Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Az tökmind1 áll-e mögötte bank, hiszen tegyük fel attól h csődbe megy a Saxo Bank, és vannak betétesei, attól még nem fogják más tőke/mérlegelemekből kifizetni a károsultakat. A Random egyébként a tőzsdére készül tehát IPO lesz, a tulajdonosai abszolút nyílt lapokkal játszanak, ez minden rendezvényen látszódik, érdemes az összes hazai ügyletet ezen a brókercégen keresztül bonyolítani.

Hozzászólás

• sxxorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      ctrader? ez nem tudom mit jelent. Akkor inkább mégse Fxpro, nem?
      Ctrader egy platform, pár cégnél az van mt4 helyett.
      Fxpronál nincs negatív egyenleg ígérik, de nincs fix szerződés róla tudtommal, az mm számla mt4 es, az ecn pedig ctraderes.

Hozzászólás

• Zalán, mikor mondod hogy "nálunk" ahelyett írhatnád hogy az admiralnál, mert ha vissza olvasok pár hónapot vagy évet akkor nem tudom a nálunk mit jelent, akkor épp melyik cégnél voltál pl sensus..

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Zalán, mikor mondod hogy "nálunk" ahelyett írhatnád hogy az admiralnál, mert ha vissza olvasok pár hónapot vagy évet akkor nem tudom a nálunk mit jelent, akkor épp melyik cégnél voltál pl sensus..
          Jogos.
          Admiralnál.
          Mondjuk ez csak azokat érinti aki ecn számlát nyit.

Hozzászólás

• Köszönöm a válaszokat, bár még relatíve keveset tudtam meg.
            A metatrader manipulálási lehetőségeiről olvastam, annyi módon lehet lehúzni, ez legalább ne legyen köztük.
            Zalán: értem mire gondolsz, szerintem az LMAX, Dukascopy és FXCM (Alfatr), is valszeg jól áll likviditásszolgáltatók terén, nem ez lesz a döntő faktor.
            csodamacsak: sztem az Fxpro nem meggyőző, akkor inkább marad az eredeti trió, de ezekről aktuális info nem érkezett...

Hozzászólás

• sxxorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Köszönöm a válaszokat, bár még relatíve keveset tudtam meg.
              A metatrader manipulálási lehetőségeiről olvastam, annyi módon lehet lehúzni, ez legalább ne legyen köztük.
              Zalán: értem mire gondolsz, szerintem az LMAX, Dukascopy és FXCM (Alfatr), is valszeg jól áll likviditásszolgáltatók terén, nem ez lesz a döntő faktor.
              csodamacsak: sztem az Fxpro nem meggyőző, akkor inkább marad az eredeti trió, de ezekről aktuális info nem érkezett...

Kétlem hogy kevésbé manipulálnák az mt4-et mint egy saját fejlesztésű platformot. Az mt4 egy külön cég. Ha egy bróker a neki jelzett mt4-be olyan kódot küldene a fejlesztőknek ami nem szabályos akkor azt az mt4 szabályai szerint vissza utasítják. Az ár képzése más tészta. Ezzel szemben a saját platformjukon azt csinálnak amit akarnak. Fejlesztői szemmel az mt4 optimálisabb (szerintem). Arról nem is beszélve hogy szinte az egyetlen amire személyre szabott indikátorokat vagy experteket lehet fejleszteni.

Hozzászólás

• Ha lesz dukas svájci (mert van eu is) számlád elmondhatnád slippage mennyire van, mert rosszat olvastam róla. Talán mostanra változott. Aki szidta eu-s számlája volt.

Hozzászólás

Ha lesz dukas svájci (mert van eu is) számlád elmondhatnád slippage mennyire van, mert rosszat olvastam róla. Talán mostanra változott. Aki szidta eu-s számlája volt.
                  Igaz nem nekem szólt a kérdés...
                  Általában csúszik, főleg ha nagyobb a mozgás (pl szinteknél).
                  Mivel én is ilyen helyeken lépek be v ki - jó esetben :-) ezért nálam is gyakran csúszik.
                  A TP jó irányba, a belépők (sell-buy limit) szintén pluszba, az SL minuszba.
                  Ezért nem is igen zavar, mert így kiegyenlítődnek, ha meg több a TP, akkor még jobban is jársz.
                  Nem számoltam össze, de szerintem inkább jobban jártam eddig a csúszásokkal.
                  Kb a 2-3. tickre teljesül (ha csúszik), ezért van az, hogy a mozgás irányába csúszik. Ez a tapasztalatom.
                  Ma pl daxot 2 pippel jobb áron kaptam meg, buy limittel, egy másik célár, szintén daxon, pedig kb 2 pippel jobb áron zárt.
                  Ez Dukascopy Svájc.

