Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

oké és miért is éppen az oanda? egy kicsit bővebben el tudnád mondani.
    Practise and Enjoy...

Hozzászólás

vata eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      oké és miért is éppen az oanda? egy kicsit bővebben el tudnád mondani.
      1. Korlátlan idejű demo!
      2. Nincs minimális tőkekövetelmény
      3. Itt találod a lehető legkisebb kötésméret egységeket

Ha kezdő vagy jó választás! Gyakorlott traderként is megfelelő!
      Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Az igazság, hogy az éremnek mindig két oldala van. Azt nem mondhatom, hogy az Oanda hibátlan, mert nem az.

Negatívum:
        - Java alapú a rendszer. Hiába van külön indítója, és nem kell a böngésződből bajlódni vele, így is néha belassul. Bár tenném, hozzá, ez PC függő.

Pozitívum: (a már említetteken kívül)
        - Lényeges, hogy nincsen csúszás az ordereknél. Amikor valamit beadsz, vagy valahol van egy stop szinted, az ott fog teljesülni, még akkor is ha irtózatosan gyorsan mozognak az árfolyamok. Ez pedig ad egy igen komoly biztonságot. (szemben a nagyon sok helyen hirdető, csak jó dolgokkal kecsegtető kereskedési felületekkel, ahol gyakran előfordul, hogy igen komoly csúszással teljesítik az ordereket)
        - Illetve a java alapoknak van előnye is: méghozzá az, hogy ha éppen nem vagy otthon, bárhol el tudod érni a jól megszokott felületed, csak egy böngésző és telepített java kell hozzá. (az meg már megint más kérdés, hogy ki mer manapság más gépéről pénzügyeket intézni...)
        TőzsdeTanoda.hu - Mindenkiből lehet sikeres tőzsdei kereskedő!

Hozzászólás

Igen megnéztem de én maradok az FXCM nél.
          Ott is van 1K -s kereskedési egység 25$ tól lehet számlát nyitni.
          igaz a demo nem korlátlan de havonta megujjítható.
          A kereskedési felülete nem java alapú de már szerintem mindenkinek van laptopja akii ebben mozog.
          ÉS én eddig kiadtam vagy 100 megbízást náluk a legnagyobb csúszás az 2 másodperc volt.

Egy ismerősömnek egyszer csúszott 5 percet (igaz 500 lotot tolt be eladásra micro számlán) Az fxcm korrekt volt kifizette neki a csúszás alatt bekövetketett árfolyamveszteségét.
          Practise and Enjoy...

Hozzászólás

A kereskedési felülete nem java alapú de már szerintem mindenkinek van laptopja akii ebben mozog.
            ÉS én eddig kiadtam vagy 100 megbízást náluk a legnagyobb csúszás az 2 másodperc volt.

Egy ismerősömnek egyszer csúszott 5 percet (igaz 500 lotot tolt be eladásra micro számlán) Az fxcm korrekt volt kifizette neki a csúszás alatt bekövetketett árfolyamveszteségét.
            Azt használd ami bevált!
            Bár a 25 dolláros számla az csak parasztvakításra jó, mert aki 25 dollárért nyit számlát le is adakozhatja a templomban. Annak legalább haszna is van!:

Hozzászólás

Na igen, valahol itt van a kutya elásva...

Az nem mindegy, hogy az adott cég hogy kezeli a helyzetet. Mert ha már egyszer bekövetkezik a csuszás, akkor tényleg van olyan, aki azt mondja, jóváírja neked amit vesztettél. De a nagy többség inkább csak mutogat, hogy hiszen ez le van írva nekik a szerződési feltételeik között...

De abban tényleg nagy igazság van amit Sidius mond! A legnagyobb hülyeség ha valaki egy bevált rendszert felad/lecserél. Ha valami jó, az jó. És úgyis magadnak kereskedsz!
              TőzsdeTanoda.hu - Mindenkiből lehet sikeres tőzsdei kereskedő!

Hozzászólás

Nekem alapvetően az a problémám, hogy különböző oldalakon megnézem, hogy mit lehet kereskedni. Letöltöm a demot és nincs benne vagy nem az a lot méret van.

Árupiac érdekelne, viszonylag (nagyon) kis mennyiségekkel....

Hozzászólás

sidius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Azt használd ami bevált!
                  Bár a 25 dolláros számla az csak parasztvakításra jó, mert aki 25 dollárért nyit számlát le is adakozhatja a templomban. Annak legalább haszna is van!:
                  nem igazán értem miért kell holmi xy ciprusi vagy bármilyen céggel kezdeni akiket még telefonon sem mindig lehet elérni és adózásilag egy nagy nulla adatszolgáltatás meg vagy van vagy nincs.
                  Persze ki lehet kerülni az adózást de union belül előbb vagy utóbb de ki fognak derülni utána meg lehet körmöt rágni ugyanis btk. A hazai cégek nem olcsók az tény, de be lehet hozzájuk menni ügyet intézni, elérhetőek és megfelelő adóigazolást is tudnak adni - már amelyik - rá kell kérdezni. Ja és persze magyarul tudsz intézkedni...na ezeket kell megfizetni

mindenki gondolkodjon el mit akar...

