Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X
  • Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Például az FCA felügyelet alatti brókereknek van biztosítása 50e fontig. A brókerek jelentős része ilyen. Az FSCS a biztosítási alap. Az ActivTradesnek efölötti külön biztosítása is van.
    Tehát UK, FCA/FSCS a kulcs.
    Bizonyos cégeknél a szakmai státusz alatt, elvesztik a betétbizosítást, és a pénzügyi ombudsman eljárásának a jogát is! Akik most keresik a kiskapukat az ESMA elől, és nem tájékozódnak elég körültekintően, azok később nagyon megszívhatják.
    Csatolt fájlok
    Látogasd meg a Forex Klub weboldalát, kövess Facebookon, Youtubeon!

Hozzászólás

• Forex Klub eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Bizonyos cégeknél a szakmai státusz alatt, elvesztik a betétbizosítást, és a pénzügyi ombudsman eljárásának a jogát is! Akik most keresik a kiskapukat az ESMA elől, és nem tájékozódnak elég körültekintően, azok később nagyon megszívhatják.
      Igen! Az Xtb-nél is az első változat szerint - You T. videó - is így történt volna, azután módosítottak. A kérdező valóban nem írta, hogy retailre v profra kíváncsi-e.

Hozzászólás

• MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen! Az Xtb-nél is az első változat szerint - You T. videó - is így történt volna, azután módosítottak. A kérdező valóban nem írta, hogy retailre v profra kíváncsi-e.
        Ez az új változat, az ügyfélszolgálat emailben meg is erősítette.

Hozzászólás

• "Financial Ombudsman Services" (FOS) A zárójeles kifejezés sokat elmond róluk..
          Mikor hozzájuk kell fordulni, tényleg szrban vagyunk. 8)

Hozzászólás

• zsbajnok eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            "Financial Ombudsman Services" (FOS) A zárójeles kifejezés sokat elmond róluk..
            Mikor hozzájuk kell fordulni, tényleg szrban vagyunk. 8)
            Ezen😀magam is.😊

Hozzászólás

• Plus500
              https://m.galeria.index.hu/kulfold/2...rt/index.php#5

Click image for larger version

Name:	21191544_ed8e8f3dac65daa27a2dc596021b0ab9_i.jpg
Views:	1
Size:	80,3 KB
ID:	181966

Hozzászólás

• kockas
                kockas kommentje
                Editing a comment
                Ha TP előtt leskalpolnak pár bennszülöttet a a helyi avokádómesterek, akkor talán tudják tartani az ötezres borderslippeage limitet.
                EUra eddig azért nagyobb volt a lotméret amit rápakoltak. Azt nem tudom ott mennyire van szerepe az amcsik fekete aranylázának a fagyivisszanyalásban, de ha igen, akkor megérdemlik.

• Sziasztok,

Kérdésem lenne, anno már feltettem hasonló kérdést, de nem találom meg hol, illetve a válaszokra sem emlékszem, szóval előre is elnézést az ismétlésért, újra felmerült bennem,hogy szeretnék befektetni egy amolyan összetett alapba, amelyben szerepel 3-4 fajta fém (aksik alapanyaga) és egy-két olyan céggel is szemezgettem amelyekben lehet potenciál a jövőre nézve (ugyanilyen akumulátor gyártás, illetve alternatív üzemanyag témakörben).
              Na most a kérdésem,hogyan kellene nekikezdenem? Nyitnom kellene egy brókercégnél számlát majd ott egyeztetni egy brókerrel,hogy mit is szeretnék? Ugyebár ez hosszabb hold-ra lenne befektetés, így a bróker díja is elfogadhatónak kéne legyen. Tudna ebben a témában valaki adni tippet, tippeket,hogyan tudnám összeállítani az én kis befektetési"kosaramat" !?

Hozzászólás

• AlpinForex
                AlpinForex kommentje
                Editing a comment
                Szia Reoxd!

Dávid hozzászólásához csatlakozva négy konkrét etf-et ajánlanék a figyelmedbe. (nem vétel, pusztán megfontolás végett)

1. BATT - Előny: "battery" ETF, Hátrány: alacsony tőke, magas spread és ktg.
                2. LIT - "lítium" ETF: Hátrány: magas ktg és litium túlpozícionáltság, előny: alacsony spread, közel milliárdos alapméret
                3. REMX - "Ritka földfém" ETF - Előny: nem csak az elektromos autózásból profitál
                4. PICK - Global fémbányászat és feldolgozás ETF.

Csak óvatosan!, az idén mindegyik alap durva mínuszban van. Hosszútávú trade felvételéhez szerintem érdemes technikai long jelet várni, vagy negyedéves ütemezéssel lassan és porlasztva építeni fel a pozíciót. Sok sikert!

