Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Dogevoo
    válaszolt
    joe134 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A fentebb említett marketinget mindig 100%-ban az ügyfél fizeti meg!!! Egyetlen brókercég sem karitatív szervezet, hogy pusztán azért ad valamit az ügyfélnek, mert rendes és szereti őt.... Persze ez érthető, mivel javarészt csak "viszonteladó cégek"...

A legjobbak a Prime brókerek, ezek közül kettő európait ismerek, akik ténylegesen ezeknek a kisebb brókereknek kínálják a komplett technológiai megoldásokat, likviditást...stb. A kisebb brókercégek valójában csak "marketing-gyárak", akik különböző fondorlatos trükkel és akcióval próbálnak érvényesülni a brókerek között, ezt komoly sikerekkel.....
    Prime brókerhez lehet magánszemélyként csatlakozni? Melyik az a kettő cég?

Szólj hozzá::

• joe134
    válaszolt
    kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tökéletesen igazad van.Ezek így működnek!
    Egyébként neked mi a tapasztalatod?
    Melyek a legjobb brokerek?
    A fentebb említett marketinget mindig 100%-ban az ügyfél fizeti meg!!! Egyetlen brókercég sem karitatív szervezet, hogy pusztán azért ad valamit az ügyfélnek, mert rendes és szereti őt.... Persze ez érthető, mivel javarészt csak "viszonteladó cégek"...

A legjobbak a Prime brókerek, ezek közül kettő európait ismerek, akik ténylegesen ezeknek a kisebb brókereknek kínálják a komplett technológiai megoldásokat, likviditást...stb. A kisebb brókercégek valójában csak "marketing-gyárak", akik különböző fondorlatos trükkel és akcióval próbálnak érvényesülni a brókerek között, ezt komoly sikerekkel.....

• joe134
    válaszolt
    kismentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A Prime brókerek, ezek közül kettő európait ismerek.

• kismentor
    válaszolt
    Ha valaki nem értené, akkor leírom, h mit akartam ezzel mondani... A Dealing Desk-es bróker MARKET MAKER funkciót lát el. Vagyis PIACOT CSINÁL. A valós piacon nem vesz részt a kereskedő pénze, pozíciója! Csupán egy brókercég saját virtuális kalapjában keringenek a megbízások. Ha valakinek ez jó, az nem más mint a brókercég.... Hogy minél több lóvé maradjon a közös kalapban, amiért mindent meg is tesz. Ugyanis számára ez a cél. Nyújtja a spreadet, késlelteti a megbízások teljesítését, megszakítja a szerverkapcsolatot, később más helyen rakja be a megbízást, re-quoteol adatot rosszul közül....stb.

A kereskedő számára viszont az a cél, hogy ebből a kalapból minél többet vegyen ki...

Nah itt van az érdekellentét...

Vajon kinek van több eszköze ahhoz, hogy célját megvalósítsa? Neked vagy a Brókerednek?? Ezeket nem nevezhetem partnereknek, hanem inkább ellenségnek akivel küzdened kell....

Különös ismertetőjelek : Azonnali megbízásokat (MT4 Új megbízás ablakban láthatod), garantált stop-ot, limitet, esetleg fix spreadeket hirdet , 30-40-50-60-.....100% depozit bónuszok. Nyereményautók,...stb. Minden olyan csalogató tárgy, amelyek elterelik a figyelmet... Alacsony számlanyitási lehetőség, akár 1 USD...

• joe134
    válaszolt
    Érdek-ellentét van a kereskedő és a szóban-forgó bróker között. Nem tudom miért Istenítik sokan az Alpari-t, de jobb ha tudjátok full-orosz cucc az egész, mint a ciprusi brókercégek 95%-a....

Ha valaki nem értené, akkor leírom, h mit akartam ezzel mondani... A Dealing Desk-es bróker MARKET MAKER funkciót lát el. Vagyis PIACOT CSINÁL. A valós piacon nem vesz részt a kereskedő pénze, pozíciója! Csupán egy brókercég saját virtuális kalapjában keringenek a megbízások. Ha valakinek ez jó, az nem más mint a brókercég.... Hogy minél több lóvé maradjon a közös kalapban, amiért mindent meg is tesz. Ugyanis számára ez a cél. Nyújtja a spreadet, késlelteti a megbízások teljesítését, megszakítja a szerverkapcsolatot, később más helyen rakja be a megbízást, re-quoteol adatot rosszul közül....stb.

