Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zsolt27x eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Tudja valaki, hogy mit jelent az, hogy STP bróker?
    Azok a market maker brókerek, akik fix spread-et kínálnak veszélyesebbek mint a többi? Hogy tudja ezt megtenni? Jelez-e ez valamit? Veszélyesebb egy ilyen bróker, mert feltételezhetően nem küldi ki a megbízásokat a piacra?

Ez egy egész jó bróker összehasonlító oldal:

http://leaderforexbrokers.com/

Üdv: Zsolt
    Többek között itt is megnézheted.
    http://forexkereskedes.blog.hu/2009/...s_dealing_desk
    A múltat nem tudod megváltoztatni. De a jövőt igen!

Hozzászólás

• Woody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Többek között itt is megnézheted.
      http://forexkereskedes.blog.hu/2009/...s_dealing_desk
      Köszi a linket, de ebből csak az derül ki, hogy valami ECN dolog ez az STP is, csak itt magasabb a spread (olyan mint a market makernél) viszont nincs jutalék, ellenben kimegy a megbízás a bankközire, és nem a bróker fedezi le házon belül a pozícióidat (dealing desk).
      Így van, jól értem?

Hozzászólás

• Mitől függ az, hogy egy bróker fix vagy változó spread-et kínál? A változót azt értem, hiszen a bankközin is változnak a spread-ek a hírek időszakban, de a fix-et nem értem. Mi a csapda abban, hogy valahol fix spread-et kínálnak? Van-e egyáltalán csapda benne?

Zsolt

Hozzászólás

• Sziasztok!
          Ennek a fórumnak a segítségével jöttem rá hogy mi is a market maker átverés stb....
          Ezért most elkezdtem keresni ECN/STP brókereket. Találtam is egy nagyon jónak tűnőt. Smart Trade Fx. Elméletileg ECN-es és mt4-es. Ahogy néztem a demóba már 1 pip változással be lehet állítani S/L, T/P-t amit nagyon jónak találok skalpolásra. Van róla valakinek valami tapasztalata erről a cégről? Mióta létezik, negatív vélemények külföldi oldalon róluk?

Üdv:
          Alexaandrosz

Hozzászólás

Köszi a linket, de ebből csak az derül ki, hogy valami ECN dolog ez az STP is, csak itt magasabb a spread (olyan mint a market makernél) viszont nincs jutalék, ellenben kimegy a megbízás a bankközire, és nem a bróker fedezi le házon belül a pozícióidat (dealing desk).
            Így van, jól értem?

Nagyjából igen... A leegyszerűsítve: STP brókernél kijuthatunk a nagyok játszóterére, a bankközi piacra és a megbízásaink is sokkal gyorsabban teljesülnek, ,mintha MM ügyfelek lennénk.Többé-kevésbé hasonló szolgáltatást kapunk,mint az "ECN-es" ügyfelek, de nagyobb spreaddel kell dolgoznunk.
            A fix spreadek vagy változó spreadek alkalmazása szvsz az adott bróker üzletpolitikájától függ. Nem keresek csapdát a fix spreades rendszerben,mivel van akinek ez előnyt jelent, másnak pedig kevésbé jó. Akik robotokat használnak azoknak ez jó, akik viszont a "főműsor időben" alacsony idősíkon(M1) kereskednek azoknak előnyösebb a változó spread, mert ilyenkor ez kevesebbe kerül nekik, mintha a fix spreades szolgáltatást vennék igénybe . További előnye a fix spreadnek, hogy komoly hírek sem befolyásolják a nagyságát, ellentétben a másik oldalon igencsak meg tud ez növekedni. Ha esetleg nem tudsz dönteni, akkor próbáld ki demóban mindkettőt, így láthatod a különbségeket.
            Pl.: fix- Tadawulfx
            változó- Admiral Markets
            A múltat nem tudod megváltoztatni. De a jövőt igen!

Hozzászólás

• Woody eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Nagyjából igen... A leegyszerűsítve: STP brókernél kijuthatunk a nagyok játszóterére, a bankközi piacra és a megbízásaink is sokkal gyorsabban teljesülnek, ,mintha MM ügyfelek lennénk.Többé-kevésbé hasonló szolgáltatást kapunk,mint az "ECN-es" ügyfelek, de nagyobb spreaddel kell dolgoznunk.
              A fix spreadek vagy változó spreadek alkalmazása szvsz az adott bróker üzletpolitikájától függ. Nem keresek csapdát a fix spreades rendszerben,mivel van akinek ez előnyt jelent, másnak pedig kevésbé jó. Akik robotokat használnak azoknak ez jó, akik viszont a "főműsor időben" alacsony idősíkon(M1) kereskednek azoknak előnyösebb a változó spread, mert ilyenkor ez kevesebbe kerül nekik, mintha a fix spreades szolgáltatást vennék igénybe . További előnye a fix spreadnek, hogy komoly hírek sem befolyásolják a nagyságát, ellentétben a másik oldalon igencsak meg tud ez növekedni. Ha esetleg nem tudsz dönteni, akkor próbáld ki demóban mindkettőt, így láthatod a különbségeket.
              Pl.: fix- Tadawulfx
              változó- Admiral Markets
              Köszönöm a tanácsot és az infókat.

Hozzászólás

• worldspreads

Sziasztok!

