Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• ez egyre jobban hangzik

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Egy teljesen személyes kérdés:
      Te kereskedtél valaha? Mármint stratégia alapján, élesben, hosszabb távon? Illetve hány éve csöppentél bele a forexbe?

Tényleg csak az érdekességképpen kérdezem. Akiket én ismerek értékesítőket, azoknak tényleg abszolút semmi fogalmuk a forexről, egy "hobby trader"-hez képest. És itt nem a szakmai vizsgákra gondolok, amiknek gyakorlatilag semmi hasznuk. A kedvencem, aki tőlem hallott először az ECN fogalmáról, majd egy hét múlva tőlem kellett megtudja, hogy nem ECN cégnél van. Ő vezető értékesítő....
      Igen az értékesíto az csak elad! Nem feltétlenul kell tudja hogy mit ad el!
      Neki csak az a dolga hogy beszervezze az ugyfeleket!

Én nem értékesíto vagyok hanem Account manager! Ha az ugyfelemnek bármi gondja van akár hajnal 2-kor is felveszem a mobilom megoldjuk a dolgokat!
      Nekem az a feladatom hogy az ugyfeleim elégedettek legyenek és hosszú távon, jól kereskedjenek! Ehhez minden segítséget megadok!

A kérdésedre válaszolva igen kereskedtem hosszú távon saját pénzemmel.
      így találtam rá az IronFX-re is. Aztán elkezdtem itt dolgozni, de még mindig kereskedem bár kevesebb idom van rá! (soha nem állítottam hogy profi kereskedo lennék ezért ha megnézed stratégiai kérdésekben nem igazán állok le vitatkozni senkivel a technikai kérdések viszont más lapra tartoznak)

Aki profi kereskedo és jól megél ebbol az nem fog a forumozással idot vesztegetni! (tisztelet a kivételnek)

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Igen az értékesíto az csak elad! Nem feltétlenul kell tudja hogy mit ad el!
        Neki csak az a dolga hogy beszervezze az ugyfeleket!

Én nem értékesíto vagyok hanem Account manager! Ha az ugyfelemnek bármi gondja van akár hajnal 2-kor is felveszem a mobilom megoldjuk a dolgokat!
        Nekem az a feladatom hogy az ugyfeleim elégedettek legyenek és hosszú távon, jól kereskedjenek! Ehhez minden segítséget megadok!

A kérdésedre válaszolva igen kereskedtem hosszú távon saját pénzemmel.
        így találtam rá az IronFX-re is. Aztán elkezdtem itt dolgozni, de még mindig kereskedem bár kevesebb idom van rá! (soha nem állítottam hogy profi kereskedo lennék ezért ha megnézed stratégiai kérdésekben nem igazán állok le vitatkozni senkivel a technikai kérdések viszont más lapra tartoznak)

Aki profi kereskedo és jól megél ebbol az nem fog a forumozással idot vesztegetni! (tisztelet a kivételnek)
        Köszi a választ! Lehet nem hiszed el, de itthon egy üzletkötő ha kell, gátlástalanul elemez chartokat az ügyfél kérésére, látszólag hozzáértőként.
        Amúgy tök szomorú, de a magyar értelmezés szerint te is értékesítő csoport tagja vagy, tehát értékesítő. :-)

A jól megélés korlátjait ez alapján még sokan nem léptük át sajnos. Van mikor az unalom egy használhatatlan napon, van mikor a segíteni akarás, van mikor a további információra való éhség írásra sarkallja az embert. Ezt egyre sűrűbben megbánom én is. Hasznos infó kívűlről egyre kevesebb, sőt semmi, csak az idejét tölti az ember.

Hozzászólás

• aSzabe eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Köszi a választ! Lehet nem hiszed el, de itthon egy üzletkötő ha kell, gátlástalanul elemez chartokat az ügyfél kérésére, látszólag hozzáértőként.
          Amúgy tök szomorú, de a magyar értelmezés szerint te is értékesítő csoport tagja vagy, tehát értékesítő. :-)

A jól megélés korlátjait ez alapján még sokan nem léptük át sajnos. Van mikor az unalom egy használhatatlan napon, van mikor a segíteni akarás, van mikor a további információra való éhség írásra sarkallja az embert. Ezt egyre sűrűbben megbánom én is. Hasznos infó kívűlről egyre kevesebb, sőt semmi, csak az idejét tölti az ember.
          Már csak azért se javaslom senkinek az elemzést mások segítéseként, mert utána ha rosszul sul el a dolog a kereskedo az elemzot fogja hibáztatni! (nem pedig saját magát)
          Így nem tanul az esetbol semmit, csak elobb-utobb azt fogja mondani hogy nem hallgat tobbet arra az illetore!

Ha nagy ritkán adok tanácsot egy-egy ugyfélnek akkor is azt mondom hogy ne csinálja amit én mondok csak azért mert én mondtam! Tessék megnézni hogy tényleg van-e alapja, van-e logika a dologban!

AKI A SAJÁT PÉNZÉVEL KERESKEDIK MENJEN VISSZA A DEMÓ-HOZ HA EGY-EGY STRATÉGIÁT VAGY ELMÉLETET AKAR TESZTELNI!!! HA MÉGIS ÉLESBEN PRÓBÁLJA KI CSAK MAGÁRA VESSEN!

