Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• independence
    válaszolt
    "tehát szeretnél 0.3 Lotot felvenni 1500 as egyenlegre. (szeretnél még persze többet, mert "biztonságban" ráépítesz, vagy egyéb párok, de maradjunk egyelőre csak ennél a konzervatív 0.3 Lotnál és az 1500 USD számlaméretnél, tarcsiban a párnacihában tartva mellé a 6500at.
    Tegyük fel szerencsés napod van mert szinte napra pontosan 5 évvel ezelőtt beleléptél a felfele tartó momentumba. (2015 jan 2)
    0.3 LOT BUY
    Jan 4 jó nagy geppel nyit a piac plusszban a pozi, ráépítesz még 0.3at, belefér hiszen ment fel 100 pipet, már úgyis nagyjából 300 dollár nyerőben vagy,
    margin is van még bőven az áttétednek köszönhetően.
    Nem nagy truváj, 0.6 LOT BUY így együtt, immár napra pontosan 5 évvel ezelőtt.
    Az egyik brokimnál 3 ezer pippel lejjebb volt az alja.
    Hiába volt stop, ott állt meg pont az alján a likviditás hiányában.
    Az kb 18000 USD mínusz.
    Persze volt a számládon 1500, szóval csak -16500USD-t mutatott volna max a számláló,
    de tök mindegy mennyit mutat, jöjjön csak egy csekk mondjuk mínusz 2000 dollárról.
    Felteszek egy egyszerű kérdést:
    Befizeted majd abból a maradék hatezerötszázból amire otthon vigyázol vagy pereskedni fogsz?"

Ha a leverage 30, akkor nem 16500-t akar a bróker pluszban, hanem pl. csak 9000-t, mert a többi a számlán volt. Ha ki kell fizetnem, a végösszeg ugyanannyi lesz. A veszteséghez továbbra sincs semmi köze az áttétnek. Csak ahhoz, hogy mennyit kell letennem a tradehoz. Csak azt az arányt módosítja, hogy mennyi van otthon és mennyi a brókernél. De ez is benne van a hsz-emben.

De vegyünk egy extrém esetet, ahol nincs tőkeáttét, azaz a bróker nem hitelez meg semmit. Ebben az esetben az összesen 0,6 lot eurusd-hez kb. 67000 usd-t kellene letennem. Így más lenne a kezdeti kockázatom vagy a végső 18000 usd-s veszteség? Persze, hogy nem. És miért? Mert ez nem a tőkeáttéten múlik.

(Ráadásul, ha van annyi a számlán, hogy fedezze a veszteséget, azonnal leveszik. Ha nincs, a brókeren múlik, hogy mennyit követel, hiszen, ha követel, akkor egy esetleges nem fizetésem esetén a behajtáshoz bizonyítania kell,hogy valóban kiment a megbízásom a bankközire és valóban keletkezett veszteség, nem pedig csak papíron történt meg a fogadás, A/B book.)
    Szerintem engedjük el, mert újra és újra ugyanazt írjuk, és egyszerűen továbbra sem értem, hogy mit nem értesz.

Szólj hozzá::

• kockas
    kommentálta válaszát
    tehát szeretnél 0.3 Lotot felvenni 1500 as egyenlegre. (szeretnél még persze többet, mert "biztonságban" ráépítesz, vagy egyéb párok, de maradjunk egyelőre csak ennél a konzervatív 0.3 Lotnál és az 1500 USD számlaméretnél, tarcsiban a párnacihában tartva mellé a 6500at.
    Tegyük fel szerencsés napod van mert szinte napra pontosan 5 évvel ezelőtt beleléptél a felfele tartó momentumba. (2015 jan 2)
    0.3 LOT BUY
    Jan 4 jó nagy geppel nyit a piac plusszban a pozi, ráépítesz még 0.3at, belefér hiszen ment fel 100 pipet, már úgyis nagyjából 300 dollár nyerőben vagy,
    margin is van még bőven az áttétednek köszönhetően.
    Nem nagy truváj, 0.6 LOT BUY így együtt, immár napra pontosan 5 évvel ezelőtt.
    Az egyik brokimnál 3 ezer pippel lejjebb volt az alja.
    Hiába volt stop, ott állt meg pont az alján a likviditás hiányában.
    Az kb 18000 USD mínusz.
    Persze volt a számládon 1500, szóval csak -16500USD-t mutatott volna max a számláló,
    de tök mindegy mennyit mutat, jöjjön csak egy csekk mondjuk mínusz 2000 dollárról.
    Felteszek egy egyszerű kérdést:
    Befizeted majd abból a maradék hatezerötszázból amire otthon vigyázol vagy pereskedni fogsz?
    Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2020-01-04, 11:11.

