Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• focusinvest eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Remélem nem sértettelek meg de azért majd taníts minket egyszerű földi halandókat, hogy szerinted az elég a skalpoláshoz, hogy X pip az átlag spread???
    Neked biztos van polgári szakmád is, mert hogy nem a tőzsdéből élsz az biztos.
    Van polgári szakmám, és nem a tőzsdéből élek.
    Sajnálom, hogy nem tetszik a direkt marketinged.
    Aki nem madár, az látja, hogy érdekeltséged van ennél a"jéghegy " bróker magyar partnerénél, és ezzel a nagyom gyenge skalp szöveggel akarod oda csábítani az embereket.
    Az meg egyenesen szánalmas, hogy egy napon regelsz több nick nevet, és ráerősítesz saját magadra. Szerinted mindenki most mászott le a falvédőről?
    Bár abban igazad van, hogy nem fix spreades a cég, nem szántam rá elég időt, és látva az EUR/USDre kiírt1,8 pipes, USD/JPY-re adott 2.2 es spreadet, fel sem merült bennem, hogy ez az átlag.

Nem rendelkezem nagy tapasztalattal, ez igaz, de ez a spread ajánlat vicc kategóriás, mint ahogyan a cég honlapja is.

Sok sikert az Iceberg brókercéggel.

Amúgy meg nem vagyok a "barátod", és ezt a faluvégi stílust sem csípem.

Hozzászólás

• Tudom, hogy 1 napból semmilyen következtetést nem lehet levonni, de vicces, hogy pont ma áltak belém nagy okos skalperek.
      Eur/USD-ma 1 lottal fogtam 40 pipet, GBP/USD-n pedig 70 pip nyereségem van lefedzve szintén 1 lottal, és még megy a tradem északnak.
      Ez eddig 110 pip bitos nyereség mára.
      És természetesen élő számlán.
      Ma különösen is elégedett vagyok magammal.

Hozzászólás

• Végigolvastam majd' az összes brókeres topicot, kapott mindegyik hideget-meleget egyaránt. Jól megijesztgettetek a market markerekkel, de ez amolyan ördögi körnek tűnik.
        A MM-ek könnyedén átvernek ha akarnak, és amit vesztek, azt ők kapják meg, de kis (mondjuk $1000) számlákat lehet náluk nyitni.
        A NDD/STP jobb, de csak nagy számlákat ($5000-$10000+) érdemes nyitni náluk, mert bár itt-ott engedélyezett a kisebb számlás NDD nyitás, de a jutalékok miatt nem biztos, hogy megéri, ráadásul abban mindenki kételkeidk, hogy a 0,1 lotos kötéseket is kiközvetítik a piacra, tehát ugyan ott vagyok, mint a MM-eknél...
        Akkor most hogy is van ez? Kis pénzzel ($1000) neki se álljak, mert úgysem nyerhetek?

Jó eséllyel az Alparit fogom választani, megbízhatónak tűnik. Mondjuk még meglátjuk. Két hónapja demózok náluk, és az újrajegyzésekkel nem vagyok teljesen elégedett, van, hogy hírek idején újrajegyez, azonnal nyomok, hogy rendben, akkor megint újrajegyez...

Az Alparinál érdekes dologra bukkantam, a Micro és Classic számláknál is ezt írják: Execution: NDD for Forex and gold/silver. Létezik az, hogy No Dealing Desk az összes számlájuk, az utolsó $200-os Micro is?? Mert ami ECN, az meg csak MT5-ön van, azt meg nem szeretnék.

XTB is érdekesnek tűnik a HUF-os számlájával, meg rosszakat sem írtak róla, holnap ott is elkezdek demózni. Sajnos az ottani STP-hez is $5000 vagy 1millaHUF kell, annyit meg egyelőre nem tudok/szeretnék beinvesztálni. Azért megnézem a demót.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Végigolvastam majd' az összes brókeres topicot, kapott mindegyik hideget-meleget egyaránt. Jól megijesztgettetek a market markerekkel, de ez amolyan ördögi körnek tűnik.
          A MM-ek könnyedén átvernek ha akarnak, és amit vesztek, azt ők kapják meg, de kis (mondjuk $1000) számlákat lehet náluk nyitni.
          A NDD/STP jobb, de csak nagy számlákat ($5000-$10000+) érdemes nyitni náluk, mert bár itt-ott engedélyezett a kisebb számlás NDD nyitás, de a jutalékok miatt nem biztos, hogy megéri, ráadásul abban mindenki kételkeidk, hogy a 0,1 lotos kötéseket is kiközvetítik a piacra, tehát ugyan ott vagyok, mint a MM-eknél...
          Akkor most hogy is van ez? Kis pénzzel ($1000) neki se álljak, mert úgysem nyerhetek?

