Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Azt még sosem figyeltem meg, hogy a hétvégén meglévő pozik után van dupla swap szerdán, vagy az aznapi pozik után?

Hozzászólás

• StLui eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Azt még sosem figyeltem meg, hogy a hétvégén meglévő pozik után van dupla swap szerdán, vagy az aznapi pozik után?
      Az aznapi után, azaz ami szerdán nyitva van pozíció.

Hozzászólás

• attiati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        a try swap gyanusan jo.
        Az a gyanúsan jó ne tévesszen meg. Még az Ironnál is jobb pedig ők nem egy swap vitézek... Nézd meg Alparit. A tizedesek ne tévesszenek meg. Iron 1.91 pont de csak négy tizedes náluk a pár, ezért az eltérés. Öt tizedesnél az 19,1 lenne értelemszerűen, így hasonlítgasd őket. Remélem segítettem

Click image for larger version

Name:	usdtryswap.png
Views:	1
Size:	47,1 KB
ID:	149502

Hozzászólás

• megtévesztett
          tehát alpari uk 4,37 pip, ironfx 1,91pip és a fent említett armada 1,71 pip?

fxpro-t néztem most, az 4,18 (4 digit)
          dukascopy 5,26 pip

mindig oda lyukadok ki, hogy nyitni kell végre egy dukas számlát

Hozzászólás

• végeztem még egy kis gyűjtést

thinkforex 51,1 (5 digit) (nincsenek MXN párok, van skrill ki-befizetés, fee-t nem tudom, USDTRY spread most 8-14 pip között mozog)
            http://www.thinkforex.com/markets/fo...rex-swap-rates
            ez így jó ajánlatnak tűnik, még dukassal is versenyképes

DBFX-et (Deutsche Bank) megnéztem volna, de nem látok demot, rákérdeztem mailben

és találtam egy brutál jó myfxbook linket, ahol baromi sok bróker swapja van összegyűjtve egy listába és lehet szűrni szinte az összes fx párra. Nem tudom mennyire friss, de a thinkforex, alpariuk, armada teljesen naprakész, és a fenti hsz-ben levő swapokat mutatja a táblázat is. Leszedi a szerverről 24/7-ben az adatokat?
            http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps

érdemes figyelni a swap típusra:
            "*Please note brokers might have different swap calculations which are presented below (taken from MQL4 documentation):
            Type 0 - in pips, Type 1 - in the symbol base currency, Type 2 - by interest, Type 3 - in the margin currency.
            *Swap data is updated every 24 hours."

Hozzászólás

• Forex Gump eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Az a gyanúsan jó ne tévesszen meg. Még az Ironnál is jobb pedig ők nem egy swap vitézek... Nézd meg Alparit. A tizedesek ne tévesszenek meg. Iron 1.91 pont de csak négy tizedes náluk a pár, ezért az eltérés. Öt tizedesnél az 19,1 lenne értelemszerűen, így hasonlítgasd őket. Remélem segítettem

[ATTACH]5449[/ATTACH]
              bevallom az iron-t már meg se néztem, puszta előítéletből

Hozzászólás

és találtam egy brutál jó myfxbook linket, ahol baromi sok bróker swapja van összegyűjtve egy listába és lehet szűrni
                http://www.myfxbook.com/forex-broker-swaps

érdemes figyelni a swap típusra:
                "*Please note brokers might have different swap calculations which are presented below (taken from MQL4 documentation):
                Type 0 - in pips, Type 1 - in the symbol base currency, Type 2 - by interest, Type 3 - in the margin currency.
                *Swap data is updated every 24 hours."
                na ez király oldal, köszi!

Armadánál én eur/huf-ot szoktam shortolni swapért, ami jó náluk, ezért gondoltam a többi is amit kérdeztél szintén jo lehet. de itt elég szépen le lehet listázni mindent ezen a myfxbook linken, tetszik!

Hozzászólás

• nincs mit

van spread-re is, tegnap este úgy láttam, hogy live frissül folyamatosan
                  http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads

Hozzászólás

nincs mit

van spread-re is, tegnap este úgy láttam, hogy live frissül folyamatosan
                    http://www.myfxbook.com/forex-broker-spreads
                    Ezt ismerem, kicsit csalóka helyenként ahogy észrevettem, főleg azoknál a cégeknél ahol több számlatipus van. Másrészt, ok, h fontos a spread, de amellett kár, h nincs egy 'korrektség mérő' is talán fontosabb is lenne, mint csak a spreadet mérni.

Hozzászólás

• na igen, tudják a brókercégek, hogyha mindenki elvakultan a spreadet nézi, akkor megadják a jó spreadet és máshol trükköznek

Vajon melyik keresztben lehet sokáig pozit tartani alacsony swappal, aminek a spreadje is extrém alacsony? eurusd?

Hozzászólás

Vajon melyik keresztben lehet sokáig pozit tartani alacsony swappal, aminek a spreadje is extrém alacsony? eurusd?
                        Igen, ha sorolni kéne erre a kérdésedre, akkor eurusd lenne az első, ez biztos :-)

Hozzászólás

Ha iszlám vagy, szinte mindegyikben...

Click image for larger version

Name:	swap.png
Views:	1
Size:	53,9 KB
ID:	149510

Hozzászólás

• sorosgyuri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Ezt ismerem, kicsit csalóka helyenként ahogy észrevettem, főleg azoknál a cégeknél ahol több számlatipus van. Másrészt, ok, h fontos a spread, de amellett kár, h nincs egy 'korrektség mérő' is talán fontosabb is lenne, mint csak a spreadet mérni.
                            Van ilyen.
                            Úgy hívják, hogy bírságok amit brókercégek kapnak.
                            Nem egy cég van akik asszimetrikus slippage miatt már több millió dollárokat fizettek ki. Mégis mi értelme? Tudtok róluk? Nem.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem egy cég van akik asszimetrikus slippage miatt már több millió dollárokat fizettek ki. Mégis mi értelme? Tudtok róluk? Nem.
                              Miért? Az lenne az értelme, hogy mi tudjunk róla, kit mivel büntettek?
                              Nem sokkal inkább az az értelme (kellene, hogy legyen...), hogy többet ne szemétkedjenek/csaljanak a brókerek? - És akkor egy idő után nincs is miről tudni...

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Miért? Az lenne az értelme, hogy mi tudjunk róla, kit mivel büntettek?
                                Nem sokkal inkább az az értelme (kellene, hogy legyen...), hogy többet ne szemétkedjenek/csaljanak a brókerek? - És akkor egy idő után nincs is miről tudni...
                                De egy tökéletes világban ez így lenne.
                                De nem csak a forexnél vannak ilyen problémák. Ha van saját brókered akkor is akadnak érdekes dolgok...miért hív, hogy kössél folyamatosan, miért fogalmaz mindig sejtelmesen stb....

Azok akiket szét büntettek már, nem fogják magukat vissza. És ez nem attól függ, hogy Te milyen piacon kereskedsz, hanem azon, hogy kin keresztül...

Előbb utóbb ti is megtudjátok azokat amiket külföldön már tudnak. Az összes olyan cégről akikről többet véltek hinni mint igazából amilyenek. Ha meg elég sokszor hozzátok Ti, ügyfelek fel ezeket a témákat akkor fog fájni a csaló cégeknek rendesen és vagy kiszállnak vagy befejezik ezeket.

Hozzászólás

Working...
                                X