Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hááát, nyilvánosan Dukascopy, LMAX, Oanda azok, amiket felvállalok

De mindegy is igazából, van még egy-két jónak tűnő cég, de akárhová is utalsz, pár ezer dolcsinál többet semmiképp.

Utald ki a kereskedni kívánt tőkéd max. 10%-át egyik céghez, aztán nyomj rajta 10%-os kockát első kötésre. A többi történelem.

Ide is mégegyszer: baromság. Figyelni, tájékozódni és dönteni kell.
    sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

• Miért marhaság?

Az IB az leginkább határidős cég. Azokat külön lapon is említettem.

Igaz, a forexes végrehajtásuk lehet CFD, de legalább le tudják fedezni a CME-n határidős devizakontraktusokkal. Mellesleg drágább, azt vegyük figyelembe.

Kérlek szépen, csak értelmes (azaz tárgyilagos) párbeszédet folytassunk, mert másokat látunk el infóval, köszönöm!
      HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        marhaság. én 2009-ben azzal kezdtem, hogy 500k- kiutaltam az ib-nek. Nyertem, vesztettem, odautaltam, visszautaltam, semmi gond nincs ezzel. Rendes (mt4-et hírből sem ismerő) brókercéget köll választani. Vicces, a forexet, meg a köcsög mt4et csak 3 év múlva ismertem meg egyáltalán...a kezdők szerncséje
        500k usd?

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          500k usd?
          aszem 560K$ volt a max, most kb. 100k$ van kinn. Itt általában majmok posztolnak, én sajna mindent 100%-ban, egyenesben írok, nincs álnév, titkolózás, ha gondolod, küldök számlakivonatot
          sors bona, nihil aliud

Hozzászólás

• Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            aszem 560K$ volt a max, most kb. 100k$ van kinn. Itt általában majmok posztolnak, én sajna mindent 100%-ban, egyenesben írok, nincs álnév, titkolózás, ha gondolod, küldök számlakivonatot
            Sosem kértem még senkitől számlakivonatot.
            Nem mindenki majom aki nem 100e dollárokkal indítja a kereskedést.
            Sok vitám volt a fórumon de nem szoktam "lemajmozni" a szereplőket.

Hozzászólás

• Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              egyenesben írok, nincs álnév, titkolózás
              Remenykedo akkor vezetek, vagy keresztnev?

Hozzászólás

• No, én végigolvastam Reménykedő összes (27) hozzászólását. Ahogy telik az idő, egyre durvábban fogalmaz. Valami lehet, nem úgy sül el, ahogy tervezte.

Na, de hogy ertelme is legyen a hozzaszolasomnak:

250k-ig van biztositva a szamlaja alapesetben az IB-nel is. Az amcsi beva ennyit biztosit. Persze lehet ra kulon meg kotni.
                HunTraders.co.uk/invite/tradersnight - Magyar Tréderek Közössége - Események, Oktatás, Élő Chat - Csatlakozz hozzánk Te is

Hozzászólás

• Semmi sem 100%
                  https://en.wikipedia.org/wiki/MF_Global

Hozzászólás

• délután írtam egy UK cégnek, este meg egy AUS cégnek
                    az AUS cégtől fél órán belül kaptam választ, az UK cégtől még mindig semmi

(persze, ki tudja, melyiknek hova van kihelyezve az ügyfélszolgálata)

Hozzászólás

• David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      250k-ig van biztositva a szamlaja alapesetben az IB-nel is. Az amcsi beva ennyit biztosit. Persze lehet ra kulon meg kotni.
                      majdnem
                      500k$-ig van sipc biztosítás, amiből 250k a cash.Nyilván, ha több kp van a számlán ennél, akkor venni kell pl. SHY-t, amivel nem nagyon lehet bukni- legalábbis kevesebbet mint egy brókercsőddel, és máris biztosítva van 500k-ig a teljes tőke.(nézzétek el, ha tévedek, de- magamat is beleértve- ez nem túl sok ember problémája itt.)

ami viszont érdekesebb, hogy magánszemélyként eu-ban nem lehet az IB llc-nél szlát nyitni, csak IB UK-nél. ami viszont fca, és 50k font.
                      viszont ha sipc biztosított terméket tartasz a a számlán, akkor elvileg sipc biztosít, még ha uk-nél van a szla, akkor is.
                      pár hónapja chateltem emiatt velük, és ott azt mondta a "kedves" ügyintéző, hogy szerezzek ssn-t, és akkor lesz sipc biztosítás, de IB(UK)-nél nincs.

Nem húzom tovább, szvsz elég homályos nekem ez így. ha vkinek van pontos infója, megoszthatná.

Hozzászólás

• Nekem az Activetrades UK-nél van számlám, ők az FSCS/50e GBP fölötti 500k GBP erejéig biztosítják azt.
                        A feltételeket leírják, magam nem tanulmányoztam. (Pl 1M dolláros bankszámlánál sem valószínű, hogy derivatív számlán 100k-t "pihentetnék". Valós vásárláshoz esetleg.)