Jó eséllyel az Alparit fogom választani, megbízhatónak tűnik. Mondjuk még meglátjuk. Két hónapja demózok náluk, és az újrajegyzésekkel nem vagyok teljesen elégedett, van, hogy hírek idején újrajegyez, azonnal nyomok, hogy rendben, akkor megint újrajegyez...

Az Alparinál érdekes dologra bukkantam, a Micro és Classic számláknál is ezt írják: Execution: NDD for Forex and gold/silver. Létezik az, hogy No Dealing Desk az összes számlájuk, az utolsó $200-os Micro is?? Mert ami ECN, az meg csak MT5-ön van, azt meg nem szeretnék.

XTB is érdekesnek tűnik a HUF-os számlájával, meg rosszakat sem írtak róla, holnap ott is elkezdek demózni. Sajnos az ottani STP-hez is $5000 vagy 1millaHUF kell, annyit meg egyelőre nem tudok/szeretnék beinvesztálni. Azért megnézem a demót.

A Dukascopyt ajánlanám figyelmedbe.
          Tény, ugyan nincs rajta éles számlám, csak demo-m jelenleg is de már évekkel ezőlőtt végigmazsoláztam róla egy rakat külföldi fórumot plusz a mai napig figyelem róla az emberek reakcióit, és gyakorlatilag mindenki elégedett.
          ECN broker,
          van microlot
          megbízható, ultraprecíz pengeéles system, svájci bank színvonal
          100$-tól leeht számlát nyitni a Dukascopy-EU nevű "részelgénél"
          nem olcsó, de sztem még bőven reális jutalékok, spread-ek

Hátránya hogy mt4-et csak egy speciális bekötő bridge-en keresztül szolgáltat ami drágítja a kereskedést vmivel (és olvastam már párhelyen hogy ez a szolgáltatásuk precizitásának rovására is mehet, bár ez nem biztos, ennek utána kell járni), de a Jforex platformjukat könyen meg lehet tanulni, csak mivel ez Java alapú program nehéz hozzá egyéni indikátorokat, script-eket, ea-kat szerezni.

Szóval ha nem gond neked a Jforex akkor szerintem ettől jobb brokert nem sokat fogsz találni.

Hozzászólás

• "Hátránya hogy mt4-et csak egy speciális bekötő bridge-en keresztül szolgáltat "

Ez nem hátrány. Mt4 platformon tényleges ECN-t adni csak bekötő bridge-en keresztül lehet.
            Ha nincs bridge, akkor biztosan házon belül marad a kötés.
            Ha van, akkor is kb 1 lot alatt./szerintem/

Hozzászólás

• Microtrader: az nekem is feltűnt, hogy talán a Dukascopy az egyetlen olyan bróker, akiről tízből kilencen jót mondanak. Nézegettem is, de a kis méretű számlám miatt lemaradt a listáról. MT4 nem követelmény, bár azt ismerem, de nem használok olyan indikátort, ami az "alap" készletben ne lenne benne. Mondjuk egy Close All Order gomb az jó lenne :-)

Mindjárt megpróbálom kiszámolni, hogy mibe kerülne nekem a Dukascopy, mert az EUR/USD spread-je most pl. 0,5, ami jó, de a jutalék mértéke nem egészen tiszta számomra, és nem vagyok benne biztos, hogy $1000-os kis számlával meg 0,1 lotos kötésekkel is megérné-e ez nekem.

Hozzászólás

• Tehát, ha jól értem, akkor a Dukascopynál $1000-os számlával 0,35+0,35+spread a tényleges spread költség? Azaz ebben a pillanatban EUR/USD 0,4+0,35+,35=1.1pip a spread? Alparinál is 1.1 körül ingadozik, ha pedig a Dukas tényleg kiviszi az ajánlatomat a piacra, akkor nem kérdéses, hogy nagyon jók a feltételek.
                Meg olvastam valami 45% jutalék visszatértésről közvetítő brókerek által egy teljes évig, szóval Dukasék hirtelen első helyen lennének ha valóban ennyi az annyi :-)

