Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• nagylaci
    válaszolt
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezeket be merem vállalni, hogy jók.
    Köszönöm a gyors, alapos áttekintést, pont ilyesmire volt szükségem!

Szólj hozzá::

• garfi
    válaszolt
    Sőt, a Dukascopy-nál már magyar nyelvű support is van, tehát szuperek!

Tisztelt XY Úr!

Néveri Árpád vagyok a Dukascopy Bank SA-tól. Azért írok, mert szeretném tudatni Önnel, hogy október hónaptól kezdődően magyar kapcsolattartás is elérhető a Dukascopynál. Bármilyen a jövőben felmerülő kérdéssel, problémával kapcsolatban állok rendelkezésére.

Üdvözlettel:

Néveri Árpád

--
    Arpad Neveri
    Account Manager
    Tel: + 41 22 799 4855 (direct)
    Tel: + 41 22 791 7050 (office)
    Fax: + 41 22 791 7055 (Fax)
    arpad.neveri@dukascopy.com

---
    Dukascopy Bank SA
    ICC, Route de Pre-Bois 20
    1215 Geneva 15
    Switzerland

tel: +41 (0) 22 799 4888
    fax: +41 (0) 22 799 4880
    http://www.dukascopy.com

• sidius
    válaszolt
    nagylaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Két és fél évig kereskedtem a BÉT-en az Equitasnál, és nemrég megszüntettem a számlámat pár ok miatt (ha érdekel, leírom). Tovább szeretnék lépni a Forex irányába.

Brókercég választásban kérném a segítségeteket. Az alábbi kritériumoknak kellene megfeleljen:

- mindenekelőtt legyen megbízható, ne legyenek gondok a pénzkivételnél sem! Ne legyen kekeckedés, apróbetűzés, ignorancia, elérhetetlenség. Ez a legfontosabb.
    - a szoftver legyen jól kezelhető (MT4 teljesen megfelel, de pl. az FXCM-é is elmegy, a MarketStar csapnivaló -- ezeket nézegettem eddig);
    - kb. 300 000 Ft-om van most erre, ennyiért lehessen számlát nyitni;
    - min. 50-es tőkeáttétel kellene (gondolom, 100 általános, tehát ez nem lehet probléma);
    - legyen megfizethető;
    - angol nyelv nem akadály.

Elsősorban közvetlen tapasztalat érdekel (náluk vagy, nem vertek át, kifizetés is simán ment!).

Nagyon köszönöm előre is!

Talán nem meglepő de tapasztalatból az Alparit ajánlom. (náluk vagyok nem, vertek át)

- pénz kivét rendben, megbízhatóság, ügyfélszolgálat rendben.
    - Felület MT4 (is)
    - microszámla 0,01 lot legkisebb kötésmérettel (300000 huf erre elegendő)
    - tőkeáttét 1:500-tól lefelé beállítható akár 1:50-re is (de kérni kell az elején)
    - elég jó spread a főbb párokra (más költség a cég részéről nincs)
    - angol vagy más világnyelv

Dukascopy. (svájci top bróker)

- megbízható mint egy svájci óra (nem is akármilyen bankokkal áll kapcsolatban, ECN bróker))
    - felület: JForex, Java, WebTrader és iPhone.
    - Hatalmas előnye, hogy nem foglalkozik a skalpolókkal, pedig azokkal sok cég kekeckedik
    - számlanyitás 1000 usdtől (tehát beleférsz)
    - kötésméret újabban már mehet náluk a 0,01 lot
    - tőkeáttét: amit akarsz
    - nyelv: angol, német, francia, orosz...stb és nem fordítóprogrammal ám, hanem perfekt
    - spread remek már 1 pip alatt is van.

Ezekből az információkból azért megemlíteném, hogy a Dukascopynál a spread-ot onnan veszem, hogy látom a platformon(JForexet használom), ha akarom, mert én egyébként comissiont fizetek. Ilyeneket szoktam látni, hogy eurusd 0,9 pip, gbpusd 1,1 pip, usdjpy 0,9 pip. Szóval ezek verik a többieket, csak az Oandát nem, de a Duka nem tágít spreadot. A skalpolást szintén onnan tudom, hogy van egy levelezőpartnerem aki 3 éve náluk van és szinte csak skalpol, de soha nem foglalkoztak még vele. AZ 1000 usd-s számlanyirást és a microlotot, meg onnan , hogy mindig küldenek e-mailt az ilyesmikről. A többi tapasztalat.

