Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• leon88
    válaszolt
    De akkor ti mit ajánlatok?

Szólj hozzá::

• A csodamacska
    válaszolt
    Én válaszolnék de az igazi tőzsdei brókerekhez nem értek, bár ott kicsi a tőkeáttét (nem mindegyik enged napon túl tartani), szóval a megbízhatóság fontosabb ilyen esetben mert több pénzt kell benn tartani. Azért ezen kívül ne legyen túl drága, irritál ha hülyének nézik az ügyfeleket, nem korrekt, a minőségnek nem kell együtt járnia a drágasággal brókercégek esetén.

• leon88
    válaszolt
    leon88 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    sziasztok,

számlát szeretnék nyitni, de nem tudom eldönteni, hol lenne érdemes (költség & megbízhatóság szempontból). A magyar mellett a XETRA, és amerikai piacok érdekelnének (részvény).

A következőket néztem:
    - OTP bróker (ez jó lenne, de nem látom ,hogy lenne lehetőség amerikai papírokkal is kereskedni)
    - RandomCapital (kicsit kockázatosnak érzem, de kedvező a hazai jutalékuk, külföldi kötések 6-7-8 euró körül ami úgy látom a többi helyen is ennyi)
    - Concorde (kissé drágább, de talán megbízhatóbb)
    - Equitas (kb. OTP szintű árak, de a külföldi kereskedés drágább mint az RC-nél)
    - Erste (kb. OTP szintű árak, de a külföldi kereskedés drágább mint az RC-nél, +megbízható talán)
    - Portfolio (Erstenél valamivel olcsóbb, Erstére "épül", de pl. valamiért egész hétvégén nem tudom betölteni a trader.portfolio.hu -t amitől kevésbé érzem megbízhatonak)

Ezek közül mit ajánlanátok vagy van-e esetleg jobb?
    Tud valaki erre válaszolni? Köszönöm.

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    marcelhossa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ember, nyugi. Kezd elmenni személyeskedés irányába a dolog.

Stingy nagyon szépen kiszámolta neked, hogy miért nem éri meg. Abból le tudod vonni, hogy mennyivel kéne olcsóbbnak lennetek, hogy megérje legalább a magyar piacra.
    Azért jó az IB, mert olcsó és megbízható bróker. Ha lenne nála olcsóbb és ugyanolyan megbízható /nálam ez a tozsdén jegyzettet jelenti/, akkor az lenne az etalon. Ez uzlet, minek ide érzelmeket keverni.
    Nem értem milyen személyeskedésről beszélsz. Abszolút nyugodt vagyok! Nincs semmi probléma. Tényt állapítottam meg és nem vele kapcsolatosan. Mint mondottam volt, mindenki ott nyomja ahol akarja nyomni. Nincs ezzel baj. Hajrá

• marcelhossa
    válaszolt
    Strategon_zrt. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A másik ami fura a fórumozásban az az, hogy a fórumozók többsége álarc mögött ossza az ész! Mintha nem vállalnák fel azt amit állítanak, vagy képviselnek! De azért talán ezt is megszokom kicsiny hazánkban!
    Ember, nyugi. Kezd elmenni személyeskedés irányába a dolog.

Stingy nagyon szépen kiszámolta neked, hogy miért nem éri meg. Abból le tudod vonni, hogy mennyivel kéne olcsóbbnak lennetek, hogy megérje legalább a magyar piacra.
    Azért jó az IB, mert olcsó és megbízható bróker. Ha lenne nála olcsóbb és ugyanolyan megbízható /nálam ez a tozsdén jegyzettet jelenti/, akkor az lenne az etalon. Ez uzlet, minek ide érzelmeket keverni.

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ok, ezt elnéztem, akkor "csak" 5880$-al jobb a fenti példa alapján az IB.(1,6MFt)
    TBSZ-nél meg csak 1400$-al + kötöttségek.
    Nincs gond!

