Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• sidius
    válaszolt
    Moki eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Fio bróker nekem nem tetszik. Milyen már, hogy a tranzakció minimális díja ilyen magas.

Német piacon pl. "A tranzakció minimális díja 9,95 EUR", de idehaza is 2000 Ft.
    Ráadásul nem valami sok piac érhető el rajtuk keresztül.

Ez így nekem sok! Lenyelném akár azt is, hogy csak 1 piacot érek el, ha nem lenne ekkora fix költség.

Valami más ötlet?
    Nem tudom, hogy a magyar cégek közül melyiknek olcsóak a díjai külföldi piacokra, mivel nem kereskedek itthon, de egyébként magyar céggel nem is kereskedtem volna külföldre. De azt gondolom, hogy hozzájuk képest a FIO még egész versenyképes (a külföldi piacokra!). Melyik magyar cég köt (hivatalosan) 10 euróért német piacot? (pl Budacash min 10000 huf, Cib 19000 huf, Erste 12-20 euró)
    Ha meg valóban olcsó céget szeretnél akkor toronymagas favoritnak számíthat az Interactivebrokers. Már csak pár ezer dollár kell hozzá. Onnan olcsón eléred a külföldi piacokat, igaz a magyart nem, de szerintem mondjuk egy Nasdaq vagy Nyse mellett ez talán megbocsátható nekik.
    Egyébként pedig kompromisszumokat mindig kötni kell, kivétel ha sok pénzed van, mert akkor olyan brókert választasz amilyet akarsz, sőt még a díjakban is tudsz velük egyezkedni.

Szólj hozzá::

• Moki
    válaszolt
    A 253-as hozzászólásban már írtam, hogy mik az elvárásaim.

Havi 10 dollár költség nekem nem fér bele, mert kis összeggel, elég passzív módon tőzsdézek. Lehet össz 1000 dollár kerül a számlára és több évig utána felé sem néznék.
    A havi 10 dollár meg évek alatt felzabálná a tőkémet.

• Trader7603
    válaszolt
    Fio bróker nekem nem tetszik. Milyen már, hogy a tranzakció minimális díja ilyen magas.

Ez így nekem sok! Lenyelném akár azt is, hogy csak 1 piacot érek el, ha nem lenne ekkora fix költség.

Valami más ötlet?
    Ha külföldön akarsz akkor szerintem gyere a www.interactivebrokers.com céghez. Sok piacon kereskedhetsz velük. 200db részvény ára 1 dollár függetlenül, hogy 5 dollárba vagy 500-ba kerül. Én 3 éve vagyok náluk, de sokkal jobb a számomra mint a saxo volt például. Van havi 10 dolláros költség, de csak akkor ha nem csinálsz nekik 10 dollár értékben jutalékot. Az utalási költség is számíthat, de ha komolyan kereskedsz akkor ez a cég megbízható, minimális spreadekkel és olcsó.

• Moki
    válaszolt

Valami más ötlet?

• Turboman
    válaszolt
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Javasolom, hogy nézd meg az Oandát.

http://www.oanda.com/

Vannak forintos párok, most azt konkrétan nem tudom, hogy chf/huf is van e. Viszont azt tudnod kell, hogy a spread (vagyis a költség) elég nagy olyan 50-60 között szokott lenni, pedig az Oanda elég olcsó cég.

A sorolt cégek nem adnak kevés párt. Pl az Alpari konkrétan a pro számlához vagy 50 párt ad. Vagy igaz, hogy a Classichoz csak 29 párt ad, de ad még hozzá kb. 100 CFD-t meg csilivili aranyat ezüstöt. Ezt nem nevezném kevésnek, inkább elégnek.

Magyar bróker is jó, csak az a kérdés, hogy milyen időtávon fogsz kereskedni, tehát mennyire fontosak a költségek. Nyilván napos grafikonon az hogy 2 pip helyett 3 van mondjuk egy eur/usd esetében nem számít különösebben. Viszont például egy napon belül kereskedő esetében a költséghatékonyság elsőrendű feladat, mivel nem(csak) a brókernek szeretne keresni, hanem magának.
    Ez az 50-60 elég soknak tűnik, az alpari viszont nagyon megtetszett. A forinthoz többek között azért is ragaszkodnék, mert a magyar viszonylatokkal jobban tisztában vagyok és talán jobban látom, hogy merre fog mozdulni a forint a többi devizához képest. Persze lehet, hogy ez így hülyeség, csak erről én még nem tudok.:-)

Napon belül nem nagyon fogok kereskedni, mert napközben dolgozom, így csak hobbi szinten jöhet szóba.