• independence
    kommentálta válaszát
    Ha jól tudom, EU-s ügyfeleknek már ez sem megy. Úgy, mint pl. az Oandánál sem. Még az a legkedvezőbb, ha pro státuszba kerül az ember. Vagy rátölt az egyenlegre. Illetve még a Dukas, de ez is csak idő kérdése.

• independence
    kommentálta válaszát
    Ez mind ott van az előző bejegyzésemben.
    Olvasd már el figyelmesen légy szi, hogy ne ismételgessük önmagunkat!

• willow
    kommentálta válaszát
    Köszi srácok a tanácsokat. Azt elfelejtettem leirni, hogy én a svájci Dukánál vagyok. Tehát amit irok, az őrájuk vonatkozik. És tényleg nem érdemes 20 eur nyereséget hazautalni tőlük. De hát nem is ez a szándékom. A tőkeéttétet 1/60-ra állitottam be, és ezt hétvégére is megadják. Igy felesleges azon aggódni, hogy ez problémát okozhat. Viszont kevés forgalom mellett magasak a költségek. Tehát a biztonságot ellensúlyozzák magasabb költségekkel. Ez van.

• willow
    kommentálta válaszát
    Köszi kockas. Jónak tűnik. Majd részletesebben átnézem. Egyenlőre nem lépek, mert az IC Markettől végre megjött a pénzem. Most maradok náluk, de lehet, hogy valamikor váltani fogok.

• kockas
    kommentálta válaszát
    rendben, nézzünk egy konkrét példát.
    Mondj légyszives egy számlaegyenleg nagyságot (pl 100 USD, 1000USD, 10k tetszés szerint)
    Mondj mellé légyszives egy össz egységet hogy mekkora pozíciót szeretnél egyszerre flvenni. (x lot)
    és esetleg egy viszonlagos stoptávolságot pipben, de ez csak bónusz kérdés, ez annyira nem lényeges.
    Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2020-01-04, 08:13.

• MyBusiness
    válaszolt
    Ausztrália lehetőség még, harmadik világot kerülendő. Korábban pl az Admiralnál választható volt az EU v Ausztrália.
    Ott viszont nincs biztosítás a számlákhoz retailben sem. Az utalás drágább mint a SEPA mert ausztrál bankszámlára történik.

• independence
    kommentálta válaszát
    A számlastop létezik a stop nélküli tradek esetén, ahol jóval nagyobb lehet a bukó, mint tervezi az ember. Egyszerűen elfogyhat a pénz, míg a stophasználat mellett megmarad. legalább is számomra ezt a kockázatot jelenti.
    A számlán lévő összegen túli veszteség és annak lehetőségére egy fekete hattyú esetén: kb. a fél bejegyzésem erről szól.
    A leverage mértéke kizárólag a letétben játszhat szerepet, hiszen a pozíció mérete ugyanakkora minden esetben illetve……., de ezt is leírtam.
    Ha retailként marad az ember az EU-ban, nem opció a 30-as szint, hanem előírás. Így a magasabbat nem lehet választani, de ha a magasabb engedélyezve lenne, akkor az alacsonyabb választható opció volna. Ez sem mindegy.

Ha pro státuszba kerül az ember, más jogi kategóriába kerül, mint retailként, ez sem mellékes. Harmadik világbeli brókernél megint nagyobb kockázatot kell vállalni. Szóval véletlenül sem ugyanaz a helyzet mint volt.
    Nagyjából mindenre ott a válaszom a bejegyzésemben, amit itt írtál. Szóval nem nagyon értem, hogy miért írtad, amit írtál. Elbeszélünk egymás mellett.

