Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• kockas
    válaszolt
    XMMA eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    .....

Nem tudom honnan veszitek, hogy MA bármely más vállalkozás elindításával sikeresebb lehet???
    .......
    Talán mert statisztikailag sokkal nagyobb az esélye egy sikeres sima vállalkozás beindításának (és vegyük ide azt is amiből szolidan, de meg lehet élni), mint annak az esélye, hogy a forex/tőzsdéből meg fog élni.

Szólj hozzá::

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Indu27 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok! Új vagyok itt és egyébként sem régen kezdtem a forexezést.
    Keresd a saját előnyöd. Ameddig nincs bizonyítható előnyöd, addig ne is próbálkozz éles számlával. Robotot mindenki tud venni. Mindenki halomra keresi magát?

Myfxbook arra való, hogy a szép számlákat kitegyük, a bukókat töröljük.

ActivTrade-nél van megtapasztalt negatív számlaegyenleg elleni védelem. Egyszerűen feltöltik nulláig a számlád.

1-2 óra, meló után semmire sem elég. Hacsak nem zseni vagy. A tanulással eltöltött idődet senkinek sem számlázhatod ki. Egy biztos: ha a mostani szakmádban van lehetőség fejlődni, akkor annak tudhatod a konkrét útját és a konkrét eredményét, a forexszel ellenkezőleg.

Nem tudom honnan veszitek, hogy MA bármely más vállalkozás elindításával sikeresebb lehet???

Nézd Pityke Guru példáját. (Még a chartcenteren olvastam az egyedi, jó meglátásait jó pár évvel ezelőtt.)
    Írása szerint egy nyugisabb, kiszámíthatóbb, agyagilag jobb életet cserélt le a szenvedélye miatt. Most gyűjtheti magának a nyugdíját, elfelejtheti a szakmáját, amiből nem 10, hanem 1-2 év alatt is ki lehet esni, de csajozhat:-)

Ha megvan az előnyöd, bizonyított a jobb képességed adott területen, a továbbfejlődéshez elengedhetetlen a többszörözés. Forex, tőzsdei kereskedés esetén

-egyedül, kollégák nélkül
    -csak a saját tőkédből, külső forrás bevonása nélkül

nem fogsz messzire jutni. Azt hiszem kicsit előre rohantam.

• David Chateau
    válaszolt
    Ja, és a tőzsdepszichológia topicot olvasd el.

Nicknevek pedig szerintem Bill, sindler, Tback, Norton3, Jano, HWTrader, sidius, Gp57, willow, ChyberBob első körben elég is

• David Chateau
    válaszolt
    Azért ez nem lottó ötös

Minden esemény független egymástól, hogy ki lesz sikeres, és ki nem Mivel más infót nem tudunk róla, ezért minden esélylatolgatás csak előítéletekből származhat Maradjunk annyiban, nincs rálátásunk, így 50-50%, szerintem így korrekt, és nem pesszimista

• Pityke
    válaszolt
    Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ezek szerint a lottó ötöshöz is 50% esélyem van. Vagy megnyerem vagy nem
    Én ennél jobb levezetést is tudok
    Minden csajjal 75% esélyem van, hogy összejövünk. Ez ám az önbizalom növelő!

Ugyanis egy kapcsolathoz 2 fél kell:
    50% a férfi, 50% a lány.
    Én, mint férfi akarom a csajt, tehát 50% már kipipálva.
    A csaj meg vagy akar engem, vagy nem. Tehát a kapcsolat másik 50% * 50% (csajnak bejövök-e)=25%
    Az én 50%-om + a csaj 25% = 75% esély minden csajnál

