Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    nevető3dick eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    http://www.pszaf.hu/bal_menu/figyele...azai?pagenum=4

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    http://www.penzcentrum.hu/ongondosko...a.1035331.html

forex brókerek, carbon credit...

• Guest's Avatar
    Guest replied
    egyik forex brókercég se biztonságos. az egész élet egy nagy bizonytalanság. a forex-el együtt. fogadd el a bizonytalanságot és akkor könnyebb lesz. kereskedj határidős piacon(szerintem 10 millió ft-al már el lehet indulni).

• _pda_
    válaszolt
    huft eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Most egy írországi brókert találtam, rollover szempontból kimondottan jó, érdekes, hogy a fórumban még nem találkoztam vele:

avafx.com

Ez vajon biztonságosabb, mint egy szimpla ciprusi?
    ezt a "biztonságos" témát már annyiszor körberágták a fórumon
    felejtsd el ezt így konkrétan
    vedd úgy ezt az egész forex témát, meg biztonságot, h indítottál egy bármilyen vállalkozást, mérlegelted a kockázatokat és belevágtál
    ha bejött, örülsz, ha nem akkor elbuktad a lóvét
    ebből a szempontból tök 8, h perecboltot nyitottál vagy bármi egyébb tevékenységet végeztél

• huft
    válaszolt
    Most egy írországi brókert találtam, rollover szempontból kimondottan jó, érdekes, hogy a fórumban még nem találkoztam vele:

avafx.com

Ez vajon biztonságosabb, mint egy szimpla ciprusi?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    éles számlám van
    bár ez nem tudom mennyire nyugtat meg bárkit
    Látszik hogy _pda nem ma kezdte, mert legalább nem mondja azt hogy nyugodtan nyiss, biztonságban a pénzed.
    Nekem 3 éve van ott számlám.
    Pénz oda és vissza hibátlanul megy, soha egy csúszás, vagy egy elakadás.
    Ügyfélszolgálat általában másnap már indítja is vissza a pénzedet, ha hazautalsz, de legkésőnn 48 órán belül és erről értesítenek e-mailben, sőt meg is köszönik az tranzakciót, Magyar nyelven!

Ha bármely brókerhez pénzt utalsz, az első célod legyen hogy kiveszed a kockázatodat, magából a brókerből, tehát törekedj arra hogy mielőbb visszautald a tőkédet és a nyereség maradjon kinn, amivel aztán majd forexezel.
    Így nem érhet soha meglepetés.

• _pda_
    válaszolt
    Kösz az info-t.
    Így már a Liquid Markets is fent van a listámon, de nyugodtabb lennék, ha Angliában lenne a bróker... (igazi felülgyelet, FSA UK)

Tudom, ez mindenkinek magánügye, de te például mertél odautalni pénzt, és biztos vagy benne, hogy vissza is kapod bármikor?
    Bennem még kérdés, hogy a tőkém 10-20% át oda merem-e utalni.

Nyugtass már meg, hogy ez biztonságos
    éles számlám van
    bár ez nem tudom mennyire nyugtat meg bárkit

• Zalán
    válaszolt
    Egyébként most tök őszintén...sehol sincs biztonságba a pénzed...

Ha otthon van akkor kirabolhatnak.
    Ha bankba tartod akkor csődbe mehet.
    Ha államkötvénybe akkor az ország mehet abba.
    Ha valami no name brókercéghez küldöd akkor leléphetnek.

Talán azzal tehetsz egy kisebb lépést, hogy megnézed hol szabályozzák a céget, hová küldhetsz pénzt. De ha dől a világ mi is mehetünk vele...

Ha van FSA reg, Cysec (bár azt könnyen adják), vagy Ausztráloknál is felügyelve van akkor az jó..ha 1 vagy több könyvvizsgáló cég felügyeli az is jó...

De még ezek sem fognak neked 100% biztonságot adni...

• huft
    válaszolt
    Kösz az info-t.
    Így már a Liquid Markets is fent van a listámon, de nyugodtabb lennék, ha Angliában lenne a bróker... (igazi felülgyelet, FSA UK)

Tudom, ez mindenkinek magánügye, de te például mertél odautalni pénzt, és biztos vagy benne, hogy vissza is kapod bármikor?
    Bennem még kérdés, hogy a tőkém 10-20% át oda merem-e utalni.

Nyugtass már meg, hogy ez biztonságos

• _pda_
    válaszolt
    Liquid Markets-nél nincs USD/HUF a weboldaluk szerint, nekem az nem jó emiatt. (Amúgy az is ciprusi ahogy látom, kicsit kérdés bennem, hogy mernék-e pénzt odaküldeni.)
    van usd/huf

tölts le egy demo-t és nézd át az instrumentumokat

• huft
    válaszolt
    Megnéztem a XeMarkets-et, tetszene, csak elég NONAME brókernek tűnik. Szerinted biztonságos pénzt odaküldeni?

