Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• https://www.leaprate.com/2016/08/bel...tions-trading/

Ez vár ránk is ?

Hozzászólás

• Az nagy kérdés, hogy blokkolják-e az ilyen oldalakat a két országban.
      Szolgáltatások és a tőke szabad áramlása EU-s alapelv.
      Ráadásul keverik a CFD-t a bináris opcióval. Az utóbbi nem brókertevékenység hanem szerencsejáték-kategória.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Az nagy kérdés, hogy blokkolják-e az ilyen oldalakat a két országban.
        Szolgáltatások és a tőke szabad áramlása EU-s alapelv.
        Ráadásul keverik a CFD-t a bináris opcióval. Az utóbbi nem brókertevékenység hanem szerencsejáték-kategória.
        Biz, ma néztem rá a dukas binaryra...6 digites eurusd..tickchart... nem csodálom, ha sokan átmentek... Amúgy meg a panaszokat emlegetik mindenütt.. Olimpián is majd megy a sok érem nélküli panaszkodni, hogy szüntessek meg az olimpiát, mert a sok résztvevőnek csak töredéke visz haza aranyat és ez nem igazságos?

Hozzászólás

• Ne marháskodj
          Amúgy a szerencsejáték is engedélyezett az EU-ban. Az pedig csak vesztő matematikailag.
          Vajna genyónál/Orbán maffia gépezni is lehet.
          A bináris nem kerülhet tőzsdére mert a bróker/tőzsde a vevőket és eladókat köti össze, semmi egyéb.
          Persze elvileg OTC-n is.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

Hozzászólás

• Majd Vajnánál lehet forexezni vazze.

Hozzászólás

• friss AMP tapasztalat

Almostakbal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              AMP tapasztalatok erdekelnenek akinek van.
              2015 júniusában nyitottam náluk számlát.
              Az volt a célom, hogy a CME-n teljesen automatizált alkalmazással kereskedjek 6E (EURUSD) instrumentummal. Hosszú keresgélés után választottam a TT XTRADER PRO platformját, ami lehetővé tette TT API alkalmazások fejlesztését és futtatását. Az XTRADER PRO platform havi díja 1200 USD lett volna, a havi díj megfizetése mellett az API-k futtatása ingyenes. Az 1200 dolcsi gondolom sokkolja az MT4 felhasználókat. A CME teljesen más világ, mint a FOREX. Ha akarsz egy platformot, fizetned kell. Ha látni akarod az árakat, fizetned kell. Ha historikus adatokon akarsz tesztelni, a gatyádat is ráfizeted. Egy dolgot azonban nem szabad elfelejteni, a közgazdaságtan alaptörvényei a legtöbb esteben érvényesülni fognak. Ezek közül a legfontosabb, hogy nincs ingyen ebéd. Az MT4 valójában nincs ingyen, és ezzel a túlnyomó többség még az után sem szembesül, hogy egy vagyont vesztett.
              Visszatérve az AMP-re két dolog miatt választottam őket:
              - kínáltak egy havi díj mentes XTRADER PRO konstrukciót, ahol havi díj helyett contractonkénti platform díjat kellett fizetni ( 0,5 USD/contract/side). Ez lehetővé tette, hogy kis költséggel gyakorlatozzak
              - kevés jutalékot kértek
              Amúgy a CME-n a jutalék összege nem igazán fontos szempont, mert mondjuk a 2,86 USD/contract/side költségből majdnem mindegy, hogy a comission 0,25 USD vagy 0,4 USD.
              Ahogy én megfigyeltem az AMP arra épít, hogy a lehető legalacsonyabb jutalékkal sok ügyfelet csábítson magához. A szolgáltatások automatizáltak. Az alacsony jutalékért pedig csak a minimális szolgáltatásokat kapod. Ha az ügyfélszolgálatot minősítenem kellene egytől tízig skálán, egyes minősítést kapnának. A chatnél segg hülyék ülnek. Emailekre nem válaszolnak. Telefonos megkeresésnél több szintű a front desk, először általában olyanok veszik fel a telefont, akik semmihez sem értenek, majd kapcsolgatnak össze vissza. 20-25 perc után jutsz el egy olyan emberhez, aki egyáltalán megérti a problémádat, de ő sem oldja meg.
              Viszont az automatizált szolgáltatások működnek, megnyitották a számlát, az utalás megérkezett, és emailben megkaptam a platform indításához szükséges információkat. Utána viszont elengedik a kezed, boldogulj ahogy tudsz. Leveleket nem küldenek, és szerencsére telefonon sem zargatnak. Ez viszont más megközelítésből nézve jó. Ha valakivel egy ügyfeles vagy egy kereskedő személyesen foglalkozik, annak a költségét valahol be kell szedni..
              Szóval teljesen leszoktattak az ügyfélszolgálatról. Igazából nekem csak kisebb nagyobb szoftver problémáim voltak, amiket párhuzamosan a TT-nél, illetve az AMP-nél próbáltam megoldani. A TT platformja és a kapcsoló support magas szintű, az LMAX C# .NET API-hoz képest ez egy minőségi ugrás. A gond ott van, hogy a TT bizonyos rendszer adminisztrátori jogokat lepasszol az AMP-nek, ahol a TT adminisztrátor foglalkozik az AMP ügyfelek beállításaival. Na ezzel a csávóval egyszer sikerült emailt váltanom, egy A4-es oldalnyi levélre 3 szóval válaszolt. Se megszólítás, se üdvözlés, se aláírás, semmi. Amerikai hatékonyság.
              Végül sikerült összerakni a rendszert. A likviditás óriási. 407 élő kereskedésem volt, érdekesség, hogy mindössze 5 alkalommal volt slippage, és az is a legkisebb egység. Ugye, szabályozott kereskedési helyszín.
              Nemrég küldtek egy levelet. Jelezték, hogy nem tudják tovább fenntartani a havi díj mentes platform használatomat, választás elé állítottak. Egy online felületről a számla zárását és a tőke visszautalását választottam. Ez péntek délután volt, 5 perc múlva megjött emailben a végelszámolás, és hétfőn itt volt a pénz is.

