Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• tozsdeelemzes.hu
    válaszolt
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sapka és Profi(t)!

A kérdésetekkel kapcsolatban a fő probléma az, hogy ha daytrade esetén nem is, de skalp esetén mindenképpen fontos, hogy azonnali legyen a végrehajtás és lehetőleg pont ott ahol szeretnétek és ne arrébb 3-5 pippel. Ezek a problémák szinte az összes MM cégre jellemzőek, még akkor is, ha nem arra sarkítanám le, hogy a bróker szeretné levadászni a pozíciókat ilyen olyan indokkal. Természetesen ez egyadott cégnél nem biztos, hogy általános, de mindenképpen előfordulhat és ha sűrűn fordul elő akkor ez veszteségessé tehet bármilyen skalp stratégiát.
    Igazából kisebb mennyiségeket ezek a cégek gond nélkül tudnak teljesíteni, gondolok itt microlotokra vagy néhány minire. De olyan mennyiségekre amikkel már pénzt is lehet keresni vagyis lot méretekre, az én véleményem az (és a tapasztalatom is), hogy kizárólag ECN-t szabad használni. Tehát nem olyan céget ahol van ECN üzletág is, hanem a cégnél ECN számlát. Az ECN számláknál gond nélkül elviszik a lotokat a banközin. A probléma az, hogy valós ECN számlát nem igazán lehet nyitni 1-2 ezer dollárral, hanem ahhoz több 10000 kell, de 10000 mindenképpen. Nem véletlen, hogy az Alparinál vagy a Dukascopynál egy ilyen ECN számla nyitásához a fenti tőkeigény szükséges. Ez van.
    Egyébként például az Admiralnál lehet 1000 dodótól nyitni Pro számlát, ahol elvileg nincs kereskedési pult. Nos én ezt kipróbáltam és amúgy a cég tényleg nem rossz, de körülbelül egy félévnyi teszt (abszolút élesben) után azt kell, hogy mondjam, hogy azért nem vagyok elájulva a likviditástól. Lepróbáltam kisebb tételekkel ott alapjában jól működött a Pro számla gyorsan teljesített a rendszer. Azonban abban a pillanatban, hogy áttértem nagyobb méretekre, jelentkeztek a likviditási problémák olyan értelemben, hogy csúszkált a megbízásteljesítés, Igaz, hogy nem sokat, számomra nem is okozott problémát pár pip ide-oda, de, hogy egy skalpernak ez gáz az hétszentség. Elég ha csak nyitáskor elcsúszik 2 pippet meg záráskor 2-őt. Annyit meg elcsúszott simán. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kuka a pro számla csak ezekkel számolni kell.

Egyszóval skalpnál nem lesz egyszerű dolgotok brókert találni pár ezer dollárral. Mindenképpen olyan brókert javasolok ahol van ECN üzletág, mert ott valószínű, hogy nagyobb a likviditás és emiatt jobban tudnak házon belül is fedezni. A hírek idejét abszolút kerüljétek a skalpal, mert nagyon sokszor nem tudnak teljesíteni időben és helyen. Szóval Forexfactoryt figyelni kell és kiírni a hírek időpontjait. (Az ECN számlákon ilyenkor is megy a kötés rendesen, ha jó a banki kapcsolatrendszer). Ha korrekt a bróker akkor kis tételeknél nem lesz különösebb probléma (ha nincs hír), nagyobb tétellel viszont gondotok akadhat.

Hogy ajánljak is valamit:

Oanda.

Jó cég. Nem ECN ugyan, de rengeteg ügyfele van. Emiatt szinte csúszás nélkül tud teljesíteni (mivel gyorsan összerakja az ellentétes ajánlatokat, ha meg véletlenül nincs ellentétes oldal akkor beállnak ők), ha nincs hír. Ha hír van extrém spread tágítás van, de ezt nem is titkolják, viszont cserébe nagyon alacsonyak a spreadek és jól méretezhetőek a pozíciók. Én daytradeltem náluk elég sokat és elég jók voltak.

