Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Forex Angel
    válaszolt
    Én kb. két hónapja nyitottam az IB-nél számlát, de egy magyar cégen keresztül Geo Professional Portfolio Zrt. Ismeri valaki a céget? Vélemények esetleg? Eddig jók a tapasztalataim, de kicsit tartok is tőle, hogy mi lesz a vége. Korábban én is kereskedtem, de mostanában nincsen időm rá, és egy ismerősöm ajánlotta őket.
    Köszi előre is

Szólj hozzá::

• Lizardman
    válaszolt
    leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    IB-nél csináltam egy Paper Trading számlát, annak van valami határideje, hogy meddig használhatom(kb két hete használom)? Vagy tudtok esetleg olyat, ahol normálisan lehet kereskedni demo számlával (tehát nem jár le, esetleg meg tudod adni a kezdő tőkéd, stb).

Korábban az erste tradert próbáltam, de az sajnos csak 1 hónapig elérhető.
    Thinkorswim, de azon belül is KANADAI Paper számlát nyiss, az korlátlan ideig használható.

• leon88
    válaszolt
    Most sem enged be az IB, pedig tegnap sikerült belépni, nem értem.. AUTH_TIMEOUT

• leon88
    válaszolt
    Amerikai, európai (és esetleg magyar) részvények.

• DMarci
    válaszolt
    IB-nél csináltam egy Paper Trading számlát, annak van valami határideje, hogy meddig használhatom(kb két hete használom)? Vagy tudtok esetleg olyat, ahol normálisan lehet kereskedni demo számlával (tehát nem jár le, esetleg meg tudod adni a kezdő tőkéd, stb).

Mivel szeretnél kereskedni?

• leon88
    válaszolt

• MyBusiness
    válaszolt
    Értem, kösz a válaszokat.

Egyébként, nekik miért nem mindegy ki mennyit fizet be? Mármint, mi nekik abban az üzlet, ha bizonyos alsó határt megszabnak ebben?
    Mint ahogy nem leszel private banking ügyfél húsz dollárral.

• leon88
    válaszolt
    Értem, kösz a válaszokat.

Egyébként, nekik miért nem mindegy ki mennyit fizet be? Mármint, mi nekik abban az üzlet, ha bizonyos alsó határt megszabnak ebben?

• Lizardman
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Te is kaptál mostanában tőlük üzenetet, hogy frissítsd a professional/non-professional státuszodat?
    csak azért kérdezem, mert én kaptam, és máj.31-ig meg kell erősítenem, hogy non prof.vagyok.
    azért jutott eszembe, mert most nem elég nekik az "at home trader" hanem még 3 sor foglalkozásra vonatkozó adatot ki kell tölteni, amíg nem töltöttem ki, nem engedett aláírni.
    Igen, nekem is volt státusz frissítés, és ezek a kérdések is, de nem muszáj mindegyikre full igazat mondani, ha nem akarsz.
    Úgy is el fogják fogadni, ha nem akkora baromságot ír az ember.

• stingy
    válaszolt
    Lizardman eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    persze mi magyarok vagyunk, nálunk mindenki időmilliomos retail trader-ként regisztrál oda ).
    Te is kaptál mostanában tőlük üzenetet, hogy frissítsd a professional/non-professional státuszodat?
    csak azért kérdezem, mert én kaptam, és máj.31-ig meg kell erősítenem, hogy non prof.vagyok.
    azért jutott eszembe, mert most nem elég nekik az "at home trader" hanem még 3 sor foglalkozásra vonatkozó adatot ki kell tölteni, amíg nem töltöttem ki, nem engedett aláírni.

