Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockas
    válaszolt
    én eddig egyetlen helyen nem vettem észre semmilyen mértékű lehúzást sem.
    világméretű cég, sok kis irodával és mindenhol mindig teljesen korrektek voltak:
    arab mani csandzserek: welcome!!

Szólj hozzá::

• David Chateau
    válaszolt
    No, kicsit ássunk bele

Bárhol belenyúlhatnak. Csak az adott brókercég menedzsmentjének üzletpolitikája dönti el, szivatnak-e, avagy sem. A Meta ott kerül a rossz oldalra, hogy ez a platform eleve úgy lett megírva, hogy a brókercégnél a rendszergazda (alias dealing desk) MetaServeren eszméletlen egyszerűen be tudja állítani a szopatás legkülönbözőbb paramétereit. Láttam élesben, tényleg gyerekjáték akár egyesével, akár tömegével lerántani az elképzelt sápot bárkiről.

Saját platformon is lehetnek köcsögölések, de mivel az sokkalta nagyobb költség is egy brókernek (Meta alap licensze csak százezer dolcsi, ezt bárki összedobja kb, és minden support megvan hozzá....ennyiből nem lesz egy perfekt saját platform jó esetben...), így kevesebben vállalják be. Plusz a saját platformon beadott megbízásokra sokkal több jogunk is véd! Lásd Dukas, LMAX. Ahol pedig van nyitott könyv, ott reklamálni is tudunk a felügyeleti szervnél, ha patkánykodáson értük a céget (orderazonosítók+időpont).

És szintén a menedzsmenten múlik a hozzáállás is, ha gebasz van. Az is sokat elárul a cégről.

Mindenesetre LMAX-on 1,18-nál még voltak likvidálások és orderek a könyvben az EURCHF-en jan 15-én. Én körbekérdeztem, mindenki bukott sokat, de nem mindegy, hogy 1,18-on, vagy 0,8-on, ne adj' isten 0,3-on(!) szállt ki, erre mind volt példa.

• kockas
    válaszolt
    Chucky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem teljesen érted a működési elvet. Azért van metan csúszás LMAX-on pl, mert ott először átmegy a normális webtrader szerveren a meta előtt és ez mind extra ms. FXCM, Oanda metáján is előfordulhat, de lehet náluk natívan megy.
    igen, naivaknak natívan, többieknek meg gyárilag

mindegyikbe van ilyen, csak nem egyforma tűréshatárra vannak beállítva. (mennyiségügyileg), de a gyári magyarázó szöveg az legalább megegyezik

igen, biztos létezik csúszáscsalásmentesen megírt platform, de sztem ott is vannak más lehetőségek kívülrő buzerálni a bemeneti árfolyamokat.....

• Guest's Avatar
    Guest replied
    imre001 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ti most azt tényleg komolyan gondoljátok, hogy ahol metatraderbe belenyúl a broki, ott webes vagy egyéb platformon nem fog belenyúlni? Elképzelem a szitut, a deling beszélget : "Te ez már megint duplázott, állítsd szivatóra,,,ja már átment a saját platformunkra... bah... ezt megszívtuk..fizesd ki rendszeresen."

De lehet én vagyok túl bizalmatlan...
    Nem teljesen érted a működési elvet. Azért van metan csúszás LMAX-on pl, mert ott először átmegy a normális webtrader szerveren a meta előtt és ez mind extra ms. FXCM, Oanda metáján is előfordulhat, de lehet náluk natívan megy.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Ti most azt tényleg komolyan gondoljátok, hogy ahol metatraderbe belenyúl a broki, ott webes vagy egyéb platformon nem fog belenyúlni? Elképzelem a szitut, a deling beszélget : "Te ez már megint duplázott, állítsd szivatóra,,,ja már átment a saját platformunkra... bah... ezt megszívtuk..fizesd ki rendszeresen."

De lehet én vagyok túl bizalmatlan...