Tapasztaltból még az Oanda (nem tudom mostanság lehet e számlát nyitni náluk magyaroknak). Ők is megbízhatóak, nagyon kis mérettől kereskedhetsz náluk, nincs minimum deposit, remek spreadek (viszont extrémen képesek híreknél tágítani, de ez nem is titkolták sohasem), nyelv angol, tőkeáttétel beállítható, kereskedési felület javás (volt amikor még náluk voltam), rém egyszerűen használható, megbízható.

Ezeket be merem vállalni, hogy jók. Nagyon fontos, hogy mielőtt nyitsz, mindent tisztázz, kérdezz az ügyfélszolgálattól, ne maradjon nyitott pont, mert sokszor abból adódnak félreértések, és sajnos az ember olyan, hogy szeret mást hibáztatni. Az "apróbetűzésről" meg annyit, hogy itt egy komoly pénzügyi szerződésről van szó, ha a cég is komoly, ezért itt lesznek apróbetűs részek, mert nyilván a cég is védeni akarja magát, és te is. Ennek megfelelően, ha nem tartod be az előzetesen felvázolt játékszabályokat, akkor abból gondok lesznek. De azt merem állítani, hogy a Duka vagy az Alpari nem fog csak azért kekeckedni, hogy ne kelljen fizetni. Annak mindig oka van, ha morognak valamiért, de ez nem jellemző. Szintén tapasztalat, hogy a Dukascopy nekem még annyit nem mondott, hogy menjek arrébb, az Alpari esetében pedig talán kétszer volt gondom, de mindig korrekten álltak hozzá a problémához, és le lehetett boltolni velük a dolgot (egyik sem pénzkivétel volt). AZ Ondánál meg nem is emlékszem ,hogy volt e valami probléma, de ez azt jelenti, hogy valószínűleg nem, mert különben emlékeznék rá.

• nagylaci
    válaszolt
    Sziasztok!

Két és fél évig kereskedtem a BÉT-en az Equitasnál, és nemrég megszüntettem a számlámat pár ok miatt (ha érdekel, leírom). Tovább szeretnék lépni a Forex irányába.

Brókercég választásban kérném a segítségeteket. Az alábbi kritériumoknak kellene megfeleljen:

- mindenekelőtt legyen megbízható, ne legyenek gondok a pénzkivételnél sem! Ne legyen kekeckedés, apróbetűzés, ignorancia, elérhetetlenség. Ez a legfontosabb.
    - a szoftver legyen jól kezelhető (MT4 teljesen megfelel, de pl. az FXCM-é is elmegy, a MarketStar csapnivaló -- ezeket nézegettem eddig);
    - kb. 300 000 Ft-om van most erre, ennyiért lehessen számlát nyitni;
    - min. 50-es tőkeáttétel kellene (gondolom, 100 általános, tehát ez nem lehet probléma);
    - legyen megfizethető;
    - angol nyelv nem akadály.

Elsősorban közvetlen tapasztalat érdekel (náluk vagy, nem vertek át, kifizetés is simán ment!).

Nagyon köszönöm előre is!

• jazzmaszat
    válaszolt
    Igazad van!
    köszönöm Sidius!

• sidius
    válaszolt
    jazzmaszat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem konkrét stratégia, hanem, hogy élesben kezdjek kereskedni, de először nem a megtakarított pénzemmel, hanem minél kevesebbel, hogy megérezzem a nem demó számlás kereskedés súlyát.
    Arról, hogy hasznos a demo, illetve, hogy mennyi ideig érdemes megoszlanak a vélemények! Az enyém az, hogy addig nem érdemes élesre menni, amíg demoban nem tud valaki nyereségesen kereskedni. Ezen nem hiszem, hogy változtat 5 dollár, amit a Marketiva ad, mert hiába éles a pénz, egyrészt olyan pici tőke, hogy szinte semmi valamint mivel nem is a tiéd, nem is fogod úgy kezelni.

Mindazonáltal, ez nem azt jelenti, hogy nem játszhatsz el azzal az 5 dolcsival, de mindig tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy az ilyen jellegű bónuszokat miért adják a cégek? Szerinted miért?

• jazzmaszat
    válaszolt
    Nem konkrét stratégia, hanem, hogy élesben kezdjek kereskedni, de először nem a megtakarított pénzemmel, hanem minél kevesebbel, hogy megérezzem a nem demó számlás kereskedés súlyát.