• Turboman
    válaszolt
    StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Equilor szimpatikus cég, hallgatom minden reggel a RadioCafe98,6-ot, mindíg ők jelentkeznek be hírekkel, szimpatikusak, viszont elmentem e bemutatójukra és sajnos nagy a spread náluk MT4-en is sajnos. Viszont az alacsony spread akkor fontos ha sok pozit nyitsz.

Jó elképzelés, én is csinálgatom, de számíts rá hogy pl CHFHUF long esetén kamatot fizettetnek veled naponta, ez elérheti az 1Ft-ot is havonta, Tadawul-nál nincs kamatszámítás, de azt ott sincs huf pár, viszont OTP bankban befizethetsz és magyar, Erika, ügyfélszolgálatos van.
    Azért szimpatizálok az Equilorral, mert egyrészt magyar, van sok devizapár, köztük chfhuf, komolynak tűnnek, és nem olvastam még rosszat róluk. Sok pozíciót nem szeretnék felvenni, mert csak esténként lesz időm foglalkozni vele.
    Ez az 1 ft-os kamatot úgy kell érteni, hogy ha mondjuk kötök 0,1 lot chfhuf vételt, akkor 10.000 chf után fizetek 10.000 forint kamatot? Mert ez így elég soknak tűnik és akkor lehet, hogy nem is érdemes nagyobb időtávra tartani a pozíciókat.

• FXbec
    válaszolt
    jó kérdés, fxpro is van náluk, alpari 2piptől, fxpro 0,5piptől major párok
    itt is ugyanannyi a spread mintha közvetlenül szerződnék? nem mondom, hogy sok az alpari-é, de nem az ideális, én azt gondoltam ezeknél az eu-nál 1pip azért alap, ezek szerint nem
    én úgy tudom, hogy uannyi a spread mintha közvetlenül szerződnél
    alpari eu pontosan 1,6pip

• StLui
    válaszolt
    FXbec eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    hunforexen keresztül esetleg?
    jó kérdés, fxpro is van náluk, alpari 2piptől, fxpro 0,5piptől major párok
    itt is ugyanannyi a spread mintha közvetlenül szerződnék? nem mondom, hogy sok az alpari-é, de nem az ideális, én azt gondoltam ezeknél az eu-nál 1pip azért alap, ezek szerint nem

• FXbec
    válaszolt
    vagy Alpari lenne jó szintén Sidius ajánlása alapján, de ott nem tudok semmit arról, hogy alakulna a magyar nyelvű ügyfélszolgálat.
    hunforexen keresztül esetleg?

• sidius
    válaszolt
    Turboman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Szeretnék deviza kereskedéssel foglalkozni, és érdeklődnék, hogy az alábbi paraméterekkel melyik brókercéget ajánlanátok:
    -kb 500 ezret szeretnék kockáztatni első körben (ha elkezdem majd élesben is)
    -természetesen legyen megbízható
    -angolul csak írni/olvasni tudok, beszélni nem:-)
    -szeretnék chf/huf deviza párt is.

És akkor volnának ezzel kapcsolatban kérdéseim is:

-Egy külföldi bróker céggel általában miért kell kommunikálni? Eddig csak részvényekkel foglalkoztam, azzal is csak gyenge hobbi szinten, azaz ha az otp árfolyama lement, akkor vettem, aztán ha felment, akkor eladtam és ezt a számlavezető bankom netbankján keresztül és ott nem kellett a bankkal variálni semmit. Devizakereskedésnél ez másképp történik?

-Nézegettem az alparit, fxcm-et, dukast, de ott nem voltak olyan devizapárok, amelyekben lett volna forint. Miért ilyen kevés párokat adnak?

-Az equilornál is nézelődtem, demózok is náluk MT4-gyel, ott van sokkal több pár. Erről a cégről mi a véleményetek?

