Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• erla01
    válaszolt
    Igen, próbáltam őket, most is kereskedem a cégnél, megnyugtatóak az eddigi tapasztalatok, nem kereskedik ellenem senki, kivéve azt több millió dollárt, ami épp akkor shortba megy, amikor én longba és fordítva. :-)
    Ha egy brókercég b@szakszik, az látható. Ennél egyelőre nem észleltem ilyet.

Metájuk van, lehet rajta futtatni expertet, meg mindenféle scriptet, ami segít kereskedni.

Kártyás beutalásnál azért jobba helyzeted, mert elérhető az ügyfélnek az ún. chargeback, ami miatt ha mástól nem, de a kártyaszolgáltatód biztosítójától visszakapod a pénzed, ha a cég lelépne.

Poziméretezés : nos, én kicsit másképp látom a kockázatot, mint a legtöbben itt, nem vagyok híve a 0.1-0.5-1%-os risknek, én szeretek haladni, cserébe elviselem a nagyobb visszaesést, a magasabb lebegőt, de ez én vagyok.
    Azt javaslom neked, hogy ne hallgass ebben a témakörben senkire, csak magadra és határozd meg magadnak a kockázatot. Ehhez pár gondolat.
    Először is nézd meg, hogy egyszerre hány pozid lehet nyitva. Aztán nézd meg, hogy statisztikailag mi a legnagyobb visszaesés, amit a stratégiád tud csinálni.
    Amikor ezek megvannak, játsz el a gondolattal, hogy ha tele van kötve a számlád és jön egy nem vár esemény és minden sl-re fut az téged mennyire visel meg (lelkileg és pénzügyileg). Aztán azon is gondolkozz el, hogy te nyugodtan tudsz-e aludni akkor ha maximális poziszámmal vagy trédeben, vagy pedig 10 percenként nézed a mobilodon a metát az ágyban is?!
    Ha 1000$-ból nyugodtan elbuksz 200-at és sosem volt még olyan az eddigi kereskedéseid során, hogy 10 pozinál több volt nyitva, úgy 2% / tréddel vagy a határon, így ez a maximum, ennél kevesebbet javaslok.
    A pozi méretezése pedig a stophelyszíntől függ, nem a számlamérettől.
    Sok-sok dologtól függ, hogy mi az ideális neked, leginkább attól, hogy hol van a komfortzónád határa a veszteséggel kapcsolatban, így ez nagyon szubjektív, azaz ezt neked kell tudnod. Készülj fel a legrosszabbra, kalkulálj a legvacakabb esettel, s állítsd be magadnak a kockázati szintjeidet.

Sok sikert, sok zöld pipet!

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Capitano el-Trollo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi erla. Esetleg tapasztalatod is van velük? Kereskednek ellened? Ahogy a korábbiakból gondolom, nem az a hitvány fajta cég, mint az IronFx és cimborái.
    Egy MTF, hogyan tudna ellened kereskedni? Amúgy LMAX metán, daxon nekem már volt 5-10 pont slippage, azóta(másfél éve) csak a webes platformon tolom és egyszer nem volt rosszul teljesült STOP order. Szóval a webes platform nálam #1.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jobb, ha a metát elfelejted, de LMAx-nál és Dukascopy-nál vállalható a meta is még
    A Meta a konkrét esetben lényegi kérdés.

• falcon
    válaszolt
    Indu27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Ezt a kártyás dolgot meg tudná magyarázni nekem valaki? Miért ne tudnának akkor lelépni? Tehát a negatív számla elleni védelem kacsa.. Ennek elkerülésére akkor gondolom csak az marad, hogy kis lot-al próbálkozok és többfajta instrumentumon kereskedek. A kérdésem még az lenne, hogy 1000 dolláros számlán Ti milyen lot-al tradelnétek? Én 0,1-re gondoltam. Illetve ha van még ötletetek, hogy milyen elemi hibát ne kövessek el, azt is szívesen veszem! Köszi!
    könyvajánló: Van K. Tharp - A pozíció méretezés ABC-je

Kezdőként olyan lesz ezt olvasni, mintha szárított teveszart majszolnánk a sivatag közepén . De bárcsak ez lett volna a legelső könyvem.

• David Chateau
    válaszolt
    Köszi erla. Esetleg tapasztalatod is van velük? Kereskednek ellened? Ahogy a korábbiakból gondolom, nem az a hitvány fajta cég, mint az IronFx és cimborái.
    Jobb, ha a metát elfelejted, de LMAx-nál és Dukascopy-nál vállalható a meta is még

• Guest's Avatar
    Guest replied
    erla01 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igen, van nekik az is.

• Indu27
    válaszolt
    Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sehogy
    Amúgy meg mindegy milyen céghez utaltok. Kártyával csináljátok és nem tudnak lelépni a pénzel....ennyi.

Sziasztok!

Ezt a kártyás dolgot meg tudná magyarázni nekem valaki? Miért ne tudnának akkor lelépni? Tehát a negatív számla elleni védelem kacsa.. Ennek elkerülésére akkor gondolom csak az marad, hogy kis lot-al próbálkozok és többfajta instrumentumon kereskedek. A kérdésem még az lenne, hogy 1000 dolláros számlán Ti milyen lot-al tradelnétek? Én 0,1-re gondoltam. Illetve ha van még ötletetek, hogy milyen elemi hibát ne kövessek el, azt is szívesen veszem! Köszi!

• erla01
    válaszolt
    Srácok, LMAX-nak van MT4-e?
    Igen, van nekik az is.

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Srácok, LMAX-nak van MT4-e?

• David Chateau
    válaszolt
    Ebben Zalánnak, és Lajosnak tökéletesen igaza van, Krisz, ne vedd el a lehúzós cégek ügyfélállományát

• erla01
    válaszolt
    Simi!

Sehogy.

Egy rendes cégnél nincs 500as tőkeáttétel és nincs 20%-os sl out. Ehelyett van 100as lev.max és 50-100%-os margin sl out. Így van negatív egyenleg elleni védelem.
    Beküldesz 10.000$-t, 1 lot fedezete 1000$, ha buksz 9000$-t, margin sl out. Ennyi.
    Negatív egyenleg meg ezek a számlán csak úgy keletkezhet, ha az árfolyam több, mint 100 pipet megy a sl out után ellened. Ezek az arányok kb.

A többi humbuk. Nincs a valóságban negatív egyenleg elleni védelem. Ez csak reklámfogás, ha negatívba mész, a brókercég is bukik, ő a liqv. prov-nél tartott kumulált számlájáról, azaz a nagy közösből.

• Zalán
    válaszolt
    simifx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Lehet, hogy én vagyok ehhez buta, és biztos, hogy rám férne egy okítás a piacok működéséről, (mondjuk H.Nánditól,) de áruljátok már el, hogy hogyan működik a negatív számla elleni védelem egy nem market maker cégnél?
    Valahogy ezt nem tudom elképzelni.
    Sehogy
    Amúgy meg mindegy milyen céghez utaltok. Kártyával csináljátok és nem tudnak lelépni a pénzel....ennyi.

• simifx
    válaszolt
    Lehet, hogy én vagyok ehhez buta, és biztos, hogy rám férne egy okítás a piacok működéséről, (mondjuk H.Nánditól,) de áruljátok már el, hogy hogyan működik a negatív számla elleni védelem egy nem market maker cégnél?
    Valahogy ezt nem tudom elképzelni.

• Lacóka789
    válaszolt
    ***** eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Így igaz! A nagy 3-asnak tökéletesen megfelel.
    FCA felügyelet, FSCS betétbiztosítás, negatív számla elleni védelem.
    Ha már az egyik hiányzik, felejtős, szerintem.

• MyBusiness
    válaszolt
    Indu27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Kicsit régen voltam legutóbb, de köszönöm szépen a sok tartalmas választ. Jó ezt látni, nem is tudom hol kap az ember ennyi értelmes választ egy fórumon. Mint már lehet hogy írtam, a manuális tradek irányába (írásaitok alapján a robotos dolgot elvetettem), technikai elemzésen alapuló tradelés felé szeretnék nyitni. Az elképzelésem szerint 1000 EUR-al próbálkoznék majd (még többet gyakorolnék addig). Egy dolog riaszt vissza, de az nagyon. Az oké, hogy 2-3 százezret rászánok és ha 0 lesz belőle elfogadom, hiszen benne van a pakliban, ez vállalható is számomra. Egyébként 100 000 Ft haszon után visszautalnám a pénzt. Tehát kezdetben ha nyerek, akkor sem tartanék a számlán 1000 EUR-nál többet. Szóval ami elriaszt egy CHF szerű januári szakadás, az hogy kis pénzzel is eladósíthatom magam egy életre, nem bírnak kényszerlikvidálni, nem működik a stop. Azt szeretném megkérdezni, hogy tudtok-e olyan szolgáltatókat ajánlani ahol szerződésben leírják, hogy ha piros hó esik akkor sem követelhetnek ilyen esetben semmit sem? (a befizetetten felül) Az lenne nekem a fontos, hogy a rászánt összegnél ha nagyon benézek valamit (vagy rajtam kívül álló okból) akkor se tudjak többet bukni. Ha létezik ilyen szolgáltató, fontos szempont lenne még hogy biztosítva legyen a pénz, egy esetleges bróker bedőlés esetére. Ezek a ciprusi cégek elég riasztóak, tudom, hogy adózás miatt, de nem bízom benne hogy azoktól bárki, bármit visszakapna ha baj van. Még lehet akkor sem ha nincs baj. Fxcm talán? Köszönöm a válaszokat!
    FxPro UK. Nagyon jó nevű cég. Nagy pénzzel és mikro lottal is.
    Két ága van! ciprusi és UK.
    Negatív egyenleg nincs náluk, még a CHF után is visszaállították a negatív egyenlegeket.
    Ügyfél vagyok, no jutalék, bónusz és tsai.
    Ciprusnak a gondolata is kerülendő!!

Working...
X