Alpari

Mivel van ECN üzletága (ahol már köthető 0,1 lot is, csak 20000 dodó a nyitó deposit) elég valószínű, hogy képes gyorsan bekötni a kis mennyiségeket, ráadásul most olyan intenzíven kampányolnak új ügyfelekért, hogy sokan mennek hozzájuk, tehát lesz hová párosítani kötéseket valószínűleg (Hiába a ruszkik keményen belevásárolták magukat a cégbe és azok AK-val szerzik az ügyfeleket ). Nagyobb tételnél és híreknél viszont simán előfordulhat csúszás. Sajnos. Amúgy korrekt cég nekem az ECN esetén nagyon stabilan futnak. 1000 dollárral lehet náluk számlát nyitni.

Dukascopy

Bár olvastam és hallottam kis számláknál problémákat náluk a likviditással, amiket én vitatni nem szeretnék, az biztos, hogy nálam még mindig ők a Top 1-esek, mert az ECN teljesítésük kiváló, gyors és csúszásmentes. Én likviditásproblémával nem találkoztam náluk. Látszik, hogy a devizapiac legaktívabb bankjaival vannak kapcsolatban.. Még őket tartom a legreálisabbnak, hogy skalpoljon náluk valaki, mert rájuk aztán tényleg nem jellemző, hogy a skalperek ellen játszanak. Nem foglalkoznak vele, hogy ki mit csinál. Mivel nekik is van az ECN mellett kis számlás szolgáltatásuk, mindenképpen érdemes lehet kipróbálni őket skalpra is. Jó legalább egy svájci a háznál.

Admiralmarkets

Fent írtam róluk, de le nem írtam őket, már csak a korrekt hozzáállás miatt sem. Nyilván attól függ minden, hogy mekkora méretekkel akar skalpolni náluk valaki. Belekötni nem fognak, legfeljebb likviditás gondok adódhatnak. Kis hírt kis ívben, nagy hírt nagy ívben kerülni náluk is, de ez egy skalpernek ugyebár kötelező házi feladat is.
    Így van, nagyon köszönjük a részletes válaszodat! Én személy szerint nem szeretnék skalpolni, csak daytrade, esetleg agresszív daytrade. alpari-forex.com-ról esetleg tudsz valamit Sidius?

Szólj hozzá::

• sidius
    válaszolt
    Profi(t) eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sidius,
    nagyon köszönöm, hogy megtiszteltél (bennünket) egy ilyen hosszú, részletes válasszal. Sokat segítettél vele. Megnézem még a honlapjukat is ezen cégeknek, s aztán választok közülük.
    (Többször említetted, hogy 1000 dollár alatt nem mindegyik cégnél lehet nyitni. Hogy mégis miért így akarom, nem részletezném itt, mert csak egy újabb vitát generáló magyarázat lenne. Nem feltétlenül a részedről Arra meg itt semmi szükség. Majd esetleg egy más topic keretein belül.)

Szóval köszönöm mégegyszer az értékálló válaszodat.

Nemcsak az egész Univerzum hajol meg előtted, hanem mostantól pluszban én is.
    Arra gondoltam, hogy ECN számlát nem lehet nyitni általában, bár ott is viszik lefelé a határt, mivel a banközin van már minilot kereskedés is. Nyilván ECN-n kívül más számlát lehet a felsorolt brókereknél is 1000 dollárért vagy akár alatta is.

Egyébként megtaláltam a Dukascopy Europe oldalát, ahol is első ránézésre elvileg más feltételekkel lehet számlát nyitni mint a svájci Dukascopynál. Persze még csak felületesen volt időm átfutni:

http://www.dukascopy.com/europe/english/home/#

• Profi(t)
    válaszolt
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sapka és Profi(t)!