• kockas
                kockas kommentje
                Editing a comment
                fémekre tőkeáttél nélküli kereskedési lehetőség,
                akksi és ólom opciók hulladék áron:
                http://balatoningatlan.hu/balatoni-i...gatlan-35.html

• Jano
                Jano kommentje
                Editing a comment

• Üdvözletem! Nyár eleje óta a téma kicsit háttrébe szorult nálam, egy deka számlám nincs most. Változott azóta érdemben valami a szabályozással kapcsolatban? Van cég, ahol már enyhítettek a követelményeken?

Hozzászólás

• David Chateau
                David Chateau kommentje
                Editing a comment
                Van pár cég, ahol lehet nyitni, és van nagy tőkeáttét. Jó cégekről beszéltem. Amúgy ha beitek kilépnek, márciustól FCA engedni fogja szerintem újra a nagy tőkeáttétet. De ez csak tipp.

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                Rossz tipp, most tiltja be a kriptókat. Feltettem a cikket a topikba.

• No akkor majd nézegetem a híreket. Köszi a felvilágosítást.

Hozzászólás

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                4 típusú lehetőség van, nem reklámoznék, ha írsz privátban vázolom. Ami feltűnő, h a tiltások, korlátozások szinte senkit nem foglalkoztatnak a fórumon. Ebből látható, h irdatlan sok az okoskodó de a kereskedés az már másik pálya.

• Tudja valaki, hogy a Tradestation Global brókercégnél EU ügyfélként lehetséges amerikai ETF-et vásárolni? Úgy tudom, hogy a Tradestationnél lehet, de nem tudom hogy a Global miben különbözik. Tököm tele van az EU idióta szabályozásaival és szeretnék valami megoldást találni amerikai ETF-ek vásárlására. Jelenleg IB-nél vagyok, de a professional státusz nálam nem játszik, így ez a lehetőség kilőve.

Hozzászólás

• stingy
                stingy kommentje
                Editing a comment
                Én még nem használom a számlát, mert TBSZ-ként nyitottam és ez még csak a gyűjtőév, nem csinálhatok semmit, csak feltölthetem cash-el.
                1,Megnéztem, rv, etf, opció, fx ingyenes, kötvényt nem találtam.Futureseknél csak a késleltetett ingyenes v olcsó(1$) a real time már drágább.
                2,Kiutalom HUF-ban a IB számlára (ez egy utalás a magyar Citibankba, ami nekem ingyenes.) Utána IB-nél devizakonverzió USD-re, majd IB számláról utalás Ts-hez.(költséget ne kérdezd, mert még csak a kezdő 25.eFt ment ki a NAV miatt, de az sima swift utalás volt horror díjért
                3,https://www.tradestation.com/pricing/ itt megtalálod mit lehet elérni
                4, nem tudom, engem nem érint
                5, kb igen, de ha először belépsz, akkor érdekesen be van állítva alapon kb 130usd havidíjú szolgáltatás (ez a client center/customer profile/software & data supscriptions alatt éred el) na itt kell kinullázni mindent.Utána be lehet állítani az ingyenes real time adatszolgáltatást, már amire engedik.Rv-re, etf-re opciókra ok, a többi engem meg nem érint.

• ironcondor
                ironcondor kommentje
                Editing a comment
                Köszönöm az infókat. Valószínűleg én is megnyitom a számlát náluk hamarosan.
                Nekem van egy öteletem a költségkímélőbb és praktikusabb kiutalásra, de nem tudom fog-e működni ha brókerhez akarok beutalni. Elég rég óta van számlám a Transferwise-nál, amelyen keresztül szoktam külföldi számlára pénzt küldözgetni. Piaci áfolyamon váltanak, a pénzküldésnek van egy nevetségesen alacsony díja (1 millió HUF esetében kb. 4000 Ft, 100e Ft esetén 560 Ft), de ennyi. Már Maestercard bankkártyát is lehet náluk igényelni, amelyen közel 40 féle devizában lehet pénzt tartani, ez teljesen ingyenes. A Transferwise-on keresztül tervezem majd az utalást. Ha odajutok, szívesen megosztom a tapasztalatokat. UK-ba simán átmegy az utalás HUF számláról, valószínűleg menni fog arra a számlára is, amelyet a brókercég ad meg.

• MyBusiness
                MyBusiness kommentje
                Editing a comment
                Helyes, h átolvasod a hozzászólásokat de mielőtt számlát nyitsz bárhol a brókerrel tisztázz mindent! Átfogalmaztam a le@szós hszt, mert az törlésre került.

• https://www.financemagnates.com/fore...has-gone-bust/
              Az ASIC is megbizhatatlan !

Hozzászólás

Working...
              X