Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még ha nagyon muszáj, 5000$-t össze tudok rakni, de nem értem... nyitok náluk számlát és először oda kell raknom nekik az 5000 dollárt? vagy honnan döntik el, hogy van-e ennyi lóvém vagy sem... ?
    Kezdjük az elején. Amikor számlát nyitsz, ők alapból úgy kezelnek téged, hogy te 100.000$-t utalsz be (náluk ez a 'minimum'). Majd, ha regisztrálsz oda, meg tudod mennyi minden kérdeznek tőled, a pénzeddel kapcsolatban is (persze mi magyarok vagyunk, nálunk mindenki időmilliomos retail trader-ként regisztrál oda ). Ők azt várják, hogy te azt a bizonyos 100.000$-t utald ki, nekik ez az induló tőke. DE! Mivel azért ők is tisztában vannak vele, hogy ez még az USA-ban sem megy 'mindenkinek', ezért a hivatalos összes, amelyet be kell utalnod hozzájuk, hogy kereskedhess, az a 10.000$. De, a gyakorlat azt mutatja, hogy 5.000$-nál is már hagynak téged kereskedni.

Nyitsz egy számlát, ha mindent elfogadtak, kapni fogsz egy IBAN számlaszámot, és oda elutalod a kívánt összeget. Ennyi. Nem egy rakéta tudomány.

Hozzászólás

• Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      persze mi magyarok vagyunk, nálunk mindenki időmilliomos retail trader-ként regisztrál oda ).
      Te is kaptál mostanában tőlük üzenetet, hogy frissítsd a professional/non-professional státuszodat?
      csak azért kérdezem, mert én kaptam, és máj.31-ig meg kell erősítenem, hogy non prof.vagyok.
      azért jutott eszembe, mert most nem elég nekik az "at home trader" hanem még 3 sor foglalkozásra vonatkozó adatot ki kell tölteni, amíg nem töltöttem ki, nem engedett aláírni.

Hozzászólás

• stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Te is kaptál mostanában tőlük üzenetet, hogy frissítsd a professional/non-professional státuszodat?
        csak azért kérdezem, mert én kaptam, és máj.31-ig meg kell erősítenem, hogy non prof.vagyok.
        azért jutott eszembe, mert most nem elég nekik az "at home trader" hanem még 3 sor foglalkozásra vonatkozó adatot ki kell tölteni, amíg nem töltöttem ki, nem engedett aláírni.
        Igen, nekem is volt státusz frissítés, és ezek a kérdések is, de nem muszáj mindegyikre full igazat mondani, ha nem akarsz.
        Úgy is el fogják fogadni, ha nem akkora baromságot ír az ember.

Hozzászólás

• Értem, kösz a válaszokat.

Egyébként, nekik miért nem mindegy ki mennyit fizet be? Mármint, mi nekik abban az üzlet, ha bizonyos alsó határt megszabnak ebben?

Hozzászólás

Értem, kösz a válaszokat.

Egyébként, nekik miért nem mindegy ki mennyit fizet be? Mármint, mi nekik abban az üzlet, ha bizonyos alsó határt megszabnak ebben?
            Mint ahogy nem leszel private banking ügyfél húsz dollárral.

Hozzászólás

• IB-nél csináltam egy Paper Trading számlát, annak van valami határideje, hogy meddig használhatom(kb két hete használom)? Vagy tudtok esetleg olyat, ahol normálisan lehet kereskedni demo számlával (tehát nem jár le, esetleg meg tudod adni a kezdő tőkéd, stb).

Korábban az erste tradert próbáltam, de az sajnos csak 1 hónapig elérhető.

Hozzászólás

IB-nél csináltam egy Paper Trading számlát, annak van valami határideje, hogy meddig használhatom(kb két hete használom)? Vagy tudtok esetleg olyat, ahol normálisan lehet kereskedni demo számlával (tehát nem jár le, esetleg meg tudod adni a kezdő tőkéd, stb).

Mivel szeretnél kereskedni?

Hozzászólás

• Amerikai, európai (és esetleg magyar) részvények.

Hozzászólás

• Most sem enged be az IB, pedig tegnap sikerült belépni, nem értem.. AUTH_TIMEOUT

Hozzászólás

IB-nél csináltam egy Paper Trading számlát, annak van valami határideje, hogy meddig használhatom(kb két hete használom)? Vagy tudtok esetleg olyat, ahol normálisan lehet kereskedni demo számlával (tehát nem jár le, esetleg meg tudod adni a kezdő tőkéd, stb).

Thinkorswim, de azon belül is KANADAI Paper számlát nyiss, az korlátlan ideig használható.

