Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• lotmoney
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Thinkforex ugyan az mint a think or swim?

Mert ha igen akkor Magyarok nem nyithatnak számlát náluk sajnos már.
    Nem, ez másik cég.

Szólj hozzá::

• A csodamacska
    válaszolt
    Meg kéne nézni hogy lehet e kisebb összeggel nyitni.

• lotmoney
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1000 kezdővel csak minilotmoney leszel
    lot mini lotra megy

• C@maro
    válaszolt
    lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi, magam is a gyengébb opciók közé sorolom a listámon.

Az ultrához 10ezer egység kell MT4es számlán, ha jól emlékszem, én max 1000ben gondolkodom elsőre.
    1000 kezdővel csak minilotmoney leszel

• Zalán
    válaszolt
    lotmoney eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv Mindenkinek!

Ez itt az első hsz-om. Két hónapja rágom a forex-témát, voltam pár szemináriumon is.
    A cégeket illetően annyit azért vágok, hogy a market makereket érdemes kerülni, és lehetőleg ne egy mauritiusi felügyeletnél regisztrált céget válasszak, hanem pl. FCA nyilvántartottat.
    Két hónap után arra jutottam, hogy inkább külföldi brókert választanék hazai helyett. Eezek között vacillálok:
    ActiveTrades
    AxiTrader
    AVA
    DirectFX
    EXT Capital
    Forex.com
    FXChoice
    FXOpen
    FXPro
    GlobalPrime.com.au
    ThinkForex

Valamiért szimpatikusak az ausztrál cégek, bár lehet ez butaság.

Ti melyiket/melyik kettőt javasolnátok a listámról? Köszönöm!
    Thinkforex ugyan az mint a think or swim?

Mert ha igen akkor Magyarok nem nyithatnak számlát náluk sajnos már.

• lotmoney
    válaszolt
    Köszi, magam is a gyengébb opciók közé sorolom a listámon.

Az ultrához 10ezer egység kell MT4es számlán, ha jól emlékszem, én max 1000ben gondolkodom elsőre.

• A csodamacska
    válaszolt
    Etx capitalt kihúznám, ultrafxet próbálnám ki először.

• lotmoney
    válaszolt
    Üdv Mindenkinek!

Ez itt az első hsz-om. Két hónapja rágom a forex-témát, voltam pár szemináriumon is.
    A cégeket illetően annyit azért vágok, hogy a market makereket érdemes kerülni, és lehetőleg ne egy mauritiusi felügyeletnél regisztrált céget válasszak, hanem pl. FCA nyilvántartottat.
    Két hónap után arra jutottam, hogy inkább külföldi brókert választanék hazai helyett. Eezek között vacillálok:
    ActiveTrades
    AxiTrader
    AVA
    DirectFX
    EXT Capital
    Forex.com
    FXChoice
    FXOpen
    FXPro
    GlobalPrime.com.au
    ThinkForex

Valamiért szimpatikusak az ausztrál cégek, bár lehet ez butaság.

Ti melyiket/melyik kettőt javasolnátok a listámról? Köszönöm!

• Gulya_
    válaszolt
    Hello,

Pròbàlok épp végre megbízhatò brokert találni, kérdésem hogy a Hantec Markets cégrõl ki mit tud mennyire megbízhatò?
    Válaszokat elöre is köszi

• MyBusiness
    válaszolt
    Forex Angel eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért mert szeretném a pénzemet fialtatni, ha közvetlenül nyitok számlát figyelnem kell rá és egy pár hónapos baba mellett nehezen megy tudod????
    Gondoltam körbe érdeklődöm ismeri-e őket valaki, mert egy ismerős ajánlotta.
    De látom nem vagytok túl segítőkészek. :-( Köszi
    OK.
    Ez esetben nem számlanyitásról van szó az IB-nél egy magyar cégen keresztül, mint írtad hanem portfóliókezelésről. Egy néhány éve alakult cég által.
    Ez két külön dolog.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről

• stingy
    válaszolt
    Nos, ha már belejöttem az írásba
    Egyik portfólió:
    „GEO ABSZOLÚT HOZAM(ETF)” MODELL PORTFÓLIÓ
    Ajánlott befektetési időtáv:min. 1 év
    Megcélzott hozam:IEF ETF–iShares 7-10 Year Treasury Bond. 7-10 év lejáratú amerikai állampapírokat tartalmazó ETF
    Költségek:
    Portfóliókezelési díj: éves bruttó 2,0%,
    Tranzakciós díj: a portfóliókezelési szerződés melléklete alapján.
    Sikerdíj mértéke, ütemezése:Bruttó 20%, mely negyedévente esedékes

Hááát B+(elnézést). Ha már nyitottam szlát az IB-nél, akkor veszek IEF-et, oszt ülök rajta ezzel biztosan elérem a benchmark hozamát, mindenféle különadó(portfoliokezelési díj, meg sikerdíj nélkül).

