Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• mva
    válaszolt
    Nekem eddig nem volt máshol számlám,nem is gondolkodtam rajta,ezért nem vagyok tájékozott.ezt a számlát is a Pintér Péteréken keresztül nyitottam.Nekem,mint újoncnak akkor ez elég garancia volt.Ami jó PP-nek,az nekem is megfelel.Azóta is teljesen elégedett vagyok velük,csak,ha van értelme,akkor spórolnék a költségeken.

Szólj hozzá::

• mva
    válaszolt
    Gio eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Tadawulfx-ről milyen véleményetek van?
    Sziasztok!
    Most regeltem be ide,bár már régóta olvasgatom ezt a fórumot.Nekem a Tadawulnál van számlám,és maximálisan korrektek.Volt egy olyan eset,amikor a nagy forgalom miatt nem tudtam sem stopot módosítani,sem pozíciót zárni.Felhívtam a magyarországi képviselő hölgyet,az Óvári Erikát,és Ő telefonba mondta,hogy mit tegyek(Meta bezárása,majd újraindítás.)Ezután már tudtam módosítani.Közben 2 pozim mínuszba szaladt kb 150 dollárral.Kérdezte a hölgy,hogy mit szeretnék.Mondtam,hogy zárnám a pozikat.Megkérdezte mennyi a károm.Mondtam neki,hogy nekem tökéletes az is,ha nullában zárok.Pár nap múlva rajta volt a számlámon a 150 dollár.Ez szerintem nagyon korrekt.Másnak is voltak kisebb problémái(nem cégfüggő),ott is hasonló volt a hozzáállás.szóval csak ajánlani tudom a Tadawult.Ez a gond azon a bizonyos csütörtöki utáni napon volt májusban,amikor a nagy zuhanás után mindenki megint elkezdett shortolni(én is),és túlterhelt lett a rendszer.Ilyen probléma amúgy azóta sem volt.
    Én is szeretnék kérdezni,hátha valaki tud segíteni.Kis idősíkban tradelek,ezért mérlegelem,hogy szolgáltatót váltok a kisebb spread miatt.Az Admiral Marketsről jókat hallottam.Felmentem a honlapjukra.Ezt a részt nem értem:Limit/Stop
    Levels*(és itt nagyobb spreadeket írnak).Ez azt jelenti,hogy jelentős szinteknél nagyobb a spread?
    Köszi a válaszokat előre is!

• up1
    válaszolt
    Pearl eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    köszi up1!
    ...ahogy írtam, nem én tanultam náluk (egyelőre nem is tervezem), de nem akarok OFF-olni... A lényeg: azt írod, hogy a visszautalásokkal nem volt probléma, mert sok tapasztalt kollega - itt ezen a fórumon is - ezt tartja a leglényegesebbnek egy kezdő trader szempontjából, de tényleg zöld vagyok még, ezért érdeklődöm, hogy ezek szerint nem csak ez a fontos? Kezdőként egy ECN nem nagy költség?
    köszi,
    üdv.,
    PW
    ECN brókernek sem nagyobb a költsége, sőt a spred még alacsonyabb is lehet. ECN brókernél is lehet mini számlát nyitni, ha nem akarsz egyből egy nagyobb összeggel kezdeni. Javaslom ne tedd. Nézz utána itt a fórumon, már olvastam egy-két cégről.

• Pearl
    válaszolt
    Zöld

köszi up1!
    ...ahogy írtam, nem én tanultam náluk (egyelőre nem is tervezem), de nem akarok OFF-olni... A lényeg: azt írod, hogy a visszautalásokkal nem volt probléma, mert sok tapasztalt kollega - itt ezen a fórumon is - ezt tartja a leglényegesebbnek egy kezdő trader szempontjából, de tényleg zöld vagyok még, ezért érdeklődöm, hogy ezek szerint nem csak ez a fontos? Kezdőként egy ECN nem nagy költség?
    köszi,
    üdv.,
    PW

• up1
    válaszolt
    Üdv. mindenkinek!

