Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Nos, ha már belejöttem az írásba
    Egyik portfólió:
    „GEO ABSZOLÚT HOZAM(ETF)” MODELL PORTFÓLIÓ
    Ajánlott befektetési időtáv:min. 1 év
    Megcélzott hozam:IEF ETF–iShares 7-10 Year Treasury Bond. 7-10 év lejáratú amerikai állampapírokat tartalmazó ETF
    Költségek:
    Portfóliókezelési díj: éves bruttó 2,0%,
    Tranzakciós díj: a portfóliókezelési szerződés melléklete alapján.
    Sikerdíj mértéke, ütemezése:Bruttó 20%, mely negyedévente esedékes

Hááát B+(elnézést). Ha már nyitottam szlát az IB-nél, akkor veszek IEF-et, oszt ülök rajta ezzel biztosan elérem a benchmark hozamát, mindenféle különadó(portfoliokezelési díj, meg sikerdíj nélkül).

De ami még szép:
    Eszközösszetétel, súlyok (min-max.):
    0 -200 %Index és szektor ETF
    0 -40% Pontosan meghatározható kockázattal járó opciós stratégiák,
    0 -100 %deviza
    0 -40% index CFD

Ilyen eszközökbe fektetnek(magas kockázatú, volatilitású,ráadásul akár tőkeáttétellel is, és képesek benchmarknak egy midterm bond etf-et megadni. Bravó, nagyon bízhatnak a képességeikben.Akkor már miért nem SHY? abban akkora kockázat sincs, mint az IEF-ben
    Ha sp500-lenne a benchmark az se nagy merészség, de pl egy sp400 mid cap. korrektebb lenne hosszú távon.

Visszaolvasva kicsit elbizonytalanodtam: ha a sikerdíj csak a benchmark feletti eredményre vonatkozik, akkor (sem jó) de legalább nem annyira rossz a konstrukció.Mert akkor meg nyilván azért választanak kötvényalapot benchmarknak, hogy minél kevésbé kelljen megdolgozni a + hozamért...

Hozzászólás

• Forex Angel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azért mert szeretném a pénzemet fialtatni, ha közvetlenül nyitok számlát figyelnem kell rá és egy pár hónapos baba mellett nehezen megy tudod????
      Gondoltam körbe érdeklődöm ismeri-e őket valaki, mert egy ismerős ajánlotta.
      De látom nem vagytok túl segítőkészek. :-( Köszi
      OK.
      Ez esetben nem számlanyitásról van szó az IB-nél egy magyar cégen keresztül, mint írtad hanem portfóliókezelésről. Egy néhány éve alakult cég által.
      Ez két külön dolog.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

• Hello,

Pròbàlok épp végre megbízhatò brokert találni, kérdésem hogy a Hantec Markets cégrõl ki mit tud mennyire megbízhatò?
        Válaszokat elöre is köszi

Hozzászólás

• Üdv Mindenkinek!

Ez itt az első hsz-om. Két hónapja rágom a forex-témát, voltam pár szemináriumon is.
          A cégeket illetően annyit azért vágok, hogy a market makereket érdemes kerülni, és lehetőleg ne egy mauritiusi felügyeletnél regisztrált céget válasszak, hanem pl. FCA nyilvántartottat.
          Két hónap után arra jutottam, hogy inkább külföldi brókert választanék hazai helyett. Eezek között vacillálok:
          ActiveTrades
          AxiTrader
          AVA
          DirectFX
          EXT Capital
          Forex.com
          FXChoice
          FXOpen
          FXPro
          GlobalPrime.com.au
          ThinkForex

Valamiért szimpatikusak az ausztrál cégek, bár lehet ez butaság.

Ti melyiket/melyik kettőt javasolnátok a listámról? Köszönöm!

Hozzászólás

• Etx capitalt kihúznám, ultrafxet próbálnám ki először.

Hozzászólás

• Köszi, magam is a gyengébb opciók közé sorolom a listámon.

Az ultrához 10ezer egység kell MT4es számlán, ha jól emlékszem, én max 1000ben gondolkodom elsőre.

Hozzászólás

• lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Üdv Mindenkinek!

Ez itt az első hsz-om. Két hónapja rágom a forex-témát, voltam pár szemináriumon is.
                A cégeket illetően annyit azért vágok, hogy a market makereket érdemes kerülni, és lehetőleg ne egy mauritiusi felügyeletnél regisztrált céget válasszak, hanem pl. FCA nyilvántartottat.
                Két hónap után arra jutottam, hogy inkább külföldi brókert választanék hazai helyett. Eezek között vacillálok:
                ActiveTrades
                AxiTrader
                AVA
                DirectFX
                EXT Capital
                Forex.com
                FXChoice
                FXOpen
                FXPro
                GlobalPrime.com.au
                ThinkForex

Thinkforex ugyan az mint a think or swim?

Mert ha igen akkor Magyarok nem nyithatnak számlát náluk sajnos már.

Hozzászólás

Köszi, magam is a gyengébb opciók közé sorolom a listámon.

Az ultrához 10ezer egység kell MT4es számlán, ha jól emlékszem, én max 1000ben gondolkodom elsőre.
                  1000 kezdővel csak minilotmoney leszel

Hozzászólás

• C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    1000 kezdővel csak minilotmoney leszel
                    lot mini lotra megy

Hozzászólás

• Meg kéne nézni hogy lehet e kisebb összeggel nyitni.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Thinkforex ugyan az mint a think or swim?

Mert ha igen akkor Magyarok nem nyithatnak számlát náluk sajnos már.
                        Nem, ez másik cég.

Hozzászólás

• A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Meg kéne nézni hogy lehet e kisebb összeggel nyitni.
                          hát ha (hátha) a 10ezer (vagy akár a 100ezer) egység HUF?
                          vagy rosszul tudom az ultra minimum letétjeit?

Hozzászólás

Üdv Mindenkinek!

ActiveTrades
                            AxiTrader
                            AVA
                            DirectFX
                            EXT Capital
                            Forex.com
                            FXChoice
                            FXOpen
                            FXPro
                            GlobalPrime.com.au
                            ThinkForex

LMAX, Oanda, IB. Többit már hamar felejtsd el, ha jót akarsz magadnak.

Hozzászólás

• Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              LMAX, Oanda, IB. Többit már hamar felejtsd el, ha jót akarsz magadnak.
                              Fxopen-nel kb 5 éve nincs problémám. De kíváncsi lennék onnan mi jókat hallottál. Csak biztos ami biztos alapon.

Hozzászólás

• A portfolio.hu-s AlfaTrader-ről milyen tapasztalatok vannak? Nem találtam róla topikot. Értem, hogy FCXM, de van értelme a portfolion/ersten(?) keresztül használni?

Hozzászólás

Working...
                                X