• kockas
    válaszolt
    az ilyenekhez tök sötét vagyok, csak a gombokat nyomogatom, árfolyamot is utálok számolni.........de nem lehetséges az a különösen szar szitu ezeknél, hogy akinek forintszámlája van, annak pl egy eur/usd üzletnél konvertálgatnak folyamatosan mindkettőre? én kinézem belőlük, tudom, a bizalmatlansági indexem a nullán

mert ha így van az nonstop szivást jelent egy átlagtrédernek a hufos számlájával, hacsak nincs rákattanva pl az AUD/HUF, vagy CHF/HUFra.

Interactívnál is emlegetik a forintos számlát, meg a filléres spreadet, meg a bazi nagy befektetővédelmet....és a slippeaget is sajnos, mert hát tökéletes Nő sincsen egy kuplerájban sem. ha más nem, a mosogatással biztos gondok akadnak, de ultradézi, dukascópé is csúszik a jégen, szóval szerintem oszd el háromfele, vezess statisztikát, és oszd meg velünk hiszen semmi mást nem szeretünk jobban mint más pénzével csalánozni

• David Chateau
    válaszolt
    Darius eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagy dilemmába kerültem a brókereket illetően. Ahogy fejlődik a kereskedésem, úgy jutottam el ahhoz a ponthoz, hogy lehet megérné váltani egy profibb brókerre. Problémám a következő:

Eredeti számlám egy forintszámla az XM-nél. Az volt az elképzelés mögötte, hogy habár rosszabbak a spreadek, de ha forintszámlát nyitok, akkor forintban tudom majd kivenni a pénzt belőle, és nem kell újra spreadet fizetnem mikor beváltom, mintha mondjuk dollárban/fontban/euróban kapnám a profitot és el kéne vinnem egy pénzváltóba, vagy rosszabb esetben bankon belül váltanám. Továbbá hosszú távon is elkerülném a deviza értékének változását. És lényegében hosszú távon jobban jönnék ki.

Na most ahogy elkezdtem nézegetni és demón tesztelgetni különböző más brókereket, bár HUF számla nincs, de kezdek gyanakodni, hogy a jóval kisebb kereskedési költségek miatt összességében lehet, hogy jobban jönnék ki egy USD vagy GBP vagy EUR számlával náluk, és jobban megérné úgy nekem. Pedig aztán nem is M1-en meg M5-ön skalpolok, mégis esznek a spreadek.

Szóval ez a helyzet, köszi a tippeket, ötleteket előre is, főleg ha voltak páran hasonló helyzetben.
    Tudom, nem úgy tűnik, de nem vagyok ügynökük LMAX-nál lehet forintosat is nyitni. Én amúgy még Dukascopyt ajánlom MAI NAPON. Mint tudjuk, a brókereknél se állandó minden, de érdemes meggondolni. Mindkettőnél van nem csak meta, ha ez számít, remélem, igen Amúgy LCG-re, FxPro-ra mondanak jókat. Mind a négy FCA-felügyelt.

Szerintem EUR, USD bőven elég, forint nem valószínű, rövidtávon beerősödne. Spread eszik így is, úgy is, nekem is 10-15%-ot simán elvisz a nyereségből.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Nagy dilemmába kerültem a brókereket illetően. Ahogy fejlődik a kereskedésem, úgy jutottam el ahhoz a ponthoz, hogy lehet megérné váltani egy profibb brókerre. Problémám a következő:

Eredeti számlám egy forintszámla az XM-nél. Az volt az elképzelés mögötte, hogy habár rosszabbak a spreadek, de ha forintszámlát nyitok, akkor forintban tudom majd kivenni a pénzt belőle, és nem kell újra spreadet fizetnem mikor beváltom, mintha mondjuk dollárban/fontban/euróban kapnám a profitot és el kéne vinnem egy pénzváltóba, vagy rosszabb esetben bankon belül váltanám. Továbbá hosszú távon is elkerülném a deviza értékének változását. És lényegében hosszú távon jobban jönnék ki.

Na most ahogy elkezdtem nézegetni és demón tesztelgetni különböző más brókereket, bár HUF számla nincs, de kezdek gyanakodni, hogy a jóval kisebb kereskedési költségek miatt összességében lehet, hogy jobban jönnék ki egy USD vagy GBP vagy EUR számlával náluk, és jobban megérné úgy nekem. Pedig aztán nem is M1-en meg M5-ön skalpolok, mégis esznek a spreadek.

Szóval ez a helyzet, köszi a tippeket, ötleteket előre is, főleg ha voltak páran hasonló helyzetben.

• kockas
    válaszolt
    Pityke eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    UltraFX-nél sem szükséges a VPS, anélkül is nyitnak számlát.
    Ami extra előny lehet, az a 24/7 magyar ügyfélszolgálat (=bármikor felhívhatod Nándit, ha valami hasfájásod van), ami a nem profiknak jól jöhet.
    értem, köszi!
    ár értékben akkor nekem jobb az alacsonyabb comissio+ingyen vps ami ki tudja mire lesz még jó, esetleg egy webmestercarrierrkezdete
    és az angolomat is csiszolhatom a saját hülyeségemen/pénzemen ha nem fogják érteni a parasztos plízeclozeallofmypozitions-t. (én nem érteném a helyükben bizonyos szituációkban és ezért tényleg elgondolkoztató nagyobb pénzzel a magyar support!! eddig még sose volt ilyen helyzetem, mindig a brokkerek kerestek.
    igen, sajnos lehet ez is egyfajta fekete hattyú ami sokszor párban is repül a másikkal

jajj olyan határozatlan vagyok most....mint az nfp második menete

• Pityke
    válaszolt
    kockasseggu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Azért érdemes átfutni az ezres maxis kínálatokat.
    Úgy tűnik a legtöbb helyen a comissionokkal variálnának (persze meg kell élni vmiből), de délibábként mintha láttam volna olyat, ami verte comissionban a többi ezrest és ingyen vps is járt hozzá bizonyos havi lotmennyiség felett.
    (hadd ne kelljen kibogarásznom újra)
    tudom ultrafx.....
    van e ultra előny is mellé innen magyarországról VPS nélkül,
    egy nem ultrás másikkal szemben?

Van e értelme kézi kereskedésnél forex VPS-en keresztül baszakodni?
    (egyáltalán lehet e? tényleg nem értek hozzá, de fogok
    UltraFX-nél sem szükséges a VPS, anélkül is nyitnak számlát.
    Ami extra előny lehet, az a 24/7 magyar ügyfélszolgálat (=bármikor felhívhatod Nándit, ha valami hasfájásod van), ami a nem profiknak jól jöhet.

• kockas
    válaszolt
    Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    En a demora gondoltam.
    Azért érdemes átfutni az ezres maxis kínálatokat.
    Úgy tűnik a legtöbb helyen a comissionokkal variálnának (persze meg kell élni vmiből), de délibábként mintha láttam volna olyat, ami verte comissionban a többi ezrest és ingyen vps is járt hozzá bizonyos havi lotmennyiség felett.
    (hadd ne kelljen kibogarásznom újra)
    tudom ultrafx.....
    van e ultra előny is mellé innen magyarországról VPS nélkül,
    egy nem ultrás másikkal szemben?

Van e értelme kézi kereskedésnél forex VPS-en keresztül baszakodni?
    (egyáltalán lehet e? tényleg nem értek hozzá, de fogok

• Porter
    válaszolt
    falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lajos írta fentebb hogy LMAX-nál 10k a minimális depo. Ez nekem egyenlőre túl sok egy brókernél, úgyhogy mindenképpen Nándiéknál nyitnék számlát. Csak jó lenne akkor már a demo-t is itt nyitni.
    En a demora gondoltam.

• fsdhbfjksdbflhsdgfj
    válaszolt
    falcon eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lajos írta fentebb hogy LMAX-nál 10k a minimális depo. Ez nekem egyenlőre túl sok egy brókernél, úgyhogy mindenképpen Nándiéknál nyitnék számlát. Csak jó lenne akkor már a demo-t is itt nyitni.
    Nyithatod a GlobeGainen keresztül is, akkor is csak 1000$ a beugró, és még visszatérítést is kapsz a saját kereskedéseid után.

• falcon
    válaszolt

• David Chateau
    válaszolt
    Porter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Csinald az Lmax-nal, 1 percen belul kesz.
    Támogassuk Nándiékat, nekünk nem kerül többe, ők meg szélmalom harcot vívnak úgyis.

Working...
X