Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Mighti,
    értem mire gondolsz, valóban sokszor előfordulnak célzási problémák, ebben igazad van.
    Vannak bizony még apró gyermekbetegségei is ezen kivül, de ez kábé olyan,mintha átülnél egy fapados Golfból egy full extrás Mercedesbe és szóvá tennéd a dealernek, hogy az ülés fűtésgombja neked jobb kézre esik, mikor te balkezes vagy:-)

Hozzászólás

StLui
      A trendvonal majd más időtávon elmozdulást jól látod. De kb. 1 évvel ez elöltig az F5-öt is sokat kellett nyomkodni, mert képes volt a gyertyákat is furcsán megjeleníteni. 1-1 időtáv váltás után.
      Kár ezen vitatkozni. Pozíciót kezelni a legjobb. Elemezni viszont máshol kell. (Bár ezt a BPForexnél is elmondták nekem anno)

Hozzászólás

Jegenye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        StLui,
        Próbáltam trendvonalat húzni, nekem sikerült. Ha 30 perces charton nézel trendvonalat, az értelemszerűen máshova esik, mintha naposra tennéd. A kettős csatornavonal alkalmazásával viszont van gond, de ezt már megreklamáltam:-)
        A proTrader platform eredetije a Dealbook 360, orosz programozók fejlesztették, a szoftver eredeti tulajdonosa amerikai és a GFT.UK forgalmazza.:-) Európában. Ugyanis CFD-kel nem lehet kereskedni Amerikában.
        A WHS selfinvest a licenszjogot megszerezte,annak a magyar függő ügynöke pedig a BpForex. Hogy tiszta legyen a kép.
        Értem, köszönöm!
        Viszont nálam a trendvonalat ha behúzom naposon, majd elváltok pl H1-re(már itt is teljesen rossz helyen van sokszor), majd újra vissza naposra, akkor teljesen máshova kerül a trendvonalam. Sokszor jó ha a vége belóg a képernyőre és egyáltalán nincs a gyertyák közelében sem

Hozzászólás

A részletektől eltekintve tényleg a legjobb.
          Voltam egyszer egy bemutatón. Az előadó mutogatta a pozícióépítést, majd irkálta át a stopokat egyenként az mt4-ben. És számolta az átlagárat zsebszámoló géppel. (a díjnyertes Saxo Trader sem jobb.)
          Én meg csak örültem magamban. Itt 2 lépés odarakom, majd átírom a mennyiséget. + az átlagár is látszik.
          És nem nyitogatják nagyon a spreadet. Szemben sok más céggel.

Hozzászólás

StLui,
            erre van egy nagyon hasznos alkalmazási módszer. Ami amúgy is ajánlatos trendek elemzésekor. Hozzáadsz egy új munkafelületet és ott tetszőleges számban nyithatsz időintervallumokat, majd azon jelölsz be mindent, amit csak akarsz. Ha trend trader vagy, akkor pl. próbáld ki a Heikin Ashit. Nézd meg pl. az órást és a napost is egy oldalon. Garantáltan zavarba fogsz esni:-)

Hozzászólás

Mighti,
              A Saxonál fel kellett hívnom Dániát, hogy el tudjak igazodni, miképp tudok egyszerre több chartot megnyitni. Nagyon szívélyesen válaszolgattak, sőt bátorítottak, hogy tegyem meg az észrevételeimet nyugodtan, továbbítani fogják az informatikusok felé.
              Megtettem, aztán jól ott is hagytam őket, mert bár jó a cucc és hihetetlen nagy a választék, de a komfortos fűtött lakásból nem megyek ki a sátorba.