Van valamelyikőtöknek tapasztalata a portfolio gondozásában futó worldspreads.com-hoz? Nekem Market maker brókercégnek tűnik és főleg cfd-k vannak. A dax viszont itt nagyon vonzó: 2 pont a spread (1 pont 1 kontraktus esetén 1 euro, ha euróban van a számlád. Ha dollárban akkor 1 dollár). A margin is elég alacsony. Azt hiszem, hogy olyan 50-100 pont között mozog. A nagy esésben (2008) felvitték 200 pontra.
                Korrekt bróker? Vagy inkább nem ajánlatos?

Hozzászólás

• Sziasztok ! Van valakinek tapasztalata élőszámlán a Marketiva brókercégnél, be/ki utalás.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Miért van érdekellentét a brókercég és az ügyfél között, ha a forex megbízásokat házon belül fedezi le? Én úgy gondolom, ha a én venni akarok és házon belül van egy másik trader aki meg eladani és ezt a bróker összepárosítja akkor ő ezután nem érdekelt egyik fél nyerésében vagy vesztésében sem. Ez csak akkor fordulhat elő ha nem talál eladót az én vételi megbízásomra, mert ilyenkor kvázi ő vállalja fel az eladó szerepet. Ilyen esetben érdekelt abban, hogy én pénzt veszítsek, mert ő azt megnyeri, illetve ha én nyerek akkor ő veszít. De ha házon belül összepárosít egy másik ügyféllel akkor szerintem nincs ellenérdekeltség. Jól gondolom?

Hozzászólás

Sziasztok!

Miért van érdekellentét a brókercég és az ügyfél között, ha a forex megbízásokat házon belül fedezi le? Én úgy gondolom, ha a én venni akarok és házon belül van egy másik trader aki meg eladani és ezt a bróker összepárosítja akkor ő ezután nem érdekelt egyik fél nyerésében vagy vesztésében sem. Ez csak akkor fordulhat elő ha nem talál eladót az én vételi megbízásomra, mert ilyenkor kvázi ő vállalja fel az eladó szerepet. Ilyen esetben érdekelt abban, hogy én pénzt veszítsek, mert ő azt megnyeri, illetve ha én nyerek akkor ő veszít. De ha házon belül összepárosít egy másik ügyféllel akkor szerintem nincs ellenérdekeltség. Jól gondolom?

Akkor van érdekellentét, amikor nem tudja a mennyiségeket házon belül fedezni, viszont a valós bankközi piachoz meg nem tud elég mennyiséget összeszedni nagyon rövid idő alatt. Viszont az ajánlatodat meg befogadta a rendszer, mivel itt nem biztos, hogy a valós mennyiségek alapján folyik az üzlet, máris kialakul az ellentét, mert teljesíteni kellene!
                      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

• sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Akkor van érdekellentét, amikor nem tudja a mennyiségeket házon belül fedezni, viszont a valós bankközi piachoz meg nem tud elég mennyiséget összeszedni nagyon rövid idő alatt. Viszont az ajánlatodat meg befogadta a rendszer, mivel itt nem biztos, hogy a valós mennyiségek alapján folyik az üzlet, máris kialakul az ellentét, mert teljesíteni kellene!
                        Köszönöm! Én is valami ilyesmire gondoltam, de jobb biztosra menni.

Hozzászólás

• Sziasztok!
                          Mi a véleményetek erről az oldalról? http://www.cashbackforex.com/ Kezdő vagyok, 0,05lot-al kötögetek, megéri nekem tőlük nyitni számlát? Jelenleg a Tadawulnál vagyok, csak nem tőlük regisztráltam.

Hozzászólás

• Sziasztok.
                            Érdekelne,hogy van-e valakinek infója az Admiral Markets cégről?
                            Arra gondolok,hogy van-e különbség az éles,ill.a demó kereskedésük között,meg úgy általában mennyire megbízhatóak,esetleg valaki kereskedik-e náluk?http://www.admiralmarkets.hu

Köszönöm.

Hozzászólás

• Sziasztok ki tudná megmondani mit jelent ha egy brókercég 4 vagy 5 tizedes jeggyel rendelkezik?Van vmi komoly jelentősége?Valaki hallott a mbtradingről?

Hozzászólás

• hirvivo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok ki tudná megmondani mit jelent ha egy brókercég 4 vagy 5 tizedes jeggyel rendelkezik?Van vmi komoly jelentősége?Valaki hallott a mbtradingről?
                                Alapvetően nem érdekes, mert a forexen a pippet négy tizedesig számolják vagyis ha mondjuk 1,4000- ről felmegy 1,4001-re az 1 pip elmozdulás. Viszont ha mondjuk nyitni akarsz egy devizapárnál és a két oldalon azt látod, hogy 1,4000 és 1,4002 akkor a költséged azaz a spread 2 pip. Azonban ha 5 tizedest alkalmaz, akkor tudja neked a költséget 1,5 spreadre is adni. Ilyenkor ezt fogod látni az egyik oldalon, hogy 1,40000 a másikon meg 1,40015 tehát a spread 1,5 pip.
                                Vagyis 1 lot mennyiségnél a költséged az első esethez képest, a második esetben 0,5 pippel azaz 5 dollárral (vagy egyéb devizával) olcsóbb.

Egyébként vélhetően előbb utóbb, a legtöbb bróker átáll az 5 tizedesre, mert árverseny van.
                                Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Working...
                                X