Még egy érdekesség, MT4 barátoknak - retail forex ügyfeleknek.
              Az utóbbi időben egyre inkább az az érzésem, hogy a nagyok arbitrázzsal foglalkoznak, bár erről senki sem beszél. Ha ez jól meg van csinálva, nem lehet rajta veszíteni. Megnéztem, hogy hogyan mozognak az azonnali EURUSD árak a határidőshöz képest. Kidolgoztam egy arbitrázs technikát az LMAX MTF és a CME között. Első lépésként egy közös API-val rögzítettem a CME és az LMAX árait, az eredmény mellékelve (a bekarikázott rész arbitrázs lehetőség).

Úgy tűnik, némi eltolás után az azonnali árak hasonlóan változnak, mint a határidősök. Még egy ellenőrzés - az azonnali piacon tesztelt stratégia hasonló eredményt hoz a határidős tesztelésen. Akkor miért kereskedtek retail forex brókereknél? Miért kell azon izgulni, hogy mennyit csal el tőletek egy forex bróker? Miért arról szól e fórum túlnyomó része, hogy az iron és társai miért nem fizetnek?
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Chucky
                Chucky kommentje
                Editing a comment
                olvasgattam a hozzászólásaid Hook, nagyon jók! a nagyok spreadelnek főleg, és nem outright tradelnek, illetve arbitrázsolnak is, meg layering/spoofing minden mennyiségben, web TT-t próbáltad esetleg vagy a stellart? az egyik prop cégnél most a stellart fogom használni, elvileg gyorsabb mint az XTrader, ha jól van beconfigolva, majd kiderül

• Hello Hook, de jó, hogy felbukkantál másfél év után!
              Elképesztően jók a posztjaid, csemege minden mondat.
              Fantasztikus lenne, ha nem tartanád magadban az utóbbi időkben gyűlt tapasztalataidat és gondolataidat, hanem újabb érdekfeszítő írásokkal rukkolnál elő.
              Asszem, ezt sokak nevében írhattam.