Hozzászólás

• 1 Lot-ban kell gondolkodni: broker A=Spread 1.6 Pip
                  broker B=0,4 Spread+ Comm 5,80 USD
                  (0,1 Pip=1 USD 1 Lot-nal )
                  0,4+0,58=0,98 Pip
                  A különbseg= 0,62 Pip = 6,20 USD

Hozzászólás

• A napokban hallgattam egy elöadast es a broker azt mondta heti 1 000 000 Lot kereskedesnel 1 Lot alatt nem szeretik piacra vinni a köteseket. Egy Lot alatt kb. 0,5 amit kivisznek a piacra. Az ECN sem azt jelenti, hogy megy minden a piacra : jo likviditas
                    több mint 5 Bankkal van kapcsolat
                    szük Spread

Hozzászólás

• Papa, köszi az infókat! Ha nem viszik ki a piacra a kis kötéseket, akkor is érdemes lehet őket választani, mert nem tudnak stopvadászni, ha jól értem. Vagy olyat tudnak, hogy a házon belüli ordereknek más lesz a grafikonja a JForex felületen, mint a többieknek?

Ezen oldal alapján valaki segítene meghatározni a Dukas forexes jutalékát egy kötésre? http://www.dukascopy.com/europe/engl.../fee-schedule/
                      Ahogy én értem úgy jön ki, hogy Lot*35(ha a legrosszabb a jutalék érték mindenből), azaz USD számlán egy 1 lotos kötés 1*35=35 USD?

Hozzászólás

• Amint a tablazat is mutatja:1 millio lekereskedett USD, tehat 10 Lot mennyiseg. Minel többet kereskedsz, annal kevesebb a Comm. En igy ertelmezem.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Papa, köszi az infókat! Ha nem viszik ki a piacra a kis kötéseket, akkor is érdemes lehet őket választani, mert nem tudnak stopvadászni, ha jól értem. Vagy olyat tudnak, hogy a házon belüli ordereknek más lesz a grafikonja a JForex felületen, mint a többieknek?

Ezen oldal alapján valaki segítene meghatározni a Dukas forexes jutalékát egy kötésre? http://www.dukascopy.com/europe/engl.../fee-schedule/
                          Ahogy én értem úgy jön ki, hogy Lot*35(ha a legrosszabb a jutalék érték mindenből), azaz USD számlán egy 1 lotos kötés 1*35=35 USD?
                          A jutalék egy kötésre attól függ mekkora méretű a kötésed.
                          Az egyszerűség kedvéért: ez 0,5-ös spreadnél és a leggyengébb jutaléksávnál, annyit tesz, mintha 1,2 lenne a spread egy olyannál ahol nincs kötésenként jutalék. (0,5(spread)+2x0.35(nyitás+zárás)=1.2) Ez 0,1 Lot EUR/USD-nél 1,2 dollár lesz.
                          Persze van olyan helyzet, hogy más kis spreaddel (+jutalék) kötögetni, mint a nagyobb, de ugyanannyi költségű spreaddel. Pl gyors scalpoknál.

Egyébként én is csak ajánlani tudom a Dukascopyt, én is azon kereskedek, és van olyan is, hogy egyszerre zársz minden futó pozit.
                          Könnyen át lehet állni rá, fut egy Meta is mellette, azon (is) elemzek.
                          Ugyanazt a chartot kapod, de szerintem azért még ne kezdd élesben.

Üdv!

Hozzászólás

• Köszönöm az infókat!
                            Még kell pár hét, amíg teljesen biztos leszek a stratégiámban, illetve a maradék gyenge pontjait kijavítom, addig semmiképpen sem próbálkozom élesben.
                            Meglehetősen unortodox módon csinálom a forexet, így fordulhat elő, hogy bár van egy viszonylag jól működő, nyereséget (demón) szépen termelő stratégiám, mégis hiányzik nálam az alapokból jópár tégla :-) De folyamatosan tanulok, hogy ne maradjanak hiányosságaim.

Hozzászólás

• Alparinál 1.8-2 a spread,miközben az Ironnál 1-1.5 ?

Hozzászólás

• Éppen akartam kérdezni, hogy más brókercégeknél történt-e emelés, mert az Alpari ma nagyon bedurvult. 1,5-2 szeres a spread minden páron a megszokotthoz képest ill. drágább, mint valaha amiket tapasztaltam. Ekkorka volatilitásnál ez már komoly dolog.

Hozzászólás

Working...
                                X