• Pityke
    válaszolt
    Köszönöm a hszeket. Elég egyértelmű, hogy a robot ötletet dobni fogom. Gondoltam rákérdezek, nehogy lemaradjak a tutiról. Manuál módban viszont képezni fogom magam. Azért a havi 10%-ot én sem gondoltam komolyan, tényleg onnan bűzlik ez az egész, hogy akkor minek árulja..Jótékonykodás? Mondjuk azt nem értem, hogy ha mindenki csak szív hosszú távon a robotokkal, hogy marad fenn a mítosza? Illetve írtátok itt hogy napi 12-14 órában nyomja évek óta és nullszaldós. Akkor minek csinálja? Érdemesebb lenne hangyát számolnia. Azt tudom, hogy nagyon kevés ember nyer ezen 5% talán? De az is tuti, hogy nagyon sok naív amatőr van aki csak úgy nyomkodja a gombot, míg el nem megy pár 100 ezer Ft. Valaki írhatna egyébként valami lelkesítőt is!
    Hogy marad fenn a robot mítosza? Úgy, hogy a robotokat el kell adni, ehhez kell egy jó marketing. Aki csak most pottyan bele a forexbe, annak minden új, meg lehet etetni mindennel. Elég bemutatni pár éppen aktuális sikertörténetet és kész, az hogy pár év múlva ezekből mi marad, már mindenki elfelejti.

Akkor minek csinálják az emberek? Mert mindenki meg akar gazdagodni és abba a nyerő 5-10%-ba tartozni. Minek lottóznak az emberek, mikor a 99,9% csak feszít? Mert mindenki szeretne lottómilliomos lenni, noha tudják, hogy erre alig van esélyük.

Ehhez kell is egyébként egyfajta játékszenvedély. Akit maga a kereskedés nem érdekel, nem vonz, csak meggazdagodni akar, annak ez tuti nem fog menni. Mert mindig jönnek bukások, lelki hullámvölgyek, amiknél fel fogja adni az, akit nem érdekel a "játék", nincs meg a szenvedélye hozzá.

Én 17 éve csinálom komolyabb szinten, előtte 6 évig amatőr szinten. 10 éve csak ebből élek.
    Ha most visszanézek és mérleget vonok, akkor vegyes a kép. Szigorúan anyagi oldalról nézve valószínűleg bukóban vagyok. Ha 10 éve nem hagyom ott a programozói karrierem és folytatom pl. Google, FB, IBM-nél, akkor az évek alatt biztosan több pénzt kerestem volna, mint a tőzsdén. Nyugisabb életem is lett volna az biztos.
    Ugyanakkor így is elég pénzt keresek, és ez elég szabadságot bíztosít ahhoz ,hogy akkor és oda utazzak a világon, ahova akarok. Az elmúlt 10 év nagy részét külföldön töltöttem utazással, nyaralással, búvárkodással. Viszont mindig résen kell lenni a piacon, a hétvégék kivételével sosincs teljes nyugalmam. De ezt nem is bánom. Van egyfajta játékszenvedélyem, amit ez az életmód kielégít.
    Szóval anyagilag nekem a tőzsde tulajdonképpen bukás, de akkor sem bántam meg, mert mégis kielégíti a szenvedélyem.

• Forex Gump
    válaszolt
    David Chateau eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Igyekeztem az előadásomat erre felépíteni, hogy mit hogyan érdemes az elején:
    https://m.youtube.com/watch?v=1qigEpSu_PY

Everexről beszélhetünk privátban, sok tapasztalatom van. De elsőre semmiképp se robot!

Üdv a szakmában!

A statisztika csak egy dolog. Neked is, mint mindenki másnak, 50-50%, hogy sikeressé válik-e

Számomra az idő nagy érték, emiatt megérte. Bár az élethez való hozzáállásom is nagymértékben javult.
    Ezek szerint a lottó ötöshöz is 50% esélyem van. Vagy megnyerem vagy nem

• Indu27
    válaszolt
    Köszi! Megnézem holnap! (elég hosszú).
    + a kereskedés de hogyant is olvasni fogom. Sziasztok mára! Jó éjt! Üdítő amúgy, hogy normális hszeket olvasni itt!

