Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• cicamica
    válaszolt
    Vagy most megint rögtön az első felkínált platform, trading view vagy mi. (Nem vágom a határidős dolgokat.) Kitöltöm a boxot, kiírja, hogy negyed órán belül jönnek e-mailben az adatok.
    Ez az e-mail jött, van belőle már vagy 30:
    "Thank you for your interest in a free real-time futures data trial.
    Data trials are limited and you have exceeded your allowance. Please contact your broker if you have any questions.
    This is a system generated message, so any replies will not be received."
    És vége, semmi más nincs és nem is jön később se.

Szólj hozzá::

• cicamica
    válaszolt
    Kösz mindkettőtöknek, de többek közt ezekre is gondoltam.
    Ninja 7 esetén lejön egy exe, amire kattintva kiírja, hogy Failed to download Ninjatrader és vége. A 8-as felmegy, de abba csak napos gyertyákat tudtam varázsolni.
    Amp-nál pedig próbáltam már 5-6 platformot, de eggyel sem jutottam semmire, teljesség igénye nélkül: -előbb regisztráljak az oldalra, megtettem, azóta sem jön semmi. -kitöltögetem az adatboxaikat, de nem történik semmi. -feltelepítettem a fájljaikat, de el sem indulnak, -már a telepítés sem akar indulni, hibaüzenet hozzá semmi, stb, stb.
    Esetükben melyik kliens lenne a jó?

• marcelhossa
    válaszolt
    cicamica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Segítsetek légyszi!
    Határidős piacon próbálnék demózni valamit, de el se jutok a kliensek normális beüzemeléséig se. Sok helyen nem is látok demó lehetőséget, máshol megadok egy halom adatot, majd küldenek mailt ami sose érkezik meg, harmadik oldalon csak napos gyertyákat akarnak adni, negyediknél egyszerűen nem indul el a kliens, ötödik helyen nincs semmilyen adat, stbstbstb. Azt már meg se merem említeni, hogy alternatív chartokat (renko, tick, stb) szeretnék a kliensbe. És jelen fázisban nem kívánnék semmiért fizetni!
    Mondjatok már valami tutit! Ennyire nem lehetek bal****.
    Van esetleg a fórumon valami ilyen piac szekció?
    Köszi.
    Ninja 7 demó. Van real time adat es mindenfajta chart:
    http://ninjatrader.com/Futures#!Futures_Commissions

• Guest's Avatar
    Guest replied
    cicamica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.
    Segítsetek légyszi!
    Határidős piacon próbálnék demózni valamit, de el se jutok a kliensek normális beüzemeléséig se. Sok helyen nem is látok demó lehetőséget, máshol megadok egy halom adatot, majd küldenek mailt ami sose érkezik meg, harmadik oldalon csak napos gyertyákat akarnak adni, negyediknél egyszerűen nem indul el a kliens, ötödik helyen nincs semmilyen adat, stbstbstb. Azt már meg se merem említeni, hogy alternatív chartokat (renko, tick, stb) szeretnék a kliensbe. És jelen fázisban nem kívánnék semmiért fizetni!
    Köszi.
    Szia! Ezen az oldalon rengeteg platformot ki tudsz próbálni 14 napos CQG adattal. http://www.ampfutures.com/platforms/

• cicamica
    válaszolt
    Sziasztok.
    Segítsetek légyszi!
    Köszi.

• kockas
    válaszolt
    moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Még voltak olyan számláim, amit anno 150 usdhuf körül nyitottam. Ha nem csináltam volna semmit, így akkor is kb. dupláztam volna. Érdemesnek tűnt visszaváltani.
    De mi van fordított esetben? Ha valaki most nyit usd számlát, de esetleg erősödik a forint? Az veszteséget jelent.
    HUF-os számlánál talán ez kevésbé érezhető. És egyszerűbb bankon keresztül a pénzmozgás, nincs akkora átváltási veszteség, stb.
    A HUF-os számlával egyértelmű hogy csak B bookban lehetsz.
    Nem fogják váltogatni/kivinni a kötésed az tutti.
    Vagy hogy megy ez?? Beutalod a HUF-ot, elkülönítik és adnak cserébe dollárt a tréderszámlára...? (aztán meg villantanak mindig vmi hasonlót HUFosítva?)

Egy full B brokinál ez biztosan mindegy, de a hibrideknél ha nyerő vagy akkor szerintem ilyenkor tekernek mégegyet a szopatópotméteren.

• lotmoney
    válaszolt
    Még voltak olyan számláim, amit anno 150 usdhuf körül nyitottam. Ha nem csináltam volna semmit, így akkor is kb. dupláztam volna. Érdemesnek tűnt visszaváltani.
    De mi van fordított esetben? Ha valaki most nyit usd számlát, de esetleg erősödik a forint? Az veszteséget jelent.
    HUF-os számlánál talán ez kevésbé érezhető. És egyszerűbb bankon keresztül a pénzmozgás, nincs akkora átváltási veszteség, stb.

Most kereskedési számláról vagy banki devizaszámláról beszél? Én kereskedési számlára értetem az előző kommentem kérdését.