• stingy
    válaszolt
    Ja és a vesztők után nem a juti felét engedjük el hanem a teljes kötési költséget! Ennyi.
    ok, ezt elnéztem, akkor "csak" 5880$-al jobb a fenti példa alapján az IB.(1,6MFt)
    TBSZ-nél meg csak 1400$-al + kötöttségek.

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem osztom meg a stratégiámat senkivel,
    Jó figura lehetsz te is, de nem igazán akarlak meggyőzni! Távol álljon tőlem! Örülök a sikerednek, őszintén!
    Azzal sincs bajom, hogy nem akarod látni azt, hogy dollártól dagad a zsebem. Akkor nem mutatom meg!

Valóban vannak nálunk profibbak! De igyekszünk, hogy mi is ott legyünk.

Ja és a vesztők után nem a juti felét engedjük el hanem a teljes kötési költséget! Ennyi.

A másik ami fura a fórumozásban az az, hogy a fórumozók többsége álarc mögött ossza az ész! Mintha nem vállalnák fel azt amit állítanak, vagy képviselnek! De azért talán ezt is megszokom kicsiny hazánkban!

• stingy
    válaszolt
    Célunk az, hogy hozzáadott értéket adjunk az ügyfélnek. Ennyi!
    Kicsit konkrétabban? Van vmi hivatalos infó, hogy az utóbbi mondjuk 5 évben vertétek az sp500-at mondjuk az us large cap portfólióval? Vagy ennek az alapnak a teljesítménye annyira titkos, hogy nem lehet adatot kitenni róla?(mert én sehol sem találtam)de a többiről sem

Moneymentor: a határozat II. pontja nagyon gázos.(ügyféltőke elkülönítése)

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    "Nekem egy 2016-os suhintáson akadt meg a szemem a weboldalatokon. (De ez lényegtelen, a jelenlegi MNB számomra sem mindenben mérvadó.) http://www.strategon.hu/assets/downl...C3%A1rozat.pdf"

Ezt a mai körülmények és igen szigorú szabályozások mellett dicséretnek veszem és szerintem vettük! A büntetés nem az ügyfél megkárosítása vagy hasonló miatt kaptuk. Fontos volt megjegyeznem. Nem írok cégneveket de nálunk nagyobbak és elismertebbek az idén több büntit kaptak!

A jól fizető állásról csak annyit, hogy nem lesz egyszerű! Továbbá azt látom, hogy a brókercégekkel együttműködő partnerek és alkuszok sokkal nagyobb jövedelmezőséggel működnek akár egy személyben is mint egy alkalmazotti státuszban dolgozó bróker!De azért sok sikert!
    Ezért érdemes neked és aki hasonló állást szeretne ezen elgondolkodni! Na meg a felelősség is kisebb!

• stingy
    válaszolt
    Üdvözöllek ...
    Nem osztom meg a stratégiámat senkivel, egyszerűen ami nekem bevált korántsem biztos, hogy másnak profitosan üzemeltethető.Nekem viszonylag alacsony az éves profitom, és még alacsonyabb a max DD. Másrészt gondolom Te sem osztogatod el az utcán a fizudat.
    "Továbbá ha az ügyfél nyer akkor szívesen kifizeti a 0,5%-ot." Javíts ki, de akkor az üf. 1%-ot fizet(lábanként 0,5) teljes forgalomra.

Csak egy példa megint a horror jutalékokra- és ez nem Strategon betegség, hanem az egész hazai piacon jellemző:
    van 100e$ tőke. Éves forgalom 1M USD.60% nyereséges, 40% veszteséges, de a profit tőkére vetítve mondjuk 30%.(30.000$, abból azért Mo-on meg lehet élni adó után is)
    Akkor:
    Nálatok jutalék 8.000$, adó 4500$.Megmarad:17500$.
    IB-nél: adó nyilván 4500$, jutalék(csak kb. mert db-ra megy, 500db rv-el számolva, ami életszerű) 60$ ÉVENTE!!!!(de 1000 db rv-el is csak 120$, ha havonta fordul a tőke.Marad:25380$.
    Különbség 7880$, kb 2.1MILLIÓ Huf, ami inkább legyen a zsebemben, mint a Tiétekben
    Gyorsabb forgási sebességnél (több fordulat)értelemszerűen jelentősen nő az Interactive Brokers előnye)
    Na most ide keverve a TBSZ-t, amit ugyan nem mondtál, de a jó magyar brokik szeretnek ezzel jönni:
    Adó nálatok 0$, juti marad 8000$, IB-nél meg szumma 4600$ körül.Majdnem a fele!!(57,5%-a.ok, matekból sosem voltam jó. És mindez úgy, hogy elengeditek a vesztők után a juti felét!)

Hozzáadott értéket nálatok sokkal profibb (már ne is haragudj meg érte) hedge fund managereknek sem sikerül az utóbbi években összehozni, ezt a részt akár statisztikával is alá tudom támasztani - szóval ezt hanyagolhatjuk is

És most nem akarlak sárba döngölni a portfólióitok benchmarkjaival, meg sikerdíjaival, nem haragszom én rád,személyesen (sőt, a kicsit karcos válaszaid ellenére szimpatikus figura vagy), a hazai pü-i közvetítőkre annál inkább - csak mert ezeket a jeleket alig használják.

• moneymentor
    válaszolt
    A suhintásra már reagáltam.

ha van neked van időd és megtisztelsz a személyeddel szívesen látlak nálunk a

Oktatásban nem gondolkodtunk és azt hiszem a jövőben sem fogunk ezzel foglalkozni.
    Nekem egy 2016-os suhintáson akadt meg a szemem a weboldalatokon. (De ez lényegtelen, a jelenlegi MNB számomra sem mindenben mérvadó.) http://www.strategon.hu/assets/downl...C3%A1rozat.pdf

Tényleg érdekelne, ha egyszer egy bróker is közzétenne egy nyereséges elgondolást, mert szerintem úgy lenne korrekt, hogy az önállóan kereskedő ügyfelek hozzáadott értékként nem csak kereskedési lehetőséget és alapismereteket, tippeket, ösztönzést kapnának.

Köszönöm a meghívást. De ismerve a piaci viszonyokat csak jól fizetett alkalmazottként szerződnék el bárhova (alvállalkozóként biztos a költség és kockázat, bizonytalan a bevétel, sok a felesleges stresszor).

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    Kedves uraim!
    Hagyjuk már ezt hogy olcsóbb és drágább. Szabad piac van! Mint írtam az ügyfél eldönti mi éri meg neki. Azt tapasztaltam a múltban, hogyha ingyen kötnek a kedves tréderek a többség akkor is elveszíti a speki tőkéjét! Aki meg jó az a 2 és 3 pont költséggel is profitot termel. Kedves uraim nem csupán ezen múlik a siker. Ha igen akkor már régen rossz!

Továbbá nem állítottam, hogy bárkinél is jobbak lennénk! Célunk az, hogy hozzáadott értéket adjunk az ügyfélnek. Ennyi!
    De ugye ez ti jobban tudjátok!

• Etna
    válaszolt
    A mai világban már az is gyanús, aki a vasárnapi misén ajánl fel segítséget puszta jó szándékból...Itt meg mivel egymás pénzére hajtunk szó szerint, eleve vicc.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Az is egy érdekes dolog, hogy a Strategon 5 dollár jutalékot számol fel határidős micro 6e kontraktusonként. Aki kicsit képben van a jutalékokkal az tudja, hogy még a sima 6E se kerül ennyibe. AMP-nál egy round turn 1.36 a micro kontraktokra és nem gondolom, hogy az IB-nél sokkal több. Most mindenki képzelje el, hogy az a 3.64 dollár micro kontraktusonként kinek a zsebében landol

Working...
X