Hozzászólás

Jegenye eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                StLui,
                próbáld ki a Heikin Ashit. Nézd meg pl. az órást és a napost is egy oldalon. Garantáltan zavarba fogsz esni:-)
                valóban, mindkettő más árat is mutat gondolom gyertya zárásakor vált csak értéket

Hozzászólás

sziasztok!

admiralmarkets-ről szeretném a véleményeteket kikérni
                  http://www.admiralmarkets.hu/

itt olvastam róluk:
                  http://www.tozsdeforum.hu/i/c-egyre_...1-red-top.html

Hozzászólás

belacs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    sziasztok!

admiralmarkets-ről szeretném a véleményeteket kikérni
                    http://www.admiralmarkets.hu/

itt olvastam róluk:
                    http://www.tozsdeforum.hu/i/c-egyre_...1-red-top.html
                    Bár a céget személyesen nem ismerem, de a magyar nyelvű oldaluk összehasonlíthatatlanul kidolgozottabb mint a Plus500. Látszik, hogy igyekeznek információt nyújtani, odafigyelni arra, hogy az elsődlegesen figyelmet érdemlő dolgokat előtérbe helyezzék. Van magyar kapcsolattartó ez jó, mint ahogyan nem rossz az OTP számla sem. Szerintem érzik, hogy kevés még azon szolgáltatók jelenléte akik Közép és Kelet Európában saját nyelven nyújtanak szolgáltatást, tehát ez a piac még nincs telítve, tehát koncentrálni kezdtek erre a területre. A platform mivel Metatrader, olyan rossz nem lehet, sőt ahogy nézem bevállalták a béta MT5-öt is(ezt lehet, hogy ki is próbálom).
                    A speadek nem rosszak, olyan átlagosak. A felügyelet igazából nem több, és nem kevesebb mint egy általános retail brókeré. Az nem rossz, hogy a számlanyitásnál (bár még nincsenek készen teljesen) igyekeznek minden réteget kiszolgálni, bár ez sem újdonság.
                    Egyszóval, úgy általában szolgáltatásban, külcsínben megfelelőnek tűnik a cég, szépek a szavak (ezek alapján inkább ők mint mint a Plus500), de én azt mondom, hogy enni kell a pudingból egy kicsit mielőtt rendelünk egy nagy adagot.
                    Szóval letölteni a demot, megkínozni őket egy kicsit (piszkálni az ügyfélszolgálatot) értelmes és butának tűnő kérdésekkel őket telefonon, emailban...stb, és megfigyelni milyen gyorsak, milyen pontosak, mennyire szakszerűek, türelmesek vagy sem, szóval nyaggatni az egész rendszert. Ha jó, és elhatározta magát az ember, akkor nyitni náluk egy minimális számlát és úgy is kipróbálni.
                    Mindenesetre nem rossz, nem rossz így látszólag........
                    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Szia Sidius!

Tényleg ennyire megbízhatatlan a plus500? Én most azzal kereskedek és könnyen átlátható egyszerűen használható a rendszer. Egyedül az zavar, hogy Belizben van bejegyezve.

Hozzászólás

Jóreménység eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Szia Sidius!

Tényleg ennyire megbízhatatlan a plus500?
                        Hmmm.... Én tényleg ezt írtam volna?

Mindenesetre ha ezt elolvasod

http://www.plus500.com/hu/Help/AboutUs.aspx

akkor mit tudtál meg a cégről?

Te most azzal kereskedsz? Nem a kereskedési rendszer itt a lényeg! Bármelyik másik is átlátható, könnyedén! Hozzávetőlegesen mekkora tőkével? Nem az összegre vagyok kíváncsi, csak olyasmire pár száz valami vagy pár ezer valami vagy pár tízezer valami. Ha leírod én is írok valamit!

Hozzászólás

Csak pár tízezer vmivel, mivel még kezdő vagyok. Egyébként tényleg nem sokat tudtam meg a cégről, viszont egy másik fórumon azt olvsatam, hogy nemsokára lesz itthon is kirendeltsége.

