Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Satti
    válaszolt
    Tibor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    mi volt 2010-ben, ami ekkora stopugrást hozott?
    Rossz stratégia (vagy jó stratégia, rosszul csinálva)

Akkor még az elején jártam, és rövid demózás után élesbe mentem.... és nem mindent úgy csináltam ahogy pl ma csinálnám.

Szólj hozzá::

• Tibor
    válaszolt
    Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    így 0,57$ maradt a tőkémből (ez még 2010-es esemény) szal ez megnyugtató volt.
    mi volt 2010-ben, ami ekkora stopugrást hozott?

• willow
    válaszolt
    Satti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nekem FXpronál és XM-nél van számlám.
    FXpro-nál zárták a pozikat mielőtt mínuszba ment volna a számla, így 0,57$ maradt a tőkémből (ez még 2010-es esemény) szal ez megnyugtató volt. Azóta szerencsére nem volt ilyesmire szükségem, de úgy tudom Ők is és XM is véd a negatív számla ellen. Ráadásul egyik se "banánszigeteken" működik.
    Más az, ha egy nyugodt piacon megy nullába a számlád, hisz ott kényelmesen tud zárni a bróker, és más amikor óriási gappel ugrik az ár, és nincs árjegyzés.

• Satti
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Okulva svájci mizériából, jó lenne összeszedni pár EU-s szabályozásnak megfelelő brókercéget, ahol a szabályzatban világosan leírják, hogy soha sem mehet az egyenleg mínuszba, ha valamilyen oknál fogva mégis, akkor azt nem fogják behajtani a tréderen.

IronFX azt mondta, náluk ilyen kitétel nem fog szerepelni a szabályzatban. Ez baj, mert most kicsit nyugodtabb vagyok, hogy náluk van a számlám, de annak nem örülök, hogy csak egy ígéretet kaptunk, hogy nem fogják behajtani az ilyen tartozásokat. Mi van, ha mégis?
    XM-es telefonos hölgy azt mondta, náluk van negatív balance elleni védelem, és majd küldi az ide vonatkozó szabályzatot, de még nem ért ide a levél

Van most olyan cég egyáltalán, akinél a szabályzatban ez benne van, és nem a banánfa alatt vagy a kengurufarm mellett van a kunyhójuk?

Nekem FXpronál és XM-nél van számlám.
    FXpro-nál zárták a pozikat mielőtt mínuszba ment volna a számla, így 0,57$ maradt a tőkémből (ez még 2010-es esemény) szal ez megnyugtató volt. Azóta szerencsére nem volt ilyesmire szükségem, de úgy tudom Ők is és XM is véd a negatív számla ellen. Ráadásul egyik se "banánszigeteken" működik.

• moncsicsi78
    válaszolt
    orkati eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Okulva svájci mizériából, jó lenne összeszedni pár EU-s szabályozásnak megfelelő brókercéget, ahol a szabályzatban világosan leírják, hogy soha sem mehet az egyenleg mínuszba, ha valamilyen oknál fogva mégis, akkor azt nem fogják behajtani a tréderen.

IronFX azt mondta, náluk ilyen kitétel nem fog szerepelni a szabályzatban. Ez baj, mert most kicsit nyugodtabb vagyok, hogy náluk van a számlám, de annak nem örülök, hogy csak egy ígéretet kaptunk, hogy nem fogják behajtani az ilyen tartozásokat. Mi van, ha mégis?
    XM-es telefonos hölgy azt mondta, náluk van negatív balance elleni védelem, és majd küldi az ide vonatkozó szabályzatot, de még nem ért ide a levél

Van most olyan cég egyáltalán, akinél a szabályzatban ez benne van, és nem a banánfa alatt vagy a kengurufarm mellett van a kunyhójuk?
    Vigyázz, ha ilyen cégekre vadászol, könnyen az a lekicsinylő megjegyzés fog megtalálni, hogy "ugyan már, MM brókerrel? Valamire való trader nem áll velük szóba!" (Én meg azokkal nem állok szívesen szóba, akiknél teljesen kiszámíthatatlan a kockázat! )

Na, a lényegre: Iron csak ígéri, Forex4You is csak ígéri, XM is. Eddig az XM a legjobb (?), mert ők mindenfelé, honlapon, fórumokon, hírlevelekben, stb. ezt egyértelműen leírják. Sőt, a Risk Disclosure-ben is benne van, világosan. Csakhogy ez nem elég, sőt ez utóbbiban rögtön utána azt is írják, hogy a Risk Disclosure nem kötelezi őket szerződés szintjén...
    Én kérdeztem eddig két ügyfélszolgálatosuktól is, chat-en. Mindig leírták, hogy igen, van ilyenük. Aztán amikor kértem, hogy a 87 oldalas T&C-ben is mutassanak már rá, na, akkor jött a gond. Egyik sem tudta, még azt se, hogy a T&C-t kell keresni és hol! Az egyiknek kétszer is belinkeltem, és mire sokadjára sem hagytam magam hülyének nézni és lerázatni, azzal állt elő, hogy ezt nem neki kell tudni, és majd hív a kapcsolattartóm...

Hát ennyit erről!

Nem hiszem, hogy perdöntő lenne a sok nyilvános ígéret, meg a honlapjukon, hírleveleikben megfogalmazott szöveg, de azért a nagy semmitől mindenképpen több. Minimum félreveztés lenne, ha nem tartanák hozzá magukat, úgyhogy még egyelőre bízom bennük.

Iron live chat-en is feltettem kétszer is ezt a kérdést, de lehet, hogy csak én nem bírtam megvárni a választ, mindesetre SEMMI reakciót nem kaptam. Annyit se, hogy "jó napot!"

Forex4you-nál is a live chat-en érdeklődtem, mire készséggel válaszolt is szása, hogy ha van is mínuszos egyneleg, azt a cég automatikusan nullázza. Írta, hogy ez nincs benne a szerződésben, de mire írtam neki, hogy tegyék már be, addig várnék, akkor kedvesen ígérte, hogy "Yes, Madam, we will do it!"

Különben itt tudsz tájékozódni nagyjából, de itt sem írják, hogy elyiknél van szerződésben foglalva, melyik csak ígéri, és nem is tesznek különbséget:
    http://forexmagnates.com/covered-bro...ng-chf-crisis/

• orkati
    válaszolt

• Cimbooora
    válaszolt
    Strategon_zrt. eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Szia

5000 dollárral kereskedhetsz nálunk az IB platformon keresztül.
    A részleteket telefonon vagy személyesen...

Üdv
    CFD-re gondoltam igen!

• WiZARD
    válaszolt
    tudom. Csak azért kérdeztem, mert ezek szerint azért reklamálsz, mert egy teljes devizapiaci káosz közepén visszadobták az eurchf piaci megbízásod, olyan körülmények közöt, amikor másodpercenként akár 150 pipet is ment az árfolyam...
    Azért ezen gondolkozz el. Meg azon is, hogy az Iron csak holnap indítja újra a chf jegyzéseket
    Félreértettél nem reklamálok.

Arról volt szó, hogy ki tudta a "a leginkább likvid chartot tudta produkálni", és erre írtam, hogy a chart semmit se jelent, attól még nem lehetett kereskedni.

• Tibor
    válaszolt
    WiZARD eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    igen (végig csütörtökről volt szó, és máskor nem is volt 0,95nél az ár)
    tudom. Csak azért kérdeztem, mert ezek szerint azért reklamálsz, mert egy teljes devizapiaci káosz közepén visszadobták az eurchf piaci megbízásod, olyan körülmények között, amikor másodpercenként akár 150 pipet is ment az árfolyam...
    Azért ezen gondolkozz el. Meg azon is, hogy az Iron csak holnap indítja újra a chf jegyzéseket

• Cimbooora
    válaszolt
    Szia!
    CDF-el.

• WiZARD
    válaszolt
    na csináltam 2 scr shotot, egyiken az adott zűrös időszak EURCHF tick chart látható, a másikon azonos "nagyítás" mellett a mostani, működő, likvid piac.

elég szembeötlő a különbség.
    Csatolt fájlok

• WiZARD
    válaszolt
    csütörtökön?
    igen (végig csütörtökről volt szó, és máskor nem is volt 0,95nél az ár)

• Tibor
    válaszolt
    WiZARD eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    0,95 körül 10:54-kor
    csütörtökön?

• WiZARD
    válaszolt
    ez mikor volt?
    0,95 körül 10:54-kor