Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• totka
    válaszolt
    Senki nem hallott az Instaforexről?

Szólj hozzá::

• hateze
    válaszolt
    Köszönöm sidius!

Melyik Bróker céget ajánljátok árutőzsdéhez aminek a platformja is ok?
    kösz

• sidius
    válaszolt
    hateze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok feltelepítés előtt szeretném kérdezni az Admirallal lehet-e árucikkekel is tőzsde vagy csak devizával?
    kösz szépen
    http://www.admiralmarkets.hu/trader/..._trading_terms

• hateze
    válaszolt
    Sziasztok feltelepítés előtt szeretném kérdezni az Admirallal lehet-e árucikkekel is tőzsde vagy csak devizával?
    kösz szépen

• tozsdeelemzes.hu
    válaszolt
    Sziasztok!

Először is nagyon köszönök minden hasznos információt, naponta több órát olvasom a fórumot már néhány hete.

Részvényekhez, forexhez, árutőzsdéhez (CFD nem) keresnék egy megfelelő brókercéget. IB tetszik leginkább, azonban úgy tudom, hogy számlára fizetés nélkül nem lehet demózni friss adatokkal. Ezt jól tudom? Néhány hónapot még mindenképpen demózni szeretnék. 2000-3000USD-vel szeretném elkezdeni.

Esetleg ha ajánlotok más brókercéget (akár csak demóhoz is), annak is örülnék. A Metatradert már jól ismerem, illetve a Dukascopy Jforex programját, de más platform kezelését is szívesen megtanulom, ha az kiforott.

Válaszaitokat előre is nagyon köszönöm.

• Vibram
    válaszolt
    Sziasztok.

Próbáltam már sok céget, sok platformot, élesben is (Plus500,Equilor,IFC Markets).
    Igazából csapongás volt, megalapozott előkészítés, tájékozódás nélkül.
    most próbálok racionális döntést hozni.
    Elsősorban Forex ami érdekel, biztonság alacsony spread.
    Nézegettem ezt az oldalt:
    http://www.bestonlineforexbrokers.co...x-Brokers.html
    és ahogy a fórumot olvasgattam kevés általatok preferált cég szerepel a listák élmezőnyében.
    Ti mi alapján választotok, miért azt, miért nem Delta mondjuk ?
    A kíváncsiságon túl fontos döntés megalapozásához kérem a véleményetek.
    Köszönöm.

• totka
    válaszolt
    Ismeri valaki az Instaforex céget?

• StLui
    válaszolt
    recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én is azt hittem, hogy lefagyott.....
    Egyébként most nézem a használatot segíteni hivatott videókat.
    A tag olyanról magyaráz, hogy spotfx esetén magyar idő szerint 23 órakor van valamiféle elkönyvelés.
    A pozíciómat nem zárják, hanem csak elkönyvelik...
    És ez miért jó nekik?
    Ilyenkor úgy gondolják, hogy akkor én biztosan átakarom vinni másik napra a pozíciómat és ezért díjat számolnak fel?
    Mondjuk ezt nem mondja ki, csak azt, hogy ez milyen jó dolog, mert ha veszteséget termelne a pozícióm, akkor ez valamennyit lefaragna belőle. :S
    Spot fx pozikat lezárják és annyival nyitják arrébb, hogy ezzel elszámolják a rollover-t (kamatot) és ha veszel még a pozihoz, akkor átlagolja a pozikat és egyben látod az átlagáron, na ez több napos pozik esetén teljesen összekavarja az embert, ha szereti látni hol nyitotta a pozikat, deviza cfd-nél is van kamat elszámolás de másképp, külön tételként, és ott nem átlagol, mindíg látod hol nyitottad a pozikat.

Viszont a napi elszámolásnak egy esetben van egy komoly előnye, ha poziépítessz és nyerőben vagy, akkor folyamatosan nő a szabad tőkéd, és tudsz új pozikat felvenni, míg cfd-nél a lebegő nyerő terhére nem engedné szerintem, de még nem kerültem sajnos ilyen helyzetbe

• recefyce
    válaszolt
    Én is azt hittem, hogy lefagyott.....
    Egyébként most nézem a használatot segíteni hivatott videókat.
    A tag olyanról magyaráz, hogy spotfx esetén magyar idő szerint 23 órakor van valamiféle elkönyvelés.
    A pozíciómat nem zárják, hanem csak elkönyvelik...
    És ez miért jó nekik?
    Ilyenkor úgy gondolják, hogy akkor én biztosan átakarom vinni másik napra a pozíciómat és ezért díjat számolnak fel?
    Mondjuk ezt nem mondja ki, csak azt, hogy ez milyen jó dolog, mert ha veszteséget termelne a pozícióm, akkor ez valamennyit lefaragna belőle. :S