Napok óta olvasgatom ezt a fórumot, kezdő vagyok, egy barátom javaslatára kezdtem el foglalkozni a témával, ő a brokerszámlán végzett tanfolyamot és a MIG bank platformján kezdett kereskedni - egyelőre devizával, így én is az ő demo verziójukkal kezdtem foglalkozni. Utánuk kutatva jutottam el ide is. A céggel foglalkozó topic-ot átböngésztem, nagyon tanulságos, de a MIG-el kapcsolatban hiába kerestem (keresővel is) nem találtam semmit. Segítenétek? Van tapasztalata valakinek velük? ...ha igen, milyen? Úgy vettem észre a tapasztalt trader-ek nem ajánlják a magyar cégeket (nincs gondom az angollal, nem azért firtatom), én a MIG Bank svájci oldaláról töltöttem le a platformjukat - ha jól látom (persze biztos nem lehetek még semmiben ) Metatrader alapú? Természetesen a tapasztalt tagok válaszára számítok, de bármilyen infonak örülnék... Az információ gyűjés szakaszában vagyok, valahol azt olvastam róluk, hogy nem olyan rég még nem voltak "bank" de ezen kívül nincs több info....
    köszönöm!
    üdv.,
    PW
    MÍGBankrol nincs túl jó véleményem. A mai napig van náluk számlám, de már csak egy minimális összeg van rajta. 2 évig használtam demóra és éles kereskedésre is. Ha a Brokerszámlánál tanultál teljesen érthető, hogy ezt használod, hiszen ők ezzel a céggel vannak kapcsolatban. Feltételezem, hogy jutalékot is kapnak az ügyfelek után, akik rajtuk keresztül nyitnak számlát. Persze ezzel semmi baj nem lenne, ha korekt szolgáltatást biztosítanának. Sem ECN, sem STP üzletáguk nincs. Egy egyszerű fogadó iroda, de jól hangzik, hogy bank. Mivel a beadott megbízások nem kerülnek a bankközi piacra, ezért azokat házon belül fedezik le. Nagyon sokszor kerültem olyan helyzetbe, hogy a megbízásom nem lett végrehajtva, vagy olyan árszinten ahol már nem szívesen vagy egyáltalán nem kötöttem volna. Persze ennek csak day tradenél van jelentősége. Ha napi grafikonon kereskedsz akkor végül is mindegy. Többször előfordult az is és nem csak a demo számlán, hogy órákig nem adtak árat bizonyos párokra. Amikor újra elindult az adatszolgáltatás, gyertyák hiányoztak a chartról, amit sokszor csak másnap pótoltak.
    A vissza utalások mindig lezajlottak 2-4 munkanapon belül, ezzel sosem volt probléma.
    Úgy hogy javaslom, inkább ECN brókert válassz, van azokból is bőven akik Meta4 sőt már Meta5-öt is biztosítanak.

• Pearl
    válaszolt
    Lovag

Köszönöm Jedi! Nem sok ilyen van manapság. (Remélem Sidius nem vállal háborút ezért )
    Egy lovag vagy...!
    üdv. az Alderaanról

• jedilovag
    válaszolt
    Üdv. mindenkinek!

Napok óta olvasgatom ezt a fórumot, kezdő vagyok, egy barátom javaslatára kezdtem el foglalkozni a témával, ő a brokerszámlán végzett tanfolyamot és a MIG bank platformján kezdett kereskedni - egyelőre devizával, így én is az ő demo verziójukkal kezdtem foglalkozni. Utánuk kutatva jutottam el ide is. A céggel foglalkozó topic-ot átböngésztem, nagyon tanulságos, de a MIG-el kapcsolatban hiába kerestem (keresővel is) nem találtam semmit. Segítenétek? Van tapasztalata valakinek velük? ...ha igen, milyen? Úgy vettem észre a tapasztalt trader-ek nem ajánlják a magyar cégeket (nincs gondom az angollal, nem azért firtatom), én a MIG Bank svájci oldaláról töltöttem le a platformjukat - ha jól látom (persze biztos nem lehetek még semmiben ) Metatrader alapú? Természetesen a tapasztalt tagok válaszára számítok, de bármilyen infonak örülnék... Az információ gyűjés szakaszában vagyok, valahol azt olvastam róluk, hogy nem olyan rég még nem voltak "bank" de ezen kívül nincs több info....
    köszönöm!
    üdv.,
    PW
    Semmi tapasztalatom nincs a MigBank-kal, de a jövőben lehet, hogy nyitok náluk számlát.
    Engem az fogott meg a MigBank-ban, hogy Svájci. Bár sokáig azt hittem róla, hogy ECN bróker rá kellett jönnöm, hogy csak MM. A sok arany-ezüst pár, amit kínál a bróker nagyon kecsegtető, bár ki tudja, hogy miként mozog egy arany/gbp vagy egy arany/aud pár?
    A lényeg, hogy van magyar weboldala is a cégnek, tehát így feltételezhető, hogy be vannak jegyezve a PSZAF-nél. Mivel 2000$ a minimális számlanyitás összege így fontos, legyen garancia a számlatulajdonos pénzére.
    Sokat nem tudtam segíteni, szerintem, csak próbáltam leírni amit tudok.