Hozzászólás

• Én kb. két hónapja nyitottam az IB-nél számlát, de egy magyar cégen keresztül Geo Professional Portfolio Zrt. Ismeri valaki a céget? Vélemények esetleg? Eddig jók a tapasztalataim, de kicsit tartok is tőle, hogy mi lesz a vége. Korábban én is kereskedtem, de mostanában nincsen időm rá, és egy ismerősöm ajánlotta őket.
                        Köszi előre is

Hozzászólás

• Forex Angel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Én kb. két hónapja nyitottam az IB-nél számlát, de egy magyar cégen keresztül Geo Professional Portfolio Zrt. Ismeri valaki a céget? Vélemények esetleg? Eddig jók a tapasztalataim, de kicsit tartok is tőle, hogy mi lesz a vége. Korábban én is kereskedtem, de mostanában nincsen időm rá, és egy ismerősöm ajánlotta őket.
                          Köszi előre is
                          Miért nyitsz számlát ha nincs időd kereskedni??
                          Miért nem közvetlenül nyitsz számlát?
                          Most bedobtál ide vmi cégnevet és ezért regisztráltál? Néhány éve kezdett működni a cég. Marketingezz egyenesen.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Miért nyitsz számlát ha nincs időd kereskedni??
                            Miért nem közvetlenül nyitsz számlát?
                            Most bedobtál ide vmi cégnevet és ezért regisztráltál? Néhány éve kezdett működni a cég. Marketingezz egyenesen.
                            Azért mert szeretném a pénzemet fialtatni, ha közvetlenül nyitok számlát figyelnem kell rá és egy pár hónapos baba mellett nehezen megy tudod????
                            Gondoltam körbe érdeklődöm ismeri-e őket valaki, mert egy ismerős ajánlotta.
                            De látom nem vagytok túl segítőkészek. :-( Köszi

Hozzászólás

• Lennének segítőkészek, de talán kevésbé ismerik a céget. Én se.

Hozzászólás

• Forex Angel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Azért mert szeretném a pénzemet fialtatni, ...
                                Ne nyiss ilyen helyeken számlát.(mármint az IB-nél nyithatsz, csak ne vonj be külső portfóliókezelőt) Miért?
                                Az első, talán legfajsúlyosabb érv, hogy az aktív portfóliókezelők 85%-a alulteljesíti a rá vonatkozó indexet.
                                Második: ilyen költségstruktúrával esélytelen hosszú távon a piaci átlagot elérő hozamot összehozni.
                                Miért: mert ha nyereséged van, annak 46%-át elveszik, akkor is, ha pl. el se éri a piac teljesítményét az alapjuk hozama, amire az 1.pont miatt statisztikailag elég nagy esélyük van.A 46% összetétele:20% sikerdíj, 16% szja (ha van usa-ból származó osztalék, akkor eho is befigyel) és a teljes tőkére vetített 2% éves díj, ami pl. 5MFt tőke esetén 100.000ft.Ezt nyilván akkor is fizeted, ha a hozam negatív, és pl egy 20% éves nyereség(1MFt) 10%-át jelenti.

Miért is kellene folyton figyelni a számlát? Ha nincs időd, összeraksz egy 60/40 portfóliót spy/tlt ből, oszt csá...évente rebalanszírozod, ami kemény 1 óra meló is lehet, a másik 1 óra, amikor beírod az adóbevallásba. ha ennyi nincs baba mellett, akkor menj el vmi time management oktatásra.
                                Hosszú távon vidáman verni fogod -85% eséllyel - a portfólióikat.
                                Ha ezt itthon teszed TBSZ-en akkor adó sincs, nemhogy sikerdíj, és még a legelvetemültebb broki se kér 2% éves díjat szlavezetésre.(Equitas pl. 0,01%, ami 5MFt-nél 6000Ft/év és nem százezer...)
                                Ha már megvan az IB számla, akkor azon is olcsóbban kijössz, ha kihagyod az alapkezelőt a horror díjaival együtt, de ott lesz 16% szja, amit kompenzál az olcsóbb tranzakciós díj.
                                Elég segítőkész voltam?

Ennél vannak kicsit szofisztikáltabb portfóliók és átsúlyozások, amik akár HAVI 2 óra melót is igényelhetnek, ezzel nem terhelnélek le, mert mint írod nincs időd.

Ja, és mivel engem is érint, érdeklődtem az IB-nél a SIPC biztosításról IBUK esetén. Hát nem biztos, hogy úgy van, ahogy leírják, pedig én is úgy tudtam.
                                A supporton azt mondták, hogy IBUK UK szabályozás, ha IBLLC-nél akarok Sipc protectiont, akkor prezentáljak SSN-t. Hopppp

Hozzászólás

Working...
                                X