Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De ehhez neked is komolyan kell gondolnod a kereskedést az IronFX-el.
    Azért egy előszerződés egy egzakt spreadinfóhoz picit túlzásnak tűnik nekem...

Hozzászólás

• Shortosgyula eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gondoltam felteszed a saját ironfx ecn - számládra hiszen nyilván Te magad is ezen kereskedsz, mivel annyira jó.
      Azért reklámozod nekünk mert maximálisan meg vagy elégedve vele.
      Megbocsáss de ez most már nekem is kezd kínossá válni
      Sajnos akármennyire szereném nem vezethetek az IronFX-nél számlát érdek ellentét miatt! Egyik dolgozó sem teheti!
      http://www.ironfx.com/content/1/6/6/...est_Policy.pdf
      Nekem egyáltalán nem kínos a dolog!

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Azért egy előszerződés egy egzakt spreadinfóhoz picit túlzásnak tűnik nekem...

A spreadet megnézheted a weboldalunkon!
        http://www.ironfx.com/hu/trading-acc...ads-comparison

Ha élo spread érdekli akkor amint írtam ossze tudom hozni egy ugyféllel!
        De nem akarom hogy a drága idejét vesztegesse valakinek!

Ha nem akar éles számlát nyitni nálunk, vagy nincs meg a számlanyitáshoz a 10.000 USD-je akkor miért foglalkozik vele egyáltalán!?!

Hozzászólás

Sajnos akármennyire szereném nem vezethetek az IronFX-nél számlát érdek ellentét miatt! Egyik dolgozó sem teheti!
          http://www.ironfx.com/content/1/6/6/...est_Policy.pdf
          Nekem egyáltalán nem kínos a dolog!
          Érdekellentét, azaz Te is keresni akarsz meg a broker is? A kettő üti egymást

Hozzászólás

Érdekellentét, azaz Te is keresni akarsz meg a broker is? A kettő üti egymást
            Nem tudom mit nem értesz ezen!?!
            Pl: én belso információk birtokában tudnék olyan uzleteket kotni amivel szinte mindig csak profitos zárásaim lennének!
            Nem csak a cég szabályzatának mond ez ellent hanem a szabályozó szervek eloírásainak is! Ez minden brókernél így van! Kérdezz utána!

Hozzászólás

Nem tudom mit nem értesz ezen!?!
              Pl: én belso információk birtokában tudnék olyan uzleteket kotni amivel szinte mindig csak profitos zárásaim lennének!
              Nem csak a cég szabályzatának mond ez ellent hanem a szabályozó szervek eloírásainak is! Ez minden brókernél így van! Kérdezz utána!
              Hozzászólásaid alapján nem hinném hogy azon a szinten vagy a brokercégnél ahol láthatod a komplett rendszert.
              A főnökeid, nyilván belelátnak és látják azt a pár trédert akit érdemes meglovagolni, gondolom meg is teszik.

Hozzászólás

Hozzászólásaid alapján nem hinném hogy azon a szinten vagy a brokercégnél ahol láthatod a komplett rendszert.
                A főnökeid, nyilván belelátnak és látják azt a pár trédert akit érdemes meglovagolni, gondolom meg is teszik.
                Milyen jó hogy te tisztában vagy a rendszer mukodésével!

Melyik bróker cégnél is dolgozol vagy dolgoztál?

Egy kereskedo mint jómagad (aki nagyon valószínu hogy hobbiból kereskedik) nem látja át a rendszert úgyhogy ne személyeskedj!

Hozzászólás

Egy kereskedo mint jómagad (aki nagyon valószínu hogy hobbiból kereskedik) nem látja át a rendszert úgyhogy ne személyeskedj!
                  A korábbi stopteljesüléses topicot amit nyitottál, jól kiveséztük.
                  Nem tudtál normális választ adni a saját magad által feltett kérdésre sem.

Egyébként egyben igazad van, nem dolgoztam brokernél, és valóban csak tapogatódzok én is más is ha erről a témáról van szó hiszen nincs fix információm egy brokercég rendszerének működéséről. Legalábbis az információm egyoldalú, az ügyfél oldali tapasztalaton alapul. Az viszont nem kevés, elhiheted.
                  Mindazonáltal neked sem lehet túl részletes infod a belső rendszer működéséről mivel pont arra a kérdésre nem tudtál válaszolni hogy miért teljesülnek odébb a stoppok egész pontosan.
                  Igen én hobbitréder vagyok, aki több mint 3 éve csak ezzel foglalkozik , teljes munkaidőben.
                  Ugye ezt érted hobbitréderségen?
                  Te szintén hobbyból nyomod itt az ironfx-es marketinget?

Hozzászólás

Valóban Gyula általánosított, de erősen.

Én pld csak "megbízható" hazai cégeket ismerek közelebbről, ahol a tulajtól kezdve mindenki trédel. Az értékesítők (gondolom te is az vagy) a brókerektől kihallatszó infókra kötik a saját dolgaikat.
                    És az összeférhetetlenségre tekintettel, mindenki az ismerősének, rokonának nevére nyitott számlán kereskedik. :-)

Hozzászólás

A korábbi stopteljesüléses topicot amit nyitottál, jól kiveséztük.
                      Nem tudtál normális választ adni a saját magad által feltett kérdésre sem.

