Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Zoltán Németh IronFX eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A publikus adatok alapján melyeket a brókercégek kotelesk kozzé tenni.
    A kereskedési volumen-t nézve mi a jelen helyzetben a #6 helyen vagyunk...

a képet amit betettem Júniusban készul riport alapján készítették ott még#7 helyen vagyunk
    A Dukascopy-t nem is említik?

Hozzászólás

• Tomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      A népszavazás alapján lehet hogy sehol nincsen, de azért forgalom alapján májusban már a top 15-ben volt.
      A worldfinance nem annyira minősül kommerz oldalnak a pénzügyi szakmában.

http://www.worldfinance.com/markets/...local-presence
      Azt lehet tudni, kik előzik meg az Iron-t?
      Végig futottam a cikket, de nem leltem hivatkozásra.

Hozzászólás

• Ilyet én is tudok csinálni
        Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Es ezt a brokert meneggeled?

Hozzászólás

• Ez k. jó hozzászólás volt

A KakaFx-nél van számlám és megvagyok vele elégedve. A székhelye: Antarktisz. Csak ez az egy irodája van az egész világon. Olykor a szerver lefagy, de ez a hideg miatt van. 1$-tól lehet nyitni számlát. Csak ECN számlájuk van. eur/usd kezdő spread 0, átlagban 0,2. Commission 1$. Van metatrader, ctrader, webtrader, ninjatrader és telefonra is platform. Bónuszt adnak 50$ értékben, ha lájkolod őket. Kereskedni nem kell érte. Ki és befizetés kissé lassú, mivel az Antarktiszi National Banknál van a számla. Ha esetleg nem érkezne meg 1 hét alatt a visszautalás, akkor garantálják, hogy állati gyorsan intézkednek az ügy érdekében, ezért egy pingvinnel elküldtik a pénzt a regisztrációnál megadott lakcímünkre.

Hozzászólás

• papa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Szia Tomy! Irnal valamit az iron szamladrol? A spread, teljesüles...stb. Idaig azokat olvastam akik neheztelnek a nem valos spread-ekkel kapcsolatban.
              Írhatok, de szerintem ezzel nem sokra mész.
              Ha brókercég választás, vagy váltás előtt állsz, akkor máshonnan közelíteném meg a dolgot.
              Ami nekem jó, vagy belefér, az nem biztos hogy neked is megfelelő szempont.
              Biztos hogy más módon kereskedünk.
              Ha leírod hogy a stratégiádnak melyik az a része, amelyben a brókercég választás található, akkor előrébb leszük.
              Tehát kellene a 10 legfontosabb szempont, ami alapján Te eldöntöd, hogy Neked egy bróker megfelelő e vagy sem.

Ha ez megvan, akkor egyszerű a személyes döntés.
              Talán más is tanulhat belőle.
              Ha nincs meg, akkor pedig ugyanezzel a kérdéssel szembesülünk hónapról, hónapra, amikor megjelenik egy újabb fxbróker, "metalfx", akinek lesz egy "Nagy Gáza" irodavezetője, aki teliírja itt a fórumot minden jóval, aztán megy majd ugyanez a köpködés, meg védés és nincs vége a storynak....
              Boldog, boldogtalan leírja majd akinek számlája sincs hogy ilyen szar, meg olyan fos...aztán kiderül hogy csak azért tette mert ő éppen egy másik brókernél érdekelt, vagy hasonlók.
              A kezdők meg néznek összezavarodva mint ebihal a tóparton!

Kereskedők esetében más a megközelítés szerintem, mint csupán a hiszékenység, vagy a rosszindulat által befolyásolt döntés.

Hozzászólás

• Szia Tomy !
                Csupan kivancsag volt egy olyantol aki regebb ideje elesben kereskedik naluk es korekt adatokat tud mondani. Nekem egyik legfontosabb tenyezö volt az ActivTrades-nel es masiknal is , hogy a web-en megjelenö adatok hitelesek legyenek. Plattform legyen gyors, teljesülesek ne majd..., a spread ne taguljon este 6-7-szeresere/ mar 19 orakor mint ironnal /, a demo ne 1-2 het legyen. Hirtelen ennyi. Az Alparis szamlamat szeretnem lecserelni, mert sok a tüske es stb. nem akarok erröl bövebben. A környezetemben / nemetben utaljak az Irin-t, bocsi Zoli es Zalan /nem rajonganak a nagy marketing es 0 hatter brokereknek. Probalok hinni a földijeimnek , de mindig csalodok . Szerintem befejezem, mert nincs szandekomban masokat megserteni, mert a fiuk a munkajukat elvegzik. Azert az elöadasukra szivesen elmennek

