Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• "Az ECN az „electronic communication network” (elektronikus kommunikációs hálózat) rövidítése."
    Ez kb. bármit jelenthet, nem feltétlenül azt a hálózatot, ami összeköti a világ legnagyobb bankjait a kereskedőkkel.

Ha ezt írod, abból az jön le, nem tudod, mit jelent, mert feltétlenül azt a hálózatot jelenti.

Abban teljesen egyetértek, hogy nem az a lényeg, hanem az, hogy ne manipulálják az árakat, bárki is van a kötés másik felén. Lehet valaki kis kötéssel is konzistensen nyerő.
    Zoltán és Zalán 2 egymásnak ellentmondó állítást írt, ami mindkettejük hitelességét megkérdőjelezi. Mondjuk nem csak ez.
    Hogy szólta el magát a Dukas?

Hozzászólás

• Kedves Tibor!

Szeretném megerősíteni az álláspontunkat. Az STP/ECN rendszer vagy ezek a vonalak/számla típusok azt jelentik, hogy az egyik likviditás szolgáltatónál fognak megkötődni a megbízásaid. Ez minden brókercégnél igaz. Kivétel azok a nagy befektetési bankok akik üzletszerűen a banközin kereskednek.

A lényeg az, hogy olyan forex bróker cégénél kereskedj akiknek sok likviditás szolgáltatójuk vannak és korrektek ezen felül. A végén ha megszakadunk akkor sem fogja egy cég sem kivinni a piacra a megbízásod. (Sok embernek amúgy sem tetszene, hogy 2 pip a spread az EUR/USD-nél, és tuti lehúzás az gondolnátok..pedig annyi a banközin sokszor).

Hozzászólás

• Zalán, én értem amit mondasz és talán tudom miért ilyen értetlenek sokan.

Nem csak 1 bankközi "piac" van. Itt nyílvánvalóan csak a bankok kereskednek egymással és a nagyobb alapok.

A retail ügyfelek vagy a bankokkal kereskednek (ECN) vagy a brókerrel (marketmaker) vagy egymással (házon belül vagy kívül...), ezek felfoghatók mind külön, önálló piacként.

Éppen ezért, amit írtál, hogy legyen sok likviditás szolgáltatója egy brókernek tényleg fontos, mivel ez egyben több likviditást (jobb spreadet, hírekkor kisebb kiszúrásokat) jelent.

Érdekellentét szempontjából majdnem irreleváns milyen típusú számlán kereskedik az ember, mert végül úgyis a bróker megbízhatóságán múlik, hogy mennyire akar kicseszni az ügyféllel.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Zalán, én értem amit mondasz és talán tudom miért ilyen értetlenek sokan.

Nem csak 1 bankközi "piac" van. Itt nyílvánvalóan csak a bankok kereskednek egymással és a nagyobb alapok.

A retail ügyfelek vagy a bankokkal kereskednek (ECN) vagy a brókerrel (marketmaker) vagy egymással (házon belül vagy kívül...), ezek felfoghatók mind külön, önálló piacként.

Éppen ezért, amit írtál, hogy legyen sok likviditás szolgáltatója egy brókernek tényleg fontos, mivel ez egyben több likviditást (jobb spreadet, hírekkor kisebb kiszúrásokat) jelent.

Érdekellentét szempontjából majdnem irreleváns milyen típusú számlán kereskedik az ember, mert végül úgyis a bróker megbízhatóságán múlik, hogy mennyire akar kicseszni az ügyféllel.
          a legnagyobb baj a történetben, h nincs hitelt érdemlő információ

aki most státuszban van bármelyik brókercégnél az úgysem mondhat mást, mit amit a cég érdeke, policyje megenged

tehát csak olyan ember nyilatkozhat hitelesen, aki modjuk megfordult már pár FX cégnél olyan beosztásban, h valóban rálátott erre a témakörre és nincs státuszban jelenleg

addig marad a bizonytalanság a gyanakvás és az elmélkedés

Hozzászólás

• Puding próbája az evés

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Puding próbája az evés
              csak a csoki nehogy más legyen, mint amit gondolsz róla

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Kedves Tibor!

Szeretném megerősíteni az álláspontunkat. Az STP/ECN rendszer vagy ezek a vonalak/számla típusok azt jelentik, hogy az egyik likviditás szolgáltatónál fognak megkötődni a megbízásaid. Ez minden brókercégnél igaz. Kivétel azok a nagy befektetési bankok akik üzletszerűen a banközin kereskednek.

A lényeg az, hogy olyan forex bróker cégénél kereskedj akiknek sok likviditás szolgáltatójuk vannak és korrektek ezen felül. A végén ha megszakadunk akkor sem fogja egy cég sem kivinni a piacra a megbízásod. (Sok embernek amúgy sem tetszene, hogy 2 pip a spread az EUR/USD-nél, és tuti lehúzás az gondolnátok..pedig annyi a banközin sokszor).
                Válasszuk külön az STP és Ecn rendszereket, amit te írsz, hogy a likviditásszolgáltatónál kötődik meg a trade, az az STP, az ECN azt jelenti, hogy a traderek közvetlenül egymással kapcsolatban vannak a bankközin.
                A spreadról meg annyit, hogy a Tadawulnál EURUSD 3 pip volt, nálatok meg azt olvasom, 1.8, és tágul, mint a világegyetem...

Hozzászólás

• És még valami, 1 cégnél nem az ügyfelek száma dönti el, hogy mekkora, hanem a forgalom volumene, ami publikus.
                  Megkérném azokat, akiknek éles számlájuk van az Iron-nál, írják be, mekkora volt a forgalom mondjuk a múlt héten GMT szerint a 11 órás gyertyában H1 grafikonon, ebből az 5 gyertyából már lehet átlagot számolni.

Hozzászólás

• Tibor ! Tetszik a ralatasod a temara !

Hozzászólás

• _pda_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      a legnagyobb baj a történetben, h nincs hitelt érdemlő információ

aki most státuszban van bármelyik brókercégnél az úgysem mondhat mást, mit amit a cég érdeke, policyje megenged

tehát csak olyan ember nyilatkozhat hitelesen, aki modjuk megfordult már pár FX cégnél olyan beosztásban, h valóban rálátott erre a témakörre és nincs státuszban jelenleg

addig marad a bizonytalanság a gyanakvás és az elmélkedés
                      Szerintem nagyon hosszú ideig nem lesz senki aki őszintébb válaszokat fog adni mint én.
                      Ennél tisztábban nem tudom leírni mint ahogy tettem. Ez egy szabályozatlan piac és AZT a brókert kell választanod aki nincs megbüntetve, akinél nem találsz olyan dolgokat ami nem tetszik.

Ez egy kapcsolat...az elején vannak olyan dolgok amiket meg kell szokni, észre kell venni...idő múlásával egymáshoz csiszolódtok....csak lépni kell ha családon belüli erőszak van és kész!

Hozzászólás

• Sziasztok!

Olyan brókercéget keresek, amelynél MT4-ben tesztelhető a zarjpy instrumentum. Előre is köszönöm a segítséget.

Hozzászólás

• vilagpolgar eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

Olyan brókercéget keresek, amelynél MT4-ben tesztelhető a zarjpy instrumentum. Előre is köszönöm a segítséget.
                          Pl. Ironfx. Kérdés hogy mennyi időre visszamenőleg, mert nem sok adat van.

Hozzászólás

• Hello,

Kösz mindenkinek a válaszokat.
                            Igen day trade lesz, bár munka közben, így nem tudok majd 100%-ban ott lenni.

Bróker:
                            Először google-n keresgéltem, csak elég sok cég van. Gondoltam itt kapok megerősítést melyiket válasszam.
                            Van pár részletes friss leírás (belinkelem, hátha valakinek jól jön):
                            http://www.nasdaq.com/investing/online-brokers/
                            http://online-stock-trading-review.toptenreviews.com/
                            http://online.barrons.com/article/SB...099321848.html
                            Majd ezek közül választok valamit, „gyorsan” összeszedem ott a 10K $-t és nyitok IB-n egy számlát.

Penny stock:
                            Nagyon sokan rángatják őket. Kockázatos, de ha bejön sokat lehet vele kaszálni. Pl.: ENIP
                            Arról nem is beszélve, hogy sokan próbálják ezt manipuláni. Sok olyan oldal van, ami random hírekre hivatkozva küldenek „tippeket” minek fog nagyon felmenni az ára. Ha elég sok embernek elküldik, ez meg is történik.

Üdv.

Hozzászólás

• GBP/JPY-nél alacsonyak a spreadek?

Hozzászólás

• Az adatokat le tudom szedni a tickstoryról. A problémám az, hogy például az ironfx-nél sem választható teszterben a ZARJPY

Hozzászólás

Working...
                                X