Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Az is egy érdekes dolog, hogy a Strategon 5 dollár jutalékot számol fel határidős micro 6e kontraktusonként. Aki kicsit képben van a jutalékokkal az tudja, hogy még a sima 6E se kerül ennyibe. AMP-nál egy round turn 1.36 a micro kontraktokra és nem gondolom, hogy az IB-nél sokkal több. Most mindenki képzelje el, hogy az a 3.64 dollár micro kontraktusonként kinek a zsebében landol

Szólj hozzá::

• marcelhossa
    válaszolt
    Strategon_zrt. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdvözöllek a nyerők klubjában! Örülök, hogy vannak köztünk nyereséget termelő kereskedők!

Az a baj, hogy nem mindenki ilyen profi mint Te! Számunkra nem létkérdés az, hogy az ügyfél sokat kössön, hisz ha bukik ingyen kötöttünk neki...
    Olcsóbb az Interactive? A legtobb esetben igen.
    Hol van nagyobb biztonságban a pénzem? Magyarországon vagy Amerikában? (Ezt mindenki válaszolja meg magának...)
    Ha tudom mit akarok, akkor kell bullshit a brókertol? Nem.

Ilyen egyszeru az egész. Az "azért vagyunk drágák, mert jobbak vagyunk" ugyes kis trukk, hatásos is, de ugye attól még nem lesz igaz...

• Etna
    válaszolt
    Ha ettől jobb neked..! A lényeg nem változik! Ha már megtaláltad a helyed gratula. Sok sikert! Biztosan szívesen olvassák a siker kulcsát és receptjét. Mert ha nálad működik akkor talán másnál is fog!
    Hol olvastad azt, hogy nálam működik? Szerintem ha hozzácsapja az ember azt a karitatív pár millát a saját szárnyaló portfóliójához , hamarabb meglesz az az álomautó..

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    Etna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csapja hozzá még azt a pár millát, amit egy nyerőnek ajánlana fel, a saját kezelt portfóliójához..Nem tudom mi az akadálya, +-pár százezer/millió dollár már nem oszt nem szoroz, pláne egy profinak...Jó tudom..indul a gép jövő héten Új Kaledóniára, csak az a jó szíve nem hagyja nyugodni, és élete küldetésének tekinti, hogy mást is milliárdos traderré tehessen.
    Ha ettől jobb neked..! A lényeg nem változik! Ha már megtaláltad a helyed gratula. Sok sikert! Biztosan szívesen olvassák a siker kulcsát és receptjét. Mert ha nálad működik akkor talán másnál is fog!

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    moneymentor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Erről írhatnál bővebben.

Hogyan, milyen stratégiával elemeznek és hoznak döntést a Strategonnál? Milyen eredménnyel? Megtanítják-e erre az önállóan kereskedni vágyó ügyfeleket? Mennyivel más nagyobb összeget, mások pénzét felelősséggel portfolió-kezelni?

Ez is lenne annyira érdekes, mint a sales, vagy az, hogy épp megsuhintotta a Strategont az MNB …
    A suhintásra már reagáltam. http://forum.tozsde.hu/brokercegek/1...html#post57542.

Hogy, milyen stratégia és milyen szempontok alapján elemzünk és kezelünk azt valóban érdekes lehet. Ha nem baj akkor most ebbe nem mennék bele talán egy más alkalommal. Sok mindenről kellene írni amihez most sajnos nincs időm. De ha van neked van időd és megtisztelsz a személyeddel szívesen látlak nálunk a Bécsi út 165 szám alatt. Mindenki elött ott a lehetőség. A Strategon Zrt bárkivel együttműködik bizonyos feltételek mellett. A múltban is így volt és a jövőben is így lesz. Oktatásban nem gondolkodtunk és azt hiszem a jövőben sem fogunk ezzel foglalkozni.

• Etna
    válaszolt
    Csapja hozzá még azt a pár millát, amit egy nyerőnek ajánlana fel, a saját kezelt portfóliójához..Nem tudom mi az akadálya, +-pár százezer/millió dollár már nem oszt nem szoroz, pláne egy profinak...Jó tudom..indul a gép jövő héten Új Kaledóniára, csak az a jó szíve nem hagyja nyugodni, és élete küldetésének tekinti, hogy mást is milliárdos traderré tehessen.

• moneymentor
    válaszolt
    Elemző és döntéstámogató, portfoliókezelő vagyok.
    Erről írhatnál bővebben.

Hogyan, milyen stratégiával elemeznek és hoznak döntést a Strategonnál? Milyen eredménnyel? Megtanítják-e erre az önállóan kereskedni vágyó ügyfeleket? Mennyivel más nagyobb összeget, mások pénzét felelősséggel portfolió-kezelni?

Ez is lenne annyira érdekes, mint a sales, vagy az, hogy épp megsuhintotta a Strategont az MNB …

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    Üdvözöllek a nyerők klubjában! Örülök, hogy vannak köztünk nyereséget termelő kereskedők!

Az a baj, hogy nem mindenki ilyen profi mint Te! Számunkra nem létkérdés az, hogy az ügyfél sokat kössön, hisz ha bukik ingyen kötöttünk neki. azt biztosan tudod, hogy a sok kötés eredménye legtöbb esetben számlaveszteséghez vezet. Tehát nem érdekünk az hogy az ügyfél bukjon és ne keressünk rajta!

Viszont ha ilyen jó vagy akkor érdemes elgondolkodnod azon, hogy hasznot termelj másoknak. ha érdekel akkor keress meg!

Egyébként nem vagyok sales munkatárs. Elemző és döntéstámogató, portfoliókezelő vagyok. Egyszerűen szeretek emberekkel beszélgetni. Ha ezt a sales részét nem csinálom úgy mint te a 20 éves múlttal akkor kérlek nézd el nekem súlyos hibáimat. Elismerem tökéletlenségemet!

Továbbá ha az ügyfél nyer akkor szívesen kifizeti a 0,5%-ot. Szeretnénk az araink mellé értéket tenni! Ennyire egyszerű. Az IB-nél szerintem egyedül vagy a döntéseidnél. Ő egy retail bróker olyan árakkal. Nem akarunk retail bróker lenni. Hozzáadott értéket akarunk.

• stingy
    válaszolt
    Jó az okfejtés! ...
    Nem trollkodásnak szántam, ezek tények.
    Ami engem nem érdekel brókerválasztásnál, az másnak tényleg fontos lehet, ezt nem vitatom.
    Amiket felhoztál, kb semmilyen előnyt nem jelentenek:
    1,IB-nél 500.000usd(ebből 250.000$ cash) a sipc protection us. eszközökre + Lloyds 900.000$-ig),ezzel esélytelen versenyezni.
    2, Isten óvja (más úgysem teszi ) azt a tőzsdést, aki a brókere tanácsára ad vesz.Senki, Te sem tudod mi lesz nyereséges és mi nem a jövőben, ha tudnád, nem tanácsokat osztanál, hanem élnél befektetésből, spex-ből, mint Marci hevesen.Ráadásul kemény érdekellentét áll fenn: neked juti kell, tehát forgalom, az ügyfélnek meg nyereség. Neked mindegy mit, csak sokat kössön, neki elég évi 1 is, csak sokat nyerjen. DE ha évi 1-2 kötéssel keres eleget akkor a broki éhenhal. A többit a kedves olvasóra bízom...
    3,Én nem szeretem, ha felhívnak és nem ücsörgök a gép előtt.Havi (nem napi!) néhány óra működtetni pár mechanikus rendszert, ami megtermeli a kenyérre valót.

Ezen viszont jót nevettem:
    "ha egymás után veszít az ügyfél akár többször is, akkor a nyerő után fizetett jutaléka átlagban jóval kevesebbre jön majd ki mint 0,5%."- ha saleses vagy, ezt gondold át még egyszer
    Nekem, mint mezei olvasónak az jön le a mondatodból, hogy bukjál nálunk k..va sokat utána jól jársz.
    Ha a díjtáblátokból indulok ki, akkor 0,5% juti a vesztők után, 2x 0,5% (vétel és eladás) a nyerők után. Vezesd le kérlek, hogy miért lesz a nyerők utáni sarc kevesebb, ha sokat bukik a kedves ügyfél?
    Ilyet meg ne írj le, hogy milyen f@xa lesz a kedves ügyfélnek, ha jó sokat bukik, mert még akkor sem leszel nyerő, ha tul.képp igazad is lenne.(és ezt kb.20 éves sales-es múlttal javaslom neked)

Na ennyi a hosszú beírásokból, annyira azért nem érdekel a téma, h jobban beleálljak

Azt viszont minden trollkodás, meg cinizmus nélkül kérdezném, hogy hogyan tudtok (és a többi Mo-i broki is) egy 10$-os IB jutalékból akár 1000$-t összehozni? Ez, bármerről nézem, 100x-os díj
    Régebben kerestem olyan brókert, akinél van tbsz, és ezért fizettem volna kissé többet, mint amit az IB kér, de nem százszor! Még az Equitas ajánlott régebben egy privát csomagot(nem írom le, mennyi volt az ajánlott jutalék usa piacon, mert a 0,5%-otok után dobnál egy hátast), de azon is csak mosolyogtam.Mivel én évente 5-8x forgatom meg a teljes tőkémet, ezért a magyar jutalékok messze többet vinnének el, mint a 15% szja.Ez egy vicc, de ez van.
    Bocs, ennyi volt mára, a továbbiakban hagyom kibontakozni a marketinget

• Strategon_zrt.
    válaszolt
    stingy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Akkor nézzünk egy konkrét példát: usa piac,veszek 1000db rv-t 100$-ért, 100.000usd, 0,5% juti 500!!!!!$ eladom 99-ért, nincs juti.(Strategon)
    Nyitok egy számlát az IB-nél, és mindkét lábra fizetem a jutalékot, összesen 2x 1000x0,005$ = 10 azaz TÍZ dollár. Ne essek már hanyatt ettől a hűdenagy akciótól...ja, és ha nyereséges az ügylet, akkor a Strategonnál több, mint 1000$-t kell kipengetni.
    Csak csendesen jegyzem meg, hogy ők is az IB-nél kötnek.
    Csak egyszer magyarázza már el érthetően valaki, hogy kis hazánkban miért kell minden pü-i intézménynek gusztustalanul lehúzni az ügyfelet (lehet az bróker vagy bank ,biztosító, akármi????)
    Jó az okfejtés! Meghajolok szakmaiságod és a fórumon elért hírneved miatt! Nem a cinizmus beszél belőlem. Minden tisztelet a tiéd! Komolyan írom amit írok!

Mindenki ott köt ahol akar és ott kereskedik ahol megéri neki! Sok szolgáltató van különböző árak mellett! Ez így normális! Nincs is ezzel semmi gond és nem kell ettől hanyatt esni! Vannak fontos szempontok! Kinek a jutalék, kinek a támogatás vagy segítség, kinek a kényelem stb.

Nem akarok magyarázkodni mert nem tartozom magyarázattal senkinek sem.
    A lényeg, hogy ha fontos a:

- 100 000 euróig biztosított értékpapír számla, továbbá ha ennél több ál rendelkezésre akkor a Kellernél nyitunk az ügyfélnek számlát, aminek a Strategon álja a költségeit!

- Igyekszünk részvény vagy más termék vásárlásakor az ügyfélnek támaszt és segítséget nyújtani, hogy olyan termékbe nyúljon, amin nagy eséllyel nyereséget realizál. Továbbá igyekszünk a vásárlásait úgy kialakítani akár több termékkel, hogy a kockázatok minél kevesebb nyomást gyakoroljanak a portfoliójára.

- Nem mindenki szeret ücsörögni egész nap a gép elött. Szeretik ha felhívják!

És még sorolhatnám!

Nem jó általánosítani! Nem mindenkinek jó az ami neked!

Sok sikert neked a kereskedéshez! Mások meg had döntsék el mit akarnak és mi éri meg nekik!

Még egy fontos momentum, amit elfelejtettél beleszámolni a képletedbe. Mégpedig az, hogy ha egymás után veszít az ügyfél akár többször is, akkor a nyerő után fizetett jutaléka átlagban jóval kevesebbre jön majd ki mint 0,5%.

Na mindegy is. Szeretem a troll beírásokat mert jobb eredményre sarkalnak, amivel még inkább az ügyfeleim javát fogjuk szolgálni!

Jó éjszakát mindenkinek! folyt köv

• stingy
    válaszolt
    007_Ügynök eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A metatraderen nem él ez a kedvezmény. Csak bizós kereskedésnél. Ott meg részvényezel! Rossz helyen próbáltad.:-)
    Akkor nézzünk egy konkrét példát: usa piac,veszek 1000db rv-t 100$-ért, 100.000usd, 0,5% juti 500!!!!!$ eladom 99-ért, nincs juti.(Strategon)
    Nyitok egy számlát az IB-nél, és mindkét lábra fizetem a jutalékot, összesen 2x 1000x0,005$ = 10 azaz TÍZ dollár. Ne essek már hanyatt ettől a hűdenagy akciótól...ja, és ha nyereséges az ügylet, akkor a Strategonnál több, mint 1000$-t kell kipengetni.
    Csak csendesen jegyzem meg, hogy ők is az IB-nél kötnek.
    Csak egyszer magyarázza már el érthetően valaki, hogy kis hazánkban miért kell minden pü-i intézménynek gusztustalanul lehúzni az ügyfelet (lehet az bróker vagy bank ,biztosító, akármi????)

• leon88
    válaszolt
    sziasztok,

számlát szeretnék nyitni, de nem tudom eldönteni, hol lenne érdemes (költség & megbízhatóság szempontból). A magyar mellett a XETRA, és amerikai piacok érdekelnének (részvény).

A következőket néztem:
    - OTP bróker (ez jó lenne, de nem látom ,hogy lenne lehetőség amerikai papírokkal is kereskedni)
    - RandomCapital (kicsit kockázatosnak érzem, de kedvező a hazai jutalékuk, külföldi kötések 6-7-8 euró körül ami úgy látom a többi helyen is ennyi)
    - Concorde (kissé drágább, de talán megbízhatóbb)
    - Equitas (kb. OTP szintű árak, de a külföldi kereskedés drágább mint az RC-nél)
    - Erste (kb. OTP szintű árak, de a külföldi kereskedés drágább mint az RC-nél, +megbízható talán)
    - Portfolio (Erstenél valamivel olcsóbb, Erstére "épül", de pl. valamiért egész hétvégén nem tudom betölteni a trader.portfolio.hu -t amitől kevésbé érzem megbízhatonak)

Ezek közül mit ajánlanátok vagy van-e esetleg jobb?

• 007_Ügynök
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szóval... nem mind1, hogy melyik ajtón mész be? ... vagy kalapod van-e vagy nincs? ez marhakomolydologlehet akkor
    Hát elég komoly...:-)

• C@maro
    válaszolt
    007_Ügynök eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A metatraderen nem él ez a kedvezmény. Csak bizós kereskedésnél. Ott meg részvényezel! Rossz helyen próbáltad.:-)
    Szóval... nem mind1, hogy melyik ajtón mész be? ... vagy kalapod van-e vagy nincs? ez marhakomolydologlehet akkor

• 007_Ügynök
    válaszolt
    C@maro eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    2 napja próbálgatom a demojukat.. Amiről te beszélsz, hogy ha vesztő a tréded... az nem ugy van. Ha vesztesz, akkor elbuktad a pénzed... DE esetleg nem számolnak fel érte JUTALÉKOT, amit fizetned kell minden 1es tétért.
    mikro: 0,1 kötésegység = 0,12 $ .... igy tovább 0,14 kötésegységig aztán
    1 kötésegység = 1,2 $
    2 kötésegység = 2,4 $ .......s igy tovább 8 kötésegységig

Tehát ha kötöttem 200 tétet 2 nap alatt, akkor ők mindenhogy kerestek rajtam. Márpedig itt olyan keveset lehet keresni, hogy joo ha a jutalékot kigazdálkodod.
    Továbbá az a bajom, hogy nem tudom mit mennyiért veszek. Nem találtam listát, csak akkor látom, hogy mennyi a letét, ha megvettem. ... próbálgatom a demot..... nem ehhez vagyok szokva.

Working...
X