Hozzászólás

• Három okból kereskednek OTC-n:
                1. kis marginok
                2. tört lotok (K-ok)
                3. gőzük sincs mi az a tőzsde
                ("tanfolyamosok")

Tőzsdei brókerek is dőlhetnek de kevésbé természetesen.

Hozzászólás

• Hook eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

...............

Első lépésként egy közös API-val rögzítettem a CME és az LMAX árait, az eredmény mellékelve (a bekarikázott rész arbitrázs lehetőség).

Ez a rés a pajzson matematikailag lehetséges, nyerésügyileg eléggé kivitelezhetetlennek tűnik. Max tényleg a nagyoknak való, ha egymás között nem comisszióznak.

Látom nem tágítasz a HFT-k mellől
                  Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Hook eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    2015 júniusában nyitottam náluk számlát.
                    Az volt a célom, hogy a CME-n teljesen automatizált alkalmazással kereskedjek 6E (EURUSD) instrumentummal. Hosszú keresgélés után választottam a TT XTRADER PRO platformját, ami lehetővé tette TT API alkalmazások fejlesztését és futtatását. Az XTRADER PRO platform havi díja 1200 USD lett volna, a havi díj megfizetése mellett az API-k futtatása ingyenes. Az 1200 dolcsi gondolom sokkolja az MT4 felhasználókat. A CME teljesen más világ, mint a FOREX. Ha akarsz egy platformot, fizetned kell. Ha látni akarod az árakat, fizetned kell. Ha historikus adatokon akarsz tesztelni, a gatyádat is ráfizeted. Egy dolgot azonban nem szabad elfelejteni, a közgazdaságtan alaptörvényei a legtöbb esteben érvényesülni fognak. Ezek közül a legfontosabb, hogy nincs ingyen ebéd. Az MT4 valójában nincs ingyen, és ezzel a túlnyomó többség még az után sem szembesül, hogy egy vagyont vesztett.
                    Visszatérve az AMP-re két dolog miatt választottam őket:
                    - kínáltak egy havi díj mentes XTRADER PRO konstrukciót, ahol havi díj helyett contractonkénti platform díjat kellett fizetni ( 0,5 USD/contract/side). Ez lehetővé tette, hogy kis költséggel gyakorlatozzak
                    - kevés jutalékot kértek
                    Amúgy a CME-n a jutalék összege nem igazán fontos szempont, mert mondjuk a 2,86 USD/contract/side költségből majdnem mindegy, hogy a comission 0,25 USD vagy 0,4 USD.
                    Ahogy én megfigyeltem az AMP arra épít, hogy a lehető legalacsonyabb jutalékkal sok ügyfelet csábítson magához. A szolgáltatások automatizáltak. Az alacsony jutalékért pedig csak a minimális szolgáltatásokat kapod. Ha az ügyfélszolgálatot minősítenem kellene egytől tízig skálán, egyes minősítést kapnának. A chatnél segg hülyék ülnek. Emailekre nem válaszolnak. Telefonos megkeresésnél több szintű a front desk, először általában olyanok veszik fel a telefont, akik semmihez sem értenek, majd kapcsolgatnak össze vissza. 20-25 perc után jutsz el egy olyan emberhez, aki egyáltalán megérti a problémádat, de ő sem oldja meg.
                    Viszont az automatizált szolgáltatások működnek, megnyitották a számlát, az utalás megérkezett, és emailben megkaptam a platform indításához szükséges információkat. Utána viszont elengedik a kezed, boldogulj ahogy tudsz. Leveleket nem küldenek, és szerencsére telefonon sem zargatnak. Ez viszont más megközelítésből nézve jó. Ha valakivel egy ügyfeles vagy egy kereskedő személyesen foglalkozik, annak a költségét valahol be kell szedni..
                    Szóval teljesen leszoktattak az ügyfélszolgálatról. Igazából nekem csak kisebb nagyobb szoftver problémáim voltak, amiket párhuzamosan a TT-nél, illetve az AMP-nél próbáltam megoldani. A TT platformja és a kapcsoló support magas szintű, az LMAX C# .NET API-hoz képest ez egy minőségi ugrás. A gond ott van, hogy a TT bizonyos rendszer adminisztrátori jogokat lepasszol az AMP-nek, ahol a TT adminisztrátor foglalkozik az AMP ügyfelek beállításaival. Na ezzel a csávóval egyszer sikerült emailt váltanom, egy A4-es oldalnyi levélre 3 szóval válaszolt. Se megszólítás, se üdvözlés, se aláírás, semmi. Amerikai hatékonyság.
                    Végül sikerült összerakni a rendszert. A likviditás óriási. 407 élő kereskedésem volt, érdekesség, hogy mindössze 5 alkalommal volt slippage, és az is a legkisebb egység. Ugye, szabályozott kereskedési helyszín.
                    Nemrég küldtek egy levelet. Jelezték, hogy nem tudják tovább fenntartani a havi díj mentes platform használatomat, választás elé állítottak. Egy online felületről a számla zárását és a tőke visszautalását választottam. Ez péntek délután volt, 5 perc múlva megjött emailben a végelszámolás, és hétfőn itt volt a pénz is.

