Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• humor
    válaszolt
    dehogy is, valószínűleg a több mint 10 éves tapasztalat beszél belőle

Szólj hozzá::

• willow
    válaszolt
    Nem hiszem, hogy neked írta, csak odavan a magyar, drága, alacsonylikvidítású brókerekért.

• sidius
    válaszolt
    BoyGO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    nem igazán értem miért kell holmi xy ciprusi vagy bármilyen céggel kezdeni akiket még telefonon sem mindig lehet elérni és adózásilag egy nagy nulla adatszolgáltatás meg vagy van vagy nincs.
    Persze ki lehet kerülni az adózást de union belül előbb vagy utóbb de ki fognak derülni utána meg lehet körmöt rágni ugyanis btk. A hazai cégek nem olcsók az tény, de be lehet hozzájuk menni ügyet intézni, elérhetőek és megfelelő adóigazolást is tudnak adni - már amelyik - rá kell kérdezni. Ja és persze magyarul tudsz intézkedni...na ezeket kell megfizetni

mindenki gondolkodjon el mit akar...
    Ezt nekem írta??

• BoyGO
    válaszolt
    sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azt használd ami bevált!
    Bár a 25 dolláros számla az csak parasztvakításra jó, mert aki 25 dollárért nyit számlát le is adakozhatja a templomban. Annak legalább haszna is van!:
    nem igazán értem miért kell holmi xy ciprusi vagy bármilyen céggel kezdeni akiket még telefonon sem mindig lehet elérni és adózásilag egy nagy nulla adatszolgáltatás meg vagy van vagy nincs.
    Persze ki lehet kerülni az adózást de union belül előbb vagy utóbb de ki fognak derülni utána meg lehet körmöt rágni ugyanis btk. A hazai cégek nem olcsók az tény, de be lehet hozzájuk menni ügyet intézni, elérhetőek és megfelelő adóigazolást is tudnak adni - már amelyik - rá kell kérdezni. Ja és persze magyarul tudsz intézkedni...na ezeket kell megfizetni

mindenki gondolkodjon el mit akar...

• amatoregy
    válaszolt
    vata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen megnéztem de én maradok az FXCM nél.
    Ott is van 1K -s kereskedési egység 25$ tól lehet számlát nyitni.
    igaz a demo nem korlátlan de havonta megujjítható.
    A kereskedési felülete nem java alapú de már szerintem mindenkinek van laptopja akii ebben mozog.
    ÉS én eddig kiadtam vagy 100 megbízást náluk a legnagyobb csúszás az 2 másodperc volt.

Egy ismerősömnek egyszer csúszott 5 percet (igaz 500 lotot tolt be eladásra micro számlán) Az fxcm korrekt volt kifizette neki a csúszás alatt bekövetketett árfolyamveszteségét.
    Nekem alapvetően az a problémám, hogy különböző oldalakon megnézem, hogy mit lehet kereskedni. Letöltöm a demot és nincs benne vagy nem az a lot méret van.

Árupiac érdekelne, viszonylag (nagyon) kis mennyiségekkel....

• Botond
    válaszolt
    Na igen, valahol itt van a kutya elásva...

Az nem mindegy, hogy az adott cég hogy kezeli a helyzetet. Mert ha már egyszer bekövetkezik a csuszás, akkor tényleg van olyan, aki azt mondja, jóváírja neked amit vesztettél. De a nagy többség inkább csak mutogat, hogy hiszen ez le van írva nekik a szerződési feltételeik között...

De abban tényleg nagy igazság van amit Sidius mond! A legnagyobb hülyeség ha valaki egy bevált rendszert felad/lecserél. Ha valami jó, az jó. És úgyis magadnak kereskedsz!

• sidius
    válaszolt
    A kereskedési felülete nem java alapú de már szerintem mindenkinek van laptopja akii ebben mozog.
    ÉS én eddig kiadtam vagy 100 megbízást náluk a legnagyobb csúszás az 2 másodperc volt.

Egy ismerősömnek egyszer csúszott 5 percet (igaz 500 lotot tolt be eladásra micro számlán) Az fxcm korrekt volt kifizette neki a csúszás alatt bekövetketett árfolyamveszteségét.
    Azt használd ami bevált!
    Bár a 25 dolláros számla az csak parasztvakításra jó, mert aki 25 dollárért nyit számlát le is adakozhatja a templomban. Annak legalább haszna is van!:

• vata
    válaszolt

• Botond
    válaszolt
    Az igazság, hogy az éremnek mindig két oldala van. Azt nem mondhatom, hogy az Oanda hibátlan, mert nem az.

Negatívum:
    - Java alapú a rendszer. Hiába van külön indítója, és nem kell a böngésződből bajlódni vele, így is néha belassul. Bár tenném, hozzá, ez PC függő.

Pozitívum: (a már említetteken kívül)
    - Lényeges, hogy nincsen csúszás az ordereknél. Amikor valamit beadsz, vagy valahol van egy stop szinted, az ott fog teljesülni, még akkor is ha irtózatosan gyorsan mozognak az árfolyamok. Ez pedig ad egy igen komoly biztonságot. (szemben a nagyon sok helyen hirdető, csak jó dolgokkal kecsegtető kereskedési felületekkel, ahol gyakran előfordul, hogy igen komoly csúszással teljesítik az ordereket)
    - Illetve a java alapoknak van előnye is: méghozzá az, hogy ha éppen nem vagy otthon, bárhol el tudod érni a jól megszokott felületed, csak egy böngésző és telepített java kell hozzá. (az meg már megint más kérdés, hogy ki mer manapság más gépéről pénzügyeket intézni...)