A kereskedő számára viszont az a cél, hogy ebből a kalapból minél többet vegyen ki...

Nah itt van az érdekellentét...

Vajon kinek van több eszköze ahhoz, hogy célját megvalósítsa? Neked vagy a Brókerednek?? Ezeket nem nevezhetem partnereknek, hanem inkább ellenségnek akivel küzdened kell....

Különös ismertetőjelek : Azonnali megbízásokat (MT4 Új megbízás ablakban láthatod), garantált stop-ot, limitet, esetleg fix spreadeket hirdet , 30-40-50-60-.....100% depozit bónuszok. Nyereményautók,...stb. Minden olyan csalogató tárgy, amelyek elterelik a figyelmet... Alacsony számlanyitási lehetőség, akár 1 USD...

• joe134
    válaszolt
    Érdek-ellentét van a kereskedő és a szóban-forgó bróker között. Nem tudom miért Istenítik sokan az Alpari-t, de jobb ha tudjátok full-orosz cucc az egész, mint a ciprusi brókercégek 95%-a....

• joe134
    válaszolt
    ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.

Látom, hogy örök kérdés marad mindenki számára, hogy melyik brókernél milyen spreadek vannak, vagy hogy kit érdemes választani.

Lefotóztam 4 éles standard számla megbízási ablakát EUR/USD devizapárra, hogy lehessen látni egy pillanatképet a különbségekről.
    Tudom, hogy ez nem a teljes valóság, de szerintem mivel egy időben készült mind a négyről, valami kis képet azért tudunk alkotni, hogy hol mi a helyzet, meg persze ez nem táblázatokról, meg reklámokról szól már, hanem arról amit ténylegesen tudnak nyújtani a cégek.
    A sorrend:
    bal felső az FxPro , alatta az Equilor, jobb felső az IronFX, alatta az Alpari

Tapasztalataim szerint az Alpari és az Equilor a leggyorsabb megbízás végrehajtók, amiről arra merek következtetni, hogy semmi egyéb tevékenység nincs a háttérben, egyből benyílik a pozid.
    A másik kettő meg olyan lassú, hogy akár kávézni is van idő közben, az FxPro néha még vissza is dobálja a megbízást. Az IronFXet a 3. helyre sorolnám ami a gyorsaságot illeti.

Eddigi tapasztalataim szerint az Alpari az a bróker, ahol én szívesen kereskedek, mivel gyors és olcsó nem beszélve arról, hogyha az angol irodából nyitsz számlát /AlpariUK/ akkor 50.000 ig vállalnak garanciát a tőkédre, arra nem emlékszem pontosan, hogy ez GBP vagy EUR vagy USD, de szerintem ha USD is, akkor is kimagasló a többihez képest.
    Remélem tudtam segíteni mindenkinek, vagy szolgálni olyan infókkal amik segítenek a még sikeresebb kereskedésben.

A kép 2012. ‎november ‎30., ‏‎8:22:55 kor lett létrehozva.
    Az olcsóságnak ára van... Nézd meg screenshotodat, a négyből 3 broki Azonnali megbízásos, magyarul Dealing Desk... Így hiába tűnik olcsónak, ha a bróker jegyzi az árat!!!!

• ChyberBoB
    válaszolt
    Sziasztok.

Látom, hogy örök kérdés marad mindenki számára, hogy melyik brókernél milyen spreadek vannak, vagy hogy kit érdemes választani.

Lefotóztam 4 éles standard számla megbízási ablakát EUR/USD devizapárra, hogy lehessen látni egy pillanatképet a különbségekről.
    Tudom, hogy ez nem a teljes valóság, de szerintem mivel egy időben készült mind a négyről, valami kis képet azért tudunk alkotni, hogy hol mi a helyzet, meg persze ez nem táblázatokról, meg reklámokról szól már, hanem arról amit ténylegesen tudnak nyújtani a cégek.
    A sorrend:
    bal felső az FxPro , alatta az Equilor, jobb felső az IronFX, alatta az Alpari

Tapasztalataim szerint az Alpari és az Equilor a leggyorsabb megbízás végrehajtók, amiről arra merek következtetni, hogy semmi egyéb tevékenység nincs a háttérben, egyből benyílik a pozid.
    A másik kettő meg olyan lassú, hogy akár kávézni is van idő közben, az FxPro néha még vissza is dobálja a megbízást. Az IronFXet a 3. helyre sorolnám ami a gyorsaságot illeti.

