Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• TMforex eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszönöm a gyors választ neked! Te amúgy náluk kereskedsz?
    Igen, 2008 óta, de máshol még nem voltam, szóval nincs egyéb tapasztalatom.

Hozzászólás

• hi, broker választás nagyon nehéz. Saxo drága, nincs hedge, a platformja egy szar, de rengeteg instrumentum van amihez persze érteni kellene az piacok közötti összefüggést az meg nem kezdő téma.. mire meg profi leszel már nem akarod a saxo-t.

forexnél dukascopy technológiája szerintem a legjobb, az áraik is elfogadhatóak.. de azért óvatosan velük mert vannak meglepetések, a commission elfogadható ha már méretes a számlád és tudsz 10 lot feletti pozikat nyitni.. de a megbúvó költségek hamar felhalmozódnak.. de legalább transzparensen.

FXCM olyan közepes, megbízható, withdrawal teljesen automatilus ha bankkártyára tolod vissza akkor ingyenes is.

Oanda se rossz bár náluk nincs hedge, de szintén senki nem kérdez semmit ha hazautalsz, nincs is díja.. de azért az USD számládról a f@szom tudja milyen árfolyamon számolódik át forinba a lé mert vmi kis költség itt ott mindig bekerül.. érts 220 USDHUF-nál utaslz haza, de mire megérkezik már 214-en számolódik...

Ha komolyabban nyomod akkor a költségek is komolyabban: egy idő után már nem lesz elég a broker által neked vágott ár, szeretnél minden ticket látni nyüglődsz mindefélével majd kikötsz az eSignalnál havi 130 USD + 50/ feed-ért, metatrédert felejtsd el meg mindent ami ingyenes.. ez nem az a világ ahol ingyen tudod használni a jo cuccokat....

gondolom ismerős a mondás: if you dont pay for it you are not the customer. You are the product being sold....

Hozzászólás

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Oanda se rossz bár náluk nincs hedge, de szintén senki nem kérdez semmit ha hazautalsz, nincs is díja.. de azért az USD számládról a f@szom tudja milyen árfolyamon számolódik át forinba a lé mert vmi kis költség itt ott mindig bekerül.. érts 220 USDHUF-nál utaslz haza, de mire megérkezik már 214-en számolódik...
        Ezt meg kell kérdezni tőlük. Valószínűleg a kártya árfolyamán történik a váltás. Ehhez még hozzájöhet rejtett költség is a bróker cég felől. Van h pl jobban megéri előbb Skrill-re kiutalni (ingyen) és azt a kártyát használni, mert úgy az olcsóbb.

Hozzászólás

• Hi,

aki priviben üzen annak a válasz: a Dukascopy-ról nem negatív a véleményem, csak azt írtam, hogy vigyázni kell velük. Messze jobb mint akár az erste akár az OTP akár a Saxo pláne az a bizbaz500 vagy mi a nevük.

Dukassal azért kell vigyázni mert pl: hétvégére lemegy a leverage 1:100-ról 1:30-ra és ha ugy van beállítva a számlád akkor észre sem veszed mert lehedgel mindent aztán csak nézel hétfőn reggel, hogy ki nyitotta a hedge pozikat.
          A dukas érdeke hogy kereskedj velük és számukra mindegy hogy nyersz vagy vesztesz (nincs conflict of interest ha igy jobban érthető). Imádják ha skalpolsz mert nekik akkor cseng a commission ha te nyitsz vagy zársz. Ha a commissiont le akarod vinni akkor nagyban kell játszanod, havi 50-70 mill forgalom felett már nem zavaró a commission, de ahhoz kell hogy legyenek 1-10 lotos pozijaid ami már psziche.

A lényeg, hogy a dukas-t meg kell ismerni: a feedjük szerintem a legjobb főleg 1 perc alatt idősíkokon. a range chartjuk jo, gyors és pontos. Néha ki kell üríteni a cache-ket amit nem reklámoznak, de a long term trendvonalaid elcsusznak különben.

A jforex platform is nagyon jó, de nagyon ismerni kell. pl a pivot szintjeik hétfőn használhatatlanok, de a hét többi részén már elsőosztályúak.
          célszerű egy kicsit a java APIjukat is megismerni mert bár nagyon jó de ott is vannak számolási egyediségek.
          A riportok is egyediek, myfxbookra nem lehet rákötni amugy meg keresgéled hogy mi az a sok adat amit mutat.. és ha nem tudod mire ment el a profitod akkor nem is tudod megfogni a költségeket.

A Dukas rengeteg látványosságot kínál.. hülyébbnél hülyébb versenyek, hírek, mindenféle online cirkusz. azokat kerüld mert lehülyülsz tőle (értsd: high level distraction). A költségeik átláthatóak, de mindenütt ott vannak.

nagyjából ennyi.

Hozzászólás

• Jano: tetszenek a gyakorlatias és informatív hozzászólásaid.

Hozzászólás

• Ez most a Dukascopy Bank vagy a Dukascopy Europe ?

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ez most a Dukascopy Bank vagy a Dukascopy Europe ?
                Bár Jano 99%, hogy a Dukascopy Banknál van, de a DukascopyEU is ugyan ezt tudja. A reklámjaik szerint mindenképpen Nekem eddig úgy tűnik, hogy nem füllentenek (nagyot), mikor azt mondják, hogy "Minden ügyfél ugyan azt a szolgáltatást kapja"

A DukascopyEU a kispénzű ügyfelekre van szabva, mint pl. én. Itt nem $5000 a minimum befizetés, hanem $100. Kb. ennyi a különbség, amit én érzékelek.
                És mintha olyasmi is lenne, hogy az EU részleg EU-s felügyelet és szabályozás alá esik, ellenben a svájci nagycéggel.

De én még kezdő felhasználó vagyok, és csak akkor nézek utána a dolgoknak, ha tudom, hogy érinteni fognak, szóval lehetnek egyéb eltérések is.

Hozzászólás

• Hi,

nem is tudtam, hogy van olyan hogy dukascopyEU... amikor én nyitottam náluk ilyen még nem volt. Meg látom a dukas honlapján, hogy már magyar whitelabeljük is van ráadásul a hbe.. hmm lemaradok a hirekről.

A dukas nem a 100$-rodra hajt ugyhogy nem kell félni, hogy lespikeol vagy buherálja az accountodat.

Alapelv hogy ne egy brokerrel üzletelj, diverzifikálj ahogy a nagyok is teszik még ha csak 100$-d van is 30-al kereskedj a dukasnál, mert nagyon jó a feedjük, 30-cal az fxcm-nél mert ők a legnagyobbak és mert NYSE-n is vannak, ugyhogy átláthatóak és 20-20 mondjuk egy erste/IB vagy egy oanda vagy ami tetszik.

még valami: célszerű a broker /feed / platform/chart dolgokat is szétválasztani. Ahol a 4 egybe van mosva ott valamelyik sérül.

remélem segítettem.
                  üdv,
                  Jano

Hozzászólás

• Csak zárójelben jegyzem meg: Dukascopy Europe egy bróker cég. Ezért vannak más szabályaik. Azt nem tudom, hogy az informatikai háttér mennyire más mögöttük, ami kihatással lehet a teljesítésre (spreadre...)
                    Amúgy ők sem közvetítenek ki mindent. Akár ECN, akár nem (Ezt konkrétan tőlük tudom hivatalos levélből)

Hozzászólás

• hol a legmagasabb a swap eur/huf shortra, jelenlegi tudomásotok szerint?

Hozzászólás

• Sziasztok,

MEGKEREM, HOGY IRJON AZ AKINEK A JELENBEN VAN TAPASZTALATA AZ FXOPEN-NEL KAPCSOLATBAN. SKALPOLASRA HASZNALNAM.

KOSZONOM.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Nekem ami kérdésként felmerült, több brókercég hírdeti h egy bizonyos befizetésig bónuszt biztosít. Ezzel kapcsolatban mi a tapasztalat?
                          Nem realizált veszteség meghaladja a saját tőke mértékét a kötések megmaradnak vagy egy bizonyos részét zárják.
                          Légyszi segítsetek benne.
                          köszönöm
                          Gábor

Hozzászólás

• Ez bróker függő. Tőlük kérdezd meg.

Hozzászólás

• T.Gabor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Sziasztok!

Nekem ami kérdésként felmerült, több brókercég hírdeti h egy bizonyos befizetésig bónuszt biztosít. Ezzel kapcsolatban mi a tapasztalat?
                              Nem realizált veszteség meghaladja a saját tőke mértékét a kötések megmaradnak vagy egy bizonyos részét zárják.
                              Légyszi segítsetek benne.
                              köszönöm
                              Gábor
                              Nálunk megmaradnak..a bónusz teljes mértékig felhasználható és a tőkéddel együtt tudsz vele kereskedni.

Már-már egyedüliek vagyunk ezzel

Hozzászólás

• Sziasztok,

Olvasgatom a fórum témáit és most úgy döntöttem konkrét kérdést teszek fel ebben a topicban. Brokerek terén elég széles a piac, de ahogy hozzászólásokból kivettem elég vegyesek a tapasztalatok és szeretném olyan emberek véleményét kérni akik értenek a témához.

Úgy gondoltam belevágok Én is a tőzsdézésbe, de Én inkább longolnék és lehetséges, hogy 1-2 hónapig is tartanám a részvényeket és havonta maximum 7-8 kereskedést tervezek. A kezdőtőkém olyan 2500$ körül lenne és engem az USAban fellelhető részvények érdekelnének, néha 1-2 magyar is. Tehát külföldi és elenyésző számban magyar kereskedés is lenne.
                                Az összeg miatt IB kilőve és amiket néztem itt a fórumban Equitas vagy Fio, de az áraik homályosak és nincsenek konkrétan leírva az "egyéb" költségek. Olyanokra gondolok mint a be/kifizetésnél elkönyvelt levonások és hasonlók.
                                Valaki tudna segíteni nekem, hogy melyik céget érdemes választani ennyi tőkével, ahol elfogadható költségek mellett a befektetések hasznot is tudnának termelni? Az is kitét lenne, hogy használható a kezelőfelület legyen egy kezdő számára is aránylag valós adatokkal.
                                A LOTok nagysága is számítana és úgy terveztem, hogy a tőke 1-2%át kockáztatnám 1 pozíción.

Előre is köszönöm a válaszotokat és ha lehet nyugodtan írhattok konkrét példákat, mert szerintem az másnak is jól jönne(pl. számlavezetési díj, "egyéb költségek", valós pozíció nyitás díja...)

Hozzászólás

Working...
                                X