Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Tudna valaki ajánlani szinte kizárólag EQ és EQ CFD kereskedésre brókert? Jelenleg Erste Investmentnél van számlám, de iszonyat sok pénzt lehúznak az emberről.
    Napi szintet nyitok/zárok pozíciókat. Nem mindig, de előfordul. Van, hogy 4-5 hétig nem csinálok semmit. Tehát napon túli tartás is fontos. NASDAQ érdekel, de azért nem árt ha elérhető EU piac is.
    Jelenleg a Saxo Bank, Tastyworks és Captrader felé kacsintgatok.

Hozzászólás

• Huntraders
      Huntraders kommentje
      Editing a comment
      Az Interactive Brokers adja magát...

"...CapTrader is an Introducing Broker of Interactive Brokers..."

• twg
      twg kommentje
      Editing a comment
      A tastyworks kifejezetten opciózásra van kihegyezve, arra tökéletes. Csak dicsérni tudom.
      Viszont daytrade-re a felülete annyira fapados, hogy (nyereséget célzó) kereskedésre alkalmatlan.
      Amikor utoljára élesben próbáltam, még OTO, OCO megbízást sem lehetett rajta beküldeni.
      Ezen túl náluk a daytrade-hez legalább $25 000 -nek kell a számlán lenni, másképp beleütközöl a Pattern Day Trader Rule-ba.
      Ha ezt megsérted, jön a bünti. Először jó esetben csak figyelmeztetés, aztán 180 nap eltiltás.

• hogyan tudom kiszámolni olajnál a swap költséget mt4-ben mondjuk 0,01 lotra?

ha percentageben van megadva, akkor az éves %-os mérték?

és ha pontban?

Konkrét példával:
    dukasnál WTI long 0,06 pont swap költség.
    ha 33,5 a WTI ára, akkor itt 0,06 a költség?
    Ezt naponta?
    Mekkora pozira?

https://www.dukascopy.com/trading-to...olicy_rollover

Hozzászólás

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      szia, lmaxnal ugy van, hogy -66.4 asszem pontban es ugy szamolod, ha 0.01 lot, akkor ugye azzal szorzod, tehat napi 0.66$, 0.1-nel 6.64$ stb, hatha segit valamit

a legegyszerubb: nyisd meg a legkisebb pozimeretet es utana tudni fogod aranyositani a swapot nagyobb pozik eseten, en ezt csinalnam

oandan: https://www.oanda.com/us-en/trading/financing-fees/

itt le van irva dollar ertekben napi szinten, azert jo, mert itt a brentre pl pozitiv a swap, lmaxon negativ, szoval erdemes tobb brokernel is penzt tartani emiatt

• efeksz
      efeksz kommentje
      Editing a comment
      köszi

és Oandanál hogyan tudom megnézni a swapokat? Demon nem lehet?
      vagy bárhogy máshogy?

• Chucky
      Chucky kommentje
      Editing a comment
      https://www.oanda.com/rw-en/trading/financing-costs/

lent commodities, demon is benyithatod

• köszi, még egy kérdés

Admiralon éles számlán S&P500 árfolyama ilyen 500-1000 pontokkal eltér
    Aztán meg hirtelen összeér a bloomberg / reuters árfolyammal.

Admiral: 2531
    reuters forrású weboldalakon: 2537

pár perccel később 2550 körül van mindkét helyen

ez normális?
    ez egy átcsomagolt termék?

WTF?

Hozzászólás

• MyBusiness
      MyBusiness kommentje
      Editing a comment
      Átcsomagolt, CFD.
      Arra is figyelni kell, future v promt amiket nézel. Nincs-e késleltetés a Bloomberg/Reuters-nél.

• Sziasztok!

Most állok brókercég választás előtt. Főleg devizakereskedéssel próbálkozom, az előző fél évet demóztam, nyereséggel. Az eddig olvasott tapasztalatok jópár évesek. Kíváncsi lennék friss véleményekre tőletek, különböző brókercégekkel kapcsolatban. Eddig a következő cégek keltették fel a tetszésemet: Swissquote, FXTM, CMC, Admiral Markets

Ha van olyan aki ezeknél a brókereknél forexezik, kérném ossza meg eddigi tapasztalatait. Nagyon szépen köszönöm!

Hozzászólás

Working...
X