• mikki
    válaszolt
    Sziasztok!
    A Quaestor webbrókeren gondolkodom!
    Van valakinek valami infójuk róla?
    Pozitív és nagatív kritikák is jöhetnek!
    Köszönöm!

• Pearl
    válaszolt
    MIG bank

Üdv. mindenkinek!

köszönöm!
    üdv.,
    PW

• StLui
    válaszolt
    petyac eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi a választ!

Szerintetetk érdemes elmenni egy ilyen ingyenes tanfolyamra?
    A teljesen alapokra lehet jó, végülis csak az idődet kockáztatod

• petyac
    válaszolt
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Én náluk voltam elég sokáig, vagyis addig míg be nem fejeztem a magyarországi tevékenységemet.

Attól eltekintve, hogy a végén sokszorosára emelték a határidős díjakat, de azért megpróbálták csökkenésnek eladni, valamint a platformjuktól (webbróker) ne várj sokat, azaz kötni tudsz rajta meg kapsz egy vonal grafikont és kész, alapvetően egy korrekt cég. Magyar viszonylatban persze!
    Köszi a választ!

Azért tettem fel,mert felhivtak,hogy felajánlanak egy ingyenes tanfolyamot,ami nem tudom miért éri meg nekik,csak azért mert regisztráltam,és azt igérték semmi kötelezetségem nincs ha megcsinálom. Bár azt nem értem,hogy miért a saxotrader indul el,mikor még a telepítésnél is az eQtrader-t irja. Ja és hozzá teszem,hogy eléggé befagyasztotta a gépem valami miatt. Szerintetetk érdemes elmenni egy ilyen ingyenes tanfolyamra?

• Tibit
    válaszolt
    Erről a cégről ki tud valamit: http://www.sqszrt.hu/

• StLui
    válaszolt
    szamaca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat!
    Javaslatotokra felvettem a kapcsolatot az Opcióguruval. Ő a thinkorswim-et és az interactive brokers-t javasolta, mint jó kereskedési platformokat. Én nagyon óvatos vagyok, ezért az autodidakta tanulás mellett sem érzem magam elég felkészültnek,h kereskedjek magamnak opcióval, ezért szükségem lenne egy bróker segítségére. A javaslatok után arra jutottam olyan brókercéget kéne keresnem akik a thinkorswimet és az interactive brokers-t használják meg kifejezetten az amcsi piacra fókuszálnak.
    Sidius: milyen rossz tapasztalatod volt ami azt mondatja veled,h bróker részről segítségre és szakértelemre ne számítsak???Mo-on tényleg nem látnak real time adatokat???Mit gondolsz elfogadható kötési árnak és mit már túl drágának???Csak mert nincs még ebben sem rutinom, túl sok összehasonlítási alapom szóval megköszönném a segítséget!!!
    hogy a bróker segít felejetsd el, akkor tedd a pénzed bankba, vagy esetleg befektetési alapba (én is ott állok a legjobban, értsd: egyedül ott vagyok plusszban) pl itt egy jó írás: http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/218....html#post5604
    Magyar bróker csak magyar piacra.
    Esetleg válassz egy olyan magyar céget akik külföldi brókercégeket képviselnek, pl BpForex (én náluk vagyok, de van más ilyen is), ugyanannyi a költséged mintha direkt a külföldi céghez mennél, de hívhatod őket ha gondod van. Ezenkívül az előbb említett cég például tart heti kétszer tradingroomot és heti egyszer alapszintű oktatást neten, mindezt ingyen.

Az nem derült ki, hogy kezdő vagy-e, illetve miért opciók?

• sidius
    válaszolt
    szamaca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat!
    Javaslatotokra felvettem a kapcsolatot az Opcióguruval. Ő a thinkorswim-et és az interactive brokers-t javasolta, mint jó kereskedési platformokat. Én nagyon óvatos vagyok, ezért az autodidakta tanulás mellett sem érzem magam elég felkészültnek,h kereskedjek magamnak opcióval, ezért szükségem lenne egy bróker segítségére. A javaslatok után arra jutottam olyan brókercéget kéne keresnem akik a thinkorswimet és az interactive brokers-t használják meg kifejezetten az amcsi piacra fókuszálnak.
    Sidius: milyen rossz tapasztalatod volt ami azt mondatja veled,h bróker részről segítségre és szakértelemre ne számítsak???Mo-on tényleg nem látnak real time adatokat???Mit gondolsz elfogadható kötési árnak és mit már túl drágának???Csak mert nincs még ebben sem rutinom, túl sok összehasonlítási alapom szóval megköszönném a segítséget!!!
    Azért javasoltam az opcioguru.com-ot mert ott megtanulhatsz opciózni, persze nem egyik napról a másikra, hanem szép lassan!
    Látom, hogy nagyon nem vagy még otthon a témában, ami persze nem gond! Az Interactivebrokers önmaga már egy brókercég, mégpedig egy amerikai online bróker, a thinkorswim pedig egy másik amerikai brókercég, ha emlékezetem nem csal a chicagói Ameritrade kereskedési platformja. Tehát ezeket nem a magyar brókerek használják, hanem ezek már önmagukban brókercégek, mégpedig a legjobbak közül való profi amerikai online brókerek! No persze ők nem valószínű, hogy meg fognak tanítani opciózni, hanem az olcsó kötésdíjjakkal, és a kiváló platformokkal tűnnek ki. De megtanulni a magyar brókertől sem fogsz, sőt mint mondtam hazai brókerrel borzasztóan körülményes és drága az US piacokon való kereskedés!

