Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• recefyce
    válaszolt
    Jól hagzik...
    Egyébként jól gondolom, hogy a kis papírokat jobban lehet manipulálni, ezért azokkal veszélyesebb spekulálni?
    Ha jól hallottam pl. az OTP-n bőven 1milliárd Ft alatt van a napi forgalom. Egy nagy tőkével rendelkező spekuláns, arra viheti az árfolyamot, amere csak akarja. Én biztosan azt csinálnám
    Bár gondolom, minden részvény esetében tettek vmi. szabályozást. Pl. 150millió Ft fölötti pozíciót nem szabad felvenni, mert akkor a kisrészvényesek között pánik törne ki.

Szólj hozzá::

• sidius
    válaszolt
    recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Amit akkor kell fizetni, ha napon bellül nem zárom le a pozíciót, hanem átvitetem a következő napra is. Szóval ha csak pár órán át megy arra az árfolyam, amerre nekem jó, akkor addig, de ha mondjuk 3 napon keresztül megy arra, akkor addig maradnék benne. Erre valami külön díjat számolnak fel, ha jól tudom...
    Ja értem. Szerintem ilyen nincs a részvényeknél. Azt el tudom képzelni, hogy napon belüli kereskedésre más a jutalék mint napon túlira, de szerintem még ez se biztos. A részvénynél kifizeted a brókerdíjat aztán kész. De persze én nem vagyok a FIO-nál, de gondolom aki ott van ezt konkrétan meg tudja válaszolni.

• silverspeed
    válaszolt
    . Bár attól is függ talán, hogy milyen borsos az ára, egy-egy pozíció görgetésének.
    Helló
    Ha a görgetés alatt hasonlót értesz mint pl a certifikátoknál a rollover, vagy más brókereknél az éjszakai prémium (Már ha nyitott marad a pozíciód este is), akkor nyugi, ez bróker függő.
    Fio-nál nem tudok róla, hogy van ilyen.

(Helyesbítés: Tudom ezeket nem lehet egy kalap alá tenni, a lényegre akartam utalni, hogy plusz költségek merülhetnek fel , és ha kicsi a hozam vagy árfolyam nyereség akkor felemésztheti az egészet.)

Javítás:
    Látom azóta megválaszoltad, kösz.
    Szerintem ez brókerfüggő, 2 cégnél hallottam eddig ilyenről amit mondasz ( görgetés).

• recefyce
    válaszolt
    Amit akkor kell fizetni, ha napon bellül nem zárom le a pozíciót, hanem átvitetem a következő napra is. Szóval ha csak pár órán át megy arra az árfolyam, amerre nekem jó, akkor addig, de ha mondjuk 3 napon keresztül megy arra, akkor addig maradnék benne. Erre valami külön díjat számolnak fel, ha jól tudom...

• sidius
    válaszolt
    Igen, azt a lényeges dolgot kihagytam, hogy kis tőkével tudnék csak kezdeni és pár órástól a pár napos mozgásokig spekulálnék. Az általad írt dolgok alapján, akkor inkább a FIO ...
    Tehát nem feltétlenül intraday kereskedésben gondolkodom. Bár attól is függ talán, hogy milyen borsos az ára, egy-egy pozíció görgetésének. Lehet, hogy megéri inkább bezárni napon bellül és másnap újra nyitni, ha még jó az irány, mintsem fizetni a görgetéssel járó díjat.

Köszönöm szépen a választ Sidius!
    Milyen görgetéssel járó díjra gondolsz?

• recefyce
    válaszolt
    Igen, azt a lényeges dolgot kihagytam, hogy kis tőkével tudnék csak kezdeni és pár órástól a pár napos mozgásokig spekulálnék. Az általad írt dolgok alapján, akkor inkább a FIO ...
    Tehát nem feltétlenül intraday kereskedésben gondolkodom. Bár attól is függ talán, hogy milyen borsos az ára, egy-egy pozíció görgetésének. Lehet, hogy megéri inkább bezárni napon bellül és másnap újra nyitni, ha még jó az irány, mintsem fizetni a görgetéssel járó díjat.

Köszönöm szépen a választ Sidius!

