Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• AngyalBandi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Náluk pl
    UltraFx-nél

Hozzászólás

• Ahogy tegnap ígértem. MS spreadek. Tehát bankközi spreadek. Csak a további vita elkerülése érdekében, ha Citi, Goldman, JP stb helyen néznénk akkor is ennyi lenne

Nálunk igaz, hogy változik, hogy éppen 15 vagy 18 likviditás szolgáltató van, de ezeket itt tudjátok nézni : http://www.ironfx.com/hu/about/advantages/liquidity

Tehát szerintem mindegy, hogy hol kereskedek mert a lényeg, hogy legyen likviditás szolgáltatók listázva és ne csak bemondásra fogadjam el. Ha több van akkor jobb áron tudok kereskedni mint a bankközi piacon. (Ez természetesen nem fogja azt eredményezni, hogy tuti profitos leszek az tény).
      Csatolt fájlok

Hozzászólás

• _Gabor_ eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Szia! Meg tudnád nézni, hogy éles számlán is van-e ilyen leszúrás az LMAX-nál?
        Élő számlán nem volt ilyen! Töltenék fel képet is, csak nem tudom hogy kell!

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          VPS ha jól értem. Azt hittem IB. Lmaxnál kin keresztül lehet nyitni kevesebb mint 10k-val?
          Én Ultrafx.hu-n nyitottam

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Ahogy tegnap ígértem. MS spreadek. Tehát bankközi spreadek. Csak a további vita elkerülése érdekében, ha Citi, Goldman, JP stb helyen néznénk akkor is ennyi lenne

Nálunk igaz, hogy változik, hogy éppen 15 vagy 18 likviditás szolgáltató van, de ezeket itt tudjátok nézni : http://www.ironfx.com/hu/about/advantages/liquidity

Tehát szerintem mindegy, hogy hol kereskedek mert a lényeg, hogy legyen likviditás szolgáltatók listázva és ne csak bemondásra fogadjam el. Ha több van akkor jobb áron tudok kereskedni mint a bankközi piacon. (Ez természetesen nem fogja azt eredményezni, hogy tuti profitos leszek az tény).
            Sajnos féligazság!!!!!

Szögezzük le, hogy a MS nem a bankközi piac, ezért a képen nem bankközi spreadeket láthatunk, hanem kizárólag egyedül a MS árjegyzését mutatja a screen shot.

(Berakhattad volna az Unicredit árjegyzését is vagy bármely befektetési szolgáltatót aki rendelkezik ezzel a jogosítvánnyal.)

A bankközi piaci spredaekhez légyszí legközelebb reuters vagy ebs felületet skiccelj!

Hozzászólás

• Vizsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Élő számlán nem volt ilyen! Töltenék fel képet is, csak nem tudom hogy kell!
              Köszi! Válts részletesre, és akkor lesz ilyen menüpont.
              Click image for larger version

Name:	csatolások.png
Views:	2
Size:	25,6 KB
ID:	144952

Egyébként tényleg nagyon szűk spread-el dolgoznak. Idexeknél brutális swap-ot vágtak rám, de remélhetőleg ez is csak demoban van.
              Click image for larger version

Name:	swap.png
Views:	1
Size:	100,7 KB
ID:	144953

Hozzászólás

• vatafx eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Sajnos féligazság!!!!!

Szögezzük le, hogy a MS nem a bankközi piac, ezért a képen nem bankközi spreadeket láthatunk, hanem kizárólag egyedül a MS árjegyzését mutatja a screen shot.

(Berakhattad volna az Unicredit árjegyzését is vagy bármely befektetési szolgáltatót aki rendelkezik ezzel a jogosítvánnyal.)

A bankközi piaci spredaekhez légyszí legközelebb reuters vagy ebs felületet skiccelj!
                Ennél közelebb nem fogtok kerülni a bankközi piachoz. ebs/reuters hozzáférést normál ember nem fog kapni.
                Még MS árjegyzést sem kapsz millió alatt.

De akkor nézzünk pár lehetőséget:

Ha pl. MS-en keresztül kereskedek a piacon akkor vagy kapom a bankközi spreadeket és ez egy bridge az otthonomba mert olyan nagy ügyfél vagyok nekik, hogy ezt megtették nekem vagy ők is rátettek spreadet/jutit az árakra és úgy tudok kereskedni a millió dollárjaimmal. Tök mindegy, mert ugyan azok a spreadek szinte amit retail bróker ad nekem.

Tehát teljesen mindegy szerintem, hogy hol kereskedek mert nem az fog dönteni, hogy mekkorák a spreadek és milyen környezetben van hanem a stratégiám. Ha átcsesz a brókered, nem fizet ki, nehezíti a kereskedésedet, ( nem ad bónuszt , bocsi nem tudtam ezt kihagyni ) akkor menj oda ahol rendesen tudsz kereskedni. Lehet ez Lmax, fxcm, oanda, IronFX vagy bármelyik amikben megbízol.

De ha beteszel egy long EUR/TRY és 2 napra/2 hétre rá fellövik az égig, akkor nem tudnak téged megkárosítani a cégnél.

Ez csak, hogy milyen környezetben folyik a kereskedés egy újabb kis kapú azoknak akik szeretik másra terelni a hiba okát/felelősséget.

Nagyon sok embernek ment el a háza, kocsija, pénze a BÉT-en.

Ráadásul Londonban már nem a LSE-én van a nagyobb forgalom hanem a black poolban. Most akkor ilyenkor amikor Bef. Alapok, vagyonkezelők stb inkább ilyen helyen kötik meg, mit várnál el egy retailtől?

Hozzászólás

Köszi! Válts részletesre, és akkor lesz ilyen menüpont.
                  [ATTACH]4596[/ATTACH]

Egyébként tényleg nagyon szűk spread-el dolgoznak. Idexeknél brutális swap-ot vágtak rám, de remélhetőleg ez is csak demoban van.
                  [ATTACH]4597[/ATTACH]
                  Megpróbálom, adhatnak neked -os spreadeket is, nem az a lényeg. Hanem hogy MTF. Na látszik a kéééép?Click image for larger version

Name:	nas.jpg
Views:	1
Size:	171,0 KB
ID:	144955

Hozzászólás

Megpróbálom, adhatnak neked -os spreadeket is, nem az a lényeg. Hanem hogy MTF. Na látszik a kéééép?[ATTACH]4600[/ATTACH]
                    Köszi! Arra gondoltam, hogy az LMAX demo Metan elemzek, és az LMAX saját felületén kötök, de az nem az igazi. Inkább váltok éles LMAX Meta-ra, igaz lehet, hogy úgy kicsit drágább lesz.

Hozzászólás

Köszi! Arra gondoltam, hogy az LMAX demo Metan elemzek, és az LMAX saját felületén kötök, de az nem az igazi. Inkább váltok éles LMAX Meta-ra, igaz lehet, hogy úgy kicsit drágább lesz.
                      Metan 30%-al drágább kötni. Egyébként ez igaz az összes metás cégre, csak ott nem kötelező a költségeket elkülöníteni. A webtrader is jö de daytradre kicsit nehézkes, swingre sztem jó. Illetve ha metán kötsz onnan nem megy be egyből a kötés az ajánlati könyvbe, a wbtraderből viszont igen. A multichart a legjobb, gyors, egyből mész a könybe csak ugye havi 90 dodo vagy 1500 lifetime...

Hozzászólás

Metan 30%-al drágább kötni. Egyébként ez igaz az összes metás cégre, csak ott nem kötelező a költségeket elkülöníteni. A webtrader is jö de daytradre kicsit nehézkes, swingre sztem jó. Illetve ha metán kötsz onnan nem megy be egyből a kötés az ajánlati könyvbe, a wbtraderből viszont igen. A multichart a legjobb, gyors, egyből mész a könybe csak ugye havi 90 dodo vagy 1500 lifetime...
                        Köszi! Lehet, hogy Indexel nem ott fogok kereskedni, mert nagyobb az alapegység. Illetve nincs micro lot, ami a DAX-nál kellene. A stopot viszont közelebb lehet húzni.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          VPS ha jól értem. Azt hittem IB. Lmaxnál kin keresztül lehet nyitni kevesebb mint 10k-val?
                          én az Armada-n kersztül használom őket.
                          egy nagyon kicsivel még kevesebb is a commission, és metában.

Hozzászólás

• sorosgyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            én az Armada-n kersztül használom őket.
                            egy nagyon kicsivel még kevesebb is a commission, és metában.
                            Az a baj h az armadasok már nyúlkálnak.

Hozzászólás

• Díreszt fellótréder, kennyúheepmí?
                              Olyan brokit keresek, amelynek MT4 DEMO-ján van pre- vagy suffix a párok nevében.
                              (pl. IBFX nem jó, mert ott csak élesen van, a demón nincs)

Hozzászólás

Az a baj h az armadasok már nyúlkálnak.
                                én nem tapasztaltam. pedig elég sokszor van stoppom egy-két tizednyire megközelitve majd fordul az ár, mert 'hülye' vagyok és sokat skalpolok , de még nem láttam eddig pl h levadásznának. Más trükközés a csúszás lehetne, de ha hírmentes a piac akkor nincs is slippage-em, ha meg rángatózik a piac akkor ugyan úgy van pozitív csúszásom és negatív is. Sztem korrekt. Szóval ezt is figyelem, de mindig megkaptam eddig a plusszosakat is. különben a lokális elmozdulás ellen szállok be stratégiám szerint limittel leginkább, így ha slip-em van az esetek többségében az plusszos irányú számomra.

Excahnge számlán tolom amúgy.

Hozzászólás

Working...
                                X