Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• MyBusiness
    válaszolt
    Nekem az Activetrades UK-nél van számlám, ők az FSCS/50e GBP fölötti 500k GBP erejéig biztosítják azt.
    A feltételeket leírják, magam nem tanulmányoztam. (Pl 1M dolláros bankszámlánál sem valószínű, hogy derivatív számlán 100k-t "pihentetnék". Valós vásárláshoz esetleg.)

Szólj hozzá::

• stingy
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    250k-ig van biztositva a szamlaja alapesetben az IB-nel is. Az amcsi beva ennyit biztosit. Persze lehet ra kulon meg kotni.
    majdnem
    500k$-ig van sipc biztosítás, amiből 250k a cash.Nyilván, ha több kp van a számlán ennél, akkor venni kell pl. SHY-t, amivel nem nagyon lehet bukni- legalábbis kevesebbet mint egy brókercsőddel, és máris biztosítva van 500k-ig a teljes tőke.(nézzétek el, ha tévedek, de- magamat is beleértve- ez nem túl sok ember problémája itt.)

ami viszont érdekesebb, hogy magánszemélyként eu-ban nem lehet az IB llc-nél szlát nyitni, csak IB UK-nél. ami viszont fca, és 50k font.
    viszont ha sipc biztosított terméket tartasz a a számlán, akkor elvileg sipc biztosít, még ha uk-nél van a szla, akkor is.
    pár hónapja chateltem emiatt velük, és ott azt mondta a "kedves" ügyintéző, hogy szerezzek ssn-t, és akkor lesz sipc biztosítás, de IB(UK)-nél nincs.

Nem húzom tovább, szvsz elég homályos nekem ez így. ha vkinek van pontos infója, megoszthatná.

• lotmoney
    válaszolt
    délután írtam egy UK cégnek, este meg egy AUS cégnek
    az AUS cégtől fél órán belül kaptam választ, az UK cégtől még mindig semmi

(persze, ki tudja, melyiknek hova van kihelyezve az ügyfélszolgálata)

• flyati
    válaszolt
    Semmi sem 100%
    https://en.wikipedia.org/wiki/MF_Global

• David Chateau
    válaszolt
    No, én végigolvastam Reménykedő összes (27) hozzászólását. Ahogy telik az idő, egyre durvábban fogalmaz. Valami lehet, nem úgy sül el, ahogy tervezte.

Na, de hogy ertelme is legyen a hozzaszolasomnak:

250k-ig van biztositva a szamlaja alapesetben az IB-nel is. Az amcsi beva ennyit biztosit. Persze lehet ra kulon meg kotni.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    egyenesben írok, nincs álnév, titkolózás
    Remenykedo akkor vezetek, vagy keresztnev?

• MyBusiness
    válaszolt
    Reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    aszem 560K$ volt a max, most kb. 100k$ van kinn. Itt általában majmok posztolnak, én sajna mindent 100%-ban, egyenesben írok, nincs álnév, titkolózás, ha gondolod, küldök számlakivonatot
    Sosem kértem még senkitől számlakivonatot.
    Nem mindenki majom aki nem 100e dollárokkal indítja a kereskedést.
    Sok vitám volt a fórumon de nem szoktam "lemajmozni" a szereplőket.

• Reménykedő
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    500k usd?
    aszem 560K$ volt a max, most kb. 100k$ van kinn. Itt általában majmok posztolnak, én sajna mindent 100%-ban, egyenesben írok, nincs álnév, titkolózás, ha gondolod, küldök számlakivonatot

• MyBusiness
    válaszolt
    reménykedő eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    marhaság. én 2009-ben azzal kezdtem, hogy 500k- kiutaltam az ib-nek. Nyertem, vesztettem, odautaltam, visszautaltam, semmi gond nincs ezzel. Rendes (mt4-et hírből sem ismerő) brókercéget köll választani. Vicces, a forexet, meg a köcsög mt4et csak 3 év múlva ismertem meg egyáltalán...a kezdők szerncséje
    500k usd?

• David Chateau
    válaszolt
    Miért marhaság?

Az IB az leginkább határidős cég. Azokat külön lapon is említettem.

Igaz, a forexes végrehajtásuk lehet CFD, de legalább le tudják fedezni a CME-n határidős devizakontraktusokkal. Mellesleg drágább, azt vegyük figyelembe.

Kérlek szépen, csak értelmes (azaz tárgyilagos) párbeszédet folytassunk, mert másokat látunk el infóval, köszönöm!

• Reménykedő
    válaszolt
    Hááát, nyilvánosan Dukascopy, LMAX, Oanda azok, amiket felvállalok

De mindegy is igazából, van még egy-két jónak tűnő cég, de akárhová is utalsz, pár ezer dolcsinál többet semmiképp.

Utald ki a kereskedni kívánt tőkéd max. 10%-át egyik céghez, aztán nyomj rajta 10%-os kockát első kötésre. A többi történelem.

Ide is mégegyszer: baromság. Figyelni, tájékozódni és dönteni kell.

• Reménykedő
    válaszolt

De mindegy is igazából, van még egy-két jónak tűnő cég, de akárhová is utalsz, pár ezer dolcsinál többet semmiképp.

Utald ki a kereskedni kívánt tőkéd max. 10%-át egyik céghez, aztán nyomj rajta 10%-os kockát első kötésre. A többi történelem.
    Marhaság. Én 2009-ben azzal kezdtem, hogy 500K- kiutaltam az IB-nek. Nyertem, vesztettem, odautaltam, visszautaltam, semmi gond nincs ezzel. Rendes (MT4-et hírből sem ismerő) brókercéget köll választani. Vicces, a forexet, meg a köcsög MT4et csak 3 év múlva ismertem meg egyáltalán...a kezdők szerncséje

• David Chateau
    válaszolt
    Többet nem is kell!

Forex nem a nagy pénzek hazája. Vagyis én nem mernék 10-15k-nál többet kinttartani BÁRMELYIK brókernél. Többire ott a határidős piac.

Amúgy ha mindegy, akkor akár FxPro is jó, tedd oda, csak utalgass haza folyamatosan.

• lotmoney
    válaszolt

Kösz a tippet, összesen egy ezresem van amit rászánok a bulira. Leginkább ennek viszonylatában keresem a legmegfelelőbb brókert.

• David Chateau
    válaszolt

Working...
X