Hozzászólás

BoyGO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    nem igazán értem miért kell holmi xy ciprusi vagy bármilyen céggel kezdeni akiket még telefonon sem mindig lehet elérni és adózásilag egy nagy nulla adatszolgáltatás meg vagy van vagy nincs.
                    Persze ki lehet kerülni az adózást de union belül előbb vagy utóbb de ki fognak derülni utána meg lehet körmöt rágni ugyanis btk. A hazai cégek nem olcsók az tény, de be lehet hozzájuk menni ügyet intézni, elérhetőek és megfelelő adóigazolást is tudnak adni - már amelyik - rá kell kérdezni. Ja és persze magyarul tudsz intézkedni...na ezeket kell megfizetni

Ezt nekem írta??

Hozzászólás

Nem hiszem, hogy neked írta, csak odavan a magyar, drága, alacsonylikvidítású brókerekért.
                      willow

Hozzászólás

dehogy is, valószínűleg a több mint 10 éves tapasztalat beszél belőle

Hozzászólás

BoyGO eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Hogy ne maradjon érdemi válasz nélkül.
                          Akiket nem lehet elérni telefonon sem, azokkal nem érdemes kezdeni. És bár a Magyar öntudatunk lehet, nehezen fogadja el, de a többi országban is van telefon.
                          A jó bróker cégek többsége külföldi. Fogad el. (nem a tegnap nyitott és telefonon nem elérhetők, hanem a többi 100) Olcsóbban dolgoznak ÉS JOBBAN. A jobb alatt arra gondolok, hogy sokkal gyorsabb az ügyintézés és nem küldözgetnek körbe, szemben a hazai rutinnal. És az Uniósok ellátnak mindenféle papírral, amiket könyvelhetsz.
                          „Adózásilag egy nagy nulla” ezt tényleg magyarázzam el, miért jó? 
                          Tegyél meg magadnak egy szívességet és nézz utána az adócsalás és adó elkerülés fogalmaknak. Annyit segítek, utóbbit nem a BTK. - ban találod.
                          „Be lehet hozzájuk menni” Király! Kávét nem kínálnak és hülye a nyitva tartásuk. Pl: 9-17-ig. + Parkolás, stb. Akkor kényelmesebb neten és telefonon intézni a dolgokat egész nap. Amúgy a külföldieknél ritkán vannak „ügyek” amiket intézni kell, a számlanyitáson és visszautaláson kívül.
                          Szemben hazai cég (Concorde) és barátom esete, ahol kísérő ként jelen voltam:
                          - Szeretnék venni USA részvényt.
                          - Persze, nyitunk számlát, ott a pénztár.
                          - Euróm van. De átszaladhatok a bankba és hozhatok Dollárt is.
                          - Nem, mert csak Forintot vehetünk át. (Deviza befizetés hosszas utalgatások sorozatával lett volna csak lehetséges.)
                          - Így is jó lesz?
                          - Persze
                          4 hónap múlva, mikor a Forint gyengülni kezdett 2008 év vége körül egy levél a cégtől:
                          - Mivel forintban vannak az USA részvények, fizessen még be x Forintot.( Az összeg a bekerülési ár 25 még pluszban.)
                          Mentünk ügyet intézni. Fő Manager fogadott. Kávé itt sem volt.
                          - De hát nem USD-ben nyitottam a számlát?
                          - Háát őőőő, stb. Végül is de, csak Forint lett befizetve és TELEFONON NEM LETT BEJELENTVE az akárkinek, hogy ez USD-be lesz. Azért az ügyfélnek kell ezt megtenni, mert „ők nem szeretnék eldönteni, hogy mikor konvertálják át, hiszen az árfolyam nem mindegy”
                          - És ezt az ügyintéző miért nem mondta el, mikor a számlát nyitottuk?
                          - El kellett mondania. Mindegyik elmondja.
                          - Nem mondta. Itt a neve a szerződésen. Ő nem mondta.
                          - Ja, hát ő csak a titkárnő. De akkoriban indult a válság és rengetegen jöttek számlát nyitni, ezért mindenki besegített az ügyfélszolgálaton. (Az igazság az volt, hogy 2 ügyintéző volt az irodában és mi. A két csaj együtt intézte barátomnak a számlanyitást.
                          Ennyi a történet. Még egy elnézéskérést is nehezen kaptunk, azért mert a portfólió + 25 százalékát még bekeltet fizetni pluszban. Természetesen Forintban. És szerintetek, ha a Forint erősödött volna, akkor 4 hónap múlva az lett volna a kérdés, hogy a + 25 százalékkal mit tegyünk? Visszaadjuk, vagy részvényt vegyünk rajta? Vagy nem is tudnánk a mai napig, hogy Forintban volt az a számla és zsebre rakták volna?
                          „na ezeket kell megfizetni” Bizony. ezeket kell megfizetni.
                          Akkor olcsóbb volt nyelvet tanulnom, elsajátítanom az e-mailezés tudományát és két trade között simán elintézek mindent a brokival, akitől általában én akarok valamit. Szemben a magyar bürokráciával, ahol ők generálnak nekem „ügyeket”.

