Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Értem, akkor ennek még utánajárok, hol lesz a legolcsóbb.
    Köszönet az infoért.

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Dvit, így van. A deviza alapú banki utalás minden magyar bankban jó drága. A bankkártyával fizetés viszont ingyenes általában. Ha pedig a fizetett devizanem, és a kártyához kapcsolt számla devizaneme azonos, akkor fizetéskor devizakonverzió miatti bazinagy spreadet is megúszod. Nekem Raiffeissenben van deviszaszámlám, ott a devizaszámlavezetés ingyenes, és elfogadható spreaddel váltanak HUF->USDt, utána meg már ingynesen juttathatom el+vissza a pénzemet a brókerhez. De szerintem a többi banknál levő deviza számla+dombornyoot kártya is megfelelő lehet.
      Hello

És a devizaszámládhoz kapott kártyával gondolom akkor tudsz dollárt is levenni róla, vagy hogy oldod meg? egyből kérheted azt is a bankban, hogy HUF-ban fizessenek ha le akarsz venni pénzt? Vagy ilyenkor érdemesebb kivenni és egy valutaválóban átváltani a kedvezőbb spread miatt ? ( Én ez utóbbit gondolnám jobbnak)

Hozzászólás

• Dollár Kp felvétel jó sokba kerül. Dollár utalás bárhova is jó sokba kerül. HUFra átváltáskor (agy HUF kp velvéterkor) kb 2% spread jellemző, tehát a középárfolyamhoz képest 1% veszteséggel számolhatsz. Egyébként már MoneyBookersről visszautalt pénz is költségekbe ütközhet: ha USD alapú MB számláról USD alapú magyarországi bankszámlára kérsz kifizetést, akkor szerintem 2x átváltják, 1x az MB Ftra, utána meg a bank vissza USDre. De ez nem tuti, teszteld le. De ha így van, akkor lehet MBről HUF alapú számlára kifizetést kérni, és mindjárt nincs ilyen probléma (mert összesen 1x kell devizaváltási spreadet elszenvedni, aztán költheted a Ftjaidat). Egyébként a Citibanknál a 0Ftos számlához csatolt devizaszámláról ingyenesen lehet valuta KPt felvenni. Ezt aztán átválthatod valutaváltóban is.

Én egyébként ezekkel a költségekkel egyelőre nem számoltam, mert úgysem akarom mostanában elkölteni a kereskedési tőkémet, a Moneybookersre visszafizetett pénzt úgyis szinte bármelyik brókerhez el tudom juttatni ha kell.

Hozzászólás

• Értem, kössz a választ. Am érdemes Mb számlát létrehozni és nem közvetlenül a bankszámládról utalni? Gondolom biztonsági okai vannak, csak ugye az MB is számít fel szlavezetési díjat.

Hozzászólás

• "csak ugye az MB is számít fel szlavezetési díjat"
            Nem. olvasd el az alsó bekezdést:
            https://www.moneybookers.com/app/help.pl?s=fees
            Akkor vonnak csak díjat, ha 18 hónapja nem volt már tranzakciód.
            IronFXhez fölösleges a MB számla.
            Tadawulhoz kell MB, mert vagy teljesen ingyenesen fizetsz bankkártyáról MBn keresztül, vagy banki utalsz, amiért jó sok pénzt levonnak a bankok.

Hozzászólás

• Vagy ha belépett a számlájára az elmúlt 18 hónapon belül. Legalábbis azt irja.

Hozzászólás

• És akkor azért nem vonnak le a bankok ha MB-re utalok, mert végülis az majdnem ugyanaz mintha magához a brókercéghez utalnék?

Hozzászólás

• Ha MBhez banki utalsz devizát, azért is levonnak. Ha HUFt utalsz, akkor MB von le átváltás miatt spreadet. Ha MBn keresztül bankkártyás fizetéssel fizetsz a Tadawulhoz, akkor senki nem von semmit. Visszafizetéskor az MB számlára visszajuttatás még ingyenes, utána, ha ahhoz hozzá akarsz jutni, akkor már költségek lesznek.
                  IronFX oda-vissza tud bankkártyával fizetni, így a befizetett pénz mértékéig teljesen ingyenesen haza is juttathatod a pénzedet. Illetve valami magas összeg fölött (talán 2500 USD?) a banki utalás is ingyenes ott állítólag, de azt nem teszteltem.

Hozzászólás

• A legegyszerubb ha devizás számlát tartasz és VISA kártyával utalsz. Ilyenkor a bróker fizeti a koltségeket és a bankok se vonnak le semmit.

Hozzászólás

• Hello! A véleményedre lennék kiváncsi, nekem csak egy brokercéggel van tapasztalatom, de az nem jó, úgyhogy váltanék. A problémám a nem megfelelő teljesítések. Viszont a forumokat olvasgatva nekem úgy tűnik, hogy tök mindegy milyen brokicég(lehet Dukaskopy kiv.), MM,ECN,STP ez midenhol probléma. Szerinted mi lehet az "tűréshatár" ami még belefér, gondolok itt a csúszások mértékére, gyakoriságára. Mert annak se látom értelmét, hogy ide-oda futkozok a cégek között.

A Goldstein Brokers-ről nem hallotál valamit ismerősöktől, rólak viszonylag kevés a comment.

Ha valaki másnak is van véleménye amit megosztana ezzel kapcsolatban azt is megköszönöm.

Hozzászólás

• Talán segítséget ad a bróker választáshoz a következő lap: http://www.forexbrokerek.info

Én az FXCM-et nem ajánlom, főleg nem a micrót.... Az FXCM több millió dolláros büntetést kapott a közelmúltban a nem korrekt árfolyamok miatt (ármanipuláció, no dealing desk nem jelenti a legjobb végrehajtást és legjobb spreadeket...stb miatt.).

Hozzászólás

• Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem forex brokerrel kapcsolatosan. Tudtok-e olyan ceget akinel korlatlan (de min 1000!!!) nyitott order lehet? Egyeb kikotesek: MEGBIZHATO minden teren, GYORS, lehetoleg ECN, 0.01 lotos kereskedes ugyanekkora leptekkel, min 100-as tokeattet. Ha mindezek melle meg jo a spreadje is EURUSD-re (kisebb 2-nel), akkor az mar hab a tortan.

Editke: ha az orderszam nagyobb mint 100 es teljesul a tobbi, azt is irjatok be legyszi

Hozzászólás

• barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem forex brokerrel kapcsolatosan. Tudtok-e olyan ceget akinel korlatlan (de min 1000!!!) nyitott order lehet? Egyeb kikotesek: MEGBIZHATO minden teren, GYORS, lehetoleg ECN, 0.01 lotos kereskedes ugyanekkora leptekkel, min 100-as tokeattet. Ha mindezek melle meg jo a spreadje is EURUSD-re (kisebb 2-nel), akkor az mar hab a tortan.

Editke: ha az orderszam nagyobb mint 100 es teljesul a tobbi, azt is irjatok be legyszi
                            Igen ez így mind szépen hangzik remélem találsz ilyen céget!
                            igazi ECN számla nincs 0.1 lot min kotés alatt és 1:100-nál magasabb tokeáttét-el. Minimum befizetés 10.000 USD. (ettol eltéro ígéreteknek ne dolj be)
                            lásd: http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/517...ogy-ecn-2.html

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Igen ez így mind szépen hangzik remélem találsz ilyen céget!
                              igazi ECN számla nincs 0.1 lot min kotés alatt és 1:100-nál magasabb tokeáttét-el. Minimum befizetés 10.000 USD. (ettol eltéro ígéreteknek ne dolj be)
                              lásd: http://forum.tozsde.hu/kezdoknek/517...ogy-ecn-2.html
                              Igen, tudom, koszonom!
                              Tisztaban vagyok, hogy 0.1 alattiakat csoportositjak de ez nem zavar, igazabol lenyegesen tobb nagy kotes van, de a program futasanak szempontjabol fontosak a kis kotesek is. A 10k meg nem problema, bar vannak johiru nagy cegek akik mar par ezertol engednek. Pl DukasCopy. Ez utobbinal mar az MT4 is hianyzik, ezert a tobbit nem neztem... Peppernel max nyithato kotes 100 pedig nagyon naluk akartam.
                              Egyebkent nalatok hany kotes engedelyezett?

Hozzászólás

• barabasi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok!

Alpari reklámozza most az MT5-öt, és csináltak egy hihetetlen kondíciókkal rendelkező ECN számlát.

Hozzászólás

Working...
                                X