Hozzászólás

Szia Tomy !
                  Csupan kivancsag volt egy olyantol aki regebb ideje elesben kereskedik naluk es korekt adatokat tud mondani. Nekem egyik legfontosabb tenyezö volt az ActivTrades-nel es masiknal is , hogy a web-en megjelenö adatok hitelesek legyenek. Plattform legyen gyors, teljesülesek ne majd..., a spread ne taguljon este 6-7-szeresere/ mar 19 orakor mint ironnal /, a demo ne 1-2 het legyen. Hirtelen ennyi. Az Alparis szamlamat szeretnem lecserelni, mert sok a tüske es stb. nem akarok erröl bövebben. A környezetemben / nemetben utaljak az Irin-t, bocsi Zoli es Zalan /nem rajonganak a nagy marketing es 0 hatter brokereknek. Probalok hinni a földijeimnek , de mindig csalodok . Szerintem befejezem, mert nincs szandekomban masokat megserteni, mert a fiuk a munkajukat elvegzik. Azert az elöadasukra szivesen elmennek

Sok szeretettel várunk az előadásokra/webináriumokra. Ehhez még számlát sem kell nyitnod nálunk

Igen, erős a marketingünk de azt nem mondhatni, hogy nincs semmi mögötte...mondjatok még egy céget aminek 29 irodája van világ szinten és egy birsága/figyelmeztetése sincs és 5 felügyeleti szerv nézi, hogy mit csinál?

Nekem este 6-7kor pont nulla volt a spreadem egyébként a fix zero spreades számlán...

Hozzászólás

• Mivel nincs most jobb dolgom, leírom mit gondolok a témában szereplő kérdésről

Milyen szempontok alapján válasszunk brókert?

1) Kiutalással ne legyen gond. (Beutalni bárhova lehet ) Jobb ha erről kisebb pénzekkel győződünk meg h minden gördülékenyen és az igért határidőkön belül teljesül. Új-Zélandra bejegyeztett, felügyeleti szerv nélküli cégeket pedig el lehet felejteni... (ott se csak azt nézzük meg h az FX oldal honlapján mi van feltüntetve, hanem az azonosító szám alapján a felügyeleti szerv honlapján keressünk rá.)

2) Ne legyenek fals gyertyák. Ez szerintem a legtisztességtelenebb módja az ügyfelek lerablásának, ha ilyet tapasztalunk azonnal lépjünk... (sajnos nagyobb cégnél is láttam ilyet)

3) Gyors teljesülés (kevesebb slippage) + kedvező spread. Itt szeretném azt kihangsúlyozni, hogy otthonról nem hiszem h lehet olyan skalpoló stratégiát folytatni (mezei internet-kapcsolattal) aminek a teljesítménye jelentősen függ 1-2 pip-től. Már a szerver elérési idő többet jelenthet ennél....
                    Persze azért figyeljünk oda, hogy ha lenyomjuk a buy/sell gombot, akkor ne másodpercekkel később teljesüljön a megbízás. Sokan ezen lovagolnak, de szerintem feleslegesen.

4) Legyen jó support. Ha bármi gond van a számlával, akkor azonnal legyen ember, aki rá tud nézni - ki tud szállni helyettünk vagy bármilyen problémát megold. Ezt is csak tapasztalati úton lehet kikisérletezni.

STP/ECN vagy MM ?

Szerintem az a jó, ahol van mindkettő. Miért? Ha csak marketmaker számla van, akkor ne számítsunk rá h sokáig hagyni fognak nyerni... miért hagynák h elszedjük a pénzüket?

Ha pedig létezik mind2 számlatípus (amúgy szerintem ez a leggyakoribb és még akkor is 2 szálon futnak a dolgok, ha ez nincs feltüntetve!) mivel gondoljunk bele: mi van akkor ha ETP/ECN számlánk van, de folyamatosan bukunk? Kiközvetítenek? Ki. Érdemes ugyanezt megkötni a cégnek velünk ellentétesen ugyanúgy ECN? Persze. Kikerült a megbízás a piacra? Hogyne. Illetve fordítva: marketmaker számlán folyamatosan nyerünk, érdemes a cégnek ugyanezt kötnie? Miért is ne? Szóval a megkülönböztetésnek nincs sok értelme. Eleve elgondolkodtató, ahol lehet kötni 0.01-lotokat és azt mondják h tisztán ECN számla. Ilyen nincs. De jelentősége sincs....