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Nekem az Activetrades UK-nél van számlám
                          Régóta vagy náluk? Milyenek a tapasztalataid eddig? Esetleg a kártyájukat is igénybevetted? (az Activ, az Admiral, esetleg az FxOpenUK és valamelyik AUD számlát európaiaknak/magyaroknak is kínáló, lényegében ausztrál bróker /leginkább Pepperstone vagy ICMarkets/ között vacillálok)

Hozzászólás

• Szia Lotmoney!

Nekem is van az ActiveT.-nél számlám, múlt év októbere óta.

A számlanyitás gördülékeny volt, 1 nap alatt küldték, hogy lehet depózni, aztán fel is hívott még aznap az egyik magyar kapcsolattartó, hogy van-e kérdésem, tud-e segíteni. Normális volt, nem éreztem, hogy azért hív, hogy akkor mikor utalok már.
                            Az első bankkártyás beutalás ingyenes, a többinek már van díja, 1-1,5%, már nem emlékszem pontosan, a banki utalás az díjmentes, de pár dollárt levonnak azért, gondolom az lehet a banki költség. Előbbi instant, utóbbi 2-3 napos átfutási idővel jelenik meg a ker. számládon.
                            Mt4 -ugye- a termékkörük átlagos, devizák, indexek, arany, olaj, de ezt demóban is meg tudod nézni. Indexeknél van "rendes" tőkeáttétel és az adott index kereskedési helye szerinti árazás és lépésköz tapasztalható (pld. dax 0.5 pontonként kereskedhető).
                            Teljesülésük és kereskedési költségük átlagosnak mondható, néha megakad 1-1 pontra a dax, de többre nem / eddig nem vettem észre. Devizáknál eddig nem tapasztaltam 1 pontnál nagyobb féreteljesülést sem sl-nél sem tp-nél, igaz nagyon volatilis időszakokban nem kereskedem, így nem tudom mennyivel tesz arrább pld egy NFP-nél.
                            Indexek esetén is előfordul némi csúszás, az eddigi rekord 3 pont, azaz 6 tick volt a Daxon, ami már szemet szúrt. Reklamációt elfogadnak, aztán hivatkoznak az árjegyzőre, hogy "nekik" ott jegyeztek árat, így ez van. Elfogadtam, végül is kb jó magyarázat, mert nem azt mondta, hogy nem volt ott jegyzés, hanem, hogy nekik ott nem jegyeztek árat. Mivel volt pozitív csúszásom is, így nem is feszegetem ezt a témát náluk, belenyugodtam, hogy ez a cég ilyen. Összességében átlagos, ktg-k is átlagosak, a választásom oka az FCA volt. Aki nem akar 10.000$-t az LMAX-hoz küldeni, annak szerintem jó alternatíva lehet az Active. Az LMAX-nál is hasonlóak a tapasztalataim, erősen ajánlott az a cég is, ill. a magyar kistestvére az Ultra, igaz az ultránál nekem nincs számlám.
                            Jah, igen, a kártyájukat (active) én nem próbáltam, erről nincs tapasztalatom.

üdv; ERLA

Hozzászólás

• erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Szia Lotmoney!

Nekem is van az ActiveT.-nél számlám, múlt év októbere óta.
                              Nagyon köszönöm, ezt tömör, de alapos összefoglalót. Magam is az FCA miatt nézegettem és mert nem igazán találtam róluk semmi negatívat. Arról sem olvastam, hogy '15 januárjában különösebben megroggyantak volna. Illetve a kártya elérhetősége is szimpatikus és akártyát kínáló brókerek közül nekik a legjobbak a kondícióik.

A héten regeltem demora Activnál, Admiralnal és FxOpenUKnél is. Az Admiralnak 0.3-0.4 pippel szélesebb aud/usd spredje, viszont a demoszámlához is küldtek a nap végén emailben aznapi kereskedésekről egy részletes számlát pdf-ben. Activtól nem kaptam ilyet, az éles számlához küldenek?

Azt sajnálom, hogy nincs náluk AUD számla, hosszú távon nem bízom sem az USD sem ez EUR sem a GBP stabilitásában, az ASICban viszont állítólag nincs betétbiztosítás., ilyen tekinetben nem ró kötelezettségeket a brókerre (lehet, rosszul tudom).

Hozzászólás

• Igen, real számláról küld napi számlakivonatot mailben az ActiveTrades.

Kártyáról nincs infóm és ASIC-os brókerrel kapcsolatban sincs személyes tapasztalatom, valamiért nem sodort arra a sors. Eddig FCA-s és CySec-es brókerekkel volt dolgom és amerikai cégekkel. Az elmúlt időszak történései miatt azonban a ciprusi cégek abszolút kiestek és amíg nem tesznek rendet a szemétdombjukon, addig egy centet sem kap egy helyi cég sem. Az FCA-val és az egész angol rendszerrel van személyes tapasztalatom, ami pozitív, igaz lassú az ügymenet, de igazságos.

Mivel én csak napon belül kereskedem, nincs napon túli pozi, így számomra megfelelő az AMPfutures cég is, ami amerikai. Nah, ők nekem tökéletesek. Ktg, teljesülés, platform, engem meggyőztek.

Hozzászólás

Working...
                                X