• Lizardman
    válaszolt
    Még ha nagyon muszáj, 5000$-t össze tudok rakni, de nem értem... nyitok náluk számlát és először oda kell raknom nekik az 5000 dollárt? vagy honnan döntik el, hogy van-e ennyi lóvém vagy sem... ?
    Kezdjük az elején. Amikor számlát nyitsz, ők alapból úgy kezelnek téged, hogy te 100.000$-t utalsz be (náluk ez a 'minimum'). Majd, ha regisztrálsz oda, meg tudod mennyi minden kérdeznek tőled, a pénzeddel kapcsolatban is (persze mi magyarok vagyunk, nálunk mindenki időmilliomos retail trader-ként regisztrál oda ). Ők azt várják, hogy te azt a bizonyos 100.000$-t utald ki, nekik ez az induló tőke. DE! Mivel azért ők is tisztában vannak vele, hogy ez még az USA-ban sem megy 'mindenkinek', ezért a hivatalos összes, amelyet be kell utalnod hozzájuk, hogy kereskedhess, az a 10.000$. De, a gyakorlat azt mutatja, hogy 5.000$-nál is már hagynak téged kereskedni.

Nyitsz egy számlát, ha mindent elfogadtak, kapni fogsz egy IBAN számlaszámot, és oda elutalod a kívánt összeget. Ennyi. Nem egy rakéta tudomány.

• stingy
    válaszolt
    de nem értem... nyitok náluk számlát és először oda kell raknom nekik az 5000 dollárt? vagy honnan döntik el, hogy van-e ennyi lóvém vagy sem... ?
    nyilván abból döntik el, hogy ráutalod a számlára. Kitöltöd a papírokat, és ha elfogadják, x napod lesz utalni.(de ha nem pontosan így van, majd kijavítanak, mert már 6 éve nyitottam szlát náluk, fakulnak az emlékek )Ne félj, ez nem ciprusi sufni-fogadóiroda.
    Emlékszem, mikor chf balhé idején minden brókernek nevezett csoda állt, én simán kötöttem náluk usd/chf-et, és az esemény másnapján már normális spread volt.
    Akkor mikor NémethZ győzködte a népet, hogy az Iron mekkorát nyert ezen, az IB elismerte, hogy 100 milliós mínusza van. Most az Iron kuka, IB meg még mindig itt van.

• leon88
    válaszolt
    Szóval 3-4.000$-ra, ha nem vagy aktív trader, jön úgy havi 10-20$ körüli díj.
    Ezt azért nem érzem gáznak, mert ha nem itt nyitok, hanem valami magyar brókernél, ott egy-egy jutalék kerül csak 10-15 dollárba, szóval ez beleférne.

Még ha nagyon muszáj, 5000$-t össze tudok rakni, de nem értem... nyitok náluk számlát és először oda kell raknom nekik az 5000 dollárt? vagy honnan döntik el, hogy van-e ennyi lóvém vagy sem... ?

• Lizardman
    válaszolt
    A minimum szlanyitási díj 10.000$, bár azt mondják, 5.000 körüli deposittal már megnyitják, de ezt nem tudom, majd vki elmondja, aki így nyitott.
    'Hivatalosan' 10.000$ a minimum deposit, de 5.000$ az a legkisebb összeg, amivel már hagynak elkezdeni tradelni.

• stingy
    válaszolt
    Sziasztok,

Van valami minimum összeg amit az IB-re kell utalni? Én 1millió HUF-nak megfelelő összegre gondoltam, de a múltkor mintha azt mondtátok volna, hogy úgy nem éri meg... de közben néztem a díjakat, és igazából nem látom / nem vettem észre, hogy lenne valami hátránya...Szóval ha 3-4000 dollár tőkém van csak, milyen hátránya lenne?
    25.000$ alatt nincs rv. daytrade, ha a havi comission nem éri el a 30$-t, akkor 10$ adatszolgáltatási díj van, vagy össze lehet egyenként vadászni a tőzsdéket, pl: Nasdaq 1,5$/hó, Amex 1,5$/hó, NYSE 1,5$/hó stb, de ez meg fix, ha kereskedsz, ha nem , akkor is annyi. Ezen felül 10$ szlavezetési(inactivity fee) díj van, ha nincs meg a havi 30$ comission, vagy 100.000$ net asset value.
    A minimum szlanyitási díj 10.000$, bár azt mondják, 5.000 körüli deposittal már megnyitják, de ezt nem tudom, majd vki elmondja, aki így nyitott.
    Szóval 3-4.000$-ra, ha nem vagy aktív trader, jön úgy havi 10-20$ körüli díj.

Working...
X