Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Jano eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    1 pipes követő stop.. hmm mire kell? csak nem hírekre való kereskedést akarod "hatékonyabbá" tenni?
    Nem, a hírektől a hideg ráz Most 10 pip után BE-be teszem a pozíciót, de kipróbálnám, hogy 1 pipes követő stop + 10 pipes SL esetén mi történne. Valószínűleg sikerülne alaposan csökkenteni a veszteséges pozíciók pip mennyiségét, de nem tudom, mennyire befolyásolná a nyerőbe futott trédek pipszámát. Kíváncsi lennék, hogy ez javítana-e az eredményen ennél a módszernél hosszabb távon.

Hozzászólás

• Szerintem ez életképtelen. Csak egyirányú mozgás hosszabb távon nincsen. Hírek előtt, alatt és után van olyan, hogy az ár szinte csak az egyik irányba megy. Szerintem ez max. 1 percesen használható (esetleg még az 5 percesen, de ott már a legkisebb korrekciók is több pipesek)

Hozzászólás

• --------------------------------------------------------------------------------

Tisztelt Fórumolvasók!
        Ezúton szeretnénk értesíteni mindenkit, hogy a tőzsdeiskola.hu, és vezetője, régi oktatója, Horváth András ellen több eljárás folyik, mert több tanuló beperelte! A bírósági tárgyalás előzményeképpen, egy békéltető tárgyaláson a testület azt a javaslatot hozta hogy Horváth Andrásnak 45 napon belül vissza kell fizetnie a 400 ezer ft-os tanfolyamdíjakat, és lehetőség nyílhat, az általa eladott robotok által okozott kár visszafizetésére is!

Előzmények: A Tőzsdeiskola Kft, és vezetője Horváth András, évek óta tőzsdei automatákat értékesített, "kioktatással" egybekötve, tanfolyamok keretében. A robotokról utólagosan kiderült, hogy hosszú távon nagy részben veszteséget okoztak, de semmiképpen nem azt a magas nyereséget érték el, amit az ingyenes előadásokon, és reklámjaikban szerepelt, a gondtalan élet illúzióját keltve! A 2013 évi "új fejlesztésű" robotjai a "nem veszít logika" névre hallgatva közel 1,5 hónap alatt, a számlák több mint 50%-át elbukták! Horváth András kiragadott, időszakos eredményekkel, megtévesztő módon reklámozta termékei nyereségességét, és mindmáig tagadja hogy nem jól működtek... A veszteségeket elbagatelizálták, letagadták, egy- két elszigetelt esetnek tekintve azokat, miközben napról napra kerülnek elő a károsultak, ahogy ezen felületen lévő hozzászólok között is jócskán akad belőlük! Az automaták kockázatkezelése statisztikai alapú volt, nem védett meg senkit, akár a teljes számla elvesztésétől sem! Nem ismerték el hibáikat, volt precedens, hogy egy előadáson egy reklamáló, tanfolyamukon részt vett károsult ügyfelet tanuk előtt megfenyegettek, mind ezt tette az új, Horváth úr által kinevezet tőzsdeoktató, akinek összefüggően 2 év tőzsdegyakorlati múltja sincsen!
        Kérünk mindenkit, hogy aki az ügyben érintett, jelentkezzen az alábbi email címen, és hívja fel mások figyelmét is az óvatosságra, mert felháborító, ami Magyarországon (tisztelet a kivételnek) oktatás néven folyik!
        Felhívnám mindenkinek a figyelmét, jelen Magyar viszonylatban ennek társadalmi súlyára, mert fent említett iskolánál a széleskörű, fizetett, hangzatos hirdetések, és torzítások hatására nyugdíjasok, egyetemisták százával kerültek a csalódottság, és kiábrándultság állapotába, és azt gondolom, hogy ez ellen az egész tőzsdei szakmának demonstráló erejével fel kell lépni! Ezek az események végzetesen rontják a magyar tőzsdei szakma hírnevét, és befeketítik a jól, és korrektül működő irodákat is!

Segítségeteket, együttműködéseteket előre is köszönjük!
        email cím: kepviselet2013@freemail.hu

Hozzászólás

• demo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem ez életképtelen. Csak egyirányú mozgás hosszabb távon nincsen. Hírek előtt, alatt és után van olyan, hogy az ár szinte csak az egyik irányba megy. Szerintem ez max. 1 percesen használható (esetleg még az 5 percesen, de ott már a legkisebb korrekciók is több pipesek)
          Ha mással nem is, az ármozgás sajátosságaival nagyjából tisztában vagyok EURUSD-n mondjuk 5 percesen 10 pipes SL vállalható. Ezt a 10 pipet lenne jó tartani, ha az ár megy 5 pipet jó irányba, akkor már csak 5 pip lehetne a bukó. Igaz, hogy valószínűleg több lenne a veszteséges kötés, de kevesebb lenne a veszteség. Meg persze a nyereség is kevesebb lenne, de kíváncsi lennék az arányokra. Mivel főleg kitöréseknél lépek be, lehet, hogy működne így is.

Hozzászólás

• orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Tud valaki olyan brókert, ahol lehet 1 pipes követő stoppot használni? Esetleg szerver oldali követő stoppal, hogy a gépnek ne kelljen bekapcsolva lennie?
            Ha nem feltétel az, hogy milyen felületen szeretnél kötni akkor én az IB-nek a TWS felületét ajánlanám. https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1537
            eur/usdén 0,5 pip a spread és 2,5usd a comissio oda vissza, ami összesen 1 pipes spreadet jelent. Szerintem ez teljesen vállalható. A stopodat pedig oda teszed ahova szeretnéd. 1 pipre is simán lehet. Követő stoppot is be tudsz tenni 1 pipre az árfolyam aktuális állásától.
            Bár tőke az kell a számla nyitáshoz...

Remélem tudtam segíteni.

Az árfolyam legyen veled, no meg a volatilitás.

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Ha nem feltétel az, hogy milyen felületen szeretnél kötni akkor én az IB-nek a TWS felületét ajánlanám. https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=1537
              eur/usdén 0,5 pip a spread és 2,5usd a comissio oda vissza, ami összesen 1 pipes spreadet jelent. Szerintem ez teljesen vállalható. A stopodat pedig oda teszed ahova szeretnéd. 1 pipre is simán lehet. Követő stoppot is be tudsz tenni 1 pipre az árfolyam aktuális állásától.

Remélem tudtam segíteni.

És meg kell hogy elégedj 40x-es áttéttel a devizákra. Ezt jól tudom?? Javíts ki légyszi ha nem. Illetve kérnék egy pontos információt, hogy hétvégére lejjebb viszik e vagy sem.
              Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Jól tudod, 40xes a tőkeáttétel a devizákra.
                Egy okkal több, hogy a kezdő védelmet élvezzen önmagával szemben
                Persze nem arra gondolok hogy bárki is az lenne, de valaha mind azok voltunk...

Hozzászólás

• Vizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Szia,

ahol nem csupán a brókercég ellenőrzött, hanem a kereskedés helyszíne.
                  hogy érted, hogy a kereskedés helyszíne?

Hozzászólás

• ChyberBoB eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Remélem tudtam segíteni.

Köszi az infót! Bár sajnos "kicsit" magasabb a minimum befizetés mértéke annál, amit terveztem

Hozzászólás

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      hogy érted, hogy a kereskedés helyszíne?
                      Nem mindegy, hogy a brókercég hol teljesíti a megbízásaid, milyen piaci környezetben. Lehet devizázni felügyelt piacokon és és felügyelet nélküli piacokon egyaránt.
                      Nyilván, ha az utóbbit választod, akkor ki vagy téve mindenféle szélhámosságnak, gyakorlatilag ki sem megy a kötésed a piacra. (hiába ecn, stp, ndd és egyéb marhaságok amikkel butít a legtöbb cég)

Tehát megvan a lehetőséged, ugyanolyan körülmények között (számlanagyság, spread, termék) egy szabályozott piacon trédelni és nem egy cég marketingbüdzséjét gazdagítani.

A teljesítés helyszínéről minden cég köteles tájékoztatni az ügyfeleit a végrehajtási politikájában amit megtalálsz a cégek honlapján. Még vmi, attól hogy egy ilyen dokumentumban leírják az MTF definícióját, nem azt jelenti, hogy teljesül a kötésed.

Hozzászólás

• Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kíváncsi.Több hónapos demó után úgy gondoltam,bátorkodom éles piacon is kereskedni a már megszokott stratégiával.Egy ideje olvasgatok fórumokat,melyekből azt szűröm le,hogy a hazai brókercégeknél különböző okok miatt nem tanácsos számlát nyitni.
                        Tudom,az Amerikai brókercégek a legjobbak,nálik viszont csak 25 ezer USD esetén engedélyezett a day trade.
                        Nekem nincs ennyi tőkém,így ez kiesik sajnos.
                        Mit ajánlanátok?
                        Miért?Kérek érveket
                        Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat

Hozzászólás

• lightrade eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Sziasztok!

Véleményetekre vagyok kíváncsi.Több hónapos demó után úgy gondoltam,bátorkodom éles piacon is kereskedni a már megszokott stratégiával.Egy ideje olvasgatok fórumokat,melyekből azt szűröm le,hogy a hazai brókercégeknél különböző okok miatt nem tanácsos számlát nyitni.
                          Tudom,az Amerikai brókercégek a legjobbak,nálik viszont csak 25 ezer USD esetén engedélyezett a day trade.
                          Nekem nincs ennyi tőkém,így ez kiesik sajnos.
                          Mit ajánlanátok?
                          Miért?Kérek érveket
                          Előre is köszönöm az építő jellegű hozzászólásokat
                          Milyen termékkel akarsz kereskedni?
                          Milyen platformon demoztál?
                          Ahol demóztál, az miért nem jó?

Hozzászólás

• Szia!

Metatraderen demóztam,indexekkel ( jobbára Dax ) tradelek.Iron Fx ,illetve Liquid markets voltak a demó brokerek.Nem mondtam,hogy elégedetlen vagyok velük,csak szeretnék "biztonságosan" kereskedni,ezért várok tapasztalokat.
                            Köszi

Hozzászólás

• Sziasztok!

Aki IB-t használ éles számlán,attól kérdeznék.
                              Ha jól tudom,10e USD a minimum számlanyitási díj,ez ok.Itt viszont nincs daytrade,mert fagyasztják a számlát 90 napig,ha jól olvastam az oldalukon.Tehát DT 25e USD-től.
                              TWS eléggé átláthatatlan,komolyabb traderek Ninja vagy E-Signallal hidalják át ezt a kérdést.
                              Ami számomra gondot jelenthet,hogy a legkisebb kötési egység 1 lot.Mivel a strtégiám 1% kockázatot visel el ( az induló tőkére vetítve ) ,így a 10e USD kevésnek tűnik...
                              A 25e vajon elég?
                              Indexekre gondolok.
                              Köszönöm a válaszokat.
                              UI: mivel a Ninja Trader 999$ találok valahol magyar nyelvű útmutatót/képzést TWS kezelésére?Eddig MT-t használtam

Hozzászólás

• lightrade eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Szia!

Metatraderen demóztam,indexekkel ( jobbára Dax ) tradelek.Iron Fx ,illetve Liquid markets voltak a demó brokerek.Nem mondtam,hogy elégedetlen vagyok velük,csak szeretnék "biztonságosan" kereskedni,ezért várok tapasztalokat.
                                Köszi
                                Goldforexet nézd meg,ha nem találsz jobbat. Dealbook,és MT4 is van.Dax spread 1 pip 9-22-ig. (8-9-ig 2 pip).Jutalék nincs. Korrekt cég. GFT partner(illetve mostantól forex.com az anyacég)
                                De itt a fórumon is hirdet egy GFT partner ugyanazokkal a kondíciókkal (marketprog,ha jól emlékszem)

Hozzászólás

Working...
                                X