Hozzászólás

• Dax nem tom mióta van dukasnál és igazi határidős e.

Hozzászólás

Dax nem tom mióta van dukasnál és igazi határidős e.
                      Nem határidős, cfd.

Hozzászólás

• Sziasztok,

Van valami minimum összeg amit az IB-re kell utalni? Én 1millió HUF-nak megfelelő összegre gondoltam, de a múltkor mintha azt mondtátok volna, hogy úgy nem éri meg... de közben néztem a díjakat, és igazából nem látom / nem vettem észre, hogy lenne valami hátránya...Szóval ha 3-4000 dollár tőkém van csak, milyen hátránya lenne?

Hozzászólás

• leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok,

Van valami minimum összeg amit az IB-re kell utalni? Én 1millió HUF-nak megfelelő összegre gondoltam, de a múltkor mintha azt mondtátok volna, hogy úgy nem éri meg... de közben néztem a díjakat, és igazából nem látom / nem vettem észre, hogy lenne valami hátránya...Szóval ha 3-4000 dollár tőkém van csak, milyen hátránya lenne?
                          25.000$ alatt nincs rv. daytrade, ha a havi comission nem éri el a 30$-t, akkor 10$ adatszolgáltatási díj van, vagy össze lehet egyenként vadászni a tőzsdéket, pl: Nasdaq 1,5$/hó, Amex 1,5$/hó, NYSE 1,5$/hó stb, de ez meg fix, ha kereskedsz, ha nem , akkor is annyi. Ezen felül 10$ szlavezetési(inactivity fee) díj van, ha nincs meg a havi 30$ comission, vagy 100.000$ net asset value.
                          A minimum szlanyitási díj 10.000$, bár azt mondják, 5.000 körüli deposittal már megnyitják, de ezt nem tudom, majd vki elmondja, aki így nyitott.
                          Szóval 3-4.000$-ra, ha nem vagy aktív trader, jön úgy havi 10-20$ körüli díj.

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            A minimum szlanyitási díj 10.000$, bár azt mondják, 5.000 körüli deposittal már megnyitják, de ezt nem tudom, majd vki elmondja, aki így nyitott.
                            'Hivatalosan' 10.000$ a minimum deposit, de 5.000$ az a legkisebb összeg, amivel már hagynak elkezdeni tradelni.

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szóval 3-4.000$-ra, ha nem vagy aktív trader, jön úgy havi 10-20$ körüli díj.
                              Ezt azért nem érzem gáznak, mert ha nem itt nyitok, hanem valami magyar brókernél, ott egy-egy jutalék kerül csak 10-15 dollárba, szóval ez beleférne.

Még ha nagyon muszáj, 5000$-t össze tudok rakni, de nem értem... nyitok náluk számlát és először oda kell raknom nekik az 5000 dollárt? vagy honnan döntik el, hogy van-e ennyi lóvém vagy sem... ?

Hozzászólás

• leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                de nem értem... nyitok náluk számlát és először oda kell raknom nekik az 5000 dollárt? vagy honnan döntik el, hogy van-e ennyi lóvém vagy sem... ?
                                nyilván abból döntik el, hogy ráutalod a számlára. Kitöltöd a papírokat, és ha elfogadják, x napod lesz utalni.(de ha nem pontosan így van, majd kijavítanak, mert már 6 éve nyitottam szlát náluk, fakulnak az emlékek )Ne félj, ez nem ciprusi sufni-fogadóiroda.
                                Emlékszem, mikor chf balhé idején minden brókernek nevezett csoda állt, én simán kötöttem náluk usd/chf-et, és az esemény másnapján már normális spread volt.
                                Akkor mikor NémethZ győzködte a népet, hogy az Iron mekkorát nyert ezen, az IB elismerte, hogy 100 milliós mínusza van. Most az Iron kuka, IB meg még mindig itt van.

Hozzászólás

Working...
                                X