• sidius
    válaszolt
    Mivel azt olvastam, hogy itthon a kötési költségek kb. ellehetetlenítik a spekulációt, ezért inkább amerikai piacra gondoltam.
    Hát el azért nem lehetetlenítik. Az EQ vagy a Random nem túl drágák, ha nem akarsz daytradelni. Inkább az a fő gond mint a focival. Kis pénz kis foci. A magyar piac kicsi. A BÉT-en van mondjuk 30-40 részvény, de abból a valóságban spekulációra csak kevés alkalmas, mivel egy spekulánsnek nem árt ha van likviditása a papírnak, különben nagyon nehézzé válhat, a jó beszállás és főleg a jó kiszállás. Természetesen a pesti tőzsdét összehasonlítani bármelyik nyugat-európai tőzsdével de főleg az amerikai piacokkal felesleges erőlködés. De azért el lehet lenni itthon is. Mindig attól függ, hogy mi a célja az embernek.

• sidius
    válaszolt
    Mivel azt olvastam, hogy itthon a kötési költségek kb. ellehetetlenítik a spekulációt, ezért inkább amerikai piacra gondoltam.
    Alapszinten tudok angolul, de nem lenne rossz, ha lenne magyar nyelvű ügyfélszolgálatuk is.
    Legyen bőven kínálat a nagy kapitalizációjú részvényekből. /A kis részvényektől tartok, mert azokat talán jobban tudják ugráltatni a nagy tőkével rendelkezők./
    Azt, hogy kedvező díjak és megbízható pénzkezelés / be és kifizetés.../ már meg sem kell említenem...
    Nos ez megint csak tőkefüggő. A legjobbak az amerikai diszkont brókerek, mivel rengeteg náluk a kereskedhető instrumentum, rendkívül szigorú a szabályozásuk, és nagyon kedvező a díjuk. Viszont nem jellemző a magyar ügyfélszolgálat (azért mi nagyon kevesen vagyunk ahhoz), és jellemzően több ezer dollárral lehet számlát nyitni náluk, ha sokat akarsz esetleg daytradelni is akkor meg még nagyobb tőke kell, mivel az USA szabályozása ilyen téren nagyon szigorú. Az egyik legjobb bróker ilyen téren az Interactivebrokers. Tehát ha legalább alapszinten megy az angol és van tőkéd, ők jó választás, vagy bármelyik amerikai diszkont bróker.

Ha viszont nincs ekkora tőkéd, akkor kénytelen leszel kompromisszumokat kötni. Kicsit drágább a kereskedés a FIO brókernél, viszont cserébe van magyar ügyfélszolgálat, van bőven részvény (nem csak amerikai), és olcsóbb mint amennyiért a magyar brókerek vállalják a részvénytranzakciókat az USA vagy ny-európai piacokra. A biztonság itt is teljesen rendben van.

• recefyce
    válaszolt
    Alapszinten tudok angolul, de nem lenne rossz, ha lenne magyar nyelvű ügyfélszolgálatuk is.
    Legyen bőven kínálat a nagy kapitalizációjú részvényekből. /A kis részvényektől tartok, mert azokat talán jobban tudják ugráltatni a nagy tőkével rendelkezők./
    Azt, hogy kedvező díjak és megbízható pénzkezelés / be és kifizetés.../ már meg sem kell említenem...

• sidius
    válaszolt
    Szervusztok!
    Szeretném elkezdeni a kereskedést, de először inkább csak sima részvényekkel /semmi CFD, Opció, meg ilyenek /. Ezért olyat keresnék, ahol bőven van belőlük kínálat.
    Melyik cégnél lehet kedvező költségek mellett részvényekkel kereskedni?
    Melyik piacon szeretnél kereskedni?

• papa
    válaszolt
    Irtam nekik egy levelet, biztosan helyreteszik a problemam es azutan megy a dolog

• papa
    válaszolt
    willow eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy demo nyitás, meg egy éles számla között olyan a különbség, mint a biciklizés, meg a kamionvezetés között.
    Sziasztok!
    Ahol rossz biciklin kell tanulni, ott biztosan jo kamiont kapok a tanulashoz

• recefyce
    válaszolt
    Szervusztok!
    Szeretném elkezdeni a kereskedést, de először inkább csak sima részvényekkel /semmi CFD, Opció, meg ilyenek /. Ezért olyat keresnék, ahol bőven van belőlük kínálat.
    Melyik cégnél lehet kedvező költségek mellett részvényekkel kereskedni?

• willow
    válaszolt
    papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    HI! most probalkoztam egy demo nyitassal. Hat???? nekem nem egy komoly dolognak tünnek, de idövel meglatjuk
    Egy demo nyitás, meg egy éles számla között olyan a különbség, mint a biciklizés, meg a kamionvezetés között.

• papa
    válaszolt
    HI! most probalkoztam egy demo nyitassal. Hat???? nekem nem egy komoly dolognak tünnek, de idövel meglatjuk

Working...
X