Eddigi tapasztalataim szerint az Alpari az a bróker, ahol én szívesen kereskedek, mivel gyors és olcsó nem beszélve arról, hogyha az angol irodából nyitsz számlát /AlpariUK/ akkor 50.000 ig vállalnak garanciát a tőkédre, arra nem emlékszem pontosan, hogy ez GBP vagy EUR vagy USD, de szerintem ha USD is, akkor is kimagasló a többihez képest.
    Remélem tudtam segíteni mindenkinek, vagy szolgálni olyan infókkal amik segítenek a még sikeresebb kereskedésben.

A kép 2012. ‎november ‎30., ‏‎8:22:55 kor lett létrehozva.

• orkati
    válaszolt
    Én pedig köszönöm a figyelmeztetést

• AngyalBandi
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm az infókat!
    Még kell pár hét, amíg teljesen biztos leszek a stratégiámban, illetve a maradék gyenge pontjait kijavítom, addig semmiképpen sem próbálkozom élesben.
    Meglehetősen unortodox módon csinálom a forexet, így fordulhat elő, hogy bár van egy viszonylag jól működő, nyereséget (demón) szépen termelő stratégiám, mégis hiányzik nálam az alapokból jópár tégla :-) De folyamatosan tanulok, hogy ne maradjanak hiányosságaim.
    Én szótam

• orkati
    válaszolt
    Alpari magyar kontaktjának feltettem tegnap pár kényelmetlen kérdést email-ben, többek között hogy pontosan mit is takar a Micro és Classic számlájuknál az "Execution: NDD for Forex and gold/silver" sorocska. Eddig nem érkezett válasz :-)

• vanti
    válaszolt
    Éppen akartam kérdezni, hogy más brókercégeknél történt-e emelés, mert az Alpari ma nagyon bedurvult. 1,5-2 szeres a spread minden páron a megszokotthoz képest ill. drágább, mint valaha amiket tapasztaltam. Ekkorka volatilitásnál ez már komoly dolog.

• kismentor
    válaszolt
    Alparinál 1.8-2 a spread,miközben az Ironnál 1-1.5 ?

• orkati
    válaszolt
    Köszönöm az infókat!
    Még kell pár hét, amíg teljesen biztos leszek a stratégiámban, illetve a maradék gyenge pontjait kijavítom, addig semmiképpen sem próbálkozom élesben.
    Meglehetősen unortodox módon csinálom a forexet, így fordulhat elő, hogy bár van egy viszonylag jól működő, nyereséget (demón) szépen termelő stratégiám, mégis hiányzik nálam az alapokból jópár tégla :-) De folyamatosan tanulok, hogy ne maradjanak hiányosságaim.

• AngyalBandi
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Papa, köszi az infókat! Ha nem viszik ki a piacra a kis kötéseket, akkor is érdemes lehet őket választani, mert nem tudnak stopvadászni, ha jól értem. Vagy olyat tudnak, hogy a házon belüli ordereknek más lesz a grafikonja a JForex felületen, mint a többieknek?

Ezen oldal alapján valaki segítene meghatározni a Dukas forexes jutalékát egy kötésre? http://www.dukascopy.com/europe/engl.../fee-schedule/
    Ahogy én értem úgy jön ki, hogy Lot*35(ha a legrosszabb a jutalék érték mindenből), azaz USD számlán egy 1 lotos kötés 1*35=35 USD?
    A jutalék egy kötésre attól függ mekkora méretű a kötésed.
    Az egyszerűség kedvéért: ez 0,5-ös spreadnél és a leggyengébb jutaléksávnál, annyit tesz, mintha 1,2 lenne a spread egy olyannál ahol nincs kötésenként jutalék. (0,5(spread)+2x0.35(nyitás+zárás)=1.2) Ez 0,1 Lot EUR/USD-nél 1,2 dollár lesz.
    Persze van olyan helyzet, hogy más kis spreaddel (+jutalék) kötögetni, mint a nagyobb, de ugyanannyi költségű spreaddel. Pl gyors scalpoknál.

Egyébként én is csak ajánlani tudom a Dukascopyt, én is azon kereskedek, és van olyan is, hogy egyszerre zársz minden futó pozit.
    Könnyen át lehet állni rá, fut egy Meta is mellette, azon (is) elemzek.
    Ugyanazt a chartot kapod, de szerintem azért még ne kezdd élesben.

Üdv!

Working...
X