Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• leon88
    válaszolt
    Sziasztok,

Van valami minimum összeg amit az IB-re kell utalni? Én 1millió HUF-nak megfelelő összegre gondoltam, de a múltkor mintha azt mondtátok volna, hogy úgy nem éri meg... de közben néztem a díjakat, és igazából nem látom / nem vettem észre, hogy lenne valami hátránya...Szóval ha 3-4000 dollár tőkém van csak, milyen hátránya lenne?

Szólj hozzá::

• AngyalBandi
    válaszolt
    A csodamacska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Dax nem tom mióta van dukasnál és igazi határidős e.
    Nem határidős, cfd.

• A csodamacska
    válaszolt
    Dax nem tom mióta van dukasnál és igazi határidős e.

• AngyalBandi
    válaszolt
    Ha lesz dukas svájci (mert van eu is) számlád elmondhatnád slippage mennyire van, mert rosszat olvastam róla. Talán mostanra változott. Aki szidta eu-s számlája volt.
    Igaz nem nekem szólt a kérdés...
    Általában csúszik, főleg ha nagyobb a mozgás (pl szinteknél).
    Mivel én is ilyen helyeken lépek be v ki - jó esetben :-) ezért nálam is gyakran csúszik.
    A TP jó irányba, a belépők (sell-buy limit) szintén pluszba, az SL minuszba.
    Ezért nem is igen zavar, mert így kiegyenlítődnek, ha meg több a TP, akkor még jobban is jársz.
    Nem számoltam össze, de szerintem inkább jobban jártam eddig a csúszásokkal.
    Kb a 2-3. tickre teljesül (ha csúszik), ezért van az, hogy a mozgás irányába csúszik. Ez a tapasztalatom.
    Ma pl daxot 2 pippel jobb áron kaptam meg, buy limittel, egy másik célár, szintén daxon, pedig kb 2 pippel jobb áron zárt.
    Ez Dukascopy Svájc.

• A csodamacska
    válaszolt
    Ha lesz dukas svájci (mert van eu is) számlád elmondhatnád slippage mennyire van, mert rosszat olvastam róla. Talán mostanra változott. Aki szidta eu-s számlája volt.

• DMarci
    válaszolt
    sxxorp eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a válaszokat, bár még relatíve keveset tudtam meg.
    A metatrader manipulálási lehetőségeiről olvastam, annyi módon lehet lehúzni, ez legalább ne legyen köztük.
    Zalán: értem mire gondolsz, szerintem az LMAX, Dukascopy és FXCM (Alfatr), is valszeg jól áll likviditásszolgáltatók terén, nem ez lesz a döntő faktor.
    csodamacsak: sztem az Fxpro nem meggyőző, akkor inkább marad az eredeti trió, de ezekről aktuális info nem érkezett...

Kétlem hogy kevésbé manipulálnák az mt4-et mint egy saját fejlesztésű platformot. Az mt4 egy külön cég. Ha egy bróker a neki jelzett mt4-be olyan kódot küldene a fejlesztőknek ami nem szabályos akkor azt az mt4 szabályai szerint vissza utasítják. Az ár képzése más tészta. Ezzel szemben a saját platformjukon azt csinálnak amit akarnak. Fejlesztői szemmel az mt4 optimálisabb (szerintem). Arról nem is beszélve hogy szinte az egyetlen amire személyre szabott indikátorokat vagy experteket lehet fejleszteni.

• sxxorp
    válaszolt
    Köszönöm a válaszokat, bár még relatíve keveset tudtam meg.
    A metatrader manipulálási lehetőségeiről olvastam, annyi módon lehet lehúzni, ez legalább ne legyen köztük.
    Zalán: értem mire gondolsz, szerintem az LMAX, Dukascopy és FXCM (Alfatr), is valszeg jól áll likviditásszolgáltatók terén, nem ez lesz a döntő faktor.
    csodamacsak: sztem az Fxpro nem meggyőző, akkor inkább marad az eredeti trió, de ezekről aktuális info nem érkezett...

• Zalán
    válaszolt
    Zalán, mikor mondod hogy "nálunk" ahelyett írhatnád hogy az admiralnál, mert ha vissza olvasok pár hónapot vagy évet akkor nem tudom a nálunk mit jelent, akkor épp melyik cégnél voltál pl sensus..
    Jogos.
    Admiralnál.
    Mondjuk ez csak azokat érinti aki ecn számlát nyit.

• A csodamacska
    válaszolt
    Zalán, mikor mondod hogy "nálunk" ahelyett írhatnád hogy az admiralnál, mert ha vissza olvasok pár hónapot vagy évet akkor nem tudom a nálunk mit jelent, akkor épp melyik cégnél voltál pl sensus..

• A csodamacska
    válaszolt
    ctrader? ez nem tudom mit jelent. Akkor inkább mégse Fxpro, nem?
    Ctrader egy platform, pár cégnél az van mt4 helyett.
    Fxpronál nincs negatív egyenleg ígérik, de nincs fix szerződés róla tudtommal, az mm számla mt4 es, az ecn pedig ctraderes.

• x5z4
    válaszolt
    Az tökmind1 áll-e mögötte bank, hiszen tegyük fel attól h csődbe megy a Saxo Bank, és vannak betétesei, attól még nem fogják más tőke/mérlegelemekből kifizetni a károsultakat. A Random egyébként a tőzsdére készül tehát IPO lesz, a tulajdonosai abszolút nyílt lapokkal játszanak, ez minden rendezvényen látszódik, érdemes az összes hazai ügyletet ezen a brókercégen keresztül bonyolítani.

• befektetoklub
    válaszolt
    Forex4you? Valakinek tapasztalat?

• Zalán
    válaszolt

Dmarci, igen, remélem nem minden tag közös privátban válaszolok.

Zalán: az előny/hátrány, hogy hozzátok is be vannak kötve? Nem favorizálom a LMAX-ot csak valamennyire mértékadó fórumozók részéről nem olvastam negatívat, inkább pozitívat.
    Továbbra is várok bármilyen friss infot.
    Szerintem a több likv szolgáltató előny. De ez bizonyos szám után szerintem mindegy hogy 22 vagy 47db...

• ///
    válaszolt
    DMarci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    És szerintem valamire való brókernél alap, hogy legyen meta.
    valamire való brókercég egyáltalán nem kínál likviditást metán (maximum 3rd party-n keresztül)

• sxxorp
    válaszolt
    Ecn-en csak fx volt valaha, de már ha pl ctrader számlád van mt4 helyett, ott bármi cfd vel lehet kereskedni amit a bróker ad, nemesfém, dax.., demót kell nézni.
    Fxpro uk ágán nyithatsz ecn vagy mm számlát. Az nem tetszik őbenne hogy a piaci szpred pl eurusd-re dupla akkora mint más brókernél ahol ~0,4 átlag. Nem értem mi baj lehet a likviditás szolgáltató(já/i)val, talán gyenge a likviditás ezért ilyen tágult a szpred, esetleg ő vagy a likvid.szolgáltatója tágítja direkt ekkorára.

Dmarci, igen, remélem nem minden tag közös privátban válaszolok.

Zalán: az előny/hátrány, hogy hozzátok is be vannak kötve? Nem favorizálom a LMAX-ot csak valamennyire mértékadó fórumozók részéről nem olvastam negatívat, inkább pozitívat.
    Továbbra is várok bármilyen friss infot.

Working...
X