• kockas
    válaszolt
    " Erre van a stop. Ha meg nincs stop, előbb vagy utóbb akkor is lesz, csak azt számla stopnak hívják."

csak nem érted. A számlastop régen csak virtuális volt. Azt is átugrotta.

Az ESMA 30 lényege mindössze ennyi:
    Régen nem volt alapból garantált számla stop. Az hülyeség hogy garantált számlastop nélkül Te tudod hogy mekkora rizikót vállalsz mert nem tudod sajnos.
    Most az ESMA30al van számlastop. Ez egy plusz lehetőség. Le van írva a szerződésedben ha olyat kötsz mint nem profi.
    Ha nem tetszik, akkor mint mondtam keresni kell más lehetőséget, de ott általában nem lesz garantált számlastop 30as áttétel felett (bár tegnap kitettem jópár helyet ahol még mindig van...
    szóval tényleg nem értem a problémádat.
    Ez az ESMA30 egy plusz opció úgy fogd fel.
    Ha nem kérsz belőle, akkor még mindig sokféle módon és helyen megteheted hogy másféle számlát nyitsz, másképp trédelsz.
    de garantált negatív egyenleg nélküli védelem hiányában ha betartod magadra nézve az 1/10et,
    még akkor is kopogtathat majd a végrehajtó a maradék hiányért amit gondolom a felszólításra nem fizetnél be mert nem tartod jogosnak.....nemhogy 100al,200al 500al...

• independence
    válaszolt
    …csak aztán nem kell szipogni ha jön a fekete hattyú és mindent visz + bonusként még a számlánál többet is…....

Számomra ennek nem lehet köze a leveragehoz ebben az üzletben. A pozíció méretét a vállalt kockázat mértéke határozza meg, majd a leverage mértéke határozza meg a letét mértékét. Ha azt mondom, hogy 90 usd-t teszek fel a tradera, és a stop 30 pip, akkor a méret 0,3 lot lesz. A vállalt kockázathoz, a stop távolságához, a pozíció méretéhez nem lehet köze a leveragenak. Ez utóbbihoz csak annyi, hogy van-e annyi a számlán, hogy nyitni tudjak. Szerintem értelmes trader csak azért nem nyit nagyobb mérettel, mert a leverage magas és azt lehetővé teszi, mivel nagyobb lesz a kockázata. Ha 30, ha 200 az áttét, a méret mindenképp marad 0,3 lot, mert a bevállalt veszteség a mértékadó.
    Ami nem mindegy, hogy ezért kb. 1100 usd-t kell letennem vagy csak 170-t. Ha a teljes stratit nézem, nem mindegy, hogy a bulira szánt pl 10000 usd tőkémből elég 1500-t kitennem a brókernek, vagy 9000-t.
    Egy esetben nem mindegy a leverage mértéke: ha az alacsony és azért nem tudom benyitni a kívánt méretet, vagy pozícióépítésnél emiatt nem tudok nyitni többet, pedig ott még szinte kockázat sincs.

Ha jön a nagy zakó, akkor nem ment meg a hamarabb jelentkező kényszerzárás a kis leverage esetén sem. Ugyanúgy pl. 500 pippel odébb likvidál a bróker és ugyanúgy behajtja a veszteséget. Híreknél pedig lehet védekezni, ha nagyon kell azzal, hogy nem nyitok.
    Ha van egy hirtelen tüske, amit még a magas leverage elbír, de az alacsony nem, két opciót látok:
    1. A magasabb leverage engedi még a tradet, az alacsonyabb már nem. De mivel mindig használok stopot, záródik a trade mindkét esetben és a hirtelen ugrás miatt nem a stopnál, hanem jóval odébb. De ez mindkét esetben ugyanaz lesz.
    2. Egyik esetben sem elegendő az áttét, de akkor is ugyanott zár mindkét esetben a bróker a hirtelen elmozdulás miatt.

Ha van idő margin call-ra, akkor megvédhet az alacsonyabb áttét, vagy ha lassan morzsolódik az egyenleg, akkor működhet a negatív egyenleg elleni védelem. De mivel a veszteség mértéke szabályozható, a fentiek 99%-a egyszerűen nem történhet meg. Erre van a stop. Ha meg nincs stop, előbb vagy utóbb akkor is lesz, csak azt számla stopnak hívják.