A kérdésetekkel kapcsolatban a fő probléma az, hogy ha daytrade esetén nem is, de skalp esetén mindenképpen fontos, hogy azonnali legyen a végrehajtás és lehetőleg pont ott ahol szeretnétek és ne arrébb 3-5 pippel. Ezek a problémák szinte az összes MM cégre jellemzőek, még akkor is, ha nem arra sarkítanám le, hogy a bróker szeretné levadászni a pozíciókat ilyen olyan indokkal. Természetesen ez egyadott cégnél nem biztos, hogy általános, de mindenképpen előfordulhat és ha sűrűn fordul elő akkor ez veszteségessé tehet bármilyen skalp stratégiát.
    Igazából kisebb mennyiségeket ezek a cégek gond nélkül tudnak teljesíteni, gondolok itt microlotokra vagy néhány minire. De olyan mennyiségekre amikkel már pénzt is lehet keresni vagyis lot méretekre, az én véleményem az (és a tapasztalatom is), hogy kizárólag ECN-t szabad használni. Tehát nem olyan céget ahol van ECN üzletág is, hanem a cégnél ECN számlát. Az ECN számláknál gond nélkül elviszik a lotokat a banközin. A probléma az, hogy valós ECN számlát nem igazán lehet nyitni 1-2 ezer dollárral, hanem ahhoz több 10000 kell, de 10000 mindenképpen. Nem véletlen, hogy az Alparinál vagy a Dukascopynál egy ilyen ECN számla nyitásához a fenti tőkeigény szükséges. Ez van.
    Egyébként például az Admiralnál lehet 1000 dodótól nyitni Pro számlát, ahol elvileg nincs kereskedési pult. Nos én ezt kipróbáltam és amúgy a cég tényleg nem rossz, de körülbelül egy félévnyi teszt (abszolút élesben) után azt kell, hogy mondjam, hogy azért nem vagyok elájulva a likviditástól. Lepróbáltam kisebb tételekkel ott alapjában jól működött a Pro számla gyorsan teljesített a rendszer. Azonban abban a pillanatban, hogy áttértem nagyobb méretekre, jelentkeztek a likviditási problémák olyan értelemben, hogy csúszkált a megbízásteljesítés, Igaz, hogy nem sokat, számomra nem is okozott problémát pár pip ide-oda, de, hogy egy skalpernak ez gáz az hétszentség. Elég ha csak nyitáskor elcsúszik 2 pippet meg záráskor 2-őt. Annyit meg elcsúszott simán. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy kuka a pro számla csak ezekkel számolni kell.

Egyszóval skalpnál nem lesz egyszerű dolgotok brókert találni pár ezer dollárral. Mindenképpen olyan brókert javasolok ahol van ECN üzletág, mert ott valószínű, hogy nagyobb a likviditás és emiatt jobban tudnak házon belül is fedezni. A hírek idejét abszolút kerüljétek a skalpal, mert nagyon sokszor nem tudnak teljesíteni időben és helyen. Szóval Forexfactoryt figyelni kell és kiírni a hírek időpontjait. (Az ECN számlákon ilyenkor is megy a kötés rendesen, ha jó a banki kapcsolatrendszer). Ha korrekt a bróker akkor kis tételeknél nem lesz különösebb probléma (ha nincs hír), nagyobb tétellel viszont gondotok akadhat.

Oanda.

Jó cég. Nem ECN ugyan, de rengeteg ügyfele van. Emiatt szinte csúszás nélkül tud teljesíteni (mivel gyorsan összerakja az ellentétes ajánlatokat, ha meg véletlenül nincs ellentétes oldal akkor beállnak ők), ha nincs hír. Ha hír van extrém spread tágítás van, de ezt nem is titkolják, viszont cserébe nagyon alacsonyak a spreadek és jól méretezhetőek a pozíciók. Én daytradeltem náluk elég sokat és elég jók voltak.

Alpari

Mivel van ECN üzletága (ahol már köthető 0,1 lot is, csak 20000 dodó a nyitó deposit) elég valószínű, hogy képes gyorsan bekötni a kis mennyiségeket, ráadásul most olyan intenzíven kampányolnak új ügyfelekért, hogy sokan mennek hozzájuk, tehát lesz hová párosítani kötéseket valószínűleg (Hiába a ruszkik keményen belevásárolták magukat a cégbe és azok AK-val szerzik az ügyfeleket ). Nagyobb tételnél és híreknél viszont simán előfordulhat csúszás. Sajnos. Amúgy korrekt cég nekem az ECN esetén nagyon stabilan futnak. 1000 dollárral lehet náluk számlát nyitni.

Dukascopy

Bár olvastam és hallottam kis számláknál problémákat náluk a likviditással, amiket én vitatni nem szeretnék, az biztos, hogy nálam még mindig ők a Top 1-esek, mert az ECN teljesítésük kiváló, gyors és csúszásmentes. Én likviditásproblémával nem találkoztam náluk. Látszik, hogy a devizapiac legaktívabb bankjaival vannak kapcsolatban.. Még őket tartom a legreálisabbnak, hogy skalpoljon náluk valaki, mert rájuk aztán tényleg nem jellemző, hogy a skalperek ellen játszanak. Nem foglalkoznak vele, hogy ki mit csinál. Mivel nekik is van az ECN mellett kis számlás szolgáltatásuk, mindenképpen érdemes lehet kipróbálni őket skalpra is. Jó legalább egy svájci a háznál.

