Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• joe134
    válaszolt
    Talán segítséget ad a bróker választáshoz a következő lap: http://www.forexbrokerek.info

Én az FXCM-et nem ajánlom, főleg nem a micrót.... Az FXCM több millió dolláros büntetést kapott a közelmúltban a nem korrekt árfolyamok miatt (ármanipuláció, no dealing desk nem jelenti a legjobb végrehajtást és legjobb spreadeket...stb miatt.).

Szólj hozzá::

• hcsabi
    válaszolt
    Hello! A véleményedre lennék kiváncsi, nekem csak egy brokercéggel van tapasztalatom, de az nem jó, úgyhogy váltanék. A problémám a nem megfelelő teljesítések. Viszont a forumokat olvasgatva nekem úgy tűnik, hogy tök mindegy milyen brokicég(lehet Dukaskopy kiv.), MM,ECN,STP ez midenhol probléma. Szerinted mi lehet az "tűréshatár" ami még belefér, gondolok itt a csúszások mértékére, gyakoriságára. Mert annak se látom értelmét, hogy ide-oda futkozok a cégek között.

A Goldstein Brokers-ről nem hallotál valamit ismerősöktől, rólak viszonylag kevés a comment.

Ha valaki másnak is van véleménye amit megosztana ezzel kapcsolatban azt is megköszönöm.

• IronFX NZ
    válaszolt
    A legegyszerubb ha devizás számlát tartasz és VISA kártyával utalsz. Ilyenkor a bróker fizeti a koltségeket és a bankok se vonnak le semmit.

• smk
    válaszolt
    Ha MBhez banki utalsz devizát, azért is levonnak. Ha HUFt utalsz, akkor MB von le átváltás miatt spreadet. Ha MBn keresztül bankkártyás fizetéssel fizetsz a Tadawulhoz, akkor senki nem von semmit. Visszafizetéskor az MB számlára visszajuttatás még ingyenes, utána, ha ahhoz hozzá akarsz jutni, akkor már költségek lesznek.
    IronFX oda-vissza tud bankkártyával fizetni, így a befizetett pénz mértékéig teljesen ingyenesen haza is juttathatod a pénzedet. Illetve valami magas összeg fölött (talán 2500 USD?) a banki utalás is ingyenes ott állítólag, de azt nem teszteltem.

• muzzi03
    válaszolt
    És akkor azért nem vonnak le a bankok ha MB-re utalok, mert végülis az majdnem ugyanaz mintha magához a brókercéghez utalnék?

• Dvit
    válaszolt
    Vagy ha belépett a számlájára az elmúlt 18 hónapon belül. Legalábbis azt irja.

• smk
    válaszolt
    "csak ugye az MB is számít fel szlavezetési díjat"
    Nem. olvasd el az alsó bekezdést:
    https://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees
    Akkor vonnak csak díjat, ha 18 hónapja nem volt már tranzakciód.
    IronFXhez fölösleges a MB számla.
    Tadawulhoz kell MB, mert vagy teljesen ingyenesen fizetsz bankkártyáról MBn keresztül, vagy banki utalsz, amiért jó sok pénzt levonnak a bankok.

• muzzi03
    válaszolt
    Értem, kössz a választ. Am érdemes Mb számlát létrehozni és nem közvetlenül a bankszámládról utalni? Gondolom biztonsági okai vannak, csak ugye az MB is számít fel szlavezetési díjat.

• smk
    válaszolt
    Dollár Kp felvétel jó sokba kerül. Dollár utalás bárhova is jó sokba kerül. HUFra átváltáskor (agy HUF kp velvéterkor) kb 2% spread jellemző, tehát a középárfolyamhoz képest 1% veszteséggel számolhatsz. Egyébként már MoneyBookersről visszautalt pénz is költségekbe ütközhet: ha USD alapú MB számláról USD alapú magyarországi bankszámlára kérsz kifizetést, akkor szerintem 2x átváltják, 1x az MB Ftra, utána meg a bank vissza USDre. De ez nem tuti, teszteld le. De ha így van, akkor lehet MBről HUF alapú számlára kifizetést kérni, és mindjárt nincs ilyen probléma (mert összesen 1x kell devizaváltási spreadet elszenvedni, aztán költheted a Ftjaidat). Egyébként a Citibanknál a 0Ftos számlához csatolt devizaszámláról ingyenesen lehet valuta KPt felvenni. Ezt aztán átválthatod valutaváltóban is.

Én egyébként ezekkel a költségekkel egyelőre nem számoltam, mert úgysem akarom mostanában elkölteni a kereskedési tőkémet, a Moneybookersre visszafizetett pénzt úgyis szinte bármelyik brókerhez el tudom juttatni ha kell.

• muzzi03
    válaszolt
    smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dvit, így van. A deviza alapú banki utalás minden magyar bankban jó drága. A bankkártyával fizetés viszont ingyenes általában. Ha pedig a fizetett devizanem, és a kártyához kapcsolt számla devizaneme azonos, akkor fizetéskor devizakonverzió miatti bazinagy spreadet is megúszod. Nekem Raiffeissenben van deviszaszámlám, ott a devizaszámlavezetés ingyenes, és elfogadható spreaddel váltanak HUF->USDt, utána meg már ingynesen juttathatom el+vissza a pénzemet a brókerhez. De szerintem a többi banknál levő deviza számla+dombornyoot kártya is megfelelő lehet.
    Hello

És a devizaszámládhoz kapott kártyával gondolom akkor tudsz dollárt is levenni róla, vagy hogy oldod meg? egyből kérheted azt is a bankban, hogy HUF-ban fizessenek ha le akarsz venni pénzt? Vagy ilyenkor érdemesebb kivenni és egy valutaválóban átváltani a kedvezőbb spread miatt ? ( Én ez utóbbit gondolnám jobbnak)

• Dvit
    válaszolt
    Értem, akkor ennek még utánajárok, hol lesz a legolcsóbb.
    Köszönet az infoért.

• smk
    válaszolt
    Dvit, így van. A deviza alapú banki utalás minden magyar bankban jó drága. A bankkártyával fizetés viszont ingyenes általában. Ha pedig a fizetett devizanem, és a kártyához kapcsolt számla devizaneme azonos, akkor fizetéskor devizakonverzió miatti bazinagy spreadet is megúszod. Nekem Raiffeissenben van deviszaszámlám, ott a devizaszámlavezetés ingyenes, és elfogadható spreaddel váltanak HUF->USDt, utána meg már ingynesen juttathatom el+vissza a pénzemet a brókerhez. De szerintem a többi banknál levő deviza számla+dombornyoot kártya is megfelelő lehet.

• Dvit
    válaszolt
    smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    magyar bankban levő USD devizaszámlához kötöttem egy dombornyomott kártyát, és azzal fizettem. Pont ugyanannyi USDt írtak jóvá, mint amennyit levontak a bankszámláról. A bankkártyás befizetést Moneybookerssen keresztül intézik, ehhez USD alapú MB számlát nyitottam.
    Szia smk! Én bementem az otp-be ugyanilyen devizaalapú számlát nyitni és érdeklődtem, hogy ha erről kiutalok pld. brókernek, az mennyibe fáj. A válasz az volt, hogy kb. 6000 forintnak megfelelő usd-t vonnak le emiatt.... Most akkor nem értem. Ha a devizaalapú számlámhoz van kártya és azzal utalok ki online, akkor ingyenes, de ha nincs és beballagok az otp-be ezt elintézni, akkor 6000 Ft?

üdv.

• smk
    válaszolt
    attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    kártyás feltöltésnél mennyit von tada?
    Dombornyomott kell, vagy sima kártya is jó?
    Semmit nem vonnak. Dombornyomott kell szerintem. Én úgy csináltam, hogy magyar bankban levő USD devizaszámlához kötöttem egy dombornyomott kártyát, és azzal fizettem. Pont ugyanannyi USDt írtak jóvá, mint amennyit levontak a bankszámláról. A bankkártyás befizetést Moneybookerssen keresztül intézik, ehhez USD alapú MB számlát nyitottam. Tőke kifizetést nem tudnak bankkártyára, csak MBre, de ez is költségmentes. Azt nem tudom, hogy a nyereséget is kifizetik e MBre, vagy azt banki utalással kell nyomatni.
    Befizetés 1 órán belül megjelenik, kifizetés is 1 napon belül ha jól emlékszem.

IronFX kb ugyanígy, csak a következő különbségek vannak:
    nincs szükség MB számlára, tőke kifizetés csak oda megy, ahonnan befizettem, nyereség csak banki utalással megy.

• Porter
    válaszolt
    Pisti79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok ! CFD-velszeretnék kereskedni - egyelőre egy itthoni MEGBÍZHATÓ brókercégre gondoltam, szerintetek melyiknél a legkedvezőbbek úgy általában a spreadek? Köszönöm szépen
    Szia, en a City Index-et hasznalom mar egy eve. Igaz nem magyar, de erdemes kiprobalni.

Working...
X