Cipruson több céghez bementem és érdekes volt látni, hogy egyeseknek olyan irodájuk volt h az alsó szinten üresen álltak a termek. Megkérdeztem tőlük h most éppen ki- vagy beköltöznek? Erre annyi volt a válasz, hogy egyik sem, ennek így kell lennie. .... nem volt valami bizalomgerjesztő, olyan cég benyomását keltette, akik már a csőd szélén állnak. Amire egyébként van is reális esély, mert valljuk be: sok az új startup, kiélezett a verseny és az FX biznisz a kis cégek számára kockázatos is, uh van aki becsukja az ajtókat x hónap után. És ne feledjük a bank garancia a pénzünkre nem korlátlan

Ha meg már ennyi szó volt az Ironról, szerintem Zoli feltehetne egy képet, már csak élménynek is jó az "iroda" látványa

Hozzászólás

• Extra bejegyzés:

Miért nem kell félni bróker oldali manipulációtól nagyobb cég esetében?

A válasz egyszerű: mert 1-1 ügyfél nem jelent kockázatot a cég számára, még akkor is ha nem volt kiközvetítve (és nyer) (vagy duplán kivolt és veszít ) Ennyi

Akik marketmakeri manipulációval élnek, azok még nagyon gyerekcipőben járnak.

A kezdő kereskedőre így is épp elég veszély leselkedik:
                      - nem működő stratégia
                      - emberi gyengeség
                      - tőkeáttétel abúzus

Ha ezek közül bármelyik jelen van, akkor ott nem a bróker lesz a hibás ha az ügyfél veszít a piac vagy őfeléjük

Hozzászólás

• Melyik cégnél voltál rajtunk kívül?

Hozzászólás

Szia Tomy !

Leírom az én fontosabb szempontjaimat a teljesség igénye nélkül, ami alapján nyitható, avagy nem egy brókernél a saját számomra számla. Mivel ehhez tartom magam, így soha nincs kérdés, ha megjelenik egy újabb cég. Az hogy miket irkálnak magukról, vagy róluk mások, az teljesen lényegtelen.

-Kizárólag uniós környezet az adózás miatt.
                          -Top 30 cégben legyen forgalom alapján.
                          -Minimum 3 szerver háttér.
                          -Bróberen belüli volume.
                          -Grafikonok egyezősége a valós piaccal.
                          -Kereskedett termék spread az átlagnyereség max 5%-a lehet.
                          -Swap mértéke.
                          -Visszautalás feldolgozási ideje max. 48 óra.
                          -Visszautalás költségmentessége brókeri oldalról.
                          -Ügyfélszolgálat, webiroda egyszerű kezelhetősége.
                          -Kereskedések újrajegyzésének gyakorisága.
                          -Személyes adatbekérések sűrűsége.
                          -Brókercég tulajdonosi háttér egyértelmű átvilágíthatósága.
                          -Minimum 1 éves cég.
                          -Magyar fizikai iroda.
                          -stb…stb…stb….

A felsorolást nyilván lehet folytatni, mindenki egyéni szempontjai alapján.
                          Hasonló szempontjaim vannak bank használatra is, ahova érkeztetem a pénzeket, de ez most nem téma.
                          Adatok hitelességét nem nézem, mert úgysincs két 100%-ban egyforma bróker. Ez nekem mindegy, azon kereskedem, ahol van a számlám. A géped legyen extra erős és a neted legyen átlagon felüli. Ha valami késlekedés van egyes helyzetekben, akkor a bróker a hunyó és már lehet is gondolkodni a tovább lépésen. Ha „sok a tüske” , és csak ott, akkor új cég. Ha zavar Zoli és Zalán, akkor ne olvasd őket és kérd meg hogy ne hívjanak, vagy egyszerűen ne vedd fel a telefont! A kereskedéshez ők nem kellenek, de ha valami gondod van, akkor jó hogy van ügyfélszolgálat a cégeknél.

Ecn, stp, mmm, vagy bármi más, nekem lényegtelen. Előbb, utóbb úgyis áttesznek ecn-re, ha folyamatosan hazautalgatsz.

GP57 amit írt, az rendben van, tetszik!

Most fxbrókercég lufi van! Egyszer ki fog durrannni. Nagyot fog szólni, abban biztos vagyok.
                          A komolyak maradnak, a többi megy a süllyesztőbe. Ez törvényszerű.
                          Legyen stratégiád, ami pénzt hoz, „X” %-ot havi átlagban. Nekem max 6 hónapig számít egy bróker kockázatnak. Utána már nem. Gondolom érted, hogy miért.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Melyik cégnél voltál rajtunk kívül?
                            Teljesség igénye nélkül: XM, ACFX, eToro, FXTM; (nem FX: Finam, Merit, IKOS ())

Miért?

