Magyar Tréderek Közössége

Közlemény

Collapse
No announcement yet.

Melyik brókercéget érdemes választani?

Collapse
X

• Szűrés
  • Idő
  • Mutat
Clear All
new posts

• Traders Night eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha pedig felügyeletekről, akkor csak azt tudom mondani, amit már nem egy brókercég képviselője elmondott nálunk is: felügyelettől függetlenül el tudják szedni a pénzed. Egyik offshore területen székelő brókercég képviselő azt mondta, "legdurvább esetben bemegyek a bankba, ahol az ügyfelek pénzét tartjuk, és kiveszem kp-ban"
    Én ezt is el tudom hinni, azonban nem árt tisztában lenni azzal, hogy nem ér sokat a felügyelet, akármelyikről van szó, ha nem szabályozott tőzsdeként működik, pl LMAX. De ott is van slippage pl, mert a likviditást adó nagybankok tőkéje számít ott is (ezt csak a kis időtávon trédelők tudják).
    Ettől függetlenül vannak korrekt cégek még, akik tisztességesen csinálják és szerintem erre megy el a forex is, szép lassan letisztul majd. A sok büntit sajnos zsebből kifizeti a legtöbb brókercég.
    Ami a legtöbbet éri ebben a szakmában az az információ: tudni kell, mit, hogyan és melyik brókercégnél és azon belül is melyik számlán, mennyi pénzzel, milyen kapcsolattartóval éri meg a legjobban csinálni. És innentől akármilyen felügyelet lehet, nekem tökmindegy.
    Ha jól látom összesen 57M USD ügyféltőke van náluk, és 7M USD veszteségbe zártak a múlt évben.

Én inkább várok még

Hozzászólás

• recefyce eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Ha 500ez. Ft-ot tudnék jelenleg kereskedésre szánni, akkor melyik brókert javasolnátok.
      Részvények érdekelnek.
      Az árak és a lehetőségek miatt gondolom jobban megéri kifelé orientálódni ...
      Az IB-n kívül van még jó... ?
      Ennyit befektetni nem érdemes, mert kevés; daytradelni meg szintén nem lehet vele... (mert kevés). Még ha találnál is olyan brókert, aki ad napon belülre 4x áttételt, még akkor is csak 10k vásárlóerőd van és megfogsz egy teljes napos(!) elmozdulást, akkor mennyit nyersz vele? 100 max 200 USD. Nem éri meg. Nem is beszélve a jutalékokról.

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ennyit befektetni nem érdemes, mert kevés; daytradelni meg szintén nem lehet vele... (mert kevés). Még ha találnál is olyan brókert, aki ad napon belülre 4x áttételt, még akkor is csak 10k vásárlóerőd van és megfogsz egy teljes napos(!) elmozdulást, akkor mennyit nyersz vele? 100 max 200 USD. Nem éri meg. Nem is beszélve a jutalékokról.
        Szerintem kezdje nálunk és akkor 800ez forinttal tud kereskedni. Mi kifizetjük a profitot és a bónuszt sem vesszük vissza.

Hozzászólás

• Zalán eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintem kezdje nálunk és akkor 800ez forinttal tud kereskedni. Mi kifizetjük a profitot és a bónuszt sem vesszük vissza.
          Nálatok lehet részvényeket venni? Nem csak CFD-t?
          http://skyglideforex.blog.hu/

Hozzászólás

• GP57 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Köszönöm figyelmeztetést. Úgy számolgattam, hogy már csak évi pár vaskosabb osztalékért is megérné. Rosszul látom?

Hozzászólás

Köszönöm figyelmeztetést. Úgy számolgattam, hogy már csak évi pár vaskosabb osztalékért is megérné. Rosszul látom?
              Hát ha pontosan számoltál és az jött ki h neked megéri, akkor valószínűleg megéri (neked)

Azért azt vedd figyelembe, hogy ilyenkor (1)portfoliót érdemes összerakni több részvényből, mivel ez egy hosszabb távú stratégia és porlasztani kell a kockázatot. (2)"Vaskosabb" osztalékot csak akkor kapsz, ha egyúttal magasabb árfolyamkockázatot is vállalsz. (3) 2011 óta, az utolsó hullámban az indexek már duplázódtak

De ha csak játszani akarsz úgy az éves 5%-os hozamért 50%-os kockázattal, akkor hajrá
              Csatolt fájlok

Hozzászólás

• Na jó, hagyjuk...
                Esetleg van itt valaki, aki az eredetileg feltett kérdésemre érdemben válaszolna?

Hozzászólás

• 1% lesz a jutalékod, 5% a hozamod, 50% a kockázatod.

Nem beszélve arról, hogy olyan összeget szánsz rá, aminek az éves 4%-a jó ha a ki- és beutalást fedezni fogja.

Mit nem értesz?

Hozzászólás

• Bár nem kértem, de örülök neki, hogy belelátsz a fejembe és a jövőbe, illetve, hogy ezek alapján még az éves eredményemet is kiszámítottad, de ahogyan az eredeti kérdésemből is kitűnek ezek egyikére sem voltam igazán kíváncsi.
                    Szóval mégegyszer köszönöm, de szeretném, ha ezeket nem fejtegetnéd tovább.

Hozzászólás

Bár nem kértem, de örülök neki, hogy belelátsz a fejembe és a jövőbe, illetve, hogy ezek alapján még az éves eredményemet is kiszámítottad, de ahogyan az eredeti kérdésemből is kitűnek ezek egyikére sem voltam igazán kíváncsi.
                      Szóval mégegyszer köszönöm, de szeretném, ha ezeket nem fejtegetnéd tovább.
                      Nem volt nehéz dolga a fejbelátással.
                      Te magad írtad, hogy 500eft-od van, rá, és hogy csak pár db(igaz vaskosabb) osztalék a célpont.
                      Kis pénz, kis foci... kevés gólhelyzet. Csodák nincsenek
                      Egyefenelegyenarégilemez: Fogd a pénzt és kuss

Hozzászólás

• Értem. Tudjátok régebben én is ezeket mondogattam magamban, de rájöttem, hogy van más mód az osztalék és környéki mozgásainak lekereskedéséhez. De ebbe nem szeretnék belemenni.

Hozzászólás

• sziasztok,

jelenleg erstenel vagyok, de sajnos drágák, ezért váltani szeretnék. ebben kérem a segítségeteket.

szempontjaim:

-legyen HUF letéti lehetőség(viszonylag nagy összeget nem akarok külföldre utalni)
                          -versenyképes spread
                          -nem irreális swap költség
                          -rejtett költség és trükk mentesség előny lenne :-)

Hozzászólás

• tuttosport eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            sziasztok,

jelenleg erstenel vagyok, de sajnos drágák, ezért váltani szeretnék. ebben kérem a segítségeteket.

szempontjaim:

-legyen HUF letéti lehetőség(viszonylag nagy összeget nem akarok külföldre utalni)
                            -versenyképes spread
                            -nem irreális swap költség
                            -rejtett költség és trükk mentesség előny lenne :-)
                            Hát, ennyi szempont tényleg elég? Mert akkor van egy pár bróker.

Hozzászólás

• moncsicsi78 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Hát, ennyi szempont tényleg elég? Mert akkor van egy pár bróker.
                              Igen? kik?

Hozzászólás

• tuttosport eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Igen? kik?
                                Szerintem nézz utána mely neves brokiknak van huf számlájuk, mert az valszeg országon belül marad, utána hogy mennyi a spread.. Vhol láttam reklámot, kifejezetten az eurhuf spreadjével reklámozták h milyen jó, nemtudom melyik broki, de 20-30 fillér már elég jó.

Hozzászólás

Working...
                                X