• kockas
    válaszolt
    és még egy csemege:
    ha megfelel a Lengyel felügyelet, és bízol a bíróságukban ami állítólag már "jobb" mint itthon lesz
    akkor XTB helyett 1:200 profiknak 20 ezer euróig garanciával!!

https://www.tms.pl/klient-profesjonalny

azoknak akiknek nagyobb pénzügyi garancia kell és nem profik hanem csak tapasztaltak (itt azért érzek egy kis ellentmondást
    azoknak csak százas jár:
    https://www.tms.pl/klient-doswiadczony

és mindezt az EUBAN, úgy tűnik Polandon van az ESMA bermuda.

még mindig azt mondjátok hogy nincs hova pénzt küldeni??

• kockas
    válaszolt
    és most jöhetnek a likeok ha nem 30X a teteje:
    "Határozza meg a kívánt kiesési szintet, és válassza ki a kockázatokat és tőkeáttételt minden egyes kereskedelemhez ."

https://www.financemagnates.com/fore...s-fx-turbo24s/

sajna egyelőre csak németet találok ahol nyitni is lehet:
    https://www.ig.com/de/turbo24-trading

a platform biztos gagyi, de bárhol lehet elemezni.
    a teljesítés csúszásvédettnek tűnik, ezért izgat, meg állítólag MTF

• kockas
    kommentálta válaszát
    ez úgy volt hogy:
    1. jött a CHF bedőlés, a SAXO meg perre ment a pénzéért ha le volt fedezve, ha nem
    2. felmerült a lakossági igény a védelemre
    3. ESMA egyeztetett a Brókerekkel és a védelem érdekében megegyeztek a 30asban

Igen a piac emiatt kezd letisztulni. Akinek ez nem tetszik, annak viszont továbbra is van elég lehetőség többre ennél a BASIC levelnél,
    nincs itt semmi kivetnivaló. Menni kell profira ha már nagyon megy vagy bekamuzva a profi szintet mert ez a kutyát nem érdekli, csak szeretik magukat ezzel is lefedezni
    Szinte az összes cégnél van erre gyári "profi" kiskapu is, legtöbbször átnavigálva másik felügyeletre stb, csak aztán nem kell szipogni ha jön a fekete hattyú és mindent visz + bonusként még a számlánál többet is. Régen ez nem volt, csak a bizonytalanság, meg bukméker ügynökök blog beírásai a nyugi mi biztos nem hajtjuk be témáról....

Én azóta nyugodtabb alszom az tény és legtöbbször stop nélkül,
    mert a 2 számú szabály:
    este swap jóváírás előtt sincsen stop....

Esetleg még az angolokban lehet reménykedni hogy majd eccer Brexit után belexarnak ebbe,
    de ezt sem hinném.
    Lehet mindekinek dönteni hogy mit szeretne, mert tényleg van még most is bőven 30x feletti lehetőség, de a sopánkodást ezen a témán szerintem jobb lenne befejezni, az úgysem vezet előre.
    Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2020-01-02, 21:11.

• kockas
    válaszolt
    @willow, lehet találtam valami neked valót! //vagy természetesen bárki kísérletező kedvűnek

Néhol hadoválnak a minimum 5000USDről metára és az 50 ezerről az Integrálra,
    de dugd az orruk alá ezt az oldalukat ha kevesebb lóvéval akarnád kipróbálni:
    https://www.renesource.com/en/financ...s/metatrader-4

aztán nem elfelejteni beszámolni róla!

Nem tűnik egy tipikus bukmékernek.....meg olyan ismerős a neve!!
    a comission is jó, és a swap historikus se teljesen full minusz
    és talán megadják a százast is....de ha kérhetlek, ne akarj kierőszakolni számlaegyenlegvédelmet, ne riaszd el őket, mert ha félprofi leszek, majd biztos nekem is kelleni fog.
    Utoljára szerkesztve a következő által: kockas; 2020-01-02, 21:05.

Working...
X