Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• efeksz
    válaszolt
    valaki ötlet?

HYCM is kiesik lehet, mert minimum 250 USD-re lehet kifizetést kérni

Admiral meg szerintem azért esik ki, mert USDHUF-ot csak prime számlán lehet kötni, de ott meg 0,1 lot a minimum trade size.

Szólj hozzá::

• efeksz
    válaszolt
    Jövök vissza újra, mert szerintem admiral-nál csak a min. 1000 usd-s számlán van usdhuf.

Tehát, legyen:
    1. usdhuf
    2. microlot
    3. párszáz usd-vel számlanyitás
    4. bankkártyás vagy skrill befizetés (lehetőleg ingyen)
    5. FCA felügyelet (vagy amerikai)

Még a végén leváltom fizikaiban a pozit bankban, aztán kész
    Vagy bevállalom a HYCM-et.

• David Chateau
    válaszolt
    Amúgy egy rövid szösszenet az éppen beszélt témáról:

Szerintem forexen érdemes megtanulni először trédelni. Sokakat láttam, hogy a forex így szabályozatlan, meg úgy átvernek, drága, de a vége az lett minden esetben, hogy rommá bukták magukat határidőn. AMP-nál tényleg vannak minimargin-ú számlák, meg pár dolláros tickvalue-k, de totál más pálya.

Sőt, továbbmegyek, amíg valaki nem csinál pénzt, addig az mt4-es bróker is tökmindegy. Skalpnál más a szitu, bár én azt forexre alapból nem javaslom.

Ha forexen megy a pénzmívelés, akkor a határidő másabb, de talán egy fokkal könnyebb akadály. De csak a forex UTÁN.

Aki pedig olvasott pár tőzsdés önéletrajzot, az tudja, hogy kb mindenki előbb a kamu, OTC piacokon kezdte az egészet Jesse Livermore, Martin Schwarz, de Nicolas Darvas is eléggé outsider volt az elején.

• David Chateau
    válaszolt
    AMP-nál botrányosan kicsi a daytrade margin, tizezres szamlan pedig meg jopar termekre tudsz overnight is tartani egy lotot legalabb, daxra pl nem.

Cserebe szar a supportXD

• Tback
    válaszolt
    efeksz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, de a gond ott van, hogy a ket deviza hataridos kamatkulonbozetet + a spot lab spreadjet kellene fizetni.

De a legtobb brokerceg raterhel meg eves szinten +3-4%ot.
    A tokeattet miatt.
    Hol ezzel a baj?
    Évi 3-4% ilyen jellegű költség megterhelő?
    Ha a valós életben adna egy bank annyi pénzt kölcsön, mint a fx-en a tőkeáttét, vidáman kifizetném, csak ne a saját pénzemen kelljen businesselni.
    Szerintem olyan kereskedést kell folytatni, ahol igenis van használva a tőkeáttét, ha már fx-ről van szó és ahol az évi pár százalékos kamat elenyésző a megkeresett nyereséghez képest.

Írtam már, ez egy F1-es verseny amit játszunk, nagyon gyors SAJÁT építésű egyedi versenyautókkal.
    Nem okozhat problémát az aszfalton egy pici bukkanó, vagy egy kis kátyú.
    Ha igen, akkor nem jó a futómű, nem jó a versenyautó.
    Soha nem lehet az "út" a hibás, mert az autónkon tudunk csak változtatni, javítani egy idő után.
    Az út az adott, mindössze abban tudunk választani hogy közút, autóút, vagy autópálya.
    De az aszfalt, az aszfalt marad, már ha érted a hasonlatot.

Persze, egyértelmű, azért homokon nem akarunk forma1-et játszani eredményesen, nem erről van szó...

• A csodamacska
    válaszolt
    Bocs, nincs swap a részvényindexre pl dax értettem határidőn. Nem a devizára.
    Mt4en cash dax kb 1 pip naponta a swap, futures dax pedig swapmentes mt4en.

• efeksz
    válaszolt
    Tback eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kamat akkor és azon a terméken van, ahol hiteleznek neked.
    Futures esetén kifizeted a termék napon belüli és napon túli tartási összegét.

Spread, vagy swap, ugyanaz a költség az ilyen szintetikus termékeknél.

Igen, de a gond ott van, hogy a ket deviza hataridos kamatkulonbozetet + a spot lab spreadjet kellene fizetni.

De a legtobb brokerceg raterhel meg eves szinten +3-4%ot.
    A tokeattet miatt.

• Tback
    válaszolt
    A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Asszem valódi határidősön nincs swap, napontúli díj.
    Kamat akkor és azon a terméken van, ahol hiteleznek neked.
    Futures esetén kifizeted a termék napon belüli és napon túli tartási összegét.

Mt4ben szokott lenni futures, drágább a szpred, de nincs swap, vagy cash típus ahol olcsó spred, de van swap.
    Spread, vagy swap, ugyanaz a költség az ilyen szintetikus termékeknél.

• A csodamacska
    válaszolt
    Asszem valódi határidősön nincs swap, napontúli díj.
    Mt4ben szokott lenni futures, drágább a szpred, de nincs swap, vagy cash típus ahol olcsó spred, de van swap.

• flyati
    válaszolt
    http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps

Csaló bróker lehúz shortra és longra is

• hamiaway
    válaszolt
    Ha a kezdők meg a haladók is keresik a jobb cégeket az hasznos mindenkinek, a kereslet alakítja a kínálatot.
    Lmaxhoz megy a megbízásod ha az ultrafxnél van számlád, 1000 usd, vagy annak megfelelő forint, swapot meg kéne előtte nézni demon.
    ultrafx.com-on 5000 usd min. számlanyitási összeget írnak (lehet mostanában változott)

• Tback
    válaszolt
    Ezert lenne jo atterni hataridos vagy futures termekekre.
    Kifizetem a spot spread-et es a hataridos kamatkulonbozetet es kesz es szabalyozottabb is.
    Egyértelmű, csak akkor készülj fel arra hogy mennyi a napon túli tartás overnight margin igénye az egyes termékeknek.
    Ha jól emlékszem azt írtad hogy 10K alatti számlát akarsz.
    Ez esetben úgy érzem hogy neked valami mt4-es játékbróker kell, relatív magasabb tőkeáttéttel.
    Szóval ez valószínűleg nem futures brókercég lesz.

Valamit, valamiért.
    Kelleni fog a kompromisszum készség.

Vagy kérdezd Zalánt, van e náluk futures kondícióval retail számla típus?!

• efeksz
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hosszú távon lesznek gondok swap ügyileg is...
    Gyakorolni kellene hozzá a Shariat, vagy keresni egy megbízható arab gázszerelőt
    Ezert lenne jo atterni hataridos vagy futures termekekre.
    Kifizetem a spot spread-et es a hataridos kamatkulonbozetet es kesz es szabalyozottabb is.

• kockas
    válaszolt

............

A microlot csak azert kell, mert hosszu pozit kotnek, nagy mozgasra.
    Tehat nem par napig, hetig tartanam, es eppen ezert a pozit mereteznem kisebbre.

.........

Hosszú távon lesznek gondok swap ügyileg is...
    Gyakorolni kellene hozzá a Shariat, vagy keresni egy megbízható arab gázszerelőt

• A csodamacska
    válaszolt
    Ha a kezdők meg a haladók is keresik a jobb cégeket az hasznos mindenkinek, a kereslet alakítja a kínálatot.
    Lmaxhoz megy a megbízásod ha az ultrafxnél van számlád, 1000 usd, vagy annak megfelelő forint, swapot meg kéne előtte nézni demon.

Working...
X