Hozzászólás

Csak pár tízezer vmivel, mivel még kezdő vagyok. Egyébként tényleg nem sokat tudtam meg a cégről, viszont egy másik fórumon azt olvsatam, hogy nemsokára lesz itthon is kirendeltsége.
                            Élesben pár tízezer valamivel kezdőként? Habár ha az a pár tízezer forint az más....
                            Na szóval a lényeg, hogy ha a pár tízezer dollár vagy euró szóval "izmosabb" pénznem akkor nagy dőreség egy olyan cégnek átutalni, amiről ennyi információ van az oldalukon, azaz nagyjából semmi. A cég új és semmit nem lehet tudni igazából róla.
                            Ha viszont nem az említett "izmosabb" pénznemekben van nyitva a számlád, akkor fel kell tennem a kérdést, hogy vajon nyitnál egy olyan cégnél számlát mondjuk 5-10000 dollárral, amelyik a weboldalán ennyi információt nyújt (vagy mer nyújtani??) saját magáról? Ha nekem van egy cégem, és szeretném, hogy ügyfelek ezrei, tízezrei nyissanak nálam számlát akár sok ezer dollárral, fonttal, euróval, nem az lenne a cél, hogy minél több információt osszak meg a leendő ügyfelekkel, és bizonyítsam számukra a megbízhatóságot, a hátteret, a felügyeleti szerveket? Ehhez vajon elegendő, hogy nyújtsak egy semmit mondó információt a "rólunk" rovatban és a kapcsolatnál meg egy fax számot és egy e-mail címet? Erre nem kell több mint egy szoba a lakásban, sőt tulajdonképpen elég egy notebook, is a parki padon ülve! Persze lehet, hogy ha kéri az ember elküldik az információkat, de akkor meg az a kérdés miért csak akkor, miért nem nyíltan?

Tehát én nem állítom, hogy megbízható, vagy sem. Én azt állítom, hogy ahhoz, hogy én súlyos ezreket utaljak mondjuk dollárban egy céghez, nagyon karcsú, hogy szép és jó a platform, van egy magyar nyelvű weboldal és más semmi. Ennél sokkal több kell nekem! Ha valamibe pénzt teszek akkor azt körüljárom, de szeretem ha az infót önként adják, és nem kell érte könyörögni. Elvégre is ők akarnak tőlem valamit és nem én tőlük. Én vagyok a vevő, ők meg eladnak egy piacon ahol verseny van. Dolgozzanak meg egy kicsit a pénzért!
                            Majd ha több tapasztalatod lesz, te is így fogod látni, majd meglátod! Sokan ácsingóznak az ember pénzére, persze nem csak a devizapiacon!

Hozzászólás

Nos igen van abban igazság, amit mondasz. Ha van esetleg olyan cég, amley akár 20.000 forint kezdő tőkével és hasonlóan alacsony árakkal dolgozik, akkor lehet, hogy váltanék. De több helyen is olyan kikötések voltak, hogy csak euro vagy usd lehet a letét illetve a számlanyitás is többlépcsős (fiókba bemenni, személyes iratok fénymásolása stb). Itt forintban is utalhatok, a regisztráció is csak pár perc.

Az mondjuk tény, hogy nagyobb összeget egyenlőre tényleg nem mernék rájuk bízni.

Hozzászólás

Nos igen van abban igazság, amit mondasz. Ha van esetleg olyan cég, amley akár 20.000 forint kezdő tőkével és hasonlóan alacsony árakkal dolgozik, akkor lehet, hogy váltanék. De több helyen is olyan kikötések voltak, hogy csak euro vagy usd lehet a letét illetve a számlanyitás is többlépcsős (fiókba bemenni, személyes iratok fénymásolása stb). Itt forintban is utalhatok, a regisztráció is csak pár perc.

Az mondjuk tény, hogy nagyobb összeget egyenlőre tényleg nem mernék rájuk bízni.
                                Van jó pár olyan cég, ahol lehet számlát nyitni nevetséges tételtől (bár értelme aztán nem sok van, de ez csak az én véleményem). Nem értem mi a gondod az euro vagy usd letéttel! Nem tökmindegy? Mivel jobb a forint? Milyen fiókba kell bemenni? A legtöbb cégnél online és átutalással intézhető minden (én például tavaly előfordultam a brit szigeteken "néhányszor", de soha nem jutott eszembe, hogy be kellene mennem az Alpari londoni irodájába), a személyes adatok pedig természetes, hogy kellenek, a legtöbb ország azért komoly törvényeket hozott a pénzmosás ellen. Ezek neked is az érdekedet szolgálják, nem a brókerek fixa ideái! Egyszóval ezek nem olyan komoly indokok, amiknek csak a plus500 felel meg.
                                Gondolj bele, hogy ha nem mernél komoly összegeket rájuk bízni, akkor talán nem bízol bennük?

Hozzászólás

Working...
                                X