Tőzsdei Oktatóközpont kezdőknek - Huntraders.com

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• szisa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    A gyakorlati tapasztalat lesz az ami megmutatja ezeket a számokat, jobb módszert én jelenleg nem tudok.
    Pedig itt volt már egyszer valaki aki ezt letudta mérni egy robot segítségével....

Hozzászólás

• Kérdés, hogy miért akarna valaki pont hírekkor pozíciót nyitni. A brókerek közti slippage eltérésnél jelentősebb lehet, hogy mit kap az ember egyáltalán (a legjobb brókernél) a hír előtti állapothoz képest.... gapelhet is az ár 40 pipet, kockázatkezelés olyankor meg hol van?

Hozzászólás

• Sziasztok!
        Segítséget szeretnék kérni.
        A ciprusi tőzsdén szeretnék kereskedni, de még nem találtam olyan céget akin keresztül lehetne.
        Van ötletetek?

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Kérdés, hogy miért akarna valaki pont hírekkor pozíciót nyitni. A brókerek közti slippage eltérésnél jelentősebb lehet, hogy mit kap az ember egyáltalán (a legjobb brókernél) a hír előtti állapothoz képest.... gapelhet is az ár 40 pipet, kockázatkezelés olyankor meg hol van?
          A miértre tudom a választ. Az idei évben például 8x sikerült megelőzni az NFP spikeot. Jó irányban! 2x sajna nem jól viselkedett. (teljes számla nullázások!) 1x pedig óriásit hibáztam, átaludtam.
          Szóval egyáltalán nem mindegy milyen árat, milyen slippage-vel kap az ember.
          De az is elég idegesítő, amikor egy egyébként jó irányba bekötött túlméretes poziciót az utolsó pillanatban kiütnek egy kis spreadtágítással.

//senki ne kérdezze, honnan van az infó az adatokról. Maradjunk annyiban hogy megd..tam a kövér néger csajt a munkanélküli hivatalban.
          Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Fehér Sólyom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!
            Segítséget szeretnék kérni.
            A ciprusi tőzsdén szeretnék kereskedni, de még nem találtam olyan céget akin keresztül lehetne.
            Van ötletetek?
            Ha ciprusi részvényeket szeretnék kereskedni, akkor tudok neked ajanlani olyan brókert aki csak ezzel foglakozik, de sok kezdo toke kell hozzá, nem részvény CFD-ket hanem rendes részvényeket tudsz adni venni tokeattétel nélkul. Így magas a minimum letét osszege.

De ezt még oszintén szólva senkitol sem hallottam hogy ilyet keresne, csak azért tudok róla mert itt élek és ismerek embereket akik ezzel foglalkoznak...

Hozzászólás

• Nálatok minden nemzetközi piacon lehet részvény CFD-vel kereskedni, a tőkeáttétel is választható? Komolyan gondolkodom azon, h számlát nyissak az IronFX-nél, remélem lehet a német és amerikai piacokon CFD-vel kereskedni, továbbá a megbízások kimennek a piacra?

Hozzászólás

• x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Nálatok minden nemzetközi piacon lehet részvény CFD-vel kereskedni, a tőkeáttétel is választható? Komolyan gondolkodom azon, h számlát nyissak az IronFX-nél, remélem lehet a német és amerikai piacokon CFD-vel kereskedni, továbbá a megbízások kimennek a piacra?
                CFD-vel amikor kereskedsz, akkor azok nem tudnak kimenni a piacra. Egy strukturált termék csak az adott brókercégnél kötődik meg.

De ha STP/ECN számlát nyitsz, akkor sem fog kimenni a piacra a kötésed kedves x5z4, max a cég likviditás szolgáltató(i)nál kötődik meg.

Hozzászólás

• Tehát az egész iron fx market maker. Más cégeknél van rá lehetőség h a CFD kimenjen a piacra.

Hozzászólás

Tehát az egész iron fx market maker. Más cégeknél van rá lehetőség h a CFD kimenjen a piacra.

CFD nem megy ki sehol sem.
                    Ha jól megnézed a cégeket, jól utána jársz akkor ráfogsz döbbenni, hogy a nagynak hitt cégek sumákolnak.

Kérdezz meg bárkit, az a lényeg, hogy hány likviditás adó céggel van leszerződve egy fx cég...még a dukasnál sem megy ki...

Egyébként ha kezdő vagy (csak a kérdéseid által feltételezem ezt), tök mindegy milyen cégnél fogsz kereskedni az elején. Sőt a kezdő bónusz neked még talán jobban is fog jönni, hiszen nagyobb tőkével tovább tudsz a piacon kereskedni és ezáltal többet tudsz tanulni.

Hozzászólás

Tehát az egész iron fx market maker. Más cégeknél van rá lehetőség h a CFD kimenjen a piacra.
                      Ha CFD, akkor az alapból derivatíva, az eredeti részvénybol. Nem megy ki semmilyen piacra, a brókerrel szemben kotod.

Ha részvénnyel akarsz kereskedni, akkor pedig vagy Interactive Brokers, vagy a Zalán által ajánlott módszer.
                      Utoljára szerkesztve a következő által: Skylight; 2013-11-18, 10:18. Oka: elírás

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

CFD nem megy ki sehol sem.
                        Ha jól megnézed a cégeket, jól utána jársz akkor ráfogsz döbbenni, hogy a nagynak hitt cégek sumákolnak.

Kérdezz meg bárkit, az a lényeg, hogy hány likviditás adó céggel van leszerződve egy fx cég...még a dukasnál sem megy ki...

Egyébként ha kezdő vagy (csak a kérdéseid által feltételezem ezt), tök mindegy milyen cégnél fogsz kereskedni az elején. Sőt a kezdő bónusz neked még talán jobban is fog jönni, hiszen nagyobb tőkével tovább tudsz a piacon kereskedni és ezáltal többet tudsz tanulni.
                        Többieknek mondom, hogy szerintem értékelendő az ilyen fajta őszinteség

Hozzászólás

• Zalán milyen módszert ajánlasz?

Hozzászólás

Zalán milyen módszert ajánlasz?
                            CFD teljesen jó.
                            A bónusz rendszer azért is jó, mert tovább tudsz a piacon maradni. Pl.:

Ha 5000 dollárral akarsz elkezdeni kereskedni és első éles számlád akkor ne tedd. Kezdj el 3000 dollárral és kapsz még 1500-at...tehát 4500 lesz akkor a számlán. Kereskedj úgy, hogy elég legyen fél évig minimum. Rengeteg dolog történik amikből tudsz tanulni akkor...jutik, költségek, hírek, adatok, események stb....

Nem véletlen az összeg amit írtam. Részvényezni 5000 alatt nem igazán érdemes. Mondhatnám, hogy de, pedig nagyon nem. Többet képes mozogni egy-egy részvény árfolyam %-ban mint a forex.

Hozzászólás

• De ha valaki kicsit szofisztikáltabb módszerre vágyik, tudom ajánlani az opciózást is. Tehát te bónusz számlával kereskedsz nálunk. Közben erre opciókat kötsz egy olyan cégnél ahol nyithatsz számlát.

Pl. nálunk veszel z részvényt.
                              másik cégnél kötsz egy long put opciót arra a részvényre, strike price a SL a spotnál.

Ha nálunk kiütött a piac akkor a SL által meghatározott összeget plusz a jutit buktad, de az opciónál vettél egy olyan jogot, hogy ha az árfolyam esik akkor te egy meghatározott összegen tudsz eladni ha lehívod.

Alapvetően arra kell figyelj, hogy a SL ne a tőkéd max 2%-át kockáztasd, hanem kevesebbet egy pozin és a különbséget fizeted ki opció áraként.

Ez pl egy teljesen kezdő stratégia amit tovább lehet majd fejleszteni.

Hozzászólás

• Alapjában véve jó az elképzelés. Annyit hozzátennék, hogy ha veszel put-ot, akkor nem kell stop (ott a put helyette). Sokkal megnyugtatóbb egy long put, mint a stop, mert az opciót biztos nem ugorja át az árfolyam, de a stoppot...a rv-t meg nem kell kistoppolni, mert mi van ha sávozik, v 1-2 nap korrekció után fordul..ebből is látszik, h ez nem az m1,2,3,5,10..-en kereskedők fegyvere
                                Egyébként igazán nagy buli nem a long, hanem a short call, put.(régebben olvastam, h az opciók kb.80%-a értéktelenül jár le.)ez a pálya erősen a kiíró felé lejt, én is inkább kiírok rövid távon (1-4 hét) sávra játszva
                                ha vkit érdekel, néhány stratégia:
                                http://www.theoptionsguide.com/optio...trategies.aspx
                                de befejezem a fejtegetést, mert itt részvénnyel se nagyon foglalkozik senki, nemhogy opciókkal.

Hozzászólás

Working...
                                X