De ami még szép:
    Eszközösszetétel, súlyok (min-max.):
    0 -200 %Index és szektor ETF
    0 -40% Pontosan meghatározható kockázattal járó opciós stratégiák,
    0 -100 %deviza
    0 -40% index CFD

Ilyen eszközökbe fektetnek(magas kockázatú, volatilitású,ráadásul akár tőkeáttétellel is, és képesek benchmarknak egy midterm bond etf-et megadni. Bravó, nagyon bízhatnak a képességeikben.Akkor már miért nem SHY? abban akkora kockázat sincs, mint az IEF-ben
    Ha sp500-lenne a benchmark az se nagy merészség, de pl egy sp400 mid cap. korrektebb lenne hosszú távon.

Visszaolvasva kicsit elbizonytalanodtam: ha a sikerdíj csak a benchmark feletti eredményre vonatkozik, akkor (sem jó) de legalább nem annyira rossz a konstrukció.Mert akkor meg nyilván azért választanak kötvényalapot benchmarknak, hogy minél kevésbé kelljen megdolgozni a + hozamért...

• stingy
    válaszolt
    Azért mert szeretném a pénzemet fialtatni, ...
    Ne nyiss ilyen helyeken számlát.(mármint az IB-nél nyithatsz, csak ne vonj be külső portfóliókezelőt) Miért?
    Az első, talán legfajsúlyosabb érv, hogy az aktív portfóliókezelők 85%-a alulteljesíti a rá vonatkozó indexet.
    Második: ilyen költségstruktúrával esélytelen hosszú távon a piaci átlagot elérő hozamot összehozni.
    Miért: mert ha nyereséged van, annak 46%-át elveszik, akkor is, ha pl. el se éri a piac teljesítményét az alapjuk hozama, amire az 1.pont miatt statisztikailag elég nagy esélyük van.A 46% összetétele:20% sikerdíj, 16% szja (ha van usa-ból származó osztalék, akkor eho is befigyel) és a teljes tőkére vetített 2% éves díj, ami pl. 5MFt tőke esetén 100.000ft.Ezt nyilván akkor is fizeted, ha a hozam negatív, és pl egy 20% éves nyereség(1MFt) 10%-át jelenti.

Miért is kellene folyton figyelni a számlát? Ha nincs időd, összeraksz egy 60/40 portfóliót spy/tlt ből, oszt csá...évente rebalanszírozod, ami kemény 1 óra meló is lehet, a másik 1 óra, amikor beírod az adóbevallásba. ha ennyi nincs baba mellett, akkor menj el vmi time management oktatásra.
    Hosszú távon vidáman verni fogod -85% eséllyel - a portfólióikat.
    Ha ezt itthon teszed TBSZ-en akkor adó sincs, nemhogy sikerdíj, és még a legelvetemültebb broki se kér 2% éves díjat szlavezetésre.(Equitas pl. 0,01%, ami 5MFt-nél 6000Ft/év és nem százezer...)
    Ha már megvan az IB számla, akkor azon is olcsóbban kijössz, ha kihagyod az alapkezelőt a horror díjaival együtt, de ott lesz 16% szja, amit kompenzál az olcsóbb tranzakciós díj.
    Elég segítőkész voltam?

Ennél vannak kicsit szofisztikáltabb portfóliók és átsúlyozások, amik akár HAVI 2 óra melót is igényelhetnek, ezzel nem terhelnélek le, mert mint írod nincs időd.

Ja, és mivel engem is érint, érdeklődtem az IB-nél a SIPC biztosításról IBUK esetén. Hát nem biztos, hogy úgy van, ahogy leírják, pedig én is úgy tudtam.
    A supporton azt mondták, hogy IBUK UK szabályozás, ha IBLLC-nél akarok Sipc protectiont, akkor prezentáljak SSN-t. Hopppp

• A csodamacska
    válaszolt
    Lennének segítőkészek, de talán kevésbé ismerik a céget. Én se.

• Forex Angel
    válaszolt
    MyBusiness eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Miért nyitsz számlát ha nincs időd kereskedni??
    Miért nem közvetlenül nyitsz számlát?
    Most bedobtál ide vmi cégnevet és ezért regisztráltál? Néhány éve kezdett működni a cég. Marketingezz egyenesen.
    Azért mert szeretném a pénzemet fialtatni, ha közvetlenül nyitok számlát figyelnem kell rá és egy pár hónapos baba mellett nehezen megy tudod????
    Gondoltam körbe érdeklődöm ismeri-e őket valaki, mert egy ismerős ajánlotta.
    De látom nem vagytok túl segítőkészek. :-( Köszi

• MyBusiness
    válaszolt
    Én kb. két hónapja nyitottam az IB-nél számlát, de egy magyar cégen keresztül Geo Professional Portfolio Zrt. Ismeri valaki a céget? Vélemények esetleg? Eddig jók a tapasztalataim, de kicsit tartok is tőle, hogy mi lesz a vége. Korábban én is kereskedtem, de mostanában nincsen időm rá, és egy ismerősöm ajánlotta őket.
    Köszi előre is
    Miért nyitsz számlát ha nincs időd kereskedni??
    Miért nem közvetlenül nyitsz számlát?
    Most bedobtál ide vmi cégnevet és ezért regisztráltál? Néhány éve kezdett működni a cég. Marketingezz egyenesen.

Working...
X