogy már minden dallamot feltaláltak, aztán leül kicsit pengetni, és pikk-pakk talál valami újat

Hozzászólás

• Ez a gitáros sztori valahogy duplázódott. Első módosításra nem jelent meg, másodjára meg ott termett mind a kétszer. Sorry.

A másik mondat vége pedig lemaradt:
                            "Úgy jó leülni, hogy leszarom, ki mit gondol rólam, vagy én mit gondolok magamról, csak csinálom úgy, ahogy benne van a hitem és a tapasztalatom."

Hozzászólás

• @XMMA

Nem konkrét hedge technikára gondoltam, hanem arra, hogy ha éppen van egy nyitott pozit, akkor nem kell a nagy horderejű hírek előtt lezárnod, hanem akár nyithatsz egy hedge pozíciót is, aztán ha lemegy 3500 pipet, és stabilizálódik valamelyest, nyithatsz rá egy újabb longot Egyébként valahol itt a fórumon olvastam nemrég egy nagyon jó hedge-dzsel kapcsolatos manővert, de egyszerűen nem tudom felidézni, hogy pontosan mit és hol.

Hozzászólás

• willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia StuG. Egy másik kommentedben azt irtad, hogy a duka eu-nál 1000-1500 dollár a számlanyitás. Bár nem tudom, ezt honnan vetted, a valóság az, hogy már 100 dollártól is lehet számlát nyitni. Adok egy linket, amelyen bővebben tájékozódhatsz. Bár ezt kb 1 perc kereséssel te is meg tudtad volna találni. Azt mondják, a lustaság fél egészség. Hát biztosan igy van.
                                https://www.dukascopy.com/swiss/engl...accounts/link/
                                5000 usd alatt csak svájci állampolgároknak nyitnak számlát. Dukascopy eu a lett szabályozásával, háát... biztos jó. Nem t'om. Ott lehetett anno 1500-től nyitni,
                                most már ott is lehet 100 usd-től. De inkább az SA-nál nyitnék, ha majd lesz rá lehetőségem. Szoktam használni a google-t, csak nem minden nap. Helyette inkább csiszolgatom a stratégiáimat :P

Hozzászólás

Working...
                                X