Hozzászólás

Kösz ez mellbevágó volt. De sajnos ez az igazság, és a Magyar jelen!
                            willow

Hozzászólás

Egyébként az, hogy egy cég Cipruson vagy a Bahamákon van bejelentve, önmagában semmit sem jelent, azt meg főleg nem, hogy lehúzzák az embert azonnal! Mint látható Mighti hozzászólásából, ezt bármikor megteszik a magyar brókerek is! Arról én is tudnék mesélni, hogyan kellett ügyvéddel bevonulnom az egyik akkoriban már nagynak számító magyar brókercéghez, hogy sikerüljön az egyik alapjukból kivonnom a pénzt(mégpedig egy kisebb vagyont), úgy ahogyan a szerződésünk szólt, nem pedig úgy ahogy ők értelmezték. Csak pár millával szerettek volna lehúzni, de szerencsére tanult jogtudós barátom (tulajdonképpen barátnőm, merthogy hölgy az illető, de tényleg csak barát) elmagyarázta nekik, hogy mennyibe is fog fájni nekik a malőr, ha perre kerül a sor, és inkább meghátráltak. Később csődbe mentek, szóval szerintem pénzmentést akartak végezni a káromra. Meg arról is mesélhetnék, hogy mielőtt kimentem a forexre a Quaestor nevezetű MAGYAR brókercégnél volt számlám (honnan is ismerős a neve, honnan is.....). Egyedi brókerdíjakkal dolgozhattam, mivel elég sok tőkét tartottam az alapjaikban (amúgy nem voltak rosszak a papírjaik) és nyomtam a Bux határidőt daytraderként. Tényleg nevetséges díjjakon. Erre, 2006 fekete szeptemberében kontraktus tizedelés, burkolt díjemelés. Számon kértem őket és szerintetek számított valamit. Mintha másik bolygón éltek volna, nem értették meg, hogy a tőkét át lehet vinni máshova is! Hát elvittem a pénzemet és a közeljövőben nem is szeretném magyar brókerhez hozni.
                              Aztán ilyet is hallottam, hogy az EQ-nál ha ki akarja valaki venni a pénzét akkor be kell fáradnia a pénztárba. Nem tudom, hogy most is így van e még, de ha igen az kemény, amikor már az őserdőben is internetbank van.

Ehhez képest például az Oanda lassan másfél évtizedes forex bróker, tehát valószínűleg nem fog elszaladni senkinek a pénzével sem, inkább valószínű, hogy az ügyfél elveszíti a tőkéjét. Elérhetők telefonon és e-mailben is, és minden intézhető náluk a neten, nem kell sehova sem szaladni. Sokezer számlát kezel. Pedig off-shore cég. Nekem mindig utaltak rendesen és az én utalásaim is megérkeztek. Vannak velük néha gondok, de semmi komoly.
                              Az Alpari amit most elsődlegesen a kereskedéseimhez használok nincs még egy évtizedes, de teljesen megbízható. Ott van a cég Angliában, az USA-ban Oroszországban valamint tudomásom szerint Kínában, Dubaiban, és tavalytól Indiában is. Tudomásom szerint 100-150000 számlát legalábbnyitottak már náluk. Telefon ok, netes ügyintézés ok, utalások oda-vissza ok. 2009-ben több címet is megnyertek tudtommal.
                              Vagy ott a már többször emlegetett Interactivebrokers. Az egyik legjobb amcsi netbróker, az amerikai tőzsdefelügyelet acélszabályozása alatt. Vagy 30 éves cég (emlékeim szerint 1977-ben hívták életre az Amexen), minden mehet a világ bármely pontjáról neten keresztül, több ezer instrumentummal. Sok ezer náluk nyitott számla, és ott vannak világ legnagyobb börzéin.

Magyar brókercég mi? Aha!

Hozzászólás

Ki milyen szempont alapján választ?

Sziasztok!

Mondtok cégeket, mondtok egy-egy paramétert, de alig láttam valahol érdemi indoklást! Kíváncsian várom ki miért választotta azt amelyiket!?

Hozzászólás

Working...
                                X