Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

Akik az Alparinál érdekeltek, vagy szeretnének ott számlát nyitni, azoknak jelezni szeretném, hogy most kaptam egy e-mailt tőlük mely szerint Classic számlától mehet a CFD kereskedés a forex mellett. Számlanyitási minimum 500 usd és elérhető 29 devizapár mellett, van arany, ezüst és 90 CFD instrumentum. Ennél a számlánál a minimum kereskedhető méret 0,10 lot a maximum nincs limitálva! Na további részletek az Alpari oldalán a Trading Accounts-ban és a CFD Trading-nál.

A commission pdf linkjét is elküldték:

http://static.alpari.co.uk/docs/cfd_commissions.pdf

Sok sikert!
    Facebook: https://www.facebook.com/pages/Live-...446651?fref=nf

Hozzászólás

Sziasztok!

Nekem demo számlám van az Alparinál, most ismerkedem vele, de itt nem találtam aranyat. Demoban nem lehet kereskedni arannyal?

Hozzászólás

csabesz07 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!

Nekem demo számlám van az Alparinál, most ismerkedem vele, de itt nem találtam aranyat. Demoban nem lehet kereskedni arannyal?
        Demoban nincs arany!

Hozzászólás

Összefoglaló a témában

Sziasztok!
          Írtam egy kis összefoglalót a brókercég választás témájáról a Tőzsdeász.hu blogjába, remélem az itt elhangzó hozzászólásokon mellett ez is segít. Itt találjátok:
          http://www.tozsdeasz.hu/blog/35-tozs...ml#addcomments
          Minden jót:
          Tőzsdeász.hu - az új, ingyenes grafikonrajzoló

Hozzászólás

Sikerült csinálnom számlát az Alparinál, egy kicsit körülményes volt, elég sok levelezgetés lezajlott mire aktiválták a pénzes számlám.
            Az lenne a kérdésem, hogy az Alpari-s számlám feltudom tölteni ft-os számláról? Nem akarnék csak e miatt egy dollár alapú deviza számlát nyitni, ha meg lehet oldani máshogy is.

Hozzászólás

Sikerült csinálnom számlát az Alparinál, egy kicsit körülményes volt, elég sok levelezgetés lezajlott mire aktiválták a pénzes számlám.
              Az lenne a kérdésem, hogy az Alpari-s számlám feltudom tölteni ft-os számláról? Nem akarnék csak e miatt egy dollár alapú deviza számlát nyitni, ha meg lehet oldani máshogy is.
              Mi volt a probléma, ami miatt sokat kellett levelezgetni?

Hozzászólás

Annyira nem volt vészes, összesen 3-4 levél volt.
                Szükség van lakcím igazolásra, erre én elküldtem a tv és internetről a számlát, de az nem volt jó nekik. Írtak vissza, hogy ezt nem tudják elfogadni, küldjek más, aztán küldtem bankszámla kivonatot és az már jó volt.
                A következő mailben pedig írták, hogy aktiválva van a számlám, és feltölthettem.

Hozzászólás

Elvileg, ha Forintot utalsz egy USD számlára, akkor automatikusan átváltják. Pontosabban, ha utalsz, a fogadó számlára már átváltva érkezik a pénz. SWIFT /BIC kódos bankszámláknál legalábbis így van.

Hozzászólás

Bár ez lehet, többe kerül, mint egy deviza számla egy évre…

Hozzászólás

.

üdv!

másik topicba már írtam, hogy el szeretném kezdeni a tőzsdézést...
                      Kell hozzá mindenképpen brókercéggel szerződnöm? Vagy lehet önállóan is csinálni... vagy kezdésnek érdemes valami tapasztalt céggel konzultálni?

Hozzászólás

Zsolnai eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        üdv!

másik topicba már írtam, hogy el szeretném kezdeni a tőzsdézést...
                        Kell hozzá mindenképpen brókercéggel szerződnöm? Vagy lehet önállóan is csinálni... vagy kezdésnek érdemes valami tapasztalt céggel konzultálni?
                        Tőzsdén kereskedni csak brókercég közvetítésével lehet! Ettől még csinálhatod önállóan, de a platformot a bróker adja.

Hozzászólás

.

és a platform-ért fizetni kell?

Hozzászólás

Fordítok (bár lehet fölösleges).

A platform alatt Sidius egy programot ért, amin keresztül te magad tudsz önállóan adni-venni valamelyik tőzsdén. Akár a Budapesti értéktőzsdéről van szó, akár a Forexről mindenképp kell egy közvetítő, aki az ajánlatod kvázi továbbítja. Elektronikusan, tehát ezek pillanatok alatt zajlanak. lehet valami webes felület (honlap beléptetéssel), vagy egy letölthető program.

A brókercég alapból nem fog beleszólni, hogy mit hogyan csinálj. Mit vegyél meg, mit adj el csak rajtad múlik.

Azt viszont neked is el kell dönteni, hogy melyik piacon akarsz kereskedni, mert ez alapján érdemes brókercéget választani.

Hozzászólás

Van ahol igen és van ahol nem?

Tényleg tudni kellene, hogy mivel akarsz kereskedni. Feltételezem részvényekkel. (lehetne még deviza, vagy áru)
                              Aztán még el kell dönteni, hogy hazai, vagy nemzetközi részvényekkel.

A BÉT-en belül sem mindegy, hogy mit szeretnél. Egy kezdőnek elég szokott lenni az Equitas, ahol nem fizetsz a platformért (nincs számlavezetési díj), csak a tőzsdei ügyletek után kell némi jutalékot fizetni, valamint a valós idejű adatoknak van havidíja. (kezdőként ez sem szükséges)

Kérdés még, hogy mit szeretnél pontosan. Hosszú távra befektetni? Adni-venni akár napon belül is?...

Hozzászólás

Nem feltétlenül. Forex brókernél nem kell, ingyen adják, viszonylag valós idejű adatokkal. Viszont az értéktőzsdéknél ingyen a legtöbb esetben csak késleltetett adat jár (ez demoban nem probléma, élesben viszont igen, bár ez is időtáv függő) a valósidejűért fizetni kell.

Hozzászólás

Working...
                                X