Admiralmarkets

Fent írtam róluk, de le nem írtam őket, már csak a korrekt hozzáállás miatt sem. Nyilván attól függ minden, hogy mekkora méretekkel akar skalpolni náluk valaki. Belekötni nem fognak, legfeljebb likviditás gondok adódhatnak. Kis hírt kis ívben, nagy hírt nagy ívben kerülni náluk is, de ez egy skalpernek ugyebár kötelező házi feladat is.

Sidius,
    nagyon köszönöm, hogy megtiszteltél (bennünket) egy ilyen hosszú, részletes válasszal. Sokat segítettél vele. Megnézem még a honlapjukat is ezen cégeknek, s aztán választok közülük.
    (Többször említetted, hogy 1000 dollár alatt nem mindegyik cégnél lehet nyitni. Hogy mégis miért így akarom, nem részletezném itt, mert csak egy újabb vitát generáló magyarázat lenne. Nem feltétlenül a részedről Arra meg itt semmi szükség. Majd esetleg egy más topic keretein belül.)

Szóval köszönöm mégegyszer az értékálló válaszodat.

Nemcsak az egész Univerzum hajol meg előtted, hanem mostantól pluszban én is.

• HJozsó
    válaszolt
    Köszönöm sidius, utánanézek!

• sidius
    válaszolt
    Szia HJozsó!

Fejből nem tudom, hogy mennyi a minimum az ECN-nél de biztos, hogy több 5000 dollár, euró vagy frank (amikor én nyitottam náluk, akkor 50000 volt az alap). Volt olyan, hogy nyitottak ez alatt az összeg alatt is, de emlékeim szerint csak svájci lakosoknak. Biztosan fenn van az oldalukon a pontos összeg. Viszont mindig vannak változások amiről érdemes informálódni, csak én is szelektálok, mert ami nem érdekel vagy nem érint azt nem szoktam megjegyezni. Ha pontos összeg érdekel akkor érdemes ide írni nekik: info@dukascopy.com.
    Még valami aminek érdemes utánanézni. Van egy leányuk a Dukascopy Europe idén május óta. 100%-ban a Dukascopy Bank SA a tulajdonosa. Ott ahogy leírták a hírlevelükben mások a kondíciók, de pontosan nem is néztem még utána. Az biztos, hogy ott már van bankkártyás be is kifizetés is. Lehet, hogy ott van a Metatrader is.
    A fő platformjuk a JForex, még most is. Én is ezt használom náluk. Megy Windows, Linux, Mac oprendszereken. Van benne stratégiateszter is, ami lehet, hogy nem nagy durranás, mert másik platform is tud ilyet, csak éppen a Dukascopy tickre pontos történelmi adatokat ad hozzá. Akik automatán tesztelnek azok nagyon szeretik. Én nem vagyok nagy guru benne, de biztos jó. Lehet rá írni automata végrehajtású stratégiákat is. Akkor tud olyat (ez nem tudom, hogy minden számlán elérhető e, vagy csak az ECN estében), hogy mint a normál tőzsdei rendszereknél, lehet látni az ajánlati oldalakat bizonyos mélységig mennyiségekkel együtt. Nem ragoznám, nagyon jó kis platform szerintem. Van egyébként "wiki" ahol egy csomó minden le van írva hozzá.

• HJozsó
    válaszolt
    Szia Sidius!
    Jó, hogy van itt egy-két tapasztalt harcos is, akitől lehet kérdezni!
    Én azt szeretném kérdezni tőled, hogy tudod-e, mi a a Dukascopy-nál az ECN számla nyitóösszeg minimuma?
    Ja, a másik: valahol olvastam, hogy MT4-ük csak másik cégen keresztül megy, így drágább!
    Ez valóban így van? Ha igen, ők milyen rendszert használnak?

A választ előre is köszönöm!

• sidius
    válaszolt
    -Ja a pénzkivétel mindegyiknél rendben van, ezzel nem fognak lehúzni.
    -Olyan jellegű lehúzás, amit csak azért csinálnak, hogy az ügyfél rosszul járjon nem jellemző egyikre sem a leírtak közül. Persze sértődött emberek mindig lesznek, a problémát meg valakire úgyis kenni kell.
    - Skalpolás engedélyezett náluk és szerintem megbízhatóak is.