• David Chateau
    válaszolt
    Igyekeztem az előadásomat erre felépíteni, hogy mit hogyan érdemes az elején:
    https://m.youtube.com/watch?v=1qigEpSu_PY

Everexről beszélhetünk privátban, sok tapasztalatom van. De elsőre semmiképp se robot!

Üdv a szakmában!

A statisztika csak egy dolog. Neked is, mint mindenki másnak, 50-50%, hogy sikeressé válik-e

Számomra az idő nagy érték, emiatt megérte. Bár az élethez való hozzáállásom is nagymértékben javult.

• Indu27
    válaszolt
    Köszönöm a hszeket. Elég egyértelmű, hogy a robot ötletet dobni fogom. Gondoltam rákérdezek, nehogy lemaradjak a tutiról. Manuál módban viszont képezni fogom magam. Azért a havi 10%-ot én sem gondoltam komolyan, tényleg onnan bűzlik ez az egész, hogy akkor minek árulja..Jótékonykodás? Mondjuk azt nem értem, hogy ha mindenki csak szív hosszú távon a robotokkal, hogy marad fenn a mítosza? Illetve írtátok itt hogy napi 12-14 órában nyomja évek óta és nullszaldós. Akkor minek csinálja? Érdemesebb lenne hangyát számolnia. Azt tudom, hogy nagyon kevés ember nyer ezen 5% talán? De az is tuti, hogy nagyon sok naív amatőr van aki csak úgy nyomkodja a gombot, míg el nem megy pár 100 ezer Ft. Valaki írhatna egyébként valami lelkesítőt is!

• Guest's Avatar
    Guest replied
    Teljes mértékben egyetértek az előttem szólókkal, kiegészíteném még annyival, hogy lehet, fájó hallani, de inkább az igazság, mint a hazugság...

-ha napi 1-2 órát tudsz rászánni, szvsz felejtsd el.. sokan, 5-6 éve nyomják napi 10-14!!! órában, és épphogy nullszaldósak..

-előzőből következik: ha nem tudod elfogadni, hogy gyakorlatilag senkid sem marad, felejtsd el!

-ha kapcsolatod, családod, gyereked van FELEJTSD EL! Ezt a legkomolyabban mondom, ez nem játék! Lásd CHF hattyú....! A Forex kereskedés a kockázatkezelés művészi szintre való fejlesztését jelenti legfőképp, és számomra, meg talán minden normális ember számára a családnál fontosabb nincs!

-Ha el tudod magad képzelni, hogy a nulláról egy olimpián helyezést érsz el, akkor talán.. ez nem vicc! Itt nincsenek kicsit keresők meg sokat keresők! Itt vesztesek vannak, jó sokan, és a maréknyi nyertes, aki mindent visz!

-ha a legkisebb százalékban is igaz rád, hogy gyenge jellem vagy el se kezd! Különben előfordulhat, hogy simán bekattansz.

-időt nyerhetsz, ha találsz valakit, aki lendít az utadon, én nem találtam.. de ezzel éveket spórolnál... esély, hogy találsz ilyen mestert...ezred százalék.

-kockas igazat szólt, inkább vágj bele bármi másba, annyira apró az esélye, hogy révbe érj. Persze megéri, megéri... de nem egy életöltő alatt.

• befektetoklub
    válaszolt
    Köszi a linket! Csak nekem fura, hogy a demo számlák mesések élesen meg ami valaha is jó volt le van zárva? Ennek mi értelme? Elég kamu szagú, pedig szépet mondtak róla, hitelesnek tűntek a srácok is. Egyébként meg az ECN lényege nem az lenne, hogy nem nyúlnak bele? Vagy ilyen nem is létezik? Te tudsz ajánlani valami robotot? Mennyire elvárható és létezik-e olyan robot ami mondjuk havi 10%-ot hoz? Köszi a választ!
    Ha kezdo vagy, akkor a robotos meset gyorsan felejtsd el, foleg az olyat ahol 10%-ot igernek/ho. Egyebkent meg minden tozsde, forex alapu befektetest ahol 10 -et igernek egy honapra !!Jobban jarsz, ha fogod a penzed es futasnak eredsz !!!
    A dolog ott kezdodik, hogy amig nem tudsz manualisan kereskedni olyan szinten, hogy plusszban legyen a szamlad, szoval egy atgondolt strategia alapjan, addig nincs mit beszelni a robotos kereskedesrol. A masik teny, hogy kockazatkezelten egy robot atlag 2-3-4 %-os profitot tud termelni havonta de ez nagyon valtozo. A robot milyensegetol fugg, hogy mi alapjan kereskedik. Termelhet neked egyik honapban akar + 5%-ot es akkor az brutal jo de a masik honap lehet -1,5 % is, vegul igy jon ki egy atlag 2-3 %. Ha kezdo vagy eloszor tanulj meg kereskedni ( rogos a celhoz vezeto ut de megeri ) es a robotos meset addig keruld mint a forro kasat, mert sehova sem vezet csak idopocseklas. Nincs Szent Gral, nem letezik olyan a forex vilagaban, hogy minden honapban valami vagy valaki ugyanannyit kepes termelni, aki ilyet allit es mondjuk az altalad emlitett 10%-ot az egyszeruen hazudik !!! A robot nem olyan, hogy oda teszem es na csinald a dolgod es magara hagyom. Ha magara hagyod, akkor ledaralja a szamlad de ez a robot milyensegetol fugg, a beallitasaitol. Ha mondjuk 10%-ot akarsz, ahhoz nagy kockazatot kell vallalni de az vegul sehova sem vezet, az zsakutca es a vegen nagyon fajdalmas, mert odavesz a penzed. Lehet a dologgal ismerkedni de csak ovatosan es minden reszletet atlatni es ismerni.

• Pityke
    válaszolt
    Mondjuk nem csodálom, hogy a magyarok 60%-a havi 5-10%-os hozamígéretre simán betenné az összes pénzét...még most a brókerbotrányok után is.
    Tribuszerné miután kijött a börtönből simán fel tudott építeni egy piramisjátékot megint...

• Pityke
    válaszolt
    Nekem elég ha egy kivétel akad. Biztos vanna ilyenek is. Egyébként itt a fórumon jellemző, hogy a tagok félre tudnak tenni ebből rendszeresen egy kis pluszt? Csak nem azért csináljátok mert nem éri meg, vagy mindenki annyira képzett, hogy megy neki kézzel is? Engem mondjuk ez is érdekelne, de gondolom legalább pár hónapnyi intenzív melót igényelne és még kezdő vagyok. A legjobb persze az lenne ha kézzel kereskednék, napi 1-2 órám lenne rá csak meló után. Ez nem tudom mire lehet elég. Ezért is indultam el robotirányba. Jó lenne megismerni hasonló embereket, akik szintén ennyi időben, de rendszeres profitot tudnak termelni.
    Működhet a napi 1-2 óra is profitosan, de előtte évek kellenek, mire ide el fogsz jutni.
    A robotokról pedig: miért nem gondolkodsz picit? miért éri meg valakinek egy jól müködő robotot/rendszert párszáz dollárét árulni? Ha annyira tuti lenne a dolog, akkor miért nem vesz hitelt a bankban és utána elindítja a robotját, majd nyugdíjba vonul?

• Pityke
    válaszolt
    Köszi a linket! Csak nekem fura, hogy a demo számlák mesések élesen meg ami valaha is jó volt le van zárva? Ennek mi értelme? Elég kamu szagú, pedig szépet mondtak róla, hitelesnek tűntek a srácok is. Egyébként meg az ECN lényege nem az lenne, hogy nem nyúlnak bele? Vagy ilyen nem is létezik? Te tudsz ajánlani valami robotot? Mennyire elvárható és létezik-e olyan robot ami mondjuk havi 10%-ot hoz? Köszi a választ!
    Picit gondolj bele abba a havi 10%-ba....Kamatos kamat...

Working...
X