Egyébként egyben igazad van, nem dolgoztam brokernél, és valóban csak tapogatódzok én is más is ha erről a témáról van szó hiszen nincs fix információm egy brokercég rendszerének működéséről. Legalábbis az információm egyoldalú, az ügyfél oldali tapasztalaton alapul. Az viszont nem kevés, elhiheted.
                      Mindazonáltal neked sem lehet túl részletes infod a belső rendszer működéséről mivel pont arra a kérdésre nem tudtál válaszolni hogy miért teljesülnek odébb a stoppok egész pontosan.
                      Igen én hobbitréder vagyok, aki több mint 3 éve csak ezzel foglalkozik , teljes munkaidőben.
                      Ugye ezt érted hobbitréderségen?
                      Te szintén hobbyból nyomod itt az ironfx-es marketinget?

A stop teljesulés témára visszatérve, csak azért mert nem hangzott el a részemrol olyan válasz ami neked megfelelt volna az nem jelenti hogy nem adtam kimeríto választ! Csak azt mutatja hogy te más választ vártál!

Orulok neki hogy sikerul megélned a kereskedésbol! Oszintén!
                      Engem se félts én is szépen megélek!

Viszont azt nem értem ha már te is elismered hogy csak a sotétben tapogatózol akkor mi alapán jelented ki hogy másnak nincs fogalma a témáról!
                      Kicsit elletnmondásos a dolog!

Hozzászólás

A stop teljesulés témára visszatérve, csak azért mert nem hangzott el a részemrol olyan válasz ami neked megfelelt volna az nem jelenti hogy nem adtam kimeríto választ! Csak azt mutatja hogy te más választ vártál!

Orulok neki hogy sikerul megélned a kereskedésbol! Oszintén!
                        Engem se félts én is szépen megélek!

Viszont azt nem értem ha már te is elismered hogy csak a sotétben tapogatózol akkor mi alapán jelented ki hogy másnak nincs fogalma a témáról!
                        Kicsit elletnmondásos a dolog!
                        Egy teljesen személyes kérdés:
                        Te kereskedtél valaha? Mármint stratégia alapján, élesben, hosszabb távon? Illetve hány éve csöppentél bele a forexbe?

Tényleg csak az érdekességképpen kérdezem. Akiket én ismerek értékesítőket, azoknak tényleg abszolút semmi fogalmuk a forexről, egy "hobby trader"-hez képest. És itt nem a szakmai vizsgákra gondolok, amiknek gyakorlatilag semmi hasznuk. A kedvencem, aki tőlem hallott először az ECN fogalmáról, majd egy hét múlva tőlem kellett megtudja, hogy nem ECN cégnél van. Ő vezető értékesítő....

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Akiket én ismerek értékesítőket, azoknak tényleg abszolút semmi fogalmuk a forexről, egy "hobby trader"-hez képest.
                          Rengeteget leveleztem egy brókercég magyar supportjával, és látszik, hogy érti mit beszél, és segítőkész is, szinte már-már birka türelemmel. Kivétel erősíti a szabályt

Egy kérdésem nekem is lenne: szerződéskötéskor írásban tudomásul kell vennem, hogy akár a számlaegyenlegemnél nagyobb összeget is elveszíthetek a piaci mozgások miatt. Plusz meg kell jelölnöm a vagyonom összegét.
                          Ugye ez nem azt jelenti, hogy ha a saját technikai, vagy bármilyen más hibájukból eredően ők nem tudják zárni a pozimat, és veszteséget halmozok fel nekik a számlaegyenlegemen túl, akkor behajthatják rajtam?

Hozzászólás

• Nem csak hiba miatt fordulhat elő, hogy nem tudják zárni a pozidat. Simán lehet egy nagy gap is. Ha a számlaegyenleged negatívba fut, nyilván megpróbálják behajtani rajtad. Ha egyértelműen az ő hibájukból történt, akkor ez valószínűleg nem fog sikerülni nekik.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem csak hiba miatt fordulhat elő, hogy nem tudják zárni a pozidat. Simán lehet egy nagy gap is. Ha a számlaegyenleged negatívba fut, nyilván megpróbálják behajtani rajtad. Ha egyértelműen az ő hibájukból történt, akkor ez valószínűleg nem fog sikerülni nekik.
                              nem hangzik jól, de jogos

Például 1:100 tőkeáttétnél pénteken pont megáll az árfolyam 100% margin call szint felett, és hétfőn 1%-nál nagyobb gappel nyit a piac? Ez mondjuk nem annyira elképzelhetetlen.

eurhuf-nál 2010. júl 19-én 287-es piacnyitás a pénteki 281-es zárás után
                              több, mint 2%

Hozzászólás

• Nem akarlak megijeszteni, de olvasd át figyelmesen a brókereddel kötött szerződést.
                                Például nálam benne van a szerződésben, hogy az ügyfél tudomásul veszi, hogy bármilyen technikai hibából történő veszteséget az ügyfél viseli, függetlenül attól, kinek az oldalán történik a hiba.
                                Nekem pl. volt emiatt egy nagyobb veszteségem. Le volt terhelve a bróker rendszere, nem tudta fogadni a zárást (vagy inkább nem akarta!) hosszú perceken keresztül. Mire sikerült zárni, akkorra már nagyot zuhant az árfolyam, és vitte magával a marginomat is.
                                Skalpoltam, beállított L-S nélkül, manuális zárással, ami fenti okok miatt nem jött össze. Miközben 1 lotos pozíció volt kis összegű számlán. Emiatt a kis technikai anomália miatt le is nulláztam sikeresen. Skalpolás volt, csak a saját magamé
                                Szóval nagyon figyelmesen olvasd el a szerződést, mert a brókerek azért rendesen levédik magukat. Az csak nekünk logikus, hogy ha ott a technikai hiba, akkor mi nem veszthetünk.
                                "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

Working...
                                X