-chf/huf párt egyébként azért szeretnék, mert van chf alapú hitelem, és gondoltam, ellenpozíciót veszek fel, azaz veszek frankot és ha felmegy az árfolyam, akkor eladok és ezzel javítok a helyzetemen. Vagy ez nagyon hülye elképzelés volna? Egyáltalán van értelme ennek a buy&hold stratégiának a devizapiacon?

Bocs, hogy ha hülyeségeket kérdezek, de még nagyon kezdő vagyok, azonban egyrészt szeretnék előrelátni ezekben a kérdésekben, másrészt annál a cégnél demóznék, akinél a jövőben élesben is kereskednék.

Köszönöm előre is a válaszokat!

Javasolom, hogy nézd meg az Oandát.

http://www.oanda.com/

Vannak forintos párok, most azt konkrétan nem tudom, hogy chf/huf is van e. Viszont azt tudnod kell, hogy a spread (vagyis a költség) elég nagy olyan 50-60 között szokott lenni, pedig az Oanda elég olcsó cég.

Ha gondod van akkor kommunikálni kell a céggel, ha nekik van gondjuk akkor is. El tudsz képzelni ilyen helyzetet? Én igen! Persze mindent meg lehet oldani, csak van amit az esetleges "egyezményes jelrendszer" hiányában kicsit nehezebb. Ha mondjuk egy stoppot nem tudsz berakni, mert hirtelen elmegy az áram, még drága is lehet a kommunikáció hiánya.

A sorolt cégek nem adnak kevés párt. Pl az Alpari konkrétan a pro számlához vagy 50 párt ad. Vagy igaz, hogy a Classichoz csak 29 párt ad, de ad még hozzá kb. 100 CFD-t meg csilivili aranyat ezüstöt. Ezt nem nevezném kevésnek, inkább elégnek.

Magyar bróker is jó, csak az a kérdés, hogy milyen időtávon fogsz kereskedni, tehát mennyire fontosak a költségek. Nyilván napos grafikonon az hogy 2 pip helyett 3 van mondjuk egy eur/usd esetében nem számít különösebben. Viszont például egy napon belül kereskedő esetében a költséghatékonyság elsőrendű feladat, mivel nem(csak) a brókernek szeretne keresni, hanem magának.

Azt viszont nagyon jó ötletnek tartom, hogy ott demóznál ahol kereskednél is.

• StLui
    válaszolt
    Turboman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Szeretnék deviza kereskedéssel foglalkozni, és érdeklődnék, hogy az alábbi paraméterekkel melyik brókercéget ajánlanátok:

-Egy külföldi bróker céggel általában miért kell kommunikálni? Eddig csak részvényekkel foglalkoztam, azzal is csak gyenge hobbi szinten, azaz ha az otp árfolyama lement, akkor vettem, aztán ha felment, akkor eladtam és ezt a számlavezető bankom netbankján keresztül és ott nem kellett a bankkal variálni semmit. Devizakereskedésnél ez másképp történik?

-Nézegettem az alparit, fxcm-et, dukast, de ott nem voltak olyan devizapárok, amelyekben lett volna forint. Miért ilyen kevés párokat adnak?

-Az equilornál is nézelődtem, demózok is náluk MT4-gyel, ott van sokkal több pár. Erről a cégről mi a véleményetek?

-chf/huf párt egyébként azért szeretnék, mert van chf alapú hitelem, és gondoltam, ellenpozíciót veszek fel, azaz veszek frankot és ha felmegy az árfolyam, akkor eladok és ezzel javítok a helyzetemen. Vagy ez nagyon hülye elképzelés volna? Egyáltalán van értelme ennek a buy&hold stratégiának a devizapiacon?

Bocs, hogy ha hülyeségeket kérdezek, de még nagyon kezdő vagyok, azonban egyrészt szeretnék előrelátni ezekben a kérdésekben, másrészt annál a cégnél demóznék, akinél a jövőben élesben is kereskednék.

Kommunikálni akkor kell velük, ha valami gondod van, pl megszakad a server kapcsolat és zárni szeretnél.