• sidius
    válaszolt
    oké és miért is éppen az oanda? egy kicsit bővebben el tudnád mondani.
    1. Korlátlan idejű demo!
    2. Nincs minimális tőkekövetelmény
    3. Itt találod a lehető legkisebb kötésméret egységeket

Ha kezdő vagy jó választás! Gyakorlott traderként is megfelelő!

• vata
    válaszolt
    oké és miért is éppen az oanda? egy kicsit bővebben el tudnád mondani.

• Botond
    válaszolt
    Húha, itt sok érdekes téma vetődött fel. Lehetne mindegyiknek egy fejezetet nyitni külön....

Brokernet = biztosításközvetítés. És persze minden hülyeség ami ehhez kapcsolódik. Szó sincs ésszerű befektetésről...
    Buda Cash = elképesztő költség, és még veszteség is. Sajnos az eset nem egyedi, így megy ez a legtöbb magyar brókercégnél. Ha valaki ilyen helyre viszi a pénzét számoljon azzal, hogy minimum az 5%-át a befizetésének egyből lenyúlják. Egy részvényváráslás díja alaphangon 1%. Eladás úgyszintén. Holott a valós díja egy ilyen tranzakciónak 0,2% kellene hogy legyen maximum!

Brókercégeket alapvetőn válasszuk ketté. Vagy inkább 3 felé:

- BÉT-en akarsz kereskedni?
    - külföldi tőzsdén akarsz kereskedni?
    - forex-en akarsz kereskedni?

Előbb ezeket kell eldönteni. Ha ez megvan akkor mondom a válaszokat:
    (mégegyszer kihangsúlyozom, hogy mi nem vagyunk szerződésben egyikkel sem, pedig jó lenne, mert kapnánk szép kis jutalékot minden egyes ajánlás után)

BÉT: Erste okés, bár a többi is jó, itt nincs azért akkora óriási különbség...
    Külföldi tőzsdék: Interactivebrokerks (http://interactivebrokers.com)
    Forex: Oanda (http://oanda.com)

Ennyi :-)

• sidius
    válaszolt
    gabi999 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok. Én nem mertem kockáztatni személyesen igy 1 profi (?) céget biztam meg oti vásárlással eladással . Addig mig a BÉT en voltam nem is volt gond a Buda Cash al . Mihelyt viszont a céges brokival kereskedem Frankfurtba egyszerüen nem kapok annyi informáciot se mennyi pénzem van ,a legutolson mennyit vagy hány % ot nyertem . Kezd nagyon svindler lenni az banda . ÁLLITOLAG átugrotta a -10 % os stoppomat a tözsde . Szoltak ? 1 FENÉT !!! Mivel annyira még nem értek hozzá igy nem tudtam ellenörizni . Akkor mikor vesztettem 85 % ot akkor bezzeg tudtak szolni .Ugyhogy ÉN azt ajánlom mindenkinek a Buda Cash-t kerülje el ha jót akar .
    Ha tényleg neked van igazad és szerinted te mindent megtettél akkor állj a sarkadra, és harcolj velük. Ajánlom figyelmedbe a 2001. évi CXX. törvény.-t a tőkepiacokról.

http://www.internetsuli.hu/upload/fi...lkepiacrol.pdf

Nem úgy van ám, hogy azt csinálnak amit akarnak. Abban is biztos vagyok, hogy a Frankfurti kereskedés se szabályok nélkül megy. Ugye?

• gabi999
    válaszolt
    Sziasztok. Én nem mertem kockáztatni személyesen igy 1 profi (?) céget biztam meg oti vásárlással eladással . Addig mig a BÉT en voltam nem is volt gond a Buda Cash al . Mihelyt viszont a céges brokival kereskedem Frankfurtba egyszerüen nem kapok annyi informáciot se mennyi pénzem van ,a legutolson mennyit vagy hány % ot nyertem . Kezd nagyon svindler lenni az banda . ÁLLITOLAG átugrotta a -10 % os stoppomat a tözsde . Szoltak ? 1 FENÉT !!! Mivel annyira még nem értek hozzá igy nem tudtam ellenörizni . Akkor mikor vesztettem 85 % ot akkor bezzeg tudtak szolni .Ugyhogy ÉN azt ajánlom mindenkinek a Buda Cash-t kerülje el ha jót akar .

• Tőzsdeász
    válaszolt
    Még nem kereskedem külföldi oldalon, csak a BetBulls előadásán hallottam, hogy így megy. Az ott említett kereskedési rendszer neve Think or swim. Azért a valósághoz az is hozzátartozik, hogy van egy minimum összeg, ami alatt nem lehet számlát nyitni (3500$). A pénz hazautalásának a költsége elég borsos az itthoni viszonylatokhoz képest (50$) lásd pl.: itt.
    Itthon az eBrokeren kereskedem. Nem a legjobb, annak, hogy náluk vagyok még, "történelmi" okai vannak (vagy egy-két pozícióm, amit nem szeretnék se felszámolni se máshová átvinni, ami egyébként is macerásnak tűnik).

Working...
X