• sidius
    válaszolt
    jazzmaszat eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Lehet, hogy elsőre butaságnak fog tűnni a kérdés, de még nem szeretnék elkezdeni a saját pénzemmel kereskedni, viszont sokan mondták, hogy a demó számlázás hosszú távon nem kifizetődő. Hallottam egy "Streamers" nevű programról a Marketiva külföldi bróker cégnél, akik a regisztráció után rendelkezésre bocsátanak 5 USD-t. S úgy gondolom, hogy talán azzal, ha kevés összeg is, de máshogy viselkednék! Kérem aki tud valamit a fent említett bróker cégről írjon pár szót, vagy ha valakinek van más ötlete, az említett stratégia kivitelezésére!

Előre is köszi nektek!

Melyik stratégia kivitelezésére?

• jazzmaszat
    válaszolt
    Sziasztok!

Lehet, hogy elsőre butaságnak fog tűnni a kérdés, de még nem szeretnék elkezdeni a saját pénzemmel kereskedni, viszont sokan mondták, hogy a demó számlázás hosszú távon nem kifizetődő. Hallottam egy "Streamers" nevű programról a Marketiva külföldi bróker cégnél, akik a regisztráció után rendelkezésre bocsátanak 5 USD-t. S úgy gondolom, hogy talán azzal, ha kevés összeg is, de máshogy viselkednék! Kérem aki tud valamit a fent említett bróker cégről írjon pár szót, vagy ha valakinek van más ötlete, az említett stratégia kivitelezésére!

Előre is köszi nektek!

• sidius
    válaszolt
    hirvivo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi akkor igy már érthető.És mi lenne az szerintetek amit érdemes egy brókercégnél figyelembe venni?
    Ha jól emlékszem erről is született már itt pár írás. Az én olvasatomban toronymagasan nyilván első a biztonság és megbízhatóság. Ezután a használhatóság (ügyfélszolgálat, felület, gyors teljesülések...stb) és a költségek(tranzakciók költségei, kereskedési költségek...stb). Számíthat még, hogy milyen nyelven elérhető. Nekem meggyőződésem, hogy valamilyen külföldi elterjedt nyelv (angol, német...stb) ismerete nélkül nem érdemes, sőt akár komoly kockázatokat rejtő számlát nyitni olyan brókercégnél, ahol nincs magyar ügyfélszolgálat.

• hirvivo
    válaszolt
    köszi akkor igy már érthető.És mi lenne az szerintetek amit érdemes egy brókercégnél figyelembe venni?

• sidius
    válaszolt
    hirvivo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok ki tudná megmondani mit jelent ha egy brókercég 4 vagy 5 tizedes jeggyel rendelkezik?Van vmi komoly jelentősége?Valaki hallott a mbtradingről?
    Alapvetően nem érdekes, mert a forexen a pippet négy tizedesig számolják vagyis ha mondjuk 1,4000- ről felmegy 1,4001-re az 1 pip elmozdulás. Viszont ha mondjuk nyitni akarsz egy devizapárnál és a két oldalon azt látod, hogy 1,4000 és 1,4002 akkor a költséged azaz a spread 2 pip. Azonban ha 5 tizedest alkalmaz, akkor tudja neked a költséget 1,5 spreadre is adni. Ilyenkor ezt fogod látni az egyik oldalon, hogy 1,40000 a másikon meg 1,40015 tehát a spread 1,5 pip.
    Vagyis 1 lot mennyiségnél a költséged az első esethez képest, a második esetben 0,5 pippel azaz 5 dollárral (vagy egyéb devizával) olcsóbb.

Egyébként vélhetően előbb utóbb, a legtöbb bróker átáll az 5 tizedesre, mert árverseny van.

• hirvivo
    válaszolt
    Sziasztok ki tudná megmondani mit jelent ha egy brókercég 4 vagy 5 tizedes jeggyel rendelkezik?Van vmi komoly jelentősége?Valaki hallott a mbtradingről?

• Doki100
    válaszolt
    Sziasztok.
    Érdekelne,hogy van-e valakinek infója az Admiral Markets cégről?
    Arra gondolok,hogy van-e különbség az éles,ill.a demó kereskedésük között,meg úgy általában mennyire megbízhatóak,esetleg valaki kereskedik-e náluk?http://www.admiralmarkets.hu

Köszönöm.

• Tomesz001
    válaszolt
    Sziasztok!
    Mi a véleményetek erről az oldalról? http://www.cashbackforex.com/ Kezdő vagyok, 0,05lot-al kötögetek, megéri nekem tőlük nyitni számlát? Jelenleg a Tadawulnál vagyok, csak nem tőlük regisztráltam.

Working...
X