Liquid Markets-nél nincs USD/HUF a weboldaluk szerint, nekem az nem jó emiatt. (Amúgy az is ciprusi ahogy látom, kicsit kérdés bennem, hogy mernék-e pénzt odaküldeni.)

Kamat, rollover, nevezzük aminek akarjuk, a lényeg, hogy FXCM-nél 1 minilot (10000$) USD/HUF shortolásakor minden nap 0.66$-t írnak jóvá.
    Más brókernél ez más lehet, keresem az optimumot.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Köszi a linket.
    Sajnos a legfontosabb, az USD/HUF esetében sok bróker sora üres (pl. FXCM, meg több másik brókeré, pont ahol nyitnék számlát, pl. Oanda).

Az én stratégiám elsősorban USD/HUF short pozíciókat nyit, vagyis longolom a forintot, amire sokkal nagyobb a kamat, mint a dollárra.
    Maga a stratégia fedezeti pozíciókat nyit, a swap (rollover) csak egy mellékhatás, de egyáltalán nem elhanyagolható.
    pl. 10000$ értékű USD/HUF pozíció még ennél a lenyulós FXCM-nél is napi 0,66 dollárt kamatozik nekem. De több brókernél 0.66 helyett 2.0-nál nagyobb rollovert láttam, csak nem tudom igaz-e. Hülye lennék akkor nem ott nyitogatni a fedezeti pozícióimat.

A te brókerednél mennyi a rollover az USD/HUF esetében (elsősorban short érdekelne)?
    Forintot XeMarketsnél kereskedek, mert ott csak 12 pip a spread az EUR/HUF-on (általában 30 szokott lenni)

Kamat és a rollover ugyanaz, ígynem teljesen értem mire gondolsz, náluk 2.49 az USD/HUF long rollover.

Érdemes lenne megnézni az LQD-t (ex-Tadawul) náluk a táblázat szerint 14.57

• huft
    válaszolt
    Köszi a linket.
    Sajnos a legfontosabb, az USD/HUF esetében sok bróker sora üres (pl. FXCM, meg több másik brókeré, pont ahol nyitnék számlát, pl. Oanda).

Az én stratégiám elsősorban USD/HUF short pozíciókat nyit, vagyis longolom a forintot, amire sokkal nagyobb a kamat, mint a dollárra.
    Maga a stratégia fedezeti pozíciókat nyit, a swap (rollover) csak egy mellékhatás, de egyáltalán nem elhanyagolható.
    pl. 10000$ értékű USD/HUF pozíció még ennél a lenyulós FXCM-nél is napi 0,66 dollárt kamatozik nekem. De több brókernél 0.66 helyett 2.0-nál nagyobb rollovert láttam, csak nem tudom igaz-e. Hülye lennék akkor nem ott nyitogatni a fedezeti pozícióimat.

A te brókerednél mennyi a rollover az USD/HUF esetében (elsősorban short érdekelne)?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Az FXCM UK-nál van számlám, de másik brókernél is szeretnék nyitni.
    A rollover (swap) mennyi jelenleg a különböző brókereknél?

3 pár érdekelne, melyek FXCM-nél jelenleg következők:
    EUR/USD 0.03(sell) -0.14(buy)
    EUR/HUF 0.85(sell) -2.87(buy)
    USD/HUF 0.66(sell) -2.12(buy)

Ha valakinek a brókere jobbat kínál, légyszi írja be (lenyúlás ez, a magyar kamat sokkal nagyobb, a szemét FXCM meg lenyeli, ha shortolom az USD/HUF-ot, tisztességes jó kis forint kamatot várnék el, minusz egy kis költség persze)
    Itt az összes: http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps

Megjegyzem nem hiszem, hogy a forint annyira gyenge lenne, hogy ne gyengülhetne még többet. Ergo sokkal nagyobb az árfolyam kockázat, mint amit a kamaton nyerni lehet. Szerintem ...

• huft
    válaszolt
    Az FXCM UK-nál van számlám, de másik brókernél is szeretnék nyitni.
    A rollover (swap) mennyi jelenleg a különböző brókereknél?

3 pár érdekelne, melyek FXCM-nél jelenleg következők:
    EUR/USD 0.03(sell) -0.14(buy)
    EUR/HUF 0.85(sell) -2.87(buy)
    USD/HUF 0.66(sell) -2.12(buy)

Ha valakinek a brókere jobbat kínál, légyszi írja be (lenyúlás ez, a magyar kamat sokkal nagyobb, a szemét FXCM meg lenyeli, ha shortolom az USD/HUF-ot, tisztességes jó kis forint kamatot várnék el, minusz egy kis költség persze)

Working...
X