Azt nem tudom, hogy a magyar brókerek mennyire látnak amerikai real adatokat, elképzelhető, hogy igen, mert azért ezek a platformok megfizethetőek egy brókercégnek, de TE nem fogsz real adatokat látni, hacsak elő nem fizetsz egyre. Persze nem szükséges real adat ha csak ritkán kötsz, akkor jó lehet a késleltetett is, de ez már csak olyan öszvér megoldás, és ha tényleg komolyan foglalkozni akarsz a dologgal előbb utóbb kénytelen leszel valós idejű kereskedést figyelni!

Rossz tapasztalatok! Ez nem rossz tapasztalat kérdése, de gondold át logikusan! Mi a bróker érdeke, miből él a bróker? A bróker legyen az bármilyen csak akkor kap jutalékot, ha te üzletelsz a tőzsdén! Vagyis neki az az érdeke, hogy TE minél többet kössél, hogy neki minél több jutaléka legyen! Ha rábízod magad, akkor egyrészt megbízol a szakértelmében, ami lehet, hogy nincs is, vagy azért mert még fiatal kezdő, vagy azért mert nem tanulta meg a szakmát. Ha nincs több tízmillió forintod, akkor erősen kétséges, hogy a topbrókerek közül bárki is foglalkozni fog veled, és esetleg komoly szakértelmet kapj!
    Visszatérve mi a TE érdeked? Nyilván egyrészt az, hogy minél költségkímélőbben köss, és akkor köss amikor úgy látod, hogy kötnöd kell. Ha ezt szem előtt tartod, akkor mindjárt ritkábban fogsz üzletelni a tőzsdén, és máris érdekellentétbe kerültél a brókerrel.
    Elmondom mi a te érdeked, és hogyan tudod elkerülni, hogy érdekellentétbe kerüljél egy brókerrel.
    Megtanulod a szakmát. Ha komolyan érdekel akkor tökmindegy mennyi idő alatt, az ebből a szempontból nem releváns. Ahogy mondani szokás, ha ennyi időt kibírtál tőzsde nélkül az a pár év amíg megtanulsz önállóan kereskedni, már nem oszt, nem szoroz!
    Keresel egy jó online brókert, mivel a gépi platformmal nem kerülsz érdekellentétbe, neki mindegy meddig gyakorolsz és mennyit kötsz. Ő csak gépiesen teljesít! Ha az amerikai opciózás érdekel akkor ez a bróker legyen amerikaii, bár megjegyzem, hogy az ausztrál opciós piac is nagyon jó. Tehát nem közvetítőn keresztül üzletelsz Amerikában, hanem közvetlenül, ugyanis teljesen logikus, hogy a közvetítő közbeiktatása drágítja, és bonyolítja a kereskedésedet! Ha nyelvi problémáid vannak, akkor az is csak egy akadály amit meg kell ugrani, a CÉL érdekében!

Még egy szó a mi drága és mi nem drágához. Opcióból nem vagyok naprakész, de ennek könnyen utána nézhetsz. Felhívod a magyar brókereket, és elmondod mit szeretnél, és megkérdezed tőlük, hogy miképpen és mennyiért megy náluk a dolog. Utána meg megkérdezed Opciogurut, hogy ő mennyiért és milyen módon kereskedik az opciókkal a thinkorswimen keresztül. Nagyon nagyon meglepődnék, ha nem nagyságrendekkel olcsóbban kereskedik, mint amennyiért a magyar brókerek teszik sokkal körülményesebben! Utána azért gyere vissza és írd le, hogy mire jutottál, mert kíváncsi vagyok én is!

• szamaca
    válaszolt
    Köszönöm a válaszokat!

Working...
X