Hozzászólás

• Sziasztok!
            Olyan brókercéget keresek, amin keresztül elérhetem az amerikai tőzsdéket, nem bóvlicég (rá lehet bízni nagyobb összeget), lehet rá pénzt tölteni/levenni Moneybookers(skrill) számlával, és/vagy bankkártyával (mivel ezek általában ingyenesek) Fontos még, hogy ne legyen magas számlavezetési díj/egyéb olyan díj amit akkor is felszámolnak, ha épp semmit sem csinálok, csak ülök a befektetéseimen. NEM fontos hogy nagyon alacsonyak legyenek a tranzakciónkénti jutalékok.

Tudtok ilyent mondani?

Hozzászólás

• Ja, és ETFeket akarok venni, nem CFDket, meg ilyesmit

Hozzászólás

• Sziasztok ! CFD-velszeretnék kereskedni - egyelőre egy itthoni MEGBÍZHATÓ brókercégre gondoltam, szerintetek melyiknél a legkedvezőbbek úgy általában a spreadek? Köszönöm szépen

Hozzászólás

• miért fontos, hogy itthoni legyen?

Hozzászólás

• Az angol nyelvtudásom (jelenleg, mivel nem nagyon használtam) inkább csak papíron van meg illetve így kezdőként biztonságosabbnak érzem így a dolgot Persze lehet külföldi is ha a magyar nyelvű elérhetőséget biztosítani tudja.

Hozzászólás

• Amelyik külföldi brókercégekkel kapcsolatba kerültem mindegyiknek volt magyar supportja. Jelenleg IronFXet, és a Tadawul FXet használom, mindkettő megfelelő az adott helyen alkalmazott stratégiámhoz, szóval elégedett vagyok velük. Mindkettőnél elérhetők CFDk. Spreadeket meg megnézheted demon, hogy megfelelőek e számodra.
                      Mindkettőnél elérhető moneybookerses és bankkártyás feltöltési lehetőség, így nem kell drága külföldi banki utalással sem vacakolni.

Hozzászólás

• kártyás feltöltésnél mennyit von tada?
                        Dombornyomott kell, vagy sima kártya is jó?

Hozzászólás

• Pisti79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok ! CFD-velszeretnék kereskedni - egyelőre egy itthoni MEGBÍZHATÓ brókercégre gondoltam, szerintetek melyiknél a legkedvezőbbek úgy általában a spreadek? Köszönöm szépen
                          Szia, en a City Index-et hasznalom mar egy eve. Igaz nem magyar, de erdemes kiprobalni.

Hozzászólás

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            kártyás feltöltésnél mennyit von tada?
                            Dombornyomott kell, vagy sima kártya is jó?
                            Semmit nem vonnak. Dombornyomott kell szerintem. Én úgy csináltam, hogy magyar bankban levő USD devizaszámlához kötöttem egy dombornyomott kártyát, és azzal fizettem. Pont ugyanannyi USDt írtak jóvá, mint amennyit levontak a bankszámláról. A bankkártyás befizetést Moneybookerssen keresztül intézik, ehhez USD alapú MB számlát nyitottam. Tőke kifizetést nem tudnak bankkártyára, csak MBre, de ez is költségmentes. Azt nem tudom, hogy a nyereséget is kifizetik e MBre, vagy azt banki utalással kell nyomatni.
                            Befizetés 1 órán belül megjelenik, kifizetés is 1 napon belül ha jól emlékszem.

IronFX kb ugyanígy, csak a következő különbségek vannak:
                            nincs szükség MB számlára, tőke kifizetés csak oda megy, ahonnan befizettem, nyereség csak banki utalással megy.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              magyar bankban levő USD devizaszámlához kötöttem egy dombornyomott kártyát, és azzal fizettem. Pont ugyanannyi USDt írtak jóvá, mint amennyit levontak a bankszámláról. A bankkártyás befizetést Moneybookerssen keresztül intézik, ehhez USD alapú MB számlát nyitottam.
                              Szia smk! Én bementem az otp-be ugyanilyen devizaalapú számlát nyitni és érdeklődtem, hogy ha erről kiutalok pld. brókernek, az mennyibe fáj. A válasz az volt, hogy kb. 6000 forintnak megfelelő usd-t vonnak le emiatt.... Most akkor nem értem. Ha a devizaalapú számlámhoz van kártya és azzal utalok ki online, akkor ingyenes, de ha nincs és beballagok az otp-be ezt elintézni, akkor 6000 Ft?

üdv.

Hozzászólás

• Dvit, így van. A deviza alapú banki utalás minden magyar bankban jó drága. A bankkártyával fizetés viszont ingyenes általában. Ha pedig a fizetett devizanem, és a kártyához kapcsolt számla devizaneme azonos, akkor fizetéskor devizakonverzió miatti bazinagy spreadet is megúszod. Nekem Raiffeissenben van deviszaszámlám, ott a devizaszámlavezetés ingyenes, és elfogadható spreaddel váltanak HUF->USDt, utána meg már ingynesen juttathatom el+vissza a pénzemet a brókerhez. De szerintem a többi banknál levő deviza számla+dombornyoot kártya is megfelelő lehet.

Hozzászólás

Working...
                                X