Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• 0.01 lotokat fizikailag nem lehet kivinni a piacra. Ha meg "kivisznek" akkor is ellened tudnak kötni ugyanúgy, szóval nem tökmindegy?
    Ha már Saxonál tartunk, miért adnak ott jutalékot bevitt tőke után és nem forgalom után? Jó kérdés mi

Hozzászólás

• x5z4 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha nem megy ki a piacra a megbízás, akkor a brókercég és az ügyfél között érdekellentét van, és nyilván az ügyfél jár rosszabbul, tehát az ügyfél pénzét lenyúlja a brókercég, ezért a market maker kerülendő. Saxo Banknál ilyen nincs.
      Honnan gondolod, hogy a Saxo-nál nincs?

Hozzászólás

• Üdv Mindenkinek!

Szükségem lenne a tapasztalataitokra. Szenvedve, de végigolvastam ezt a topicot, és konkrét választ nem igazán találtam.

Egy bróker céget keresek (nem feltétlenül magyart), amely megfelel a legtöbb felsorolt feltételnek:
        - nincsen fenntartási / inaktivitási díj stb.
        - 1000-1200 dollárnál nem kell több számlanyitáshoz
        - biztosítva van a számlám (U.S esetében SIPC tag)
        - lehet penny stockal kereskedni, nagy választékkal
        - jó pár éves múltja van a cégnek, tehát megbízható
        - több piac (US, EU, Asia) illetve nyersanyagok is elérhető –> diverzitás miatt
        - „discount” broker, lehetőleg alacsony commission fee-vel
        - forex nem érdekel

Eddig ezeket néztem ki, de sajnos valami miatt egyik sem felelt meg teljesen:
        Scottrade – nem tudok Mo.-ról számlát nyitni
        optionsXpress – csak US részvények
        IB – Nincs 10.000 $-om
        Plus500 – Demozni jó volt vele, mivel nevetségesen egyszerű. Elég bullshit szaga van, és nincs nagy választék sem.

Szóval van valami, amit ajánlatotok? Esetleg túl nagy az elvárásom?

Köszönöm előre is a válaszokat.

Hozzászólás

• Szerintem találj valami értelmesebb terméket a penny stockoknál. (Bocs a megfogalmazásért)

Jutalékod eleve 5-10 USD-nél fog kezdődni, ami 1000 dolláros számlán kapásból 0.5-1%.... akkor meg a kockázatkezelés hol marad?

Csak azért mondom mert én is ilyesmivel kezdtem és 1000 dollár nyereségre volt 1000 dollár jutalékom

ps.: amúgy nem tudok ilyen brókert. Nyersanyagokat ne akarj ETF-ként kereskedni, mert este bezár a baazár aztán reggelre csak nézel hova gapel el... Levereged silver ETF-el kipróbáltam + ezek az ETF-ek nem is igazán jók egy adott commodity árának a lekövetésére....... ha már nem határidő, akkor marad a CFD, az pedig szükségszerűen FX brókernél fogod megtalálni. (Amúgy daytradere ezek teljesen alkalmatlanok a nagy spread miatt....)

Hozzászólás

• Kedves Soley ! Gratula, mert elolvastad / a bevallasod szerint /, de sajnos a kerdesedre a valaszt nem itt kell keresni ! En ingyen elarulom a titkot : a google a baratod . Csak keresgess !! Az oldalak linkjei a topicban vannak! Jo munkat!

Hozzászólás

• A penny stockokat én sem ajánlom, de ha 1200 dollárt egy valamire szeretnéd az más...bár nagy választék kell, gondolom én is, hogy dal trade lesz ebből.

Az életben mindennek ára van...ha penny stockal akarsz tradelni de kis pénzel akkor inaktivitási díjad lesz...de ezek csak havonta vannak...hs day tradelsz akor nem lesz...vagy ha fél ettől a díjtóé akkor mégis hosszú távban gondolkozol.

A lényeg, hogy vagy nagyobb tőkével IBnél tudod nyomni, vagy kisebb tőkével kis cégnél. Abból viszont én spec nem fogok ajánlani, mert nem szeretném ha én lennék a hibás ha bármi van velük...

Hozzászólás

• mi az a penny stock?

Hozzászólás

• sindler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  mi az a penny stock?
                  A filléres részvények. Sokat tudsz venni, kis elmozdulás nagy százalékot jelent. Csökkenni pedig már nem tudnak, nincs hova.
                  A baj csak annyi, ember nincs aki megmondja mikor mozdulnak meg, addig meg dekkol benne a pénzed. Felejtős szerintem is a dolog.

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    A filléres részvények. Sokat tudsz venni, kis elmozdulás nagy százalékot jelent. Csökkenni pedig már nem tudnak, nincs hova.
                    A baj csak annyi, ember nincs aki megmondja mikor mozdulnak meg, addig meg dekkol benne a pénzed. Felejtős szerintem is a dolog.
                    Olyan nincs h nem tud lemenni

3 cent után lehet 2 és 1 is ....

Amúgy vannak aktív penny stocksok is, nem mind "alvó".

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Olyan nincs h nem tud lemenni

3 cent után lehet 2 és 1 is ....

Amúgy vannak aktív penny stocksok is, nem mind "alvó".
                      Amint elküldtem a hozzászólást, tudtam Te leszel az aki megtalálja benne a bakit...
                      Egyébként ezzel kapcsolatban van egy élményem. Évekkel ezelőtt volt egy tőzsdejáték. 1 millával indult mindenki. Bőszen longoltam USDCAD-ot, shortoltam csomó mást extra lotokkal. Minden nap néztem az eredményt, vertem a mellem, duplázással a harmadik helyen figyeltem. Majd jött egy nap, mikor valaki milliárdokkal (nem elírás) az élre ugrott. Abba is hagytam a küzdést, majd később megtudtam penny stocks ügyletekkel érte el a kimagasló eredményt. Persze demón kicsit könnyebb, nem mozgatod meg a piacot giga mennyiség adásvételével

Hozzászólás

• Ez a felhasznláló valószínűleg felkerült azon emberek listájára, akik nem kereskedhetnek annál a (bukméker) cégnél

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          CFD-vel amikor kereskedsz, akkor azok nem tudnak kimenni a piacra. Egy strukturált termék csak az adott brókercégnél kötődik meg.

De ha STP/ECN számlát nyitsz, akkor sem fog kimenni a piacra a kötésed kedves x5z4, max a cég likviditás szolgáltató(i)nál kötődik meg.
                          ezt Zoltán írta: "Ha valaki igazi No Dealing Desk-es szolgáltatást nyújt akkor elvileg az osszes megbízásnak ki kell mennie a bankkozi piacra!"

Legalább hangoljátok már össze, mit kamuztok. És ha nálatok nem megy ki a piacra, akkor mégis mitől ecn???

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            És ha nálatok nem megy ki a piacra, akkor mégis mitől ecn???
                            "Az ECN az „electronic communication network” (elektronikus kommunikációs hálózat) rövidítése."
                            Ez kb. bármit jelenthet, nem feltétlenül azt a hálózatot, ami összeköti a világ legnagyobb bankjait a kereskedőkkel. Egy biztos, a mi 0.01 lotjainkat senki sem fogja kiközvetíteni a piacra. Senki. Mondom senki. De még az 1 lotot sem. 10 lotnál elgondolkoznék rajta egy rövid ideig, de végül itt is inkább nemmel szavaznék.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              "Az ECN az „electronic communication network” (elektronikus kommunikációs hálózat) rövidítése."
                              Ez kb. bármit jelenthet, nem feltétlenül azt a hálózatot, ami összeköti a világ legnagyobb bankjait a kereskedőkkel. Egy biztos, a mi 0.01 lotjainkat senki sem fogja kiközvetíteni a piacra. Senki. Mondom senki. De még az 1 lotot sem. 10 lotnál elgondolkoznék rajta egy rövid ideig, de végül itt is inkább nemmel szavaznék.
                              nem igazán értelek, akkor olvasd el, mit jelent az ecn broker rövidítés.

http://www.tozsdekalap.hu/cikkek/for...ecn-stp-dd-ndd

és miért is nem éri meg 1, vagy 10 lotnál kivinni?

Hozzászólás

• Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                nem igazán értelek, akkor olvasd el, mit jelent az ecn broker rövidítés.

http://www.tozsdekalap.hu/cikkek/for...ecn-stp-dd-ndd

és miért is nem éri meg 1, vagy 10 lotnál kivinni?
                                Tudom, mi az ECN rövidítése, de ne legyünk naivak. Hogy miért nem éri meg kivinni? Fordítsunk rajta, hogy egyszerűbb legyen: miért éri meg nem kivinni, hanem házon belül tartani? Mert ha az ügyfél veszít -márpedig tudjuk, hogy sokkal többen veszítenek, mint nyernek-, és a bróker volt az ellenpárja, akkor a pénz ott marad a brókernél. Ilyen egyszerű.
                                Persze biztosan vannak ügyfél besorolások, tehát a konzisztensen nyereséges, nagyban kötő ügyfelekre azért odafigyelnek, nem fogják hagyni, hogy azok lefosszák őket. Vagy akadályozzák, vagy neki tényleg igazi ellenpárokat keresnek a kötése másik oldalára.

A Dukascopy nem kis cég, és ők is elszólták magukat a múltkoriban, hogy a kis kötéseket (nem tudjuk, mekkora a "kis kötés", 0.1 vagy 10 lot?) ők sem közvetítik ki.

Nem az a lényeg, hogy kiviszik-e a brókerek a kötést vagy sem. 99%-ban nem, jobb biznisz, ha házon belül elintézik. A lényeg, hogy korrektek legyenek, hagyjanak játszani és ha ügyes vagy, akkor hagyjanak nyerni.

Hozzászólás

Working...
                                X