Még egy érdekesség, MT4 barátoknak - retail forex ügyfeleknek.
                    Az utóbbi időben egyre inkább az az érzésem, hogy a nagyok arbitrázzsal foglalkoznak, bár erről senki sem beszél. Ha ez jól meg van csinálva, nem lehet rajta veszíteni. Megnéztem, hogy hogyan mozognak az azonnali EURUSD árak a határidőshöz képest. Kidolgoztam egy arbitrázs technikát az LMAX MTF és a CME között. Első lépésként egy közös API-val rögzítettem a CME és az LMAX árait, az eredmény mellékelve (a bekarikázott rész arbitrázs lehetőség).

Úgy tűnik, némi eltolás után az azonnali árak hasonlóan változnak, mint a határidősök. Még egy ellenőrzés - az azonnali piacon tesztelt stratégia hasonló eredményt hoz a határidős tesztelésen. Akkor miért kereskedtek retail forex brókereknél? Miért kell azon izgulni, hogy mennyit csal el tőletek egy forex bróker? Miért arról szól e fórum túlnyomó része, hogy az iron és társai miért nem fizetnek?
                    Nagyon koszonom Hook a kimerito valaszt a kerdesemre.

Hozzászólás

• Valakinek valami tapasztalata az FXGLOBE brokerel? Tudom ciprusi es elege kerulendok a ciprusiak,de van egy erdekes promociojuk...
                      https://www.fxglobe.com/en/terms-and...-promotion-126

Hozzászólás

• suncika eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Valakinek valami tapasztalata az FXGLOBE brokerel? Tudom ciprusi es elege kerulendok a ciprusiak,de van egy erdekes promociojuk...
                        https://www.fxglobe.com/en/terms-and...-promotion-126
                        Max. lot 5x a depó mérete...? egyszerre 1 trade....?

kiutalsz 1000 dolcsit, 5000, azaz 0.05 lotot nyithatsz max? Jól értem? Azt megnézem, ki keres így 5 traden 30%-ot "for example"... 0.05 lottal 300 dollárt.. megfogsz 5 traden 5*100 pipet, és kb. meg is van a 25-30%.. Engem ez nem győzött meg, már a kockázat is, maga a hely.. 1000 dollárral 5 traden ha jó vagyok keresek 10-20 dollárt 0.05 lottal. Köszönöm, amiért elengedik a pár dollárt, amit 5 traden bukok, és cserébe még vigyáznak is a pénzemre..
                        És amit 5 traden keresek azt kivehetem!!! Köszi!!!

Hozzászólás

• Aki ciprusi promóciót céloz meg ahhoz no comment.

Hozzászólás

• Tudja valaki, hogy mely nem ciprusi brókercégnél van részvény cfd? Köszönöm.
                            willow

Hozzászólás

• Fxpro uk nem jó?

Hozzászólás

Working...
                              X