Én direkt GBPben gondoltam kerekedési számlát nyitni brókernél, annak erősödésére spekulálva a forinttal szemben. Lehet, hogy ez (most még) túl korai, túl bátor gondolat?

• moneymentor
    válaszolt
    lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van különösebb elönye a huf számlának (azon túl, ha mo-on tradingböl akar megélni az ember)?

• lotmoney
    válaszolt
    megjegyzem az AT elfogadja azb elektronikus (pdf) bankbizonylatot, ha azon minden személyes adat rajta van. összesen három dokumentumot várnak, de de ha az ID és bankbizonylat mellé nincs harmadik, akkor lehet kérni rendes postai, materializált verifikációs levelet

• kockas
    válaszolt
    ...........
    ......

Aztán újabb egyeztetés, elküldtem a legújabb számlát, amit elektronikusan pdf-ben kapok a szolgáltatómtól, de az meg azért nem volt jó, mert nem papíralapú és bescannelt. Újabb egyeztetés (mert abból ugyebár nincs papíralapú), de elutasították.

......

Az ilyeneket alapból azzal kezdem hogy kinyomtatom és
    "beszkennelem" ....Samsung S5 mezei foto.
    Ettől mindenki boldog.
    Illetve ha lusta & papirspórolós kedvemben vagyok,
    akkor csak simán átkergetem egy online pdf to jpg konverteren. Az megadja neki a feelinget.
    1% rotate még neki az infranview-el,
    lecroppolni a széléről a keletkezett digitblacket és mindenen átcsúszik a zsírospapír.

• C@maro
    válaszolt
    HUF számlás engem is érdekelne, de nem az agyonmarketingeltek közül fogok választani.

Az XTB szimpatikus volt (még Zalán egyik ródsóján ismertem meg anno, azóta figyelgetem). De már a regisztrációnál elakadtam, nem tudtam a dokumentumokat feltölteni. Aztán hívott egy tört magyarságú ügyintéző, hogy bizony a rendszer akadozik, küldjem el neki. Elküldtem, de a számlát (lakcímigazolásként) réginek találták. Aztán újabb egyeztetés, elküldtem a legújabb számlát, amit elektronikusan pdf-ben kapok a szolgáltatómtól, de az meg azért nem volt jó, mert nem papíralapú és bescannelt. Újabb egyeztetés (mert abból ugyebár nincs papíralapú), de elutasították.

Itt feladtam, mert tele lett a hócipőm. Mi van, ha a kifizetésnél is ilyen játék megy?

Szóval még engem is érdekelne egy jó HUF-os megoldás…
    Bementem a bankba és kértem hivatalos igazolást a számlámról az XTB részére. Az uj törvények értelmében még a szerződést is ''papiron'' rögzitettük, lakcim igazolását pedig a Községi hivatal állította ki. Itt nálunk elég komolyan veszi az XTB, mert felügyeli a NB, minden dokumentumot az ország nyelvén állitottak ki, amit gyorsfutárral ki is küldtek. Multkor valahova fel is raktam ezeket a fórumra, de elmontak itt érte minden hülyének a kedves kommentelők.

• lotmoney
    válaszolt
    Van különösebb elönye a huf számlának (azon túl, ha mo-on tradingböl akar megélni az ember)?

• Zalán
    válaszolt
    HUF számlás engem is érdekelne, de nem az agyonmarketingeltek közül fogok választani.

Az XTB szimpatikus volt (még Zalán egyik ródsóján ismertem meg anno, azóta figyelgetem). De már a regisztrációnál elakadtam, nem tudtam a dokumentumokat feltölteni. Aztán hívott egy tört magyarságú ügyintéző, hogy bizony a rendszer akadozik, küldjem el neki. Elküldtem, de a számlát (lakcímigazolásként) réginek találták. Aztán újabb egyeztetés, elküldtem a legújabb számlát, amit elektronikusan pdf-ben kapok a szolgáltatómtól, de az meg azért nem volt jó, mert nem papíralapú és bescannelt. Újabb egyeztetés (mert abból ugyebár nincs papíralapú), de elutasították.

Itt feladtam, mert tele lett a hócipőm. Mi van, ha a kifizetésnél is ilyen játék megy?

Mi lakcímkártyát elfogadunk az Admiralnál.

• moneymentor
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    XTB-nél mintha lett volna olyan számlatípus ami nem csúszik.
    Van HUF alapú is, de irtó furcsa hogy 5%-ot kérnek a bankkártyás feltöltésre!
    (rossz előjel ha régen nem így volt!!)

• Zalán
    válaszolt
    lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van HUF számlás, hazai képviselettel is rendelkező UK cég, aminek it a fórumon is van képviselője, de helyette nem akarok dolgozni.
    Igen, köszi

Akkor röviden újra az Admiral Markets:
    Hazai képviselet
    HUF számla és hazai bank kapcsolat
    Szük spreadek
    ECN számla 1000 eurtól
    Oktatások...sok sok videó lesz hamarosan és egy ebook kezdő forexeseknek
    Egyre több index elérhető. Dax spread 1 és nincs jutalék.
    15 éves cég, ithon 8 éve van jelen.

Working...
X