Passz

Equilor szimpatikus cég, hallgatom minden reggel a RadioCafe98,6-ot, mindíg ők jelentkeznek be hírekkel, szimpatikusak, viszont elmentem e bemutatójukra és sajnos nagy a spread náluk MT4-en is sajnos. Viszont az alacsony spread akkor fontos ha sok pozit nyitsz.

Jó elképzelés, én is csinálgatom, de számíts rá hogy pl CHFHUF long esetén kamatot fizettetnek veled naponta, ez elérheti az 1Ft-ot is havonta, Tadawul-nál nincs kamatszámítás, de azt ott sincs huf pár, viszont OTP bankban befizethetsz és magyar, Erika, ügyfélszolgálatos van.

Én is keresek MT4-es céget, most BpForex-en keresztül a WhSelfinwest-nél vagyok cégesen, de magánszemélyként már csak MT4-es cég jöhet szóba, legjobb lenne Dukas+MT4, állítólag már alakul, és állítólag van már magyar ügyfeles is, mert én még írni olvasni sem tudok (szégyenlem magam szmájli) vagy Alpari lenne jó szintén Sidius ajánlása alapján, de ott nem tudok semmit arról, hogy alakulna a magyar nyelvű ügyfélszolgálat.

• Turboman
    válaszolt
    Sziasztok!

• sidius
    válaszolt
    Kedves fórumozók!

Bróker céget keresek, méghozzá külföldi tőzsdékhez.
    Idehaza az Equitas-nál van számlám, de tekintve a jelenlegi hazai helyzetre úgy gondolom, hogy hosszú távra félretett megtakarításaimat jobb lenne biztosabb lábakon álló országokban tartani.
    Nem nagy összegről van szó és nincs is aktív számlamozgás, ezért az Equitashoz hasonló brókercéget keresek. Elvárásaim:

- stabil háttér, megbízható partner
    - több európai ország tőzsdéjén tudjak online kereskedni (Német tőzsde...)
    - nincs havi számlavezetési díj
    - elfogadható tranzakciós díjak
    - forintban tudjak utalni az értékpapír számlára

Remélem van ilyen brókercég idehaza.
    Ha más piacok részvényeit is elérném rajtuk keresztül (pl. USA) az még esetleg plusz lenne, de ez már igazán nem elvárásom.

Előre is köszönöm válaszaitokat!
    Moki
    Nézd meg a FIO brókert!

• Moki
    válaszolt
    Kedves fórumozók!

Bróker céget keresek, méghozzá külföldi tőzsdékhez.
    Idehaza az Equitas-nál van számlám, de tekintve a jelenlegi hazai helyzetre úgy gondolom, hogy hosszú távra félretett megtakarításaimat jobb lenne biztosabb lábakon álló országokban tartani.
    Nem nagy összegről van szó és nincs is aktív számlamozgás, ezért az Equitashoz hasonló brókercéget keresek. Elvárásaim:

- stabil háttér, megbízható partner
    - több európai ország tőzsdéjén tudjak online kereskedni (Német tőzsde...)
    - nincs havi számlavezetési díj
    - elfogadható tranzakciós díjak
    - forintban tudjak utalni az értékpapír számlára

Remélem van ilyen brókercég idehaza.
    Ha más piacok részvényeit is elérném rajtuk keresztül (pl. USA) az még esetleg plusz lenne, de ez már igazán nem elvárásom.

Előre is köszönöm válaszaitokat!
    Moki

• nagylaci
    válaszolt
    Ide tartozik:

"Másfél millió forint bírsággal sújtotta a PSZÁF a jogosulatlan FOREX-szolgáltatást végző Tradenet Kft-t és 1 millió forinttal a Live-Trade Oktatásszervező Kft-t. A PSZÁF valamennyi esetben azonnali hatállyal megtiltotta a jogosulatlan szolgáltatóknak a tevékenység végzését. A PSZÁF által feltárt esetek egy részében a nyomozó hatóság is eljárást folytat. A PSZÁF ugyanakkor egyéb esetek kapcsán jelenleg is felügyeleti vizsgálatokat folytat jogosulatlan pénzügyi szolgáltatás gyanújával."

http://www.pszaf.hu/hirek_ujdonsagok..._pu_szolg.html

Working...
X