• sidius
    válaszolt
    Sapka és Profi(t)!

Oanda.

Alpari

Dukascopy

Admiralmarkets

• Profi(t)
    válaszolt
    Sapka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Csak forexhez, daytradhez (napi kb. 20 pozíciónyitás pozícióépítéssel együtt) keresek megfelelő brókercéget. 1000USD-vel fogok kezdeni, ha megy, akkor néhány hónap múlva teszek még be néhány ezer dollárt. Mind a 30devizapárral szeretnék kereskedni, nem csak EURUSD-vel.

Alpari vagy a Dukascopy lenne ebben az esetben a megbízhatóbb és a költséghatékonyabb? Dukascopy esetében a demószámlán lévő spread-ek megfelelnek az éles számla spread-jeivel? Alparinál tudom, hogy különböznek. Dukascopynál viszont jutalék is van, a spreadek viszont alacsonyabbak.

Sidius, Te mit ajánlanál? Tudom, hogy van tapasztalatod mindkét céggel.

Előre is köszönöm a választ!
    Sziasztok!
    Hasonló kérdésem lenne nekem is, mint a fentebb idézett hozzá szólónak.

Végig olvastam itt a hozzá szólásokat, de mégsem igazán tudom, hol nyissak éles számlát.

A helyzet a következő: Csak Forex-ezni akarok. Éles számlát csak 1000 dollárral nyitnék. Sikeres kereskedés esetén (nem sikeres esetén meg főleg ) később feltöltöm még. Napon belüli kereskedés érdekel. Meg későbbiekben a skalpolás. Jelenleg MT4-el demozok, TadawulFx-en, (csak Eur/Usd). Nincs is különösebb gondom velük, viszont olvastam itt rosszat is a Tadawulról.

Ki melyik brókercéget ajánlaná esetemben?
    Olyannak a válasza érdekel, aki hasonló módon kereskedik (day trade, skalp), és konkrét tapasztalata van, azaz a javasolt cégnél van az éles számlája.
    Tehát érdekel infoként: lehet e 1000 USD-vel nyitni, spreed, költségek az adott brókernél, engedélyezett e a skalpolás, pénzkivétel mennyire zökkenőmentes, megbízható e a cég, vagy időnként vannak "lehúzásai", stb, stb..?

Minden autentikus, korrekt választ előre is nagyon köszönök.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    scalp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ecn/stp brókereket, ha skalpolsz aki scalper, vagy csak érdekli
    fxcbs.com demo letöltés
    Login : 87994946
    Investor : dozw6hl
    Te vagy Hideg Zoli?

• Guest's Avatar
    Guest replied
    scalp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    fxcbs.com demo letöltés
    Stoppot használhatnál néha a pozinyitáskor is nem csak utólag ha már jó irányba megy a pozi.

Ez így kalap szart nem ér már ne is haragudj.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Tisztelt Ügyfelünk!

A tegnapi napon (2011.nov.01.) egy rossz pénzügyi döntés következtében, minden eddigi megtakarítáát eljátszottuk, ezenfelül 3.410.000 Ft adósság is keletkezett a számláján.
    Kérjük mielőbb rendezze tartozását, különben minden eszközt be fogunk vetni behajtása érdekében (törvényest és törvénytelent).

Tisztelettel
    Elveszt Elek
    fiókvezető

• sidius
    válaszolt
    .

Hiába a kőkemény amerikai szabályozások, csak sikerült hozzányúlni az ügyfélpénzhez:

http://www.privatbankar.hu/cikk/befe...rokerhaz_46048

• scalp
    válaszolt
    fxcbs.com demo letöltés
    harzol eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Úgy gondoltam érdemes nyitni egy témát a konkrét brókercégektől függetlenül, ahol megvitathatjuk, hogy melyik brókernek mik az előnyei és a hátrányai.

Melyik brókercégnek van a legjobb online kereskedési rendszere, stb...?

Természetesen az árakról is érdemes szót ejteni, de brókercég specifikus kérdésekről a cég saját témájában beszélgessünk.

• tozsdeelemzes.hu
    válaszolt
    Sziasztok!

GFT UK-t ismeri valaki? 1997 óta léteznek, rengeteg instrumentummal lehet náluk kereskedni.

Working...
X