• Guest's Avatar
    Guest replied
    én tegnap próbáltam ki a protradert, de olyan nehezen akar betöltődni

• StLui
    válaszolt
    Protrader-nek három hibáját tudnám mondani:
    Nincs olyan erőgép amivel gyorsan betöltődne, gondolom nem is ezen múlik, sokan első telepítéskor indulás közben azt hiszik lefagyott, de nem.
    Trendvonalak használhatatlanul elcsúsznak idősík váltásnál
    Lehet a megbízásokat vizuálisan odébbrakni a charton, de nagyon nehézkes, mert húzás közben minden tick-nél visszaugrik, szinte használhatatlan ez miatt
    +1: nem tudom normálisan átvinni a beállításokat egyik gépről másikra

• sidius
    válaszolt
    Sidius:
    Náluk is volt számlád?! Melyik brokinál nem voltál még?!
    Nem voltam náluk, viszont az ismeretségi körömben vannak páran akik náluk kereskednek és nincs okuk panaszra, mert korrektek velük. A Platformokat próbáltam már demoban a Protradert több hónapig. Át kell szokni a Metáról az nyilván eltart egy darabig (közben nekem még volt vagy három platformom egyszerre, úgyhogy én nem is tudtam), de maga a rendszer tényleg jó, és rengeteget tud.

• Tomaso
    válaszolt
    Sidius:

Tomaso:
    Na igen, így érthető a váltás.
    Rengeteg jó véleményt olvasni velük kapcsolatban. Lényegében a Te tapasztalataiddal teljesen ellentéteseket.
    De az biztos, hogy a saját tapasztalatnál nincsen erősebb érv...
    Hol szándékozod folytatni?
    Hangsúlyozom,hogy én csak index CFD-kkel kereskedtem itt,csak erről van véleményem.Egyébként a problémák kb.január-február óta jelentkeztek,addig nem volt semmi gondom.Mivel napon belül kereskedek,nagyon nem mindegy,hogy a stopjaim hol aktiválódnak.
    Már korábban nyitottam számlát az ActivTrades-nél,az elmúlt 1,5 hónap tapasztalatai pozitívak:székhely Londonban,FSA felügyelet,no dealing desk/ECN teljesítés,korrekt stoppok,kicsit nagyobb spread,de nincs comission.
    Index CFD-k nagy számban,arany,ezüst,olaj,szintén van.Ami még szintén pozitívum,hogy lehet az indexekel is kis kötésméretben (0,01 lot) kereskedni,
    aki kezdő,vagy kevesebb gyakorlata van,mindenképpen ajánlom.
    Némi angol nyelvtudással minden egyszerűen bonyolítható,de nem dícsérem tovább,mert még gyanússá válok...

• recefyce
    válaszolt
    Sidius:

Tomaso:
    Na igen, így érthető a váltás.
    Rengeteg jó véleményt olvasni velük kapcsolatban. Lényegében a Te tapasztalataiddal teljesen ellentéteseket.
    De az biztos, hogy a saját tapasztalatnál nincsen erősebb érv...
    Hol szándékozod folytatni?

• Tomaso
    válaszolt
    Na az kemény...!
    Pedig azt hiszem pont ebben a topic-ban olvastam, hogy a Tada-nál milyen korrektek voltak gap-ek és rendszerhiba esetén. Előfordulhat, hogy a konkurencia terjeszti az általad említett dolgot?
    Úgy tudom a BpF.-nél alacsonyabbak a spread-ek, úgyhogy ha korrektek /nem csak a kifizetés, de a fentebb említett eseteknél is../, akkor valszeg. ott nyitok számlát.
    ( meg ha nem nagyon ratyi a platformjuk )
    Több mint 2 év után most hagytam ott a Tadawult,inkorrekt stop teljesítés, időnként fura chartok,napközbeni gap-ek miatt.Volt összehasonlításom, máshol is van számlám nyitva.
    A számlamegszűntetés miatti pénz hazautalási költsége egészen horror volt,szerintem világcsúcs !
    (A korábbi hazautalások még elfogadható költségek mellett mentek.)
    Igaz,én csak DAX és SPY határidős CFD-kkel kereskedtem,itt a költségek(spread + commission)sem túl kedvezőek.
    A legjobban az dühített,hogy időnként nem ott teljesültek a stopjaim,ahová betettem,hanem számomra rosszabb helyen,naná!
    Az ügyfélszolgálat(magyar/ciprusi) sem tudott elfogadható válaszokat adni,úgyhogy kiszálltam.
    Ennyit a korrektségről.

Working...
X