Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• attiati
    válaszolt
    kártyás feltöltésnél mennyit von tada?
    Dombornyomott kell, vagy sima kártya is jó?

Szólj hozzá::

• smk
    válaszolt
    Amelyik külföldi brókercégekkel kapcsolatba kerültem mindegyiknek volt magyar supportja. Jelenleg IronFXet, és a Tadawul FXet használom, mindkettő megfelelő az adott helyen alkalmazott stratégiámhoz, szóval elégedett vagyok velük. Mindkettőnél elérhetők CFDk. Spreadeket meg megnézheted demon, hogy megfelelőek e számodra.
    Mindkettőnél elérhető moneybookerses és bankkártyás feltöltési lehetőség, így nem kell drága külföldi banki utalással sem vacakolni.

• Pisti79
    válaszolt
    Az angol nyelvtudásom (jelenleg, mivel nem nagyon használtam) inkább csak papíron van meg illetve így kezdőként biztonságosabbnak érzem így a dolgot Persze lehet külföldi is ha a magyar nyelvű elérhetőséget biztosítani tudja.

• smk
    válaszolt
    miért fontos, hogy itthoni legyen?

• Pisti79
    válaszolt
    Sziasztok ! CFD-velszeretnék kereskedni - egyelőre egy itthoni MEGBÍZHATÓ brókercégre gondoltam, szerintetek melyiknél a legkedvezőbbek úgy általában a spreadek? Köszönöm szépen

• smk
    válaszolt
    Ja, és ETFeket akarok venni, nem CFDket, meg ilyesmit

• smk
    válaszolt
    Sziasztok!
    Olyan brókercéget keresek, amin keresztül elérhetem az amerikai tőzsdéket, nem bóvlicég (rá lehet bízni nagyobb összeget), lehet rá pénzt tölteni/levenni Moneybookers(skrill) számlával, és/vagy bankkártyával (mivel ezek általában ingyenesek) Fontos még, hogy ne legyen magas számlavezetési díj/egyéb olyan díj amit akkor is felszámolnak, ha épp semmit sem csinálok, csak ülök a befektetéseimen. NEM fontos hogy nagyon alacsonyak legyenek a tranzakciónkénti jutalékok.

Tudtok ilyent mondani?

• IronFX NZ
    válaszolt
    aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ! Lehet nem hiszed el, de itthon egy üzletkötő ha kell, gátlástalanul elemez chartokat az ügyfél kérésére, látszólag hozzáértőként.
    Amúgy tök szomorú, de a magyar értelmezés szerint te is értékesítő csoport tagja vagy, tehát értékesítő. :-)

A jól megélés korlátjait ez alapján még sokan nem léptük át sajnos. Van mikor az unalom egy használhatatlan napon, van mikor a segíteni akarás, van mikor a további információra való éhség írásra sarkallja az embert. Ezt egyre sűrűbben megbánom én is. Hasznos infó kívűlről egyre kevesebb, sőt semmi, csak az idejét tölti az ember.
    Már csak azért se javaslom senkinek az elemzést mások segítéseként, mert utána ha rosszul sul el a dolog a kereskedo az elemzot fogja hibáztatni! (nem pedig saját magát)
    Így nem tanul az esetbol semmit, csak elobb-utobb azt fogja mondani hogy nem hallgat tobbet arra az illetore!

Ha nagy ritkán adok tanácsot egy-egy ugyfélnek akkor is azt mondom hogy ne csinálja amit én mondok csak azért mert én mondtam! Tessék megnézni hogy tényleg van-e alapja, van-e logika a dologban!

AKI A SAJÁT PÉNZÉVEL KERESKEDIK MENJEN VISSZA A DEMÓ-HOZ HA EGY-EGY STRATÉGIÁT VAGY ELMÉLETET AKAR TESZTELNI!!! HA MÉGIS ÉLESBEN PRÓBÁLJA KI CSAK MAGÁRA VESSEN!

• aSzabe
    válaszolt
    Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen az értékesíto az csak elad! Nem feltétlenul kell tudja hogy mit ad el!
    Neki csak az a dolga hogy beszervezze az ugyfeleket!

Én nem értékesíto vagyok hanem Account manager! Ha az ugyfelemnek bármi gondja van akár hajnal 2-kor is felveszem a mobilom megoldjuk a dolgokat!
    Nekem az a feladatom hogy az ugyfeleim elégedettek legyenek és hosszú távon, jól kereskedjenek! Ehhez minden segítséget megadok!

A kérdésedre válaszolva igen kereskedtem hosszú távon saját pénzemmel.
    így találtam rá az IronFX-re is. Aztán elkezdtem itt dolgozni, de még mindig kereskedem bár kevesebb idom van rá! (soha nem állítottam hogy profi kereskedo lennék ezért ha megnézed stratégiai kérdésekben nem igazán állok le vitatkozni senkivel a technikai kérdések viszont más lapra tartoznak)

Aki profi kereskedo és jól megél ebbol az nem fog a forumozással idot vesztegetni! (tisztelet a kivételnek)
    Köszi a választ! Lehet nem hiszed el, de itthon egy üzletkötő ha kell, gátlástalanul elemez chartokat az ügyfél kérésére, látszólag hozzáértőként.
    Amúgy tök szomorú, de a magyar értelmezés szerint te is értékesítő csoport tagja vagy, tehát értékesítő. :-)

A jól megélés korlátjait ez alapján még sokan nem léptük át sajnos. Van mikor az unalom egy használhatatlan napon, van mikor a segíteni akarás, van mikor a további információra való éhség írásra sarkallja az embert. Ezt egyre sűrűbben megbánom én is. Hasznos infó kívűlről egyre kevesebb, sőt semmi, csak az idejét tölti az ember.

• IronFX NZ
    válaszolt
    Egy teljesen személyes kérdés:
    Te kereskedtél valaha? Mármint stratégia alapján, élesben, hosszabb távon? Illetve hány éve csöppentél bele a forexbe?

Tényleg csak az érdekességképpen kérdezem. Akiket én ismerek értékesítőket, azoknak tényleg abszolút semmi fogalmuk a forexről, egy "hobby trader"-hez képest. És itt nem a szakmai vizsgákra gondolok, amiknek gyakorlatilag semmi hasznuk. A kedvencem, aki tőlem hallott először az ECN fogalmáról, majd egy hét múlva tőlem kellett megtudja, hogy nem ECN cégnél van. Ő vezető értékesítő....
    Igen az értékesíto az csak elad! Nem feltétlenul kell tudja hogy mit ad el!
    Neki csak az a dolga hogy beszervezze az ugyfeleket!

Én nem értékesíto vagyok hanem Account manager! Ha az ugyfelemnek bármi gondja van akár hajnal 2-kor is felveszem a mobilom megoldjuk a dolgokat!
    Nekem az a feladatom hogy az ugyfeleim elégedettek legyenek és hosszú távon, jól kereskedjenek! Ehhez minden segítséget megadok!

A kérdésedre válaszolva igen kereskedtem hosszú távon saját pénzemmel.
    így találtam rá az IronFX-re is. Aztán elkezdtem itt dolgozni, de még mindig kereskedem bár kevesebb idom van rá! (soha nem állítottam hogy profi kereskedo lennék ezért ha megnézed stratégiai kérdésekben nem igazán állok le vitatkozni senkivel a technikai kérdések viszont más lapra tartoznak)

Aki profi kereskedo és jól megél ebbol az nem fog a forumozással idot vesztegetni! (tisztelet a kivételnek)

• attiati
    válaszolt
    ez egyre jobban hangzik

• Profi(t)
    válaszolt
    Nem akarlak megijeszteni, de olvasd át figyelmesen a brókereddel kötött szerződést.
    Például nálam benne van a szerződésben, hogy az ügyfél tudomásul veszi, hogy bármilyen technikai hibából történő veszteséget az ügyfél viseli, függetlenül attól, kinek az oldalán történik a hiba.
    Nekem pl. volt emiatt egy nagyobb veszteségem. Le volt terhelve a bróker rendszere, nem tudta fogadni a zárást (vagy inkább nem akarta!) hosszú perceken keresztül. Mire sikerült zárni, akkorra már nagyot zuhant az árfolyam, és vitte magával a marginomat is.
    Skalpoltam, beállított L-S nélkül, manuális zárással, ami fenti okok miatt nem jött össze. Miközben 1 lotos pozíció volt kis összegű számlán. Emiatt a kis technikai anomália miatt le is nulláztam sikeresen. Skalpolás volt, csak a saját magamé
    Szóval nagyon figyelmesen olvasd el a szerződést, mert a brókerek azért rendesen levédik magukat. Az csak nekünk logikus, hogy ha ott a technikai hiba, akkor mi nem veszthetünk.

• attiati
    válaszolt
    smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem csak hiba miatt fordulhat elő, hogy nem tudják zárni a pozidat. Simán lehet egy nagy gap is. Ha a számlaegyenleged negatívba fut, nyilván megpróbálják behajtani rajtad. Ha egyértelműen az ő hibájukból történt, akkor ez valószínűleg nem fog sikerülni nekik.
    nem hangzik jól, de jogos

Például 1:100 tőkeáttétnél pénteken pont megáll az árfolyam 100% margin call szint felett, és hétfőn 1%-nál nagyobb gappel nyit a piac? Ez mondjuk nem annyira elképzelhetetlen.

eurhuf-nál 2010. júl 19-én 287-es piacnyitás a pénteki 281-es zárás után
    több, mint 2%

• smk
    válaszolt
    Nem csak hiba miatt fordulhat elő, hogy nem tudják zárni a pozidat. Simán lehet egy nagy gap is. Ha a számlaegyenleged negatívba fut, nyilván megpróbálják behajtani rajtad. Ha egyértelműen az ő hibájukból történt, akkor ez valószínűleg nem fog sikerülni nekik.

• attiati
    válaszolt
    Akiket én ismerek értékesítőket, azoknak tényleg abszolút semmi fogalmuk a forexről, egy "hobby trader"-hez képest.
    Rengeteget leveleztem egy brókercég magyar supportjával, és látszik, hogy érti mit beszél, és segítőkész is, szinte már-már birka türelemmel. Kivétel erősíti a szabályt

Egy kérdésem nekem is lenne: szerződéskötéskor írásban tudomásul kell vennem, hogy akár a számlaegyenlegemnél nagyobb összeget is elveszíthetek a piaci mozgások miatt. Plusz meg kell jelölnöm a vagyonom összegét.
    Ugye ez nem azt jelenti, hogy ha a saját technikai, vagy bármilyen más hibájukból eredően ők nem tudják zárni a pozimat, és veszteséget halmozok fel nekik a számlaegyenlegemen túl, akkor behajthatják rajtam?

Working...
X