Hozzászólás

• Ez egy korábbi link, fuggetlen forrás, és pont az alábbi témákat taglalja:
                              http://www.profit.hu/ironfx-szakvelemeny2013

Aki nem hiszi járjon utána saját maga, mindig az a legbiztosabb módszer...

GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Mivel nincs most jobb dolgom, leírom mit gondolok a témában szereplő kérdésről

Milyen szempontok alapján válasszunk brókert?

1) Kiutalással ne legyen gond. (Beutalni bárhova lehet ) Jobb ha erről kisebb pénzekkel győződünk meg h minden gördülékenyen és az igért határidőkön belül teljesül. Új-Zélandra bejegyeztett, felügyeleti szerv nélküli cégeket pedig el lehet felejteni... (ott se csak azt nézzük meg h az FX oldal honlapján mi van feltüntetve, hanem az azonosító szám alapján a felügyeleti szerv honlapján keressünk rá.)

2) Ne legyenek fals gyertyák. Ez szerintem a legtisztességtelenebb módja az ügyfelek lerablásának, ha ilyet tapasztalunk azonnal lépjünk... (sajnos nagyobb cégnél is láttam ilyet)

3) Gyors teljesülés (kevesebb slippage) + kedvező spread. Itt szeretném azt kihangsúlyozni, hogy otthonról nem hiszem h lehet olyan skalpoló stratégiát folytatni (mezei internet-kapcsolattal) aminek a teljesítménye jelentősen függ 1-2 pip-től. Már a szerver elérési idő többet jelenthet ennél....
                              Persze azért figyeljünk oda, hogy ha lenyomjuk a buy/sell gombot, akkor ne másodpercekkel később teljesüljön a megbízás. Sokan ezen lovagolnak, de szerintem feleslegesen.

4) Legyen jó support. Ha bármi gond van a számlával, akkor azonnal legyen ember, aki rá tud nézni - ki tud szállni helyettünk vagy bármilyen problémát megold. Ezt is csak tapasztalati úton lehet kikisérletezni.

STP/ECN vagy MM ?

Szerintem az a jó, ahol van mindkettő. Miért? Ha csak marketmaker számla van, akkor ne számítsunk rá h sokáig hagyni fognak nyerni... miért hagynák h elszedjük a pénzüket?

Ha pedig létezik mind2 számlatípus (amúgy szerintem ez a leggyakoribb és még akkor is 2 szálon futnak a dolgok, ha ez nincs feltüntetve!) mivel gondoljunk bele: mi van akkor ha ETP/ECN számlánk van, de folyamatosan bukunk? Kiközvetítenek? Ki. Érdemes ugyanezt megkötni a cégnek velünk ellentétesen ugyanúgy ECN? Persze. Kikerült a megbízás a piacra? Hogyne. Illetve fordítva: marketmaker számlán folyamatosan nyerünk, érdemes a cégnek ugyanezt kötnie? Miért is ne? Szóval a megkülönböztetésnek nincs sok értelme. Eleve elgondolkodtató, ahol lehet kötni 0.01-lotokat és azt mondják h tisztán ECN számla. Ilyen nincs. De jelentősége sincs....

Cipruson több céghez bementem és érdekes volt látni, hogy egyeseknek olyan irodájuk volt h az alsó szinten üresen álltak a termek. Megkérdeztem tőlük h most éppen ki- vagy beköltöznek? Erre annyi volt a válasz, hogy egyik sem, ennek így kell lennie. .... nem volt valami bizalomgerjesztő, olyan cég benyomását keltette, akik már a csőd szélén állnak. Amire egyébként van is reális esély, mert valljuk be: sok az új startup, kiélezett a verseny és az FX biznisz a kis cégek számára kockázatos is, uh van aki becsukja az ajtókat x hónap után. És ne feledjük a bank garancia a pénzünkre nem korlátlan

Ha meg már ennyi szó volt az Ironról, szerintem Zoli feltehetne egy képet, már csak élménynek is jó az "iroda" látványa

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Teljesség igénye nélkül: XM, ACFX, eToro, FXTM; (nem FX: Finam, Merit, IKOS ())

Miért?
                                Csak kíváncsi voltam, hogy hány cégnél voltál és hasonlítod őket össze

Hozzászólás

Working...
                                X