Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Szücs László eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így visszaolvasva mondasz valamit, a marketinges duma, ott maradt

Vegyes a terep, nekem is van 20.000+os ügyfelem is és van 1000-es is.
    Ezért kell, jól megválasztani azt a céget ahova befektetsz,

1. mindenképp a garancia (kártalanítási alap, felügyeleti szervek, melyik bank a számlavezető, mióta van a piacon stb..)
    2. előnyök (díjak, szolgáltatások, ár érték arány, adózás stb..)
    3. aktuális akciók, kapcsolattartás

Szerintem tornázd fel 5000-re, akkor már kereskedhetsz 5000$-10000 $: 0,2-0,5
    Mikor kezdtél kereskedni?
    Ok... gyanítottam, hogy "jól megmarketingoltad" magad

Én novemberben kezdtem élesben. (Pár hónap demózás után.) Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy elégettem már egy 2000-es számlát.....
    És most ennél a második 2000-nél is lecsusszantam már egyszer 500 $ alá.
    Most tornászom magam fáradságos melóval vissza a szintemre. De még nem tudtam teljesen visszatölteni a haszonból.
    Viszont ha 50.000-es számlával kezdtem volna, akkor is elvesztettem volna a nagy részét. Ha nem is égettem volna el teljesen.
    Mert amikor eltérsz a szabályaidtól, olyankor mindegy, hogy mekkora számlád van.... és olyankor jobb, ha kisebb
    Nekem ez a tanulási szakasz.... főleg mentálisan
    "Only the game can teach you the game." (Jesse Livermore)

Hozzászólás

• Hát akkor már az első tanulási folyamaton túl vagy, de nyugtasson meg a legtöbb ember így viselkedik, hajlamosak vagyunk megszegni a szabályokat. A sajátjainkat meg végképp
      De aztán véletlenek is vannak. Van aki stop nélkül elaludt a gépnél reggelre – 2500. Aztán van aki nem tanul semmiből ( nálunk van olyan szolgáltatás, minden reggel pontosan megadjuk a beszálló pontokat a devizákon, meddig tartjuk illetve stop szintek. Ez főleg annak jó aki teljesen kezdő, így kb. hónap végére + 4-8% jön ki ). Jön xy. Kereskedett már? Igen de sokat bukott ezért nem szeretne magától, majd követi a honlapot, Na szerinted mi történt?....
      Szóval sok sikert és tartsd be a szabályokat, és ne legyél mohó

Hozzászólás

• Hol...

Sziasztok!

Demozom egy ideje, ám a demo választásánál még nem nagyon nézelődtem a költségeket/kondiciókat éshát utólag drágának tűnik a cég most nézelődnék kicsit hol érdemes éles számlát nyitnom... olvasgattam a topikban vissza, de picit kusza, így inkább feltenném a kérdésem

Igények:
        - nem akarok nyitvahagyni pozit nap végén (DT)
        - elsősorban külföldi indexek, másodsorban devizapárok, részvények (akár magyar részvények is) érdekelnének
        - előny ha magyarországon (is) van székhely

Admiral és saxo az amivel szemezgetek eddig... jó az irány, mit ajánlotok?!

Köszi!

Hozzászólás

• IronFX

Kedves Németh Zoltán.

Nekem szimpatikus az Ironfx.

Lennének is kérdéseim.

Láttam felsorolva, hogy van lehetőség swap mentes számla nyitására. Ez iszlám számlát jelent, vagy valami hasonlót ahol semmilyen kamatot nem számolnak fel semmilyen formában napon túl tartott pozíciókért, vagy beleépítik az árfolyam nyereség vagy veszteség közé?

Előre is köszönöm a választ.

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kedves Németh Zoltán.

Nekem szimpatikus az Ironfx.

Lennének is kérdéseim.

Láttam felsorolva, hogy van lehetőség swap mentes számla nyitására. Ez iszlám számlát jelent, vagy valami hasonlót ahol semmilyen kamatot nem számolnak fel semmilyen formában napon túl tartott pozíciókért, vagy beleépítik az árfolyam nyereség vagy veszteség közé?

Előre is köszönöm a választ.
            Kedves ChyberBoB,

A swap mentesség az Iszlám számlákra vonatkozik. Itt ugyanazok a spread-ek vannak jutalék és swap nélkul. Visszont ehhez iszlám vallásúnak kell lenni.

Ha van további kérdésed gyere az IronFX topic-ba.

Udv,
            Zoltan

Hozzászólás

• Megint balhé?

http://www.napi.hu/tozsdek-piacok/bo...ze.517077.html

Hozzászólás

• Akik sok limit orderrel dolgoznak (és miért ne tennék) ajánlom figyelmetekbe, most találtam. 1.95 pénz bónusz/1lot limit order esetén:
                http://www.mbtrading.com/pricing.aspx

Élő tapasztalatom nincs velük, amit megnéztem az alapján: a spreadek elég jók, komisszió van, a kifizetések elég drágák, amcsi cégként a FIFO kérdéses, nincs hedging, 1:100áttét

Hozzászólás

• Delfin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  amcsi cégként a FIFO kérdéses, nincs hedging
                  Ez a két dolog mit jelent?

Hozzászólás

Akik sok limit orderrel dolgoznak (és miért ne tennék) ajánlom figyelmetekbe, most találtam. 1.95 pénz bónusz/1lot limit order esetén:
                    http://www.mbtrading.com/pricing.aspx

Élő tapasztalatom nincs velük, amit megnéztem az alapján: a spreadek elég jók, komisszió van, a kifizetések elég drágák, amcsi cégként a FIFO kérdéses, nincs hedging, 1:100áttét
                    Koltségek: 2.95$ + 1.00$ + 5.90$ = 9.85$ / lot
                    Bónusz: 1.95$ / lot (3.90$ ha két megbízást adsz eladás és vétel is de az már 2 lot-nak számít )
                    Osszes koltség - bónusz = 7.90$ / lot

Szóval a spread-en felul (ami nem is olyan alacson) + fizetsz 0.79 pip-et
                    A tokeáttét pedig csak 1:50.
                    Csatolt fájlok

Hozzászólás

• smk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Ez a két dolog mit jelent?
                      FIFO: first in first out - adott instumentumon belül több pozíció esetén nem tudsz tetszőlegesen zárni, hanem csak a megnyitás sorrendjében (a legrégebbit először) Amcsi brókerekre jellemző.
                      Hedge: egyidejűleg venni és eladni adott termékben úgy hogy ezek nem zárják egymást hanem önálló pozíciók. Az NFA (National Futures Association) pl. tiltja, úgyhogy amelyik brókercég tag ott, annál nem lehet. (pl. Oanda sajnos)

Ezek nem mindenkit érintenek persze, nekem nagy vesszőparipám.

D.

Hozzászólás

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Koltségek: 2.95$ + 1.00$ + 5.90$ = 9.85$ / lot
                        Bónusz: 1.95$ / lot (3.90$ ha két megbízást adsz eladás és vétel is de az már 2 lot-nak számít )
                        Osszes koltség - bónusz = 7.90$ / lot

Szóval a spread-en felul (ami nem is olyan alacson) + fizetsz 0.79 pip-et
                        A tokeáttét pedig csak 1:50.

ööö... mi az a ......+1$+5.90$?

Áhh..már többet foglalkozom vele, mint szándékomban állt, nem náluk vagyok, csak közzé tettem hátha valakinek hasznos lesz.

Amúgy, lehet hogy én értelmeztem félre, de a -2,95$/round Market orderek esetén, ellenben +1.95 limitek esetén. Vaagy... -2.95+1.95=-1$ -> komisszió (+ amit kapsz - amit levonnak csak hogy egyként értsük)

A spreadek nem is olyan magasak: http://www.forexfactory.com/market.php

A tőkeáttét pedig 1:100 for non-us residents

D.

Hozzászólás

ööö... mi az a ......+1$+5.90$?

Áhh..már többet foglalkozom vele, mint szándékomban állt, nem náluk vagyok, csak közzé tettem hátha valakinek hasznos lesz.

Amúgy, lehet hogy én értelmeztem félre, de a -2,95$/round Market orderek esetén, ellenben +1.95 limitek esetén. Vaagy... -2.95+1.95=-1$ -> komisszió (+ amit kapsz - amit levonnak csak hogy egyként értsük)

A spreadek nem is olyan magasak: http://www.forexfactory.com/market.php

A tőkeáttét pedig 1:100 for non-us residents

D.
                          Nézd meg a képet ott vannak leírva a koltségek

Routing fee $2.95
                          Fees for trades $1.00
                          Fees for trades with roundtrip $5.90

We pay: $3.90 (ez 2x $1.95 viszont a koltségek is duplák)

De mindegy nem hiszem hogy érdemes idot pazarolni rájuk.

Hozzászólás

FIFO:...
                            Hedge:...
                            D.
                            Köszi az infókat

Hozzászólás

• Tisztelt Sidius!

Szeretnék tőled tanácsot kérni, hogy melyik brókert ajánlanád nekem!
                              A következő igényeim lennének:
                              - Legyen nála Forex (egyenlőre csak USD/EUR érdekel)
                              - Tőkeáttét: min. 1:200
                              - Lehesen Hedge poziciiót nyitni
                              - Tőke biztonságba legyen (amennyire lehet)
                              - Fizese ki a tőkét és a nyereséget
                              - Kis tőkével is lehesen kereskedni (Egyenlőre kb 250 €)
                              (Nem fontosági sorrendbe írtam!)

A fórumot végig olvastam az elejétől a végéig! Az ajánlásaid is megnéztem. A problémám csak az lenne, hogy az egyik (általad is ajánlott) bróker már 2-dik hete nem fizetett ki (2 nap helyett).

Nemrég kezdtem fél év demozás után nyitottam éles számlát kis tőkével, hogy megnézzem miként megy élesben. Tényleg oirási a különbség saját tőkét kockáztatva, de ennek ellenére sikerült nyereségben zárnom, ezért kiváncsi voltam rendesen kiutalják-e a pénzem. Hát nem.

Ezért szeretnék találni olyan brókert akinél nem csak a befizetés zökkenőmentes hanem a kifizetés is az.

Előre is köszönöm!

Üdv: Nadzsi (Egy újonc)

Hozzászólás

• Tőke = havi 7-8 %. e